0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #40 -: Септември 13, 2007, 21:49:11 pm »


  Здравейте,момичета!
Искам да питам тези който имат проблеми със щитовидната-мога ли докъто кърмя да пия някакви пахчета,например селен.Опитвам се да се свържа с д-р Тодорова ,но не успявам.През бременността го пиех и откакто родих спрях всичко,но се усещам ,че пак трябва да ги почна.

И мен ме вълнува този въпрос. А на опаковката на селена не пише нищо по въпроса с кърменето :? Лично на мен д-р Тодорова ми каза да направя контрола 6 седмици след като родя и чак тогава да й се обадя.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #41 -: Септември 14, 2007, 10:54:11 am »
Девойки, един много тъп въпрос, но явно докато кърмя нищо умно от мен няма да прочетете: Има едни помпи за кърма, започват с М /нещо като Медея, Медеал или нещо подобно/, но как им беше името за да ги търся  в нета?
Прецакаха ми се гумените уплътнения и на двете помпи за кърма, а с Чикото нищо не мога да изцедя. Някой да сподели за добра помпа тип "писалка" /най-удобни са ми/?
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #42 -: Септември 14, 2007, 11:27:49 am »
Ето официалния им сайт. Дано да ти свърши работа. Иначе ги продават в Малечко. http://www.medela.com/default.html
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #43 -: Септември 14, 2007, 11:33:55 am »
Девойки, един много тъп въпрос, но явно докато кърмя нищо умно от мен няма да прочетете: Има едни помпи за кърма, започват с М /нещо като Медея, Медеал или нещо подобно/, но как им беше името за да ги търся  в нета?
Прецакаха ми се гумените уплътнения и на двете помпи за кърма, а с Чикото нищо не мога да изцедя. Някой да сподели за добра помпа тип "писалка" /най-удобни са ми/?
Medela :hug2:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #44 -: Септември 14, 2007, 12:04:17 pm »
Лейди, от помпата на Авент, която стопих, ми останаха здрави само гумите. Ще ти свършат ли работа?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #45 -: Септември 14, 2007, 15:16:15 pm »
По повод на щитовидната - пийте си лекарствата и не се бойте!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #46 -: Септември 14, 2007, 16:53:00 pm »
Джам, персонално към теб  :? Знам, че ти си привърженик на спални чувалчета, днес ходих и купих на Кристина, която е на месец и половина, най-малкия размер чувалче, което е по-скоро есенно-пролетно. В смисъл не е нито тънко за лято, нито дебело за зима. Ти като го слагаш твоя малчо в чувал, мяташ ли отгоре някаква завивка или чувала е достатъчен сам по себе си?
Тази нощ Кристина беше напряко на кревата, с крака до глезените между решетките, отвита, само главата до вратлето и беше под одеялцето и сумтеше  8O Ужас ме обзема и паника.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #47 -: Септември 14, 2007, 18:59:55 pm »
Цитат
Лейди, от помпата на Авент, която стопих, ми останаха здрави само гумите. Ще ти свършат ли работа
Мерси Ани, но мойта не е Авент и явно няма да станат.

Цитат
Тази нощ Кристина беше напряко на кревата, с крака до глезените между решетките, отвита, само главата до вратлето и беше под одеялцето и сумтеше   Ужас ме обзема и паника
Сватя , както в рекламата за Колдрекса и аз ще ти кажа: "Знам за какво говориш" :D
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #48 -: Септември 14, 2007, 19:15:35 pm »
Ще се изкажа вместо Джама - Лора е спала в чувалчета до 5 годишна! Матей спи също! Мятала съм завика само при много студено, иначе няма нужда при нормална стайна температура - 20 градуса.
Матей - 1.04.2006 г
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #49 -: Септември 14, 2007, 20:12:38 pm »
Мерси Венус_мелена, ще поддържам подходяща темп. в стаята и ще слагам само в чувалчето.

Сватя, на мен ми иде да и кажа на Криса като в една друга реклама с малко допълнение - "не става само с ядене (и акане), трябва и акъл". Ама неможе още горкото, аз да си опичам акъла  :wink:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #50 -: Септември 14, 2007, 21:53:08 pm »
Джам, персонално към теб  :? Знам, че ти си привърженик на спални чувалчета, днес ходих и купих на Кристина, която е на месец и половина, най-малкия размер чувалче, което е по-скоро есенно-пролетно. В смисъл не е нито тънко за лято, нито дебело за зима. Ти като го слагаш твоя малчо в чувал, мяташ ли отгоре някаква завивка или чувала е достатъчен сам по себе си?
Тази нощ Кристина беше напряко на кревата, с крака до глезените между решетките, отвита, само главата до вратлето и беше под одеялцето и сумтеше  8O Ужас ме обзема и паника.

Нинче, откъде го купи това спално чувалче?!? Аз откогааа търся да взема на моята принцеска.  :)


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #51 -: Септември 14, 2007, 22:33:09 pm »
Aбе Дени, аз съм кореняк софиянка, ама ако ти кажа, че хич не се ориентирам... Са ше обясня: Ами аз идвам от бул. България от Бояна и завивам наляво по бул. Димитър Несторов, и на този булевард е магазина, намира се от дясно, но след светофара, на който се завива за военно мед. академия. Демек на този светофар не завиваш на дясно, а като го минеш и след това поглеждаш в дясно и там е магазина. Един жълт магазин, има много скъпи неща, ама чувалчето навсякъде е толкова - около 25 лв. И това е единственото, което е мини, за пръв път намерих такова, иначе все големи. Имаше останало още едно по-малко и другите огромни. Аз по натам ще търся и зимно, че това е някакво междинно.
Ако се загубиш да не ме биеш :) Успех с намирането на магазина! Ако има нещо питай пак!
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 22:35:00 pm от Nina »
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #52 -: Септември 15, 2007, 12:20:24 pm »
Странно, има по детските магазини - например в Щъркел, или по магазини за завивки! Мисля, че съм взимала веднъж и от постоянния базар София в НДК!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #53 -: Септември 15, 2007, 13:14:24 pm »
Венус, ами може и да има някъде, но аз доста магазини обиколих, виж в Штъркел не съм проверила. Но нямам и много време сега да обикалям, а предпочитам да си купувам всичо сама. Предварително бях купила едно чувалче, ама наистина е голямо, тя се роди по-миниатюрна и сега тепърва наваксваме, затова и някои неща са и по-големи. Може би ще ида до Штъркела за зимно чувалче.
Тенкс,
Нина  :)
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #54 -: Септември 15, 2007, 13:36:21 pm »
Лейди, от помпата на Авент, която стопих, ми останаха здрави само гумите. Ще ти свършат ли работа?

Предварително се извинявам за въпроса, ама как става стапянето на разни предмети в стерилизаторите? Питам, за да избегна подобни случки /доколкото е възможно разбира се/.
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #55 -: Септември 15, 2007, 13:56:29 pm »
Препоръчайте ми книга за отглеждането на бебенце с полезни съвети относно къпане, кърмене, захранване (късно по възможност) и въобще всичко, което трябва да знае начинаещата майка  за малкото човече от първия му ден до едногодишна възраст например.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #56 -: Септември 15, 2007, 13:56:48 pm »
Лейди, от помпата на Авент, която стопих, ми останаха здрави само гумите. Ще ти свършат ли работа?

Предварително се извинявам за въпроса, ама как става стапянето на разни предмети в стерилизаторите? Питам, за да избегна подобни случки /доколкото е възможно разбира се/.
Ами като забравиш да изключиш грила се стопява стерилизатора. Това е от моя опит.ЗАСЕГА :lol:
« Последна редакция: Септември 15, 2007, 14:05:05 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #57 -: Септември 15, 2007, 14:10:42 pm »
Препоръчайте ми книга за отглеждането на бебенце с полезни съвети относно къпане, кърмене, захранване (късно по възможност) и въобще всичко, което трябва да знае начинаещата майка  за малкото човече от първия му ден до едногодишна възраст например.

Не съм използвала книги - в нета има всичко, а най-ценен е опита, който споделяме тук...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #58 -: Септември 15, 2007, 14:30:50 pm »
Препоръчайте ми книга за отглеждането на бебенце с полезни съвети относно къпане, кърмене, захранване (късно по възможност) и въобще всичко, което трябва да знае начинаещата майка  за малкото човече от първия му ден до едногодишна възраст например.
Моето бебе -от първия ден до 3 години. http://books.bg/book.php?ISBN=9548023083
Ако изключим захранването, другите неща са много готини. Обяснява се подробно развитието на бебето по седмици. Другото, което на мен ми е било полезно е д-р Спок
"Грижи за бебето и детето", разбира се не всичко, но има конкретни съвети по много въпроси и е систематизирано, така че четеш само каквото те интересува.
« Последна редакция: Септември 15, 2007, 14:37:49 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #59 -: Септември 15, 2007, 14:38:17 pm »
Предварително се извинявам за въпроса, ама как става стапянето на разни предмети в стерилизаторите? Питам, за да избегна подобни случки /доколкото е възможно разбира се/.

има няколко много успешни метода :)

1. да сложиш в стерилизатора пластмаса, която не става за микровълнова печка. далеч не всички пластмаси са устойчиви на силна топлина. нашата баба така уреди първия ни комплект шишета, биберони и лъжички.
2. да сложиш нещо метално вътре, което да хвърля искри и да запали - нашата баба, за да е по-сигурен успехът на метода от точка 1, беше добавила и лъжичка с метална дръжка.

другите методи са ти ги казали.

правилото е - в стерилизатора ВИНАГИ се слага вода, ВИНАГИ се гледа дали пластмасата на нещата, които стерилизираш, става за микровълнова. общо взето, ако слагаш само шишета, биберони и залъгалки - няма да имаш проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!