0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Притеснена съм, пак
« Отговор #40 -: Септември 27, 2005, 10:29:52 am »
Цитат на: little_rabbit
Фрешче, стискам много силно палци! И не спирай Дуфастона, ей, ще си го пиеш до 3-тия месец на бременността!!!


Рабит, мерси :D  Как до третия месец бее????????? Това сериозно ли?

Кажи ми сега по-подробно за този стрес, дето предизвиква прегнилът. Аз много се вживявах да не ме стимулират (че преди време ми каза някакъв доктор, че виждал киста в гърдата, и аз не отидох повече да се проверя :oops:   :oops:  пък си имам и фамилна обремененост - има ли връзка??). Има ли нещо общо с ефекта на препаратите, които се взимат за стимулация?

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Притеснена съм, пак
« Отговор #41 -: Септември 27, 2005, 10:49:18 am »
Натали, Сигнусче, благодаря ви!

Натали, за този цикъл се колебая, може би като съм почнала да ги слагам, да изкарам до края, но за следващия със сигурност мисля да мина без тях. Даже се чудя за какво са ми тези 10000 Е Прегнил преди инсето, като така или иначе си знаех, че фоликулът ще се пукне в четвъртък или петък, той се пукнал в четвъртък явно, около 24-28 часа след прегнила - егати таймирането, тъй като инсето беше насрочено 42 часа след прегнила. Таймирането няма ли да е по-добро, ако просто си следим ЛХ и си гледаме на УЗ какво става?
Ще видим следващия път какво ще каже и докторката. От прегнил има нужда при стимулация и повече фоликули, да се пукнат едновременно, но при един??

На мен докторката изрично ми каза, че нито прегнила, нито дуфастона могат да попречат на менструацията да си дойде, а тук съм чела както това мнение, така и противоположното 8O

Днес темп. ми е 37.00, което е горе долу добре, но обикновено ми е малко по-височка. :?
Благодаря ти, Бени!







*
Притеснена съм, пак
« Отговор #42 -: Септември 27, 2005, 11:04:37 am »
Фреш, на вен оше ми е 36.9  8O , какво става незнам
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Притеснена съм, пак
« Отговор #43 -: Септември 27, 2005, 11:10:31 am »
Цитат на: Grace
Фреш, на вен оше ми е 36.9  8O , какво става незнам


Грейси, а къде ти е cover line? Обичайно над 37 ли са ти във втората половина? Е хайде де, какво става? 8O
Аз имам за утре инжекция по графика и мисля да се видя с лекарката, да видим какво мисли.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
Притеснена съм, пак
« Отговор #44 -: Септември 27, 2005, 11:24:59 am »
Да, обичайно втората половина винаги ми надскача 37 и така си остава до цикъла. Не съм си направила лентичка, все нямам време да си вкарам данните, нали от работа пиша... Аз съм на инжекция тази вечер, ако видя докторката ще я питам защо се получава така и дали е нормално.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Притеснена съм, пак
« Отговор #45 -: Септември 27, 2005, 12:06:43 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Таймирането няма ли да е по-добро, ако просто си следим ЛХ и си гледаме на УЗ какво става?
Ще видим следващия път какво ще каже и докторката. От прегнил има нужда при стимулация и повече фоликули, да се пукнат едновременно, но при един??

На мен докторката изрично ми каза, че нито прегнила, нито дуфастона могат да попречат на менструацията да си дойде, а тук съм чела както това мнение, така и противоположното 8O


ами на мен досега от 3 инсеминации, само 1 път са ми слагали Прегнил за "таймиране" - в останалите 2 случая таймирането ставаше въз основа на УЗ и кръвни изследвания на ЛХ, Естрадиол и Прогестерон.

ако има 1 фоликул и няма ЛУФ, наистина не виждам смисъл... ама в тая клиника, дето ти ходиш, обичат да се презастраховат яко по всички линии.

ся, за дуфастона (прогестерона), знаеш какво е положението... има хора (аз съм от тях), при които допълнителният прием на прогестерон (в случая Утрогестан и вагинално) забавя менструацията. това вече съм го доказала емпирично в 3 цикъла - докато не спра Утрогестана и не минат още 2-3 дни, мензис не идва. явно не е стандартна ситуация, но съм чела по американските форуми и за много други такива случаи.

Фрешо... спри се малко бе, душа...  :)
ужасно си неспокойна, ама това е само една инсеминация, все пак! сопри малко да ровчиш и се кротни  - първите 10-12 дни след инсето са най-спокойното и хубаво време, бе... от личен опит ти казвам. после почва нервата. take your time, дет се вика...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Притеснена съм, пак
« Отговор #46 -: Септември 27, 2005, 13:12:51 pm »
А аз пък съм типичния пример за това, че няма правила :wink:
Фоликулите ми в лаво и с прегнил не се пукат, единия път ми дойде 3-4 дни след като спрях утрогестана, втория път ми дойде по време на приемането му, така че случай Джамата и спри да се ровичкаш и да се задълбочаваш за всяка малка подробност, всичко ще бъде наред :wink:
Притеснена съм, пак
« Отговор #47 -: Септември 27, 2005, 15:16:11 pm »
Мацки, много мило, че ме успокоявате, ама аз да си разпитам, да знам следващият път кое може да се подобри - не е ли така :D
Не съм взела да се вайкам "стана ли, не стана ли" - това е безполезно.
Но с новата за мен информация мисля, че ще съм по-полезна за следващия опит.

От мен да знаете - всичко трябва да си проверяваме :D  
Ако не се ровичках за това-онова, сега щях да си пия парлодел за "високия" пролактин, щях да се шашкам за "положителния" тест за антиспермални антитела ELISA. Мъжът щеше да си живее с мисълта, че нищо не може да се направи за мъжкия фактор.
И така нататък.

Най-страшното е липса на информация. Това е моят начин да се боря със стреса - като знам, че съм направила всичко по силите ми :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

Притеснена съм, пак
« Отговор #48 -: Септември 27, 2005, 15:46:51 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Мацки, много мило, че ме успокоявате, ама аз да си разпитам, да знам следващият път кое може да се подобри - не е ли така :D
Не съм взела да се вайкам "стана ли, не стана ли" - това е безполезно.
Но с новата за мен информация мисля, че ще съм по-полезна за следващия опит.



абе мацка, ти още не знаеш успешна ли е инсеминацията, а вече почна да се вайкаш и да си вадиш изводите "ЗА СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ".  а шамари!!!!!!!!
я стига вече, ще чакаш и ако не е станало - тогава. ха-ма-ха!!!!
и мисли позитивно, ок?
Притеснена съм, пак
« Отговор #49 -: Септември 27, 2005, 15:54:53 pm »
ОК :D
Благодаря ти, Бени!







Притеснена съм, пак
« Отговор #50 -: Септември 27, 2005, 17:53:25 pm »
Фрешче, седни си на дупето и си успокой душицата  :D
Написах, че аз не харесвам прегнила. А не че всички не трябва да го харесвате ;) Плюс това той влияе кофти само ако няма бременност, пък за теб ми намирисва, че ще си пиеш Дуфастона още доста време - до 3-тия месец. Споко  :D
Притеснена съм, пак
« Отговор #51 -: Септември 27, 2005, 19:44:20 pm »
Цитат на: jam
ся, за дуфастона (прогестерона), знаеш какво е положението... има хора (аз съм от тях), при които допълнителният прием на прогестерон (в случая Утрогестан и вагинално) забавя менструацията. това вече съм го доказала емпирично в 3 цикъла - докато не спра Утрогестана и не минат още 2-3 дни, мензис не идва. явно не е стандартна ситуация, но съм чела по американските форуми и за много други такива случаи.

Джамче, бе винаги ли така ти действа? Орално като го взимаш? Вагинално Утрогестана забавя, даже може и да не дойде, докато го слагаш, но с орално не съм чувала за проблеми нито с Дуфастон, нито с Утрогестан.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Притеснена съм, пак
« Отговор #52 -: Септември 28, 2005, 22:35:55 pm »
Стигнах и аз да пожелая много късмет и истински плодни сакчета на Фреши и Грейс!
Фреши, СПРИ! Не ти е работа да мислиш кое как е свършена работата и дали е правилно. Спри и се занимавай с успокояващи и приятни неща. Знам, че искаш да си наясно с това, което се прави на собственото ти тяло, но ти се тормозиш, а не само задоволяваш жаждата си за знания. Затова се успокой за 2 седмици и после ще го мислиш. Каквото има да става, ще става и се молим само за хубави новини. Последно ще ти кажа, че една мацка, Мира, забременя по твоята схема с прегнил и....т.н. в клиниката на Щерев. Роди прекрасно и здраво бебче юни месец и по-голямо доказателство от това....здраве му кажи. Айде, миличка, сега отиди и гушни мъжа си и се успокой. Всичко ще е ОК! Поздрави от мен!

*
Притеснена съм, пак
« Отговор #53 -: Септември 29, 2005, 08:46:44 am »
Оги, много, много късмет и положителни емоции!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Притеснена съм, пак
« Отговор #54 -: Септември 29, 2005, 13:44:51 pm »
На всички още веднъж благодаря за подкрепата и информацията. Вече се ориентирах в обстановката и ще се отдам, както ме съветвате, на спокойно чакане :D  Говорих с докторката, нормално било, че имало кръв след процедурата, и също било нормално да изхвърлям останала кръв след 3 дни. Нормално било, че ме наболяват яйцниците, нормално било и за бременност (това беше окуражителна шегичка от докторката). Отделно, температурата ми се вдигна. Също така, най-сетне си прегледах гърдите и съм добре, с което камък ми падна от сърцето. Млечните жлези били от фиброкистозен тип и имало мънички кистички, което се водело нормално. От много прием на хормони можело да порастнат, и тогава се махали с пункция - и отва не било страшно :?  и като цяло не било противопоказно да приемам хормони.
Пия всеки ден биричка (макс.една) или чашка червено вино, че лекарката така ми препоръча :D  (Аз си пия иначе в живота пак по толкова, само бирата мааалко гледам да я ограничавам сега до една).

Пращам ви целувки и ви желая много успехи и хубави новини :D
Благодаря ти, Бени!







Притеснена съм, пак
« Отговор #55 -: Октомври 03, 2005, 17:08:50 pm »
Леле, ако знаеш какъв ми е проблем с биричката... да я ограничавам до 1 на ден... Ма стискам се, какво да прая.

Това да са ни проблемите  :coke:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.