0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #180 -: Октомври 17, 2005, 09:58:23 am »
Отчитам се:

В петък вечерта ми боцнаха 10 000 Е прегнил. В неделя към 8 - точно като отивахме към клиниката - усетих болка вдясно, май тогава съм пукнала фоликула.

В 10 беше инсеминацията - липсваше доминантен фоликул, инсеминирахме с 32 милиона. Според Савова всичко е минало перфектно. Сега ме чакат по 1500 Е прегнил още 5 пъти (освен в деня на инсето), като последния е на 29-ти.

Айде, чакам и другите да се отчитат :)

Целувки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #181 -: Октомври 17, 2005, 11:03:25 am »
Камбозола, много се радвам - наистина всичко изглежда перфектно! :D  Таймирането, също. Милионите - много :D  Пу-пу :D
Сега - приятно чакане :D
Аз ще ходя след 2-3 дни да видим как вървят фоликулите.
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #182 -: Октомври 17, 2005, 11:08:51 am »
Цитат на: zeituni
Я,да взема да се отчета аз,че някакви странности стават с мене.


Зейтуни, верно странно бе мила :?  За ранната ову - не се очудвам, ама дето викаш - не се вързва с лигавицата. Иначе и аз, нищо неподозираща, на първата май ФМ - на 11-ти ден, фоликулът спукан 8O Голяма изненада. Това си остана изключение - след това съм си с ову на 13-14 дин. Забелязвам, че ако ми позакъснее малко, после ову ми е по-ранна - чела съм, че и при други момичета така. Даже съм засекла, че между ову и ову минават 28-29 дни винаги (ако няма някакви интервенции в цикъла де) - така че ако ми е ЛФ 17 дни, после ову ми е на 12 ден примерно.
Може да е някакво следствие от предната инсеминация. Я ми припомни каква ти беше схемата, да не ровя назад? Тия прегнили дето ги боцкат в ЛФ могат да доведат до растеж на някой останал фоликул, друг е въпросът че не би трябвало да има останал фоликул. Сигурно си го произвела бързо бързо този цикъл :D

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #183 -: Октомври 17, 2005, 11:13:25 am »
Цитат на: marmotche
Камбозола, успех! Понякога повече фоликули в единия яйчник можело да се появяват, за да компенсират по-слаба функция на другия. Поне моята гинка така твърдеше - аз имам ленив ляв, даже мислехме, че не работи. После при стимулация се оказа, че си е ОК, само го мързи. Но пък почти всеки втори цикъл правя по 2 добри фоликула в десния, без стимулация.
Много късмет ти желая в неделя и нататък  :wink:


Интересна работа - доста момичета тук споделят, че правят фоликули повече в единия яйчник - но това винаги е десният!!! :!:  И при мен е така. Предният месец пък имах нормална ову в ляво.
Това с двата фоликула не е ли свързано с генетичния въпрос има ли в рода близнаци, или това се отнася за еднояйчните само?
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #184 -: Октомври 18, 2005, 09:19:46 am »
Да ти кажа, не съм чувала в рода по майчина линия за близнаци, а рода по бащина - не го познавам, така че...

Ама честно да призная - нямам против да сложа началото на една добра традиция в това отношение  :wink:  :wink:  :wink:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #185 -: Октомври 21, 2005, 10:50:57 am »
Да се отчета пак - вчера, на 10-ти ден, отидох на УЗ. Нямаме още ясно изразен доминантен фолукил, 10мм най-големия в ляв яйчник :roll:  Това малко ме учуди, защото 1.5 години следя овулация и съм нямала след 14-ти ден. Предполагам от предния месец интервенциите - прегнили, дуфастон, нещо са пообъркали организма :roll:  Нов преглед, на 24.10. да се види как вървят нещата и ще правим ли нещо.
По-неприятното е, че пак се вижда нещо в лигавицата, което лекарката казва: "мисля, че не е полип, но не мога да реша какво е, май ще отнесеш и една хистерокопия". Този месец, както писах в друга тема, М ми беше само 7 дни (общо кървене и зацапване), при нормално за мен 9-10 дни. Предполагам, че може лигавицата да не се е изчистила добре :?:  И аз не знам какво да мисля вече  :evil:
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #186 -: Октомври 21, 2005, 16:12:37 pm »
Фреши,
не се безпокой за евентуална късна овулация - случва се. Сигурно си има остатъчен ефект от тия хормони (при мен какъв е ефекта в момента - направо съм в ужас от тоя прегнил, а мъжо ми - в още по-голям ужас :wink: ).

Само не ми стана ясно - ще се инсеминираш ли тоя месец, ако - живот и здраве - стане хубав фоликул? Хистероскопията ще попречи ли?

Стискам палци да ти се размине. Целувки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #187 -: Октомври 21, 2005, 16:18:54 pm »
Камбозола, зарадвах се, че ми пишеш. Планът е този месец пак инсе, ако всичко е наред с фоликула, в понеделник съм пак на УЗ. Ако няма бременност, следващият месец хистероскопия.
Та какво викаш за прегнила? На мен ми действаше нещо зле, беше ми криво и ме боляха яйчниците. При теб в какво се изразява?
Този месец й казах на лекарката да минем без прегнил - и тя ми вика "както искаш, така ще го направим" - много е готина :D
Благодаря ти, Бени!







АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #188 -: Октомври 24, 2005, 09:52:39 am »
Какво ми има ли? Какво ми няма е по-добре да питаш:

Болки в яйчниците, кръста, гърдите - набомбили са се като за световно, всички сутиени ми стягат, зърната ме болят даже като си взимам душ - от водата.

Нервна, зла и проклета съм. Толкова раздразнителна за толкова дълго време, никога не съм била. Отчетливо по-змийски настроена съм след инжекция  :twisted:

Спи ми се непрекъснато, ходя си подута, все ми е топло, абе ужасно ми се отразява. Направо изпадам в ужас, защото утре и в събота също трябва да ми се слага прегнил, което означава, че ще съм подложена на тези ефекти още поне една седмица.

Отдавна съм го казала - това дете ще ми скъса нервите, преди да се появи! Дано това е знак, че примерно ще кара лек пуберитет (като майка си)  :wink:  :D  :D

Айде,  днес очаквам включване от теб, нали трябваше да си на УЗ?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #189 -: Октомври 24, 2005, 10:17:12 am »
Фреш, Камбозола, успех и дано дискомфорта бъде компенсиран с бебета!
Фреш, нали по едно време беше писала /или се бъркам?/, че мъжът ти е имал стафилококи и се е излекувал? Как стана тази работа, че и ние сме се обзавели с чистак нови стафилококи в доволно количество и не ни дават да се инсеминираме в тяхно присъствие...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #190 -: Октомври 24, 2005, 16:34:17 pm »
Камбозола, страшничко го описваш :lol:  При мен не беше толкова силно изразено, ама ... То бебето ще си вземе квотата "късане на нерви" още преди раждането и после има да му се радваш колко е кротко и да се хвалиш с него :lol:  :lol:
Грейси, Мъжо имаше ентерококи. Лекува се в Торакс на Възраждане, тогава още не ходихме на репродуктивен специалист. Ми как ги махна - сума антибиотици изгълта :(  Микробиология, посявка, антибиограма, рецепта, прием на антибиотици, контролна микробиология, посявка, антибиограма, прием на антибиотици .... и така няколко пъти. Моят мъж пък е толкова завеян, че половината схеми за прием ги опорочи, като току забрави някое хапче :twisted:  Та изпи сума в крайна сметка. Но пък нашите бяха сигурно по-отдавна, хроничен простатит. Вашите като са чисто ново обзавеждане викам да минат с първия прием на антибиотици :D  Тъпото е, че антибиотиците и те влошават малко сп-мата, но хубавото е, че като излекувате коките може цялостно да се подобри сп-мата :D
Може да разпиташ Джамата - нейният мъж така имаше, при тях даже май препоръката беше да си се инсеминират, щото при обработка се отстранявали (!? не съм сигурна че така беше :oops: ), щото да не се влоши сп-мата. После май ги лекуваха. Сега сп-мата е добра, та дано Джамата ти каже пътечката до успеха :D
Иначе, за теб - една контролна микробиология, би трябвало да няма нищо. Докато той се лекува - презервативи.
Успех Грейси :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #191 -: Октомври 24, 2005, 18:35:37 pm »
При мен новините също не са много добри.  :( . Инсеминация номер 3 беше неуспешна и сега ще трябва да правиме нов план. Отгоре на всичко ми дойде точно като бях на baby shower....
Ама, какво да се прави, продължаваме нататък, пък дано скоро и ние се доредим.  :)
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #192 -: Октомври 24, 2005, 18:57:50 pm »
Съжалявам,мила! :bighug:!Точно така-ще се доредим! Някой ден и ние ще успеем.
Целувки!
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #193 -: Октомври 25, 2005, 10:56:16 am »
:sorry: Съжалявам, миличка! Само без отчаяние и черни мисли - нещата понякога наистина искат време.

Целувки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #194 -: Октомври 25, 2005, 18:37:25 pm »
Момичета, много ви благодаря за добрите думи! Прегръщам ви  :grouphug: и дано скоро всички да се похвалим!  :)
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #195 -: Октомври 26, 2005, 13:39:50 pm »
Лила, и от мен виртуални прегръдки!
Какво евентуално смятате да правите? И ние така мислим, след някоя и друга инсе - преразглеждане на плана и нова стратегия. При мен това май ще стане предсрочно - диагностична хистероскопия другия месец, ама по-добре, да отпадне и тая грижа, въпреки че ще ми е операция №5 за последните 5 години :twisted:

И аз да се похваля мъничко. Писах ви, че след първата инсе (прегнил, дуфастон), организмът нещо се е шашнал и този месец ще имам явно по-късна ову :?  На ден 14 фоликулът беше 15мм, лиг. 13.5. Хормони на 16-ти ден: ЛХ 50.48, естрадиол 428.
Я сега тези от вас с повече опит - това ЛХ днес сутринта води към инсеминация според вас кога? Мислехме си този месец една на неспукан и повторение на спукан, ако нацелим.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #196 -: Октомври 26, 2005, 19:30:31 pm »
Здрасти Фрешче,
Сега ще трябва да се срещна с лекарката и да видя какво ще ми предложи. За съжаление трябва да чакам чак до 15 ноември ( :evil: ). Моят план е да направиме спермограма да видим как е там положението и снимка на тръбите при мен. И на базата на това ще решаваме. Аз съм склонна да направя още 1-2 инсеминации на естествен цикъл, ако спермограмата е ОК. При нас основният (известен за сега) проблем е лоша морфология.
Не мога да ти кажа за ЛХ. Тук инсеминациите ги правят малко на сляпо. Обаче, не се притеснявай - просто ще ти е малко по-късно овулацията. Ако направите на неспукан и спукан според мен е най-добрия вариант. Желая ти успех този месец!  :goodluck:
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #197 -: Октомври 27, 2005, 14:13:03 pm »
Мерси Лила!
Непременно си провери тръбите, да не си губите времето с инсеминации, ако се окаже там проблемът (дано не, естествено!).
Аз съм днес за инсе №1, утре евентуално второ. Ние сме го втасали отвсякъде, мъжът ми е с проблеми на крака и му предстои малка операция, отгоре на всичкото хвана вирус, температура, малко хапчета... Горкичкият, сигурно хич не му е до даване на материал, а и сега ще го видим материала какъв ще е :?  И дано не хвана вируса и аз след инсето... Аз пък нещо съм се натоварила с доста други грижи и ми се разби съня - три нощи се събуждам в 02 ч. и не мога да заспя повече, и вече не знам на кой свят съм от изтощение и главоболие.
Ама не ни се канцелираше, така и така вече част от разходите бяха направени.
Ще се отчета в понеделник, че утре, между двете инсета трябва да отскоча и командировка до Пловдив :evil:
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #198 -: Октомври 27, 2005, 15:49:02 pm »
Аууу, Фреши, доста ти е претоварена програмата. Айде след няколко седмици да тичаш по бебшките магазинчета и да си търсиш малки дрешки! Късмет с инсетата и материала.

*
АРТ - какви ще ги вършим през есента
« Отговор #199 -: Октомври 27, 2005, 19:32:26 pm »
Не се притеснявай! Дори по-добре, че мислиш за нещо различно. Май най-добрите резултати се получават, когато не мислиш само за опрашването. Дано мъжът ти да се оправи бързо и ти да си върнеш съня, че е много гадно това недоспиване. Повече почивка  :balk_126: и силна храна  :hungry: !
Много се надявам този път да успеете! Много поздрави на Пловдив и ще чакаме добри новини!
Life is good.
Do what you like,
like what you do.