0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Притеснена съм, пак
« Отговор #20 -: Септември 26, 2005, 14:39:48 pm »
То е ясно, че имаше нараняване на шийката, още тогава имаше малко кръв. При захващането нямаше никакви проблеми, но го направи доктора, а после акушерката само извади "инструментариума" и като дръпна едното, ме заболя силно :(  И аз си мислех, че може кръв от нараняването сега да излиза, но нали съвпадна с този спад на темп, та се ошашках съвсем... И с това нараняване ми е притеснено .. има ли връзка с образуването на ранчики по шийката?

Лали, мерси за окуражителните думи :D  Аз пък толкова бременни графики съм разгледала, не съм чувала за спад на 3-ти ден?
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Притеснена съм, пак
« Отговор #21 -: Септември 26, 2005, 14:45:44 pm »
Споко, бе, много го мислиш. Няма нищо страшно.
Притеснена съм, пак
« Отговор #22 -: Септември 26, 2005, 16:39:29 pm »
Фреши,желая ти успех!Като гледам много си притеснена/което си е нормално,де :) /.Момичетата по горе май всичко са ти обяснили.Ако температурата  те безпокои/т.е. ако и утре не се вдигне/ можеш да се обадиш на докторката.А относно кървенето,на мен ми се случи същото при първата инсеминация-шийката ми е тясна и не попаднах на подходящата акушерка.
Стискам ти палци.Гледай да си запълваш максимално дните с разни неща,за да не го мислиш толкова.Адски е неприятно това чакане,ама ще търпим :D
*
Притеснена съм, пак
« Отговор #23 -: Септември 26, 2005, 16:42:03 pm »
Zeituni, ти как си? Стискам палци, да знаеш! :balk_602:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Притеснена съм, пак
« Отговор #24 -: Септември 26, 2005, 16:57:11 pm »
Стискай,стискай :D. Аз съм си съвсем добре,благодаря!Затрупала съм се с работа до ушите,къде да си отвличам вниманието,къде щото се налага.Ето и сега чертая една сграда,обаче на всеки 2 часа си давам маааалка почивка,та да ви нагледам какви ги вършите :)
На 30.09.ми е последния прегнил и дуфастон.После ако не ми дойде до 6-тия ден-бегом при докторката.От досегашния си опит съм забелязала,че като спра дуфастона ми идва след 4-5 дни.
Такива работи при мен.Целувки!
*

    Anonymous

Притеснена съм, пак
« Отговор #25 -: Септември 26, 2005, 19:09:36 pm »
Аз съм Наталия.
От сърце ти желая успех.
Що се отнася до прегнила, Сигнус вече ти е писала, че след ин витро ни скъсват от инжекции, и то от по 5000 единици, освен това вземаме вагинално утрогестан /тоест още прогестерон/ в ударни дози. Да чукна на дърво все още не ми се е объркало собственото производство на прогестерон. Но след като ти се притесняваш, не виждам някаква сериозна причина да продължиш да го инжектираш в предписаната ти периодичност; в крайна сметка това си е твоят организъм, а сега е най-важно ти да си спокойна. Впрочем, в повечето центрове в света не прилагат прегнил като поддръжка на ЛФ дори след ин витро, пък камо ли след инсе. Но съм чела, че прегнилът има едно съществено качество - не само увеличава продукцията на прогестерон /ако беше така, щяха вместо дуфастон да ти предпишат утрогестан в максимално количество/, но "запазва" структурата на жълтото тяло.
*
Притеснена съм, пак
« Отговор #26 -: Септември 26, 2005, 19:18:00 pm »
Цитат на: Anonymous
Впрочем, в повечето центрове в света не прилагат прегнил като поддръжка на ЛФ дори след ин витро, пък камо ли след инсе. Но съм чела, че прегнилът има едно съществено качество - не само увеличава продукцията на прогестерон /ако беше така, щяха вместо дуфастон да ти предпишат утрогестан в максимално количество/, но "запазва" структурата на жълтото тяло.


Добре, Натали, защо след като запазва тази структура на жълтото тяло на много места не го използват вече? Доколкото знам в повечето центрове тук го бият и след ин витро и след инсе.
*
Притеснена съм, пак
« Отговор #27 -: Септември 26, 2005, 19:21:56 pm »
Цитат на: Anonymous
Впрочем, в повечето центрове в света не прилагат прегнил като поддръжка на ЛФ дори след ин витро, пък камо ли след инсе. Но съм чела, че прегнилът има едно съществено качество - не само увеличава продукцията на прогестерон /ако беше така, щяха вместо дуфастон да ти предпишат утрогестан в максимално количество/, но "запазва" структурата на жълтото тяло.


Добре, Натали, защо след като запазва тази структура на жълтото тяло на много места не го използват вече? Доколкото знам в повечето центрове тук го бият и след ин витро и след инсе.
Виж тук има една статия преписвах за прегнила. преди време
Притеснена съм, пак
« Отговор #28 -: Септември 26, 2005, 19:29:44 pm »
Фрешче, стискам много силно палци! И не спирай Дуфастона, ей, ще си го пиеш до 3-тия месец на бременността!!!
*

    Anonymous

Притеснена съм, пак
« Отговор #29 -: Септември 26, 2005, 20:25:33 pm »
Наталия е.
Сигнус, аз лично много го харесвам прегнила и считам схемата на Табакова за възможно най-успешна, но винаги се притеснявам, че ако след сигурно забременяване /дай боже!/ го спра, например във втори месец /не съм сигурна, но Табакова май че така прави/, организмът ще изживее стрес, защото така да се каже "се е разлигавил". Обаче и в статията, която си цитирала, се говори все за ВЕРОЯТНИ ползи. Четох изследвания на специалисти от една руска клиника за ин витро - те също говореха, че ползите от прегнила не са доказани, като казваха, че статистиката не сочи на увеличаване на процентите след прием на прегнил при ин витро цикъл. Като гледам, момичетата, които правиха ин витро в Гърция, не са приемали прегнил. В сайта, който ти ми показа във връзка с друга тема /Beta.../, чета, че американките не приемат прегнил. А в България не съм чувла за прегнил след ИНСЕ освен в к-ката на Щерев.
Та, затова ми се стори, че ако Фреш толкова много се притеснява, може да го взема по нарядко, все пак това е ИНСЕ, би трябвало да се имитира естественото оплождане и ембрио-развитие.
Фреш, ето какво чувство гледам да си създам, за да не си мисля лоши неща, докато се дъня с лекове след някаква манипулация - дуфастонът /утрогестан/ е за лигавицата, прегнилът е за жълтото тяло...и точка, тр.да ги вземам, след като са за различни неща...
Притеснена съм, пак
« Отговор #30 -: Септември 26, 2005, 21:05:20 pm »
Цитат на: Наталия

А в България не съм чувла за прегнил след ИНСЕ освен в к-ката на Щерев.

Натали, не си права - след моето първо инсе д-р Стаменов ми предписа прегнил - 3 пъти по 1500. Но след следващите аз отказах. Не харесвам прегнила - ако няма бременност, огранизма преживява страхотен стрес (нещо като да караш на първа с макс. газ и от време на време да дърпаш ръчната).
*
Притеснена съм, пак
« Отговор #31 -: Септември 26, 2005, 21:07:05 pm »
Зайо, в какво се изразява тоя стрес?
Притеснена съм, пак
« Отговор #32 -: Септември 26, 2005, 21:08:19 pm »
М. иска да идва, но му набиват прегнила - за известно време си мисли, че е бременен, ама не е, М пак иска да идва и т.н.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Притеснена съм, пак
« Отговор #33 -: Септември 26, 2005, 21:08:58 pm »
Цитат на: Anonymous
дуфастонът /утрогестан/ е за лигавицата, прегнилът е за жълтото тяло...и точка, тр.да ги вземам, след като са за различни неща...


хммм, ами то всъщност е за едно и също нещо... каква е функцията на жълтото тяло? да отделя прогестерон, за да не позволи на лигавицата да почне да се излющва.

не бива да се вманиачаваме, според мен, в опитите да се насилва природата... при инвитро и икси разходите са огромни и е оправдано, както се изрази един лекар, да "бутаме и да тъпчем", само и само ега се закрепи нещо...
ама чак пък и при инсеминации...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

Притеснена съм, пак
« Отговор #34 -: Септември 26, 2005, 21:09:41 pm »
Наталия е.
Зайо, а ти като отказа, д-рът разубеждаваше ли те?
Притеснена съм, пак
« Отговор #35 -: Септември 26, 2005, 21:11:36 pm »
Не, защото и двамата искахме да видим дали пак няма да има положителен тест (видях го само една сутрин, 4 дни след последния прегнил...).
Притеснена съм, пак
« Отговор #36 -: Септември 26, 2005, 21:17:02 pm »
Цитат на: jam
при инвитро и икси разходите са огромни и е оправдано, както се изрази един лекар, да "бутаме и да тъпчем", само и само ега се закрепи нещо...
ама чак пък и при инсеминации...

 :good_post:  Още повече, че не е сигурно, че има оплождане. Какво да крепим  :(
*

    Anonymous

Притеснена съм, пак
« Отговор #37 -: Септември 26, 2005, 21:20:40 pm »
Наталия е.
Джам, функцията на жълтото тяло е най-неясната, май никой не може да даде категоричен отговор на твоя въпрос. Впрочем, доколкото схващам от всички писания за прегнила и неговата функция не е много ясна, като данните са изключително статистически.
Иначе аз съм съгласна и с това, което е казала Литъл Рабит, и с написаното от теб - що се отнася до ИНСЕ.
Притеснена съм, пак
« Отговор #38 -: Септември 27, 2005, 10:26:10 am »
Цитат на: Lali
Споко, бе, много го мислиш. Няма нищо страшно.


Лали, аз съм спокойна само след като се снабдя с всичката възможна информация :D

нали знаеш, разни хора... :D
Благодаря ти, Бени!







Притеснена съм, пак
« Отговор #39 -: Септември 27, 2005, 10:27:56 am »
Цитат на: zeituni
Фреши,желая ти успех!...


Zeituni, благодаря ти! :D  Много добре правиш, че се залисваш с работа. Мен самото чакане май не ме притеснява, притесняват ме конкретните въпроси, на които търся отговор. Иначе ще си чакаме, къде ще ходим :D  
Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!