0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #260 -: Ноември 23, 2005, 16:01:25 pm »
Айде да ударя едно рамо за 14-та стр.  :D
Фреши занчи, че при теб вече е откирт проблема за неуспехите нали така? Как ще процедират за да го махнат?
И след това вече всичко трябва да е наред. Пожелавам ти за другата коледа да си мислиш за раждане
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #261 -: Ноември 23, 2005, 20:28:53 pm »
Фреши, като бях в МД сестрата в реанимацията ми каза, че полипите рецидивират. А пък анестизиолога ми разправяше, че моят бил рецидивирал, защото предния път бил махан с кюретаж и "корена" оставал и пак се развивал. Ама не знам колко да му вярвам, все пак е анестезиолог, не гинеколог. Полипите пречат на имплантирането.


АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #262 -: Ноември 24, 2005, 12:12:45 pm »
Мерси, Миси, Габи :D
Миси, би трябвало да е махнат - това беше целта на хистерото - каквото виждат го махат, и после го изследват.
Габи, и аз си мисля такива работи. Заради полип ми правиха два кюртажа - на първия уж излезе някакъв полип, но може тогава да се е разкъсал. На втория нищо не излезе, затова то си е най-добре хистеросксопия, а не кюртаж. Също така растат. Моят може да се е разкъсал първия път.
Дали пречи, доцентът вика 50\50. Все пак било чуждо тяло и пречел, както спиралата, но от друга страна не можел да каже, че 100% пречел.
Ми дано да е пречел той, пущината :D  Тоя месец се оказа, че почиваме заради бактерии при мъжо, така че декември подновяваме, а от НГ сигурно пак инсе.

Момичета, целувам ви и ви благодаря за подкрепата :D  Вие сте ми виртуалните сестрички :D  На всички ви желая успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #263 -: Ноември 24, 2005, 17:39:16 pm »
И аз съм на същия принцип- нова година, нов късмет!
Фреш, какви бактерии лекува мъжа ти? Моят си мъкне едни е.коли от незнам колко време и нищо не ги мори. Сега пак пускахме микробиология и пак цъфнаха. Ще има отново антибиотици и целия цикъл се повтаря. Този път съм се амбицирала да ги ошушкаме до крак. :)
*

    dessyta

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #264 -: Ноември 25, 2005, 18:27:04 pm »
Привет на всички! Първо искам да пожелая вяра и успех на всички момичета! А сега да се отчета и аз. До скоро не ми беше ясна картинката и все нещо изчаквахме, но сега нещата седят така:
излезнаха ми протоколите от ЗК, на 01.12 ще правим пункция на киста /така и не се махна :(  :(/, ако всичко е ОК-на 07.01-начало на стимулация и живот и здраве-средата на февруари-ин витро/но по-вероятно е Икси/. Това е. Надявам се за мен да важи "Нова година-нов късмет"! Пожелавам си го! Както и на всички вас!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #265 -: Ноември 28, 2005, 10:49:41 am »
Десита, успех :D

Галя, преди време имаше ентерококи, които след няколко курса антибиотици се разкараха, а сега също сме с е.коли. Андрологът, при когото ходихме, изказа някои предположения за възможна причина за тези инфекции - трябва да се потърси и отстрани причината според него, защото иначе инфекциите се повтарят. Като възможни проблеми посочи варикоцеле, хемороиди, тежки колити.
Благодаря ти, Бени!







*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #266 -: Ноември 28, 2005, 15:24:58 pm »
Десита,пожелавам ти от все сьрце да важи и за теб и за всички ни "Нова година нов кьсмет"


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #267 -: Ноември 29, 2005, 09:17:52 am »
Здравейте пак!

Аз приключвам участието си в тази тема, за съжаление - с категорично отрицателен тест за бременност от тази сутрин...  :( Не си бих последния прегнил, за да приключа мъчението по-бързо. До февруари смятам да се отдам на бебеправене по традиционния начин. Ако не стане, ще продължа с инсетата.

Целувки и успех на момичетата, които очакват резултати около Коледа :D !
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #268 -: Ноември 29, 2005, 17:03:54 pm »
Мила Камбозола, съжалявам :(  Не можахме да се включим в тазгодишната Коледна серия :?  Дано догодина да е Нашата Година :D

Прегръщам те :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #269 -: Ноември 29, 2005, 17:17:34 pm »
Камбилоза, много съжалявам, че не се е получило.
 :bighug:
Нова Година - Нов късмет и всички знаем, че все пак по Коледа стават чудеса. Желая ти го от сърце
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #270 -: Ноември 29, 2005, 18:26:29 pm »
Камбозола,много съжалявам,мила!Явно и тази година не ни било писано.
Моя тест също е съвсем отрицателен.
Незнам-даваме всичко от себе си,а не става...
Аз повече инсета няма да правя.Януари почвам да се готвя за ин витро.
Това е положението-хич не е розово.Ама още се търпи :)
Идва нова година-дано е на късмет!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #271 -: Ноември 30, 2005, 09:18:42 am »
Здравейте, милички! Благодаря ви за подкрепата, и аз ви прегръщам  :grouphug2:

Сигурна съм, че ще стане и този път съм някак спокойна. Може би просто ще отнеме малко повече време...

Пожелавам ви изключително и само положителни емоции около празниците и резултати след това  :wink: По възможност, резултатите да се изразяват във формата на две черти, а впоследствие - и под формата на плоден сак със сърдечен ритъм  :D

Успех на всички и не го мислете много-много. Сега е време за други работи  :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #272 -: Ноември 30, 2005, 11:20:45 am »
Здравей мила Камбозола,и аз много сьжалявам,но не се отчайвай,пак ще опиташ.На всички момичета искам да кажа да не се предават.Моят лекар казва:"ВСЕКИ НЕУСПЕХ Е ЕДНА КРАчКА КЬМ УСПЕХА"!!!!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #273 -: Ноември 30, 2005, 14:59:00 pm »
Цитат на: zeituni
Камбозола,много съжалявам,мила!Явно и тази година не ни било писано.
Моя тест също е съвсем отрицателен.
Незнам-даваме всичко от себе си,а не става...
Аз повече инсета няма да правя.Януари почвам да се готвя за ин витро.


Зейтуни, съжалявам, че и при теб не се е получило. Така ми се искаше още някой (освен вече похвалилите се :D ) да успее!
Зейтуни, колко инсета направихте и с какъв проблем? Питам те, защото и аз си задавам въпроса колко инсета са достатъчни, преди да се помисли за нещо друго.
Прегръщам те! :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #274 -: Ноември 30, 2005, 15:04:38 pm »
Камбозола, Зейтуни, жалко, че и този път не се е получило :( , но следващият път трябва да е късметлийски. Няма да сме в Коледната серия, ама дай боже да сме в пролетната :D
Зейтуни, ние сме с три инсета, обаче вече сериозно ни препоръчват инвитро. Чудя се дали си струва да си даваме парите за още една или две инсеминации или верно да преминаваме нататък...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #275 -: Ноември 30, 2005, 15:25:22 pm »
Цитат на: Grace
Зейтуни, ние сме с три инсета, обаче вече сериозно ни препоръчват инвитро. Чудя се дали си струва да си даваме парите за още една или две инсеминации или верно да преминаваме нататък...


не е редно да ви препоръчват сериозно инвитро, при положение, че сте правили едва 3 инсеминации, и то, доколкото си спомням, не всичките бяха стимулирани.
сигурно ще го напиша за двайсти път, но по книжките препоръчват следната тактика при показания за инсеминация:
1-2 нестимулирани, после 2-3 стимулирани с Клостил, после 2-3 стимулирани с гонадотропни препарати и едва тогава инвитро.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #276 -: Ноември 30, 2005, 15:39:12 pm »
Джам, всичките бяха стимулирани и от моя страна всичко беше ок /в смисъл, че правех фоликули, които послушно се пукаха след прегнил/. При мъжа ми обаче за съжаление нещата не стоят така. От три инсета + плюс една канселирана в последния миг /заради лош материал/ само веднъж спермата беше наред. Първата инсе - само 8 млн. след обработка /било твърде малко, но я направихме/, втори опит - 7 млн. след обработка /канселирахме/, втора инсе - 16 млн. след обработка с добра преживяемост /за нас супер постижение/, трета инсе - 11 млн. /и тези едвам докарахме, добре,че имахме едно замразено количество да спаси положението/, за съжаление преживяемостта беше само 5 %. Ето затова не ми се правят инсета вече. Трябва винаги да се подсигуряваме с едно, че и с две замразени количества и накрая всичко ни излиза ужасно скъпо като сложиш лекарства и т.н. Виждайки това, докторите препоръчват ин витро. Още не сме решили окончателно де...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #277 -: Ноември 30, 2005, 16:10:04 pm »
Цитат на: jam
.... но по книжките препоръчват следната тактика при показания за инсеминация:
1-2 нестимулирани, после 2-3 стимулирани с Клостил, после 2-3 стимулирани с гонадотропни препарати и едва тогава инвитро.

Джамито, това по книжките е за пациенти, които се класират за инсе по техните проблеми. Иначе в реалността доктора преценява дали да се прави пълният пакет 6 броя или по-малко?
Аз съм жив пример. На нас ни препоръчаха не повече от 3 броя. След тях няма смисъл и процента пада адски надолу. Даже сега съжалявам, че съм си губила времето с тях.  А да не говорим, че при инвитро или икси лъсват всички скрити проблеми. В някои клиники практикуват диагностично инвитро, защото това е единственият начин да видят яйцето. Не е като при мъжа лесна работата.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #278 -: Ноември 30, 2005, 20:56:46 pm »
да, оги, така е. аз затова написах - "при показания за инсеминация". защото далеч не всички, които правят инсеминации, реално имат показания точно за инсеминация.
а диагностичното инвитро от воле е лукс, който може да си позволи някой в страна, в която това се поема от здравната застраховка.
все пак, в повечето случаи се забременява още по пътечката от инсета, то тия цифрички са дадени на базата на емпирични наблюдения и статистики...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    doritt

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #279 -: Декември 01, 2005, 07:15:20 am »
Цитат на: jam

а диагностичното инвитро от воле е лукс, който може да си позволи някой в страна, в която това се поема от здравната застраховка.
...


Да, но в тези страни, ако имаш показатели за инсе, ти ги правят всичките, а не пристъпват директно към инвитро....