0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #80 -: Ноември 02, 2007, 20:41:48 pm »
Ние още не знаем каква точно е азооспермията  :dontknow:
Надяваме се да е обструктивна.
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #81 -: Ноември 02, 2007, 21:18:22 pm »
Така и не откриха причината при нас,хормоните и генетичните са наред,няма запушени канали или варикоцеле-просто има прекалено малко и мъртви сперматозоиди.
Не съм се отчаяла,но нито аз,нито мъжът ми мислим да подлагаме телата си на повече изтезания-бяхме решили това икси да е първо и последно и  повече нямаме нито нерви, нито пари да се борим за нещо което  е толкова несигурно и  дори медицината не е открила някои отговори и лечение.
Има и други начини да имаме дете,които поне ще ни съхранят сравнително здрави и в нормално състояние.
« Последна редакция: Ноември 02, 2007, 21:20:49 pm от Gabi77 »
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #82 -: Ноември 03, 2007, 09:58:46 am »
Gabi, нашата беше необструктивна, единични неподвижни форми. При биопсията при Кацаров също не намериха подвижен. Хормоните бяха в норма, единствено тестостерона беше на долна граница, но това което Кацаров изписа на практика беше тестостеронов продукт, кйто пи три месеца. Веднага след лечението обаче резултат нямаше (но пък не я правихме с специализирана клиника).  След това билки, антиоксиданти, отказване на цигарии ги докарахме до към 1 млн. с 10% подвижност. Оттам варираха, но повече от 3,6 млн. не се качиха с 25% подвижност. В крайна сметка за ИКСИ са достатъчно. Виж в профила на taurus съобщенията - тя също е описала техния случай в първите си мнения и тази тема. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3456.msg68959#msg68959
Успех ти пожелавам от сърце!
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 10:03:03 am от cygnus »
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #83 -: Ноември 03, 2007, 12:49:33 pm »
При втората биопсия пак при него, след пункцията всички сперматозоиди бяха мъртви.
Защо никой не продупреждава че има такава вероятност,как може за няколко месеца така да се променят нещата и дали прегнила не съсипа всичко?
Габи и при нас беше подобно, само че нито мъртъв нито жив- никакъв сперматозоид, през март 2007 след пункцията ми аз още замаяна от упойката и док. ми влиза и ми каза "Нищо не мога да намеря" "Нито един сперматозоид в биопсията"- направо онемях, винаги до сега са му намирали, това беше втори опит, правили са му и диагностични биопсии и винаги е имало, слабо е да кажа че исках да умра на секундата. Следващият път обаче - Чудо, от първото биосирано парченце, сперматозоиди и то доста, предостатъчни за моите 12 яйцеклетки. Аз обаче не се отказах, вярвах, че ще намерим. Док. даже ми описваше подобни картини като предния опит "за да сме наясно"- само че ние рискувахме - и спечелихме и не съжалявам, защото сега съм още по-обнадеждена, че нашите деца ни чакат някъде по пътя :D
Желая ви успех какъвто и начин да изберете :D
« Последна редакция: Ноември 03, 2007, 12:51:14 pm от st »
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #84 -: Ноември 03, 2007, 17:04:06 pm »
Gabi, нашата беше необструктивна, единични неподвижни форми.

Сигнус, не ми стана ясно, по горе съм писала за моето ровене в интернет за азооспермиите и има 2 вида: обструктивна и хормонална Ако вашия слу4ай е бил с нормални хормони, и е нямало обструкции  8O направо се озада4их  :ask:
След това билки, антиоксиданти, отказване на цигарии ги докарахме до към 1 млн. с 10% подвижност. Оттам варираха, но повече от 3,6 млн. не се качиха с 25% подвижност.
Този милион в еякулата ли е или при биопсия, съвсем се обърках, мислех 4е азооспермия зна4и 0 сперматозоиди в еякулата :?
[/quote]
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #85 -: Ноември 03, 2007, 18:00:25 pm »
Момичета, аз пък да се оплача, на колкото и лекари да заведа моя мъж, никой не му казва да спре цигарите. Когато се изнервя да чакам съвета и директно попитам: "Ами цигарите?" срещам само полуусмивки и реплики от рода на "Ами по принцип е добре да не пуши" "Ами те цигарите си знете, че са вредни за здравето", а д-р Кацаров му обясни, че цигарите доказано вредят на подвижността, но тъй като при него няма сперматозоиди...
И сега моя продължава да си пуши, а аз се опитвам да не му дудна, защото майка му се справя и за двете, но пък всеки фас, който виждам в пепелника, ме вбесява все повече и повече с всеки изминал ден... (може би е вярно, че няма нищо по-лошо от бивш пушач и бивша курва :wink:  - допреди две години и аз пушех страшно много).
Но сега важният е той, а аз просто не мога да измисля как да го стимулирам да ги спре  :? 8O
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #86 -: Ноември 03, 2007, 18:19:57 pm »
на колкото и лекари да заведа моя мъж, никой не му казва да спре цигарите.
Заведи го при Мели  :D
Моя е така с алкохола....
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #87 -: Ноември 03, 2007, 20:16:31 pm »

Моя е така с алкохола....

И моя!Постоянно ми повтаря,че съм си била измисляла и едвали няколко бири щели да му навредят.  :bonk:
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #88 -: Ноември 04, 2007, 08:16:12 am »
makiyaki, за еякулата става дума, но това е след подобрението.
В началото на листа пишеше азооспермия, като в забележка долу пишеше - единични, акинетични форми на зрително поле. При биопсията не откриха сперматозоиди, а само клетки на сперматогенезата, както и тези единични акинетични на зрително поле в някои спермограми, което ме обнадежди, че все пак има сперматогенеза и има някаква надежда да се появят подвижни за да се продължи чрез асистирана репродукция.
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 08:43:40 am от cygnus »
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #89 -: Ноември 04, 2007, 11:09:48 am »
Рокси, покажи му това /позволих си да го цитирам от темата "Мъжът /или жена му/ пита, ембриологът отговаря"/
   Д-р Мариела Даскалова - ембриолог
   тел: 0898 99 55 32
   Пловдив, бул. "Васил Априлов" 15А
   Медицински Университет
   Катедра Анатомия, хистология и ембриология
   Д-р Мариела Даскалова, главен асистент
   e-mail: meli@zachatie.org
Не, няма да пушите! Не, не може просто да ги намалите!
Ако искате да имате здрави деца, спрете да пушите днес!


Д-р Мариела Даскалова
На мен ми е много трудно да го разбера това с цигарите. Пушила съм, мъжът ми преди да се запознаем е пушил много. Но да знаеш, че има реален проблем и да продължаваш... :? не мога да го разбера. Това, че еди кой си пуши и има деца, не ме топли. С бирите.. същата работа.
makiyaki , както по-нагоре писах азооспермията е състояние. Освен тези, които ти си изброила, е възможно тя да се дължи на увреждане на клетиките, отговорни за сперматогенезата, на тежко възпаление прекарано в миналото и Бог знае още какво. За съжаление не в 100% от случаите става ясно ЗАЩО е така.
Gabi77 направете заедно своя избор и бъдете щастливи! :balk_21:
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #90 -: Ноември 04, 2007, 20:45:29 pm »
Вера, Сигнус, при нас са увредени клетките, аз просто се опитвам да разбера дали някой е успял да се препори с азооспермията, при положение, 4е има увредени клетки на сперматогенезата, тежки болести в детството не е имало, нито е пушил, нито пък аз някога, абе просто сме ударили лотарията.... :?
Моя бирата не я смята за алкохол, всяка ве4ер си пие по 1, и веднъж в седмицата пие концентрат около 200гр, ужас  8O
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #91 -: Ноември 05, 2007, 18:54:20 pm »
makiyaki,в какъв смисъл увредени клетки на сперматогенезата? Какво пише точно?
Ето тук е обяснен много достъпно процеса на сперматогенеза:
Образуването на сперматозоиди - сперматогенеза
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #92 -: Ноември 06, 2007, 11:39:27 am »
Здравейте момичета.
Резултатите от микробиологията показват наличие на бактерия, пише "изолира се Е.Коли", но док. ни обясни, че не това е проблема за азооспермията. В същото време хормоналните изследвания показват FSH - 13.7 mlU/ml, като максималните му стойности са 10,2. Означава ли това, че е необструктивен, и че нямаме никакви шансове.
Благодаря. 
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #93 -: Ноември 06, 2007, 12:43:30 pm »
Нел,направете консултация с андролог.Не съм много сигурна,но мисля,че без биопсия не може да се каже "окончателно".
Изчакай да се включат другите момичета.Те имат повече опит.
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #94 -: Ноември 06, 2007, 16:43:27 pm »
Нел, моят мъж има ФСХ 23 и сега започнахме ИКСИ. При първата биопсия имаше напълно запазена сперматогенеза, а сега се нуждаем от мноооого късмет, за да имаме същия резултат..... поне  :wink:
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #95 -: Ноември 06, 2007, 18:08:11 pm »

Розали,желая ви успешна процедура!Дано резултата от биопсията да е същия!
 :goodluck:
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2007, 18:14:40 pm »
Нел, моят мъж има ФСХ 23 и сега започнахме ИКСИ. При първата биопсия имаше напълно запазена сперматогенеза, а сега се нуждаем от мноооого късмет, за да имаме същия резултат..... поне  :wink:
Розали, успех ви пожелавам от все сърце! :)
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #97 -: Ноември 07, 2007, 10:50:39 am »
Розали, много се радвам за вас. Представям си как се чувствате в момента. Пожелавам ви всичко да мине наред, а ние от тук ще ви стискаме палци.
Нел
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #98 -: Ноември 09, 2007, 21:46:16 pm »
Мерси за пожеланията. Непременно ще споделя с вас резултата  :bighug:
*
Re: Диагноза -азооспермия
« Отговор #99 -: Ноември 09, 2007, 22:05:56 pm »
Нел, моят мъж има ФСХ 23 и сега започнахме ИКСИ. При първата биопсия имаше напълно запазена сперматогенеза,
Аз пък ве4е съвсем се обърках с тия азооспермии, уж високи нива на хормон=увредена сперматогенеза...а
нормални нива на хормон=на обструктивна А
пък то кво се полу4ава, пълна непредсказуемост
Розали, мила, стискаме палци вси4ко да е наред
Късмет!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!