0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« -: Септември 14, 2005, 10:27:18 am »
Първо, искам да пожелая успех на всички, които се заемат (отново или за първи път) с АРТ този месец. :D

Ако искате в тази темичка да споделяме кой какво, къде и как прави, да си стискаме палци взаимно и да си помагаме с информация и емоционално.

Нашият план е инсеминация (първа за нас), без стимулация, първи преглед да видим с какъв фоликул разполагаме - на 19.09. Проблемът ни е мъжки фактор. Последните 2-3 спермограми, правени преди 3-4 месеца, са почти нормоспермия (под норма единствено подвижност - 46-48%), сега се вълнуваме да видим какви ще са стойностите - дано не се е влошила пак. Опитът ще бъде в клиниката на Щерев. Генерално планът е да опитаме 3 инсе, след което евентуално хистероскопия за мен - единственото, което досега не съм правила като изследване, и после да мислим какво.
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #1 -: Септември 14, 2005, 10:51:37 am »
И аз да се отчета: В подготовка за икси съм. Ще го правя при д-р Владимиров. Пия противозачатъчни и най-вероятно ще се иксирам към края на Октомври.
Късмет, момичета, и дано всички успеем!

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #2 -: Септември 14, 2005, 10:59:26 am »
Следваща инсеминация в клиниката на доц.Щерев. УЗИ на 19.09. оттам нататък ще видим.
Успех на всички, Фреш, после заедно ще си чакаме. :D
Оги, дано да ти провърви още първия път!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #3 -: Септември 14, 2005, 11:03:16 am »
Подготовка за ИКСИ, вероятно тези дни почвам диферилина, а същинската стимулация - някъде към края на месеца вероятно!
Късмет и нека Бог е с нас!
*

    Elenka_milenka

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #4 -: Септември 14, 2005, 11:31:10 am »
Предстои ми първо Инвитро в клиниката на Щерев. Одобриха ми протоколите за лекарства преди 1 седмица. Идеята ни е да го правим през ноември.Д-р конова откри малък имунологичен проблем при мен и сега съм на аспирин. Оххх, мили момичета всичко ми се е свило...
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #5 -: Септември 14, 2005, 11:55:58 am »
Обмислям кое да направя първо-инсеминация или лапароскопия. В момента пия достинекс за намаляване на пролактина и мисля да съчетая изчакването на подходящото време с лапароскопията. Ориентирала съм се към д-р Стаменов и новата му клиника. В края на седмицата ще съм решила окончателно кое ще е първото, но вътрешно съм почти убедена, че ще е лапароскопията.
После ще е първата ми инсеминация.
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #6 -: Септември 14, 2005, 17:21:41 pm »
Момичета аз през нищо не минавам в момента, но искам да ви пожелая много успех и накрая всички да излезете с коремите напред  preggo . Ще ви стискам палци на всичките и дано това да са последните процедури през който минавате.
Успех момичета и не го мислете много, всичко ще стане  :balk_103:
Пожелавам ви не по едно, а по двечки да ви се хванат  - ако искате така  newsm06 , а може и  newsm05 , пък защо не и така  newsm04
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #7 -: Септември 14, 2005, 17:27:49 pm »
Благодарим Missy, пък да ти се връща и на теб! Айде, ко се мотаеш и ти? :balk_111:

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #8 -: Септември 14, 2005, 17:32:27 pm »
Чакам да ми дойде до ден-два и съм се ориентирала за инсеминация при д-р Владимиров.
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #9 -: Септември 14, 2005, 17:38:36 pm »
И аз съм в кюпа, другата седмица имам час при лекарката да видим кви ще ги вършим и кога кво що  :D Целувки на всички и много късмет през репродуктивния сезон  :lol:
 :eggsperm:  :bfp:  :lovedock:    ylinfant
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #10 -: Септември 14, 2005, 17:49:14 pm »
И аз се глася за инсеминации при Владимиров, ако спермограмата е с прилични показатели. И се чудя и мая, как с минимално ходене до София да стане работата, но както каже доктора, така ще бъде :P
  Стискам палци на всички да успеем :goodluck:
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #11 -: Септември 14, 2005, 18:23:28 pm »
Здравейте и от мен!Аз май за първи път пиша тук,иначе съвсем редовно си чета :) .
Ще правя този месец инсеминация -пета по ред.Мисля да ми е последна,ако е неуспешна-2 месеца почивка и после ин витро.При нас проблем няма открит,но не се получава.А годините ми са вече 35 и няма много време.Иначе имам 2 бременности/неуспешни-аборт по медицински показания преди 10г. и после един мисед преди 4г./От две години правим опити,обаче не става.
Инсеминациите ги правя при Щерев.Днес фоликула беше 17,2мм,утре пускаме хормони и ако са добри-Прегнил и на 16.09. или 17.09.-инсе.
Ами,това е.Много късмет ви желая,дано успеем!Страшно се радвам,когато прочета в този форум/и в другите подобни,в които пребивавам/,че някое момиче е успяло.Дано на всички ни се случи и дано да е по-скоро!
*

    Eli__

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #12 -: Септември 14, 2005, 20:15:17 pm »
Здравейте и от мен! Аз, след като разбрах че тръбите ми са проходими, пак нямам срещу какво конкретно да се боря /не че се оплаквам :oops: /.Този месец пропускаме с опитите,заради облъчването при цв. снимка /пък и мъжът "стачкува"-не щял да прави секс насила вече :?  8O/Та другия месец ако реши да "пусне гювеч",живот и здраве ще пробваме,току виж тръбите ми са се продухали нещо..Ако не стане докрая на год.Преминаваме към изследвания за съвместимост.Доктора каза,че трябва да повторим и спермограмата ама хич не ми е ясно как ще стане тая работа...Ох,мъка,мъка... :cry: Успех момичета !!!Чакам да ви видя в "Дългоочакваната бременност" :)
*

    _maialen_

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #13 -: Септември 15, 2005, 09:50:47 am »
Здравейте и аз да кажа... за първи път пиша тук но редовно чета и благодаря на момичетата които споделят през какво са минали и това е полезно на други.
Аз имам 4 неуспешни инсеменации, без открит до сега проблем и се подготвям за инвитро. Взех си лекарствата вече и ако всичко е наред другата седмица ще ми сложат диферелина. По собствена инициатива реших да направя консулатация с Д-р Конова и се откри завишен бeta2-GPI-IgM и при повторното изследване. Надявам се с препоръчаната от Д-р Конова терапия да увелича шансовете за успешно инвитро. Аз лично за 4 години ходене по мъките и безброй изследвания, за себе си реших че трябва да има причина и се заех да я намеря ... някакси не ми се ще да съм с етикет "неизяснен стерилитет" и сега се радвам, че не се боря с вятърни мелници а има конкретни неща които правя за да се увеличат шансовете ми.. ясно е, че гаранция за успех никой не може да даде.  

Бих казала на момичетата при които "няма причина да не става" да са упорити, да четат много и да си направят имунологични изследвания .

Много късмет на всички и дано да има много бебета догодина  :)
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #14 -: Септември 15, 2005, 11:31:55 am »
Да ми е честито регистрирането и тук  :wink: Моят отчет:

Днес отивам на преглед да видим расте ли фоликула. Ако всичко е наред  :arrow: следват хормони утре  :arrow: в събота прегнил  :arrow: в неделя (18-ти) инсеминация в клиниката на Щерев. Първа поред, на спонтанен цикъл.

 :goodluck:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #15 -: Септември 15, 2005, 12:12:01 pm »
Цитат на: Lali
Чакам да ми дойде до ден-два и съм се ориентирала за инсеминация при д-р Владимиров.

Лали, и аз ходих тия дни при д-р Владимиров и бих искала да те питам за цената на инсеминацията при него. Още не сме говорили какви варианти има пред мен (предстоят ми изследвания), но искам да знам какво да очаквам все пак. А и си мисля, че май няма да ми се размине само с изследванията. :?
*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #16 -: Септември 15, 2005, 12:20:35 pm »
Момичета, искам да питам тези, които вече са правили инсеминация в клиниката на д-р Щерев - кога ви правят инсеминацията? На следващия ден, след като ви бият прегнила, или на по следващия?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #17 -: Септември 15, 2005, 13:09:07 pm »
Цитат на: _maialen_
По собствена инициатива реших да направя консулатация с Д-р Конова и се откри завишен бeta2-GPI-IgM и при повторното изследване. Надявам се с препоръчаната от Д-р Конова терапия да увелича шансовете за успешно инвитро.

Maialen, колко ти е антитялото като стойност. Точно това и при мен беше малко над норма, сега го повторих и чакам резултат и в зависимост от него ще мислим с д-р Конова какво ще правим.
Регни се да може да си пишем. Късмет!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #18 -: Септември 15, 2005, 13:14:18 pm »
Grace,

от историята на Мирослава, а и от това, което ми каза Савова, разбрах, че инсеминацията е на следващия ден след Прегнила.

Не знам дали предлагат опцията да избереш кога да ти го бият (сутрин или вечер), което би могло да доведе до евентуални промени...

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #19 -: Септември 15, 2005, 13:23:22 pm »
Цитат на: cambozola
Да ми е честито регистрирането и тук  :wink: Моят отчет:

Днес отивам на преглед да видим расте ли фоликула. Ако всичко е наред  :arrow: следват хормони утре  :arrow: в събота прегнил  :arrow: в неделя (18-ти) инсеминация в клиниката на Щерев. Първа поред, на спонтанен цикъл.

 :goodluck:


Камбозола, добре дошла :D
И аз съм новобранка в инсеминациите - и аз при Щерев, и аз на естествен - само 5-6 дни след теб. Дано всичко е наред, инсеминациите се състоят, и ще си чакаме заедно после :D

Успех!
Благодаря ти, Бени!