0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #140 -: Август 01, 2007, 10:59:20 am »
Зори, прекрасна новина :D
Много се вълнувам и ще стискам палци да изкараш най-леката и прекрасна бременност, всичко да е наред с мъника и спокойно да се наслаждаваш на растящото коремче :crossfingers:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #141 -: Август 01, 2007, 11:35:19 am »
Ейй, Роби - Патриарха и Витошка, не Левски  :lol:
:thankyousign: боже, къде го пратих момичето  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #142 -: Август 01, 2007, 12:35:27 pm »
Добро утро мамита,

аз пак да попитам - дали някоя от вас е чела нещо за пренаталното възпитание? Може ли да ми дадете някакво инфо, please.

Касинка,
"Бременността седмица по седмица" на кой автор е? Доволна ли си от нея?[/center[/b][/color]]
Автор е д-р Джейн МакДугъл. Книжката е тъничка, оранжева и струва 11.80. Аз си я купих от новата голяма книжарница на Славейков.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #143 -: Август 01, 2007, 13:22:51 pm »
Добро утро мамита,

аз пак да попитам - дали някоя от вас е чела нещо за пренаталното възпитание? Може ли да ми дадете някакво инфо, please.

Касинка,
"Бременността седмица по седмица" на кой автор е? Доволна ли си от нея?[/center[/b][/color]]
Автор е д-р Джейн МакДугъл. Книжката е тъничка, оранжева и струва 11.80. Аз си я купих от новата голяма книжарница на Славейков.

аз си я поръчах от http://shop.danet.bg/ :)

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #144 -: Август 01, 2007, 13:48:20 pm »
Благодаря ви Каси и Роби !

Пренатално възпитание си я купих on line и почти съм я прочела. Искам ми се обаче още да попрочета за нещата които е хубаво да правим по време на бременността с цел формирането и развитие на един прекрасен Човек!

А някакви книги on line да са ви попадали?
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #145 -: Август 01, 2007, 14:17:40 pm »


аз си я поръчах от http://shop.danet.bg/ :)
[/quote] Ами аз също видях "Пренатално възпитание" там, ама ми се стори 3 лева за доставка на книга малко прекалено...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #146 -: Август 01, 2007, 16:22:58 pm »
мисля, че над определена сума не се плащаше за доствака. аз май не съм плащала, не съм много сигурна де, но си бях поръчала 2 книжки - освен тази и ръководство на д-р спок за бременни, също е хубава.

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #147 -: Август 01, 2007, 16:27:26 pm »
Аз си мислех че д-р Спок е класика при бременните. За пренаталното възпитание/образование обаче не мога да намеря по вече...
[/color]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #148 -: Август 01, 2007, 16:51:42 pm »
и аз имам на д-р Спок,купих си я още при първата бременност.Трети път започвам да я чета,ха дано този път стигна до края.
<br />
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #149 -: Август 01, 2007, 19:13:17 pm »
Мили,z22,Диана,White и Nivear,честита радост!И на четирите желая от сърце да карате спокойна бременност,лека,без неразположения и без притеснения.Наслаждавайте се на тези мигове,защото времето толкова бързо върви и неусетно идва време за притесненията около раждането.

Каси,бебчовците вървят много добре като за едно бебе,а за две е повече от перфектно.В 30г.с. ехографа отчете 1100 кг. като даде вероятност за грешка до 1400 кг.Аз се попритесних,но лекарката каза,че уж всичко е наред.Вчера вече в 35г.с. лекаря забрави да изкара снимките от апарата и така и не разбрахме какви са ни мерките сега.Надявам се,че расте малкото юначе.Мерки на бебчовците има в една таблица,която можеш да видиш ако влезеш в темите на отчетните в БГ-мама.Хич не ме бива с компютрите и затова не мога,по точно не знам как да сложа едно линкче към тази таблица.

Желая на всички ви въпреки жегите да се чувствате добре и да сте много щастливи!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #150 -: Август 01, 2007, 19:21:17 pm »
Каси,бебчовците вървят много добре като за едно бебе,а за две е повече от перфектно.В 30г.с. ехографа отчете 1100 кг. като даде вероятност за грешка до 1400 кг.Аз се попритесних,но лекарката каза,че уж всичко е наред.Вчера вече в 35г.с. лекаря забрави да изкара снимките от апарата и така и не разбрахме какви са ни мерките сега.Надявам се,че расте малкото юначе.Мерки на бебчовците има в една таблица,която можеш да видиш ако влезеш в темите на отчетните в БГ-мама.Хич не ме бива с компютрите и затова не мога,по точно не знам как да сложа едно линкче към тази таблица.

Желая на всички ви въпреки жегите да се чувствате добре и да сте много щастливи!

Благодаря ти, Djo-Djo. Естествено, че расте и твоето юначе! И ти бъди щастлива!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #151 -: Август 02, 2007, 10:22:41 am »
Абе тука имаме една мама дето не иска да си каже и тихомълком си е сменила лентичката на бременелка :wink:
Лани, да ти е живи  здрав Цветомир и много да те радва!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #152 -: Август 02, 2007, 14:01:21 pm »
Гане, хвърли ме в музиката... Прегледах всичките 8 стр. и не намерих отговорът на загадката. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #153 -: Август 02, 2007, 14:14:27 pm »
Уайт, намери тема където е писала Лан или в профила й и виж лентичката  :wink:
Само се чудя защо не е пуснала темичка...
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #154 -: Август 02, 2007, 15:18:35 pm »
Честито на Лан и малкия Цветомир  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #155 -: Август 02, 2007, 15:27:15 pm »
Лан, честито и от мене  :D Да ти е жив и здрав  :blowingdust:

lb2f
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #156 -: Август 02, 2007, 15:34:10 pm »
Честито на Лан!
Много здравеи щастие на цялото семейство!

Момичета искам да ви питам нещо, но не ми се иска да го пускам като отделна тема. Кажете ми какви витамини пиете и от кога ги вземате?
Аз съм в 14г.с. и до сега пиех само фолиева киселина. Преди малко ходих до аптеката и от там си взех Центрум Матерна и освен това реших да си купя  и нещо потив стрии(кожата ми е много суха и вече като гледам коремчето започна да нараства). Една позната ми каза , че ползва масло против стрии на Икаров(точното наименование на опаковката е: масажно масло против стрии "Силви"). Кажете ми вие какво ползвате и дали сте доволни? Аз при първата ми бременност ползвах Кокона&Майка, но сега нямам на представа дали вече го има.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #157 -: Август 02, 2007, 15:45:31 pm »
Лааааааааааан, да ти е жив е здрав Цветомир!
Чакаме темата ти с повече информация за малкия герой. :D
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #158 -: Август 02, 2007, 16:28:08 pm »
Лан, Честит син!
Да ти е живо и здраво момчето и да ви радва много! :bori_002:
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #159 -: Август 02, 2007, 16:33:49 pm »
Диди, както ти бях обещала, питах братовчедка ми за ЖК в болницата на д-р Мазнейкова. Тя лично е била при д-р Кайрякова и не е особено доволна, но много ми похвали д-р Камелия Павлова. А за Лекова дори и не е чувала, за съжаление.