0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #160 -: Август 02, 2007, 17:05:10 pm »
Преди малко ходих до аптеката и от там си взех Центрум Матерна и освен това реших да си купя  и нещо потив стрии(кожата ми е много суха и вече като гледам коремчето започна да нараства). Една позната ми каза , че ползва масло против стрии на Икаров(точното наименование на опаковката е: масажно масло против стрии "Силви"). Кажете ми вие какво ползвате и дали сте доволни? Аз при първата ми бременност ползвах Кокона&Майка, но сега нямам на представа дали вече го има.
Аз пия някакви подобни комбинирани витамини (в началото пиех на HIPP) през 2 дена, така ме посъветва Стаменов, каза ми да се храня пълноценно и да не прекалявам с тези витамини, защото напомпвали бебето и го правили лениво. Иначе аз от третия месец се мажа с Мустела, double action против стрии и с крема им за бюст, много съм доволна и поне за сега нямам никакви стрии, а коремчето бая е пораснало. :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #161 -: Август 02, 2007, 17:12:28 pm »
На мен ми казаха да започна от другата седмица на Hipp витамините за 20 дена и после да почивам 20, но тъй като не мога да ги открия, а на всякъде има само Матерна на Центрум се чудя дали да си взема от тях. Обаче колко време да ги пия??
Все още не се мажа кои знае колко често и с нещо специално. Замислих се дали да не приложа народно мазило като маста, но дали няма да ми се гади от нея  :? Или да си взема някакъв хидратиращ лосион с приятна миризма 8). Имам вече проблем с облеклото и май скоро ще се наложи да си закупя нещичко само дето не мога да реша какво.  :)
Честито на Лан. :D
« Последна редакция: Август 02, 2007, 17:14:04 pm от naha »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #162 -: Август 02, 2007, 17:19:52 pm »
Диди, както ти бях обещала, питах братовчедка ми за ЖК в болницата на д-р Мазнейкова. Тя лично е била при д-р Кайрякова и не е особено доволна, но много ми похвали д-р Камелия Павлова. А за Лекова дори и не е чувала, за съжаление.


  Значи точно при тази Камелия е била и моята позната и беше доволна от нея специално,но като цяло от клиниката не беше много доволна(тя ражда там).
<br />
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #163 -: Август 02, 2007, 17:25:49 pm »
Честито Лан, да е жив и здрав юнака и много да слушка и да ви радва!
аз си мислех, че по-нататък ще се ражда...

наха, кой ти предписа витамините? д-р благоева ли? щото на мен никакви витамини не са ми казвали да пия, а и аз предпочитам така, старая се да ям повече плодове и зеленчуци.

от 3-4 дни се мажа с крема за стрии на мустела. не мирише гадно, ама имам чувството, че от него ме сърбят гърдите, ама знам ли...

аз малко да се оплача - снощи повръщах доста, за пръв път ми се случва откакто съм бременна и подозирам че е от храна. ядох едно карначе и салата навън, не знам дали му е имало нещо, но още 2-ма човека от компанията ядоха карначета и нищо им няма. надявам се всичко да е наред с бебчо. а месо навън повече няма да ям. то честно казано за пръв път откакто съм бременна ми се дояжда такова месо.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #164 -: Август 02, 2007, 17:49:47 pm »
Лан, честито и от мен!
Нека малкия Цветомир расте много здрав и силен!
Да сте живи и здрави всички!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #165 -: Август 02, 2007, 17:51:38 pm »
Наха и Пипи кажете ми този крем на Мустела от къде си го купихте? Има ли го в аптеките? за него също чувам много добри отзиви. А каква горе-долу му е цената?
Пипи внимавай миличка какво ядеш. В това топло време е много трудно да се запази храната от разваляне и е лесно да се натрови някой. Аз от като забременях спрях да си взимам готова храна от вън. Само във вкъщи си готвя, защото ме е страх да не се натровя някъде.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #166 -: Август 02, 2007, 17:57:06 pm »
Наха и Пипи кажете ми този крем на Мустела от къде си го купихте? Има ли го в аптеките? за него също чувам много добри отзиви. А каква горе-долу му е цената?

В аптеките го има. И аз имам доста неща на Мустела - против стрии, за гърди и за уморени крака. Ама да ти кажа - скъпички са. Този против стрии е 35 лв. и ми стига за около месец 8O
И даже си имам чудни стрии на дупето, ама щото късно почнах да се мажа.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #167 -: Август 02, 2007, 18:07:40 pm »
Уайти, тя е писала в темата на Бора, даже до колкото аз подразбирам, май са раждали заедно :lol: А тема наистина няма :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #168 -: Август 02, 2007, 18:44:55 pm »
За стриите - според мен не е важна марката. Аз също се мажа с олиото на Икаров против стрии, което струва около 5 лв шишенцето и едва сега - в 8-я месец ми свърши първото. От значение и кожата ви, така че, ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ - няма смисъл да хвърляте толкова пари за "маркови" неща.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #169 -: Август 02, 2007, 18:45:24 pm »
Заедно, заедно  :D
Даже доктора се хилеше и обявяваше залагания коя ще роди първа  :D Аз родих 4 часа по-рано. Бяхме в една стая 4 дни и отгоре на всичко аз не знаех, че това е тя - тя ме била разкрила в един момент  :D
Дано свикват вече на режима с малкия мъж (страшен сладур) и да има време да разкаже и да си пусне темичка  :D
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #170 -: Август 02, 2007, 18:48:30 pm »
Диди, както ти бях обещала, питах братовчедка ми за ЖК в болницата на д-р Мазнейкова. Тя лично е била при д-р Кайрякова и не е особено доволна, но много ми похвали д-р Камелия Павлова. А за Лекова дори и не е чувала, за съжаление.

Сия, много благодаря!
Аз днес ходих сутринта. Те всичките - Лекова, Кайрякова и Павлова са в един кабинет.
Аз останах доволна от Лекова, много готина и мила докторка.
Интересното беше, че като отвори вратата да ме извика ми увисна ченето, защото приликата и с Куки от нашия форум е поразителна 8O :D
5 минути съм я гледала в захлас.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #171 -: Август 02, 2007, 19:48:43 pm »
Диди, както ти бях обещала, питах братовчедка ми за ЖК в болницата на д-р Мазнейкова. Тя лично е била при д-р Кайрякова и не е особено доволна, но много ми похвали д-р Камелия Павлова. А за Лекова дори и не е чувала, за съжаление.

Сия, много благодаря!
Аз днес ходих сутринта. Те всичките - Лекова, Кайрякова и Павлова са в един кабинет.
Аз останах доволна от Лекова, много готина и мила докторка.
Интересното беше, че като отвори вратата да ме извика ми увисна ченето, защото приликата и с Куки от нашия форум е поразителна 8O :D
5 минути съм я гледала в захлас.


О, аз пък намирам прилика между Куки и главната актриса във филма "В неизвестност"  :D по Нова тв - май се казваше Джес, ако не бъркам.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #172 -: Август 02, 2007, 20:45:25 pm »
 :D Благодаря на всички за пожеланията!  :bighug:
Трудно намирам време, малкият сладур си има собствени виждания за храненето дето просто ме държат постоянно будна и сънят много ми липсва, а да седна в нета е голям лукс. Ей сега ще си пусна тема. :lol: Пък тема в "статистика на успеха" - по нататък.
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #173 -: Август 02, 2007, 21:48:48 pm »
Lan, честито!
Да е жив и здрав малкият юнак!  :bighug:
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #174 -: Август 02, 2007, 21:57:24 pm »
Лани, аз чаках да си пуснеш твоя темичка, но... Е, честито, мила,:D да ти е жив и здрав Цветомир и голям мъж да порасне :bighug:
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #175 -: Август 02, 2007, 21:57:48 pm »
  Честито Лан! :D

  Да ти е живо и здраво детенцето!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #176 -: Август 02, 2007, 22:38:24 pm »
Честито, Lan! Да ви е жив и здрав юнака! Имайте много поводи за красиви усмивки!!!  :bighug:  :ballons:

*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #177 -: Август 02, 2007, 23:13:12 pm »
Лан,честито.Да ви е жив и здрав малкия юнак.
За стрии има едно много хубаво кремче приготвено от какаово масло и сакъз /дъвка/.Може да си го поръчате в аптеките където приготвят лекарства.50гр около 4 лв.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #178 -: Август 03, 2007, 15:13:37 pm »
Малко ще ви занимая с моите изследвания :oops:
Значи, при седимента на урината пише: 1-2 левкоцита на поле; кристали пикочна киселина - какво ли е това животно? 8O Някой ако е имал такова чудо, нека да сподели. И левкоцитите в кръвта са в повечко, та съм се притеснила мъничко :?
А и ТСХто ми е пак паднал - 0.492, но е в норма де. Чак във вторник ще видя лекар, така че ако можете, помагайте!
Re: Темата на бременните - 7 част
« Отговор #179 -: Август 03, 2007, 15:31:00 pm »
Урината обикновена ли е или стерилна?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.