0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #20 -: Септември 05, 2007, 19:21:46 pm »
Момичета,дайте ми някакъв съвет.Съпругът ми е с азооспермия-никой не знае причината.Хормоналните и генетичните изследвания са нормални,няма варикоцеле,не пуши.След биопсията не се откри наличие на сперматозоиди.Чудим се дали да направим биопсия и на другия тестис,възможно ли е там да открием нещо? :(
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #21 -: Септември 07, 2007, 16:38:33 pm »
  :( Освен биопсия, правихте ли оперативна диагностика на семенни канали? Дай малко повече информация къде правихте биопсията, при кой лекар?
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #22 -: Септември 08, 2007, 13:22:00 pm »
Диагностика на семенни канали не сме правили,но след биопсията ни казаха че каналите не са запушени(не знам дали с биопсия това може да се установи и за двата тестиса).Биопсията е правена при д-р Кацаров,който ни препоръча хетероинсеминация.Питам се каква е гаранцията,че и в другия тестис няма сперматозоиди поне за ICSI.
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #23 -: Септември 11, 2007, 17:59:30 pm »
Ние правихме пункция и беше открит един сперматозоид.При биопсията се реже повече тестиса и се надявам да има повече.Не се отчайвай,ние скоро стартираме с първото си икси.Положителното мислене е 90% от успеха.Късмет!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #24 -: Септември 12, 2007, 18:35:10 pm »
Здравейте, момичета,
Пак аз си се връщам в темата и пак с питане... Направиме втора спермограма, малко повече от месец след първата, този път в клиниката на д-р Стаменое (първата беше в клиниката на Щерев) и сега си е взел резултатите(още не съм ги видяла) и са открили 1 сперматозоид.
Не знам това дали е окуражаващо или не, не знам как да го тълкувам. На преглед сме при д-р Кацаров следващата седмица, но ми е много притеснено - поне да можех да разбера дали това са добри новини или... Моля ви, помагайте!
А при микробиологията излезе, че има микоплазми. При мен не са открити при последната микробиология (края на юни), но сега ще си направя ново изследване. Дали е възможно тези микоплазми да са причинили тази плачевна спермограма?
Въпроси, много въпроси...
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #25 -: Септември 12, 2007, 19:02:05 pm »
Здравей Роксан,това с микоплазмите не е добре,но откриването и на един сперматозоид е надежда.Пожелавам ти скоро още по добри резултати! :goodluck:
Надявам се да се включи някой,който повече разбира.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #26 -: Септември 12, 2007, 19:20:05 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3936.0

Ние имаме уреаплазма, което нещо от сорта.

Според редица руски сепциализирани сайта, микоплазмата и уреаплазмата са инфекции заели челните места за влошени показатели на СГ, но чак за азооспермия - чесно незнам. Това е микроорганизъм и обикновенно с АБ се лекуват и двамата партньора. Микоплазмата не се изолира на обикновенна МБ - за целта се прави спец. посявка. Добре е че сте я открили, направете си антибиограма и се лекувайте!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #27 -: Септември 13, 2007, 22:38:51 pm »
Роксан, ще ти кажа нещо от работата си с мъжете. За един мъж разликата между липсата на сперматозоиди, т.е. на практика невъзможността да бъде биологичен баща и един сперматозоид, т.е. възможност, макар и мноооооооооого малка, но все пак съществуваща, да бъде биологичен баща, е огромна. Огромна! За мен като лекар е никаква, но за мъжа е важна да знае, че има сперматозоиди. Дори и един да е. Това му дава друг поглед върху живота.

Затова първо се зарадвайте, после се върнете отново на първия ми отговор и следвайте това, което съм ви посъветвала. Излекувайте микоплазмената инфекция. Желая ви успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #28 -: Септември 15, 2007, 12:45:10 pm »
Момичета, ние малко по малко събираме изследванията и чакаме деня на прегледа при д-р Кацаров. Днес вече имаме и резултат на FSH 11.32 при референтни стойности 1.5-12.4, т.е в норма. Това поне е добре, нали? Надявам се... Ако можете д ами кажете малко повече за този резултат - как да го тълкуваме, щом той е добре къде да търсим причината... Знам че лекарят ще ни даде отговорите, от които се нуждаем, но дните дотогава минават бавно.
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #29 -: Септември 16, 2007, 21:43:55 pm »
Страхотно е че ФСХ ви е в норма. В този случай д- р Кацаров ще Ви предложи биопсия с голяма вероятност да има плувци. Не се притеснявайте и мислете положително  :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #30 -: Септември 18, 2007, 16:20:51 pm »
Най-важното е мъжът да не се затвори в себе си и да повярва, че макар и трудно нещата могат да се получат! Много е важно някой да направи ЧИТАВА СПЕРМОГРАМА! Много са малко тези, които стават. Най-добре е да е р а з ш и р е н а за да се види наистина за какво става въпрос! Послушайте д-р Мели и ще гушкате по едно ревящо бебче и пътя по който сте минали ще бъде само лош спомен! Успех!!!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #31 -: Септември 18, 2007, 18:26:48 pm »
Стараем се да спазваме стриктно всички инструкции, спермограмите са от две различни клиники за борба със стерилитета - на д-р Щерев и д-р Стаменов. За разширена спермограма - при нас, за съжаление, просто няма какво да се изследва разширено :(
Моето момче е смело и борбено засега, и наистина вярвам, че ще минем през това изпитание заедно и без сериозни емоционални травми. И че резултатът накрая ще бъде  :bori_004: :bori_008: и двама щастливи родители...
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #32 -: Октомври 12, 2007, 17:12:19 pm »
Здравей те,аз също бях с диагноза като вашата и се наложи биобсия на тестеси само така може да се каже дали се произвещат сперматозоиди,без биобсия няма да стане,за мен дай добрия е Доктор Бъчаваров в клиника Щерев.Отидете там и си запишете час при него.
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #33 -: Октомври 12, 2007, 17:49:30 pm »
и ние сме с тази диагноза :(,болката ни е голяма но все още имаме сили,надяваме се някои ден да стане чудо.
На миличкият ми му направиха доста изследваня,но биопсия не е правена-мислим в наи скоро време да я направим ,защото това е едно от наи важните изследваня.
Стискаите палци да намерят :sperm2: :sperm2: :sperm2:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #34 -: Октомври 12, 2007, 17:51:16 pm »
Дано, Лоре, дано! :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #35 -: Октомври 12, 2007, 20:54:45 pm »
Успех Лора! yahoo_17
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #36 -: Октомври 17, 2007, 10:33:49 am »
Лора, какви изследвания правиха на мъжа ти? Ние засега сме се ограничили само до микробиология и спермограма. Д-р Кацаров не бърза с генетичните - смята, че няма нужда за момента, да ги направим едва когато започнем с процедурата за ин витро. Има ли нещо друго, което се изследва?
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #37 -: Октомври 19, 2007, 10:06:06 am »
роксан, да не би да имаш предвид процедура икси, защото при ин-витро май си трябват доста много сперматозоиди?
Вий как ще правите самата процедура- имам предвид ще събирате и замръзявате сперм. от еякулата докато станат достатъ4но за процедурата или ще правите биопсия в деня на процедурата за да вземат сперми от самите тестиси ли?
Успех в на4инанието и стискам палци  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #38 -: Октомври 21, 2007, 18:19:33 pm »
Лора, какви изследвания правиха на мъжа ти? Ние засега сме се ограничили само до микробиология и спермограма. Д-р Кацаров не бърза с генетичните - смята, че няма нужда за момента, да ги направим едва когато започнем с процедурата за ин витро. Има ли нещо друго, което се изследва?
хормонални,генетични,и микробиология скоро ще правим биопсия
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 19:49:46 pm »
Мерси за отговора, Лора! Значи, при нас остават генетичните - когато му дойде времето, предполагам при биопсията.
Makiaki, да, за ИКСИ става дума, но аз си го разглеждам като ин витро,  другото е въпрос на технология. Доколкото може да се предвиди засега (тъй като лекуваме микоплазми и д-р Кацаров каза, че има вариант, макар и минимален, да има промяна в сепрмограмата след лечението), ще се търсят сперматозиди в тестисите с биопсия. Засега така, пък да видим  :ask: