0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #240 -: Август 09, 2007, 22:02:58 pm »
Каси, поздравления за хубавите новини от Димитрова! Аз все пак реших утре да отида на ФМ при нея.

Моля те Каси кажи по вече за нумеролога при който ходихте и критериите по които избрахте имена на бебчовците.
[/color]

Благодаря, да ти се връщат хубавите новини. Хубаво е че ще дойдеш. И пиши после.

За нумеролога, какво да ти кажа. Доста неща познава, той е и по-възрастен, колега ми е междудругото. Много верни и точни неща ми е казвал....дори и кога ще забременея, в кое число. Според него ще имам и трето дете. И дай боже! За имената той гледа първата гласна в името, освен първата буква. За едното име се колебаехме, защото никога не съм си мислела, че това ще бъде, но пък не знам защо мъжа ми го предложи. Вторият вариант за име според него се оказа по-удачен, защото и двамата ще бъдат с еднакви първи гласни букви, което било много хубаво. Каза, че избирайки имената им аз съм определила и кога ще се родят. И така. Това е накратко.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #241 -: Август 09, 2007, 22:16:19 pm »
Касси поздравления и от мен за послушните и големи бебковци. Нека растът пък на нас каквото такова ще го преживеем  :wink: Подритват ли те вече доста и как е като усещане?
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #242 -: Август 09, 2007, 22:27:44 pm »
Аз пък да споделя с вас: гони ме вълчи апетит, ама наистина страшен апетит. Изяждам такива количества храна, каквито преди не съм можела. И то от самото начало, още преди да съм сигурна, че съм бременна. Между другото, майка ми се е усъмнила, че съм бременна, точно виждайки ме колко храна унищожавам. А с първата бременност не бях така. Дори нямах апетит и в първите месеци свалих килограми. А сега съм едва в шеста и вече съм качила 1,5 кг. Малеее, ами до края? 8O

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #243 -: Август 09, 2007, 22:54:28 pm »
Naha, благодаря. Усещането е много приятно.  :lol: Моите много ритат, мърдат, местят корема ми накъдето си поискат. А левият момък много хълца.  :wink: :lol: Ти ще усетиш бебо към средата на 4-ия месец, поне при мен така беше, но при мен са и две, та незнам. Поздрави и целувки, Нахитка!
Милена, това с храната е нормално, май. Аз ям на често, през 2 часа съм зверски гладна. Вече не се понасям, защото се чудя какво да си купувам или какво да готвя. Като стана първото нещо, което правя е да ям, от вечерта мисля какво ще закусвам, изобщо... :lol: Но наблягам много на салати и плодове. За разлика от теб в началото свалих към 5кг, а сега съм 8 отгоре, което било добре. Поздрави и лека бременност!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #244 -: Август 10, 2007, 13:44:00 pm »
каси, ти носиш близнаци и за теб общите правила не важат! Иначе казват, че не е хубаво да се качват повече от 15 кг до края на бремеността. Аз от личен опит мога да ви кажа, че не трябва да се шашкате толкова за кг. Аз цяла бременост ядях всичко, което ми се дояждаше и накрая бях качила 25 кг. Днес точно една година по-късно съм на кг, на които забременях. Естествено през последните месеци наблегнах на салатите и млякото.


*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #245 -: Август 12, 2007, 20:51:30 pm »
привет :) ние бяхме малко на почивка, на планина, помързелувахме добре с малко разходки, че за много ходене не ставам :) ама явно и доста хапнахме, и стомахът ми се разсърди :? тази сутрин се събудих с разстройство и гастритни болки. сега май ще трябва 2-3 дни да хапвам препечени филийки и обезсолено сирене... надявам се бебчо да не страда от тази диета, ама... няма начин... на някой случвало ли му е се подобно нещо, че малко съм притеснена?

а за килограмите - аз вече сък качила към 8, май няма да успея да се вместя в 15-те. ама важното е да сме живи и здрави и бебчо да е добре, пък ще ги свалям по-нататък.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #246 -: Август 12, 2007, 22:37:07 pm »
мацки, аз тази вечер ходих на преглед и бързам да се похваля - видяхме сърчицето   , освен това е и по-голямо бебчето от това,което очаквах - 8 седмици и 2 дни го изкара ехографа.
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #247 -: Август 12, 2007, 22:40:34 pm »
z22, много се радвам за теб, както и за всички момичета, но сега виждам, че вече си с две сърца, твоето и едно по-мъничко, пожелавам ти много успех, лека бременност и щастливо майчинство.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #248 -: Август 12, 2007, 22:58:38 pm »
z22, чак сега разбирам! Пожелам ти безпроблемна бременност и здраво усмихнато бебче накрая, което да носи много щастие на мама и татко! :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #249 -: Август 13, 2007, 10:32:26 am »
мацки, аз тази вечер ходих на преглед и бързам да се похваля - видяхме сърчицето   , освен това е и по-голямо бебчето от това,което очаквах - 8 седмици и 2 дни го изкара ехографа.
Зори, нека всичко е така наред до края! Лека и безпроблемна!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #250 -: Август 13, 2007, 11:08:26 am »
Веднъж реших да вляза и какво да видя, голяма група тук, което толкова ме радва!!!
 :dance2: yahoo_17 :balk_46:
Зори, много се радвам и аз за теб.Успех докрая! :bighug:
Успех и хубави новини и на всички останали бременлийки! :balk_21:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #251 -: Август 13, 2007, 11:08:56 am »
Кассита аз нещо съм се шашнала защото моето диваненце още не го усещам, или го усещам, но не знам, че е то  :lol:. Чат пат ми се струва, но все си мисля, че си въобразявам. Днес ще ида на узи нещо 22-ри ми се вижда дълече. Само дано е добре, а когато ме ритне здравата ще знам, че е то  :). Зори поздравления за мъничкото сърчице стискам палци всичко да е наред и за напред. Поздрави и целувки  :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #252 -: Август 13, 2007, 11:12:28 am »
Нахитка, за първа бременност казват че се усеща даже в началото на 5 месец. При мен какво беше усещането - някъде дълбоко в коремчето усещаш нещо като гъделичкане. Аз го обяснявах така - Имам чувството, че пеперуди ми пърхат в корема. В началото е това усещането. Така че спокойно, ще те зарита, а после ще искаш малко почивка от ритници :wink: Цунки и всичко ще е наред, ще видиш!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #253 -: Август 13, 2007, 11:18:08 am »
аз също не съм сигурна, че го усещам... понякога мисля че усещам нещо като движение/вибрация, но не съм сигурна дали не си внушавам или дали не го бъркам с усещането на пулса си...
иначе док ми каза че за първа бременност е нормално към 20-та седмица да започне да се усеща.

Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #254 -: Август 13, 2007, 11:20:58 am »
Нахи, при всички е различно, но при мен истинското усещане беше в 19 г.с. и от тогава не сме спряли. Даже на последната консултация доктора каза, че вече трябва да отброявам детските движения да не падат под 10 на ден, ама аз какво да ти кажа, то нашето диване не спира да рита. Просто целодневно е! Така че споко. :lol:
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #255 -: Август 13, 2007, 12:09:33 pm »
така е, в началото се усеща нещо като пърхане на пеперуда в корема, но после става много готино като започнат истинските ритници  :), аз много им се кефя, става ми много радостно като гледам как се появяват ритмично издутини на корема  :)

Касси, много сте напред щом вече и с имената сте готови, аз както винаги и това не съм го решила.

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #256 -: Август 13, 2007, 12:13:56 pm »
Момичета, някоя от вас замисляла ли се е за съхранение на стволови клетки. Доколкото разбирам това е скъпа "услуга" и се прави само в определни болници. Вие какво мислите по този въпрос?

Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #257 -: Август 13, 2007, 12:24:14 pm »
При първата бременност го усетих към 19-20 седмица, сега го усещам от няколко дни вечер като си легна, а от днес вече и на работа - сега ме ритка маймунката, така че няма страшно, ще му дойде времето.
За стволовите клетки - четох, че цената е към 2000 лева... така че ние ще пропуснем.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #258 -: Август 13, 2007, 13:54:55 pm »
Момичета, някоя от вас замисляла ли се е за съхранение на стволови клетки. Доколкото разбирам това е скъпа "услуга" и се прави само в определни болници. Вие какво мислите по този въпрос?
Аз, дай Боже всичко да е наред ще съхраня клетки.
Не ме интересува цената. Има по-важни неща от това. Това са лесно събираеми пари, дори и за кредит, ако се наложи.
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #259 -: Август 13, 2007, 14:04:31 pm »
Аз моето бебе го усетих за първи път точно в 16 седмица и 1 ден, но някакси не си повярвах. Сега вече всеки ден го усещам, особено следобед и късно вечер, бълбук от едната страна на корема, бълбук от другата :) Не мога да се нарадвам, слагам си ръката върху корема, говоря му :)

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.