0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейтее, имам нужда от помощ  :). Отдавна никой не е писал в тази тема и за няколко години нещата предполагам много са се променили.
С ужасно, ама наистина ужасно  :)бяла кожа съм. Имам много бемки по тялото и след проблем с една такава, лекарката каза, че независимо дали ходя или не на плаж трябва да ползвам слънцезащитен крем. Споделете моля от кое сте доволни - марка, фактор, крем, масло или олио. Да се призная от дете не ходя на море/не почернявам, а изгарям, обелвам се и пак си оставам бяла/ и от тогава не съм се мазала с нищо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
С ужасно, ама наистина ужасно  :)бяла кожа съм. Имам много бемки по тялото и след проблем с една такава, лекарката каза, че независимо дали ходя или не на плаж трябва да ползвам слънцезащитен крем. Споделете моля от кое сте доволни - марка, фактор, крем, масло или олио. Да се призная от дете не ходя на море/не почернявам, а изгарям, обелвам се и пак си оставам бяла/ и от тогава не съм се мазала с нищо.

права е лекарката. използвай слънцезащитен крем от позната марка, най-добре закупен от аптека, с фактор минимум 30, дори 50. включително и на лицето слагай.
повечето реномирани марки са еднакво качествени, но някои са значително по-скъпи. казвали са ми, че Ambre Solaire на Garnier дава много добро съотношение качество/цена.

слънцето е враг № 1 на кожата и не става дума просто за състаряване и сбръчкване, а за рак!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/sun-spray-50.asp Това ползвам аз и съм доволна. С него мажа и детето. Лесно се намазва, съотношението цена качество е добро. Аз съм същия случай като теб, че и със слънчева алергия и затова даже и за разходка през почивните дни го ползвам.
http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/kids-spray-50.asp Сега видях, че имат специален детски.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Аз миналата година ползвах на Eucerine детското с фактор 50 /това, което е показала sia/ и съм предоволна. Като за детето, така и за мен. Кожите ни бяха супер добре, особено се притеснявах за лицето.
Сега защо избързах и взех на Виши, да ме пита човек. Но не е късно да взема пак Ecerin-a. Спрейовете са много добри при нанасянето. доста "по-лека" текстура от крема.  

Още не съм пробвала Виши-то, де, ама малко нанесох на ръката и като сравнявам, не ме кефи, но ще пробвам върху мен тези дни.
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 01:08:39 am от Nina »
*
Цитат
слънцето е враг № 1 на кожата и не става дума просто за състаряване и сбръчкване, а за рак!
точно това ме притеснява много.
Nina и аз мислех да се насоча към спрей. По назад прочетох доста добри отзиви и за ELEA, ще разгледам по-подробно него и Eucerine за да реша. Благодаря за споделеното :) желая Ви много слънчево и весело лято  :D
*
От години ползвам само Piz Buin -  произвежда единствено и само слънцезащитни продукти.Това за мен е най - добрата соларна козметика.
Тъй като нямат детска серия, за малката взимам - Юсерин или Себамед/на спрей/
Юсерина е по-добър.
http://www.pizbuin.com/us/our-products/in-the-sun/in-sun
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Само да вметна, че високите УВ фактори не са за предпочитане, защото съдържат вредни УВ филтри. Дори някои са по-вредни от вредата, която би нанесло слънцето.
Добре е да се ползва УВ фактор до 15-20

Опасен филтър е например Бензофенон3 /често се среща в детските слънцезащитни продукти, но е един от най-опасните / вероятно има и други но само този като най-опасен съм запомнила :)/

За феновете на натуралната козметика - с най-висока УВ защите е сусамовото масло /30%/ след него е кокосовото /20%/ след тях са Орехово, от Пшеничен зародиш , Акокадо и т.н./
Цинка /пер ос/ засилва Им.С на кожата към Слунчевата радиация.
Преди излагане на слънце е добре да се приемат Каротеноиди, Антиоксиданти, Витамини



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
denis,

ще поспоря с теб.

в случаите, когато особеностите на кожата (много бяла кожа, склонност към бемки и лунички, история на изгаряния, малки деца и бебета, имуносупресирани пациенти) налагат използването на висок защитен фактор, потенциалната вредност на някоя потенциално използвана съставка не може да се мери с риска от развитие на раково заболяване.
УВ фактор 15-20 не е достатъчен за такива хора.

има продукти с висок защитен фактор, които са с минерални филтри и могат да се използват от посочените групи.
най-добре е такива хора да се консултират с компетентен дерматолог (ако намерят такъв...)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Дерматоложката при която ходих ми даде мостра на "Avene", 50+ .Разрових се в нета,пише това: Крем 50+ тенте с висока степен на защита е създаден на защити чувствителната кожа в периоди на интензивно слънчево греене. Уникална комбинация на MPI-SORB и патентован минерален екран с  TINOSORB комбиниран с  M+S, осигурява защита срещу UVA и  UVB лъчите. Съдържанието на прекурсор на витамин Е - антиоксиданта претокоферил, позволява да се подсили кожната бариера. Богат на Термална вода Авен, известна със своите успокояващи и противовъзпалителни свойства, крем 50+ тенте е подходящ дори и за най-чувствителните кожи. Благодарение на адаптираното си оцветяване той осигурява естествен и равномерен тен на лицето. Крем 50+ тенте притежава лека и немазна текстура, която се разнася лесно и бързо прониква в кожата, което осигурява комфорт. Цена 32,60
*
Семейството ми е фен на плажа :) От около 10 години сме само с Нивеа, за детето задължително фактора е 50+. Миналото лято с около 30 дена на плажа останахме бели, това ми беше и целта :)
Ето, че си имало отделна тема за УВ кремчета  :D.
И аз съм на тази вълна и избирам.
Досега сме ползвали Ла рош 50+ детски и Биодерма 50+, като се мажем и аз и децата. Аз си мажа лицето целогодишно, преди всяко излизане,защото имам бледа кожа, склонна към лунички и петна.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Какво плажно мляко използвате и от кое сте доволни?
« Отговор #51 -: Август 02, 2011, 17:57:56 pm »
Последните три години ползваме на Garnier фактор 30 - за деца, спрей. Голямото хлапе не се маже редовно и бързо почернява. Баща му - подобно. Мен и малкото мажа старателно и почти не почерняваме. Иначе аз много лесно изгарям.
Едното шишенце ни стига на четиримата за 10 дена на морето.

Малкото съм го мазала и с фактор 50+ на seba med. Имах мостричка.
Също и Spiring дейлонг е много приятен. Но пак ми бяха попаднали мострички, не съм ги ползвала дълго време.
Една година на морето купихме Нивеа, след като детето се изрина от някакъв друг. Нивеата добре му понесе. И след това вече не експериментирам
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво плажно мляко използвате и от кое сте доволни?
« Отговор #52 -: Август 02, 2011, 21:04:02 pm »
мажете се редовно всички - и малки и големи - и не пестете материала.

ракът на кожата е бомба с много закъснително действие...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какво плажно мляко използвате и от кое сте доволни?
« Отговор #53 -: Август 02, 2011, 23:10:22 pm »
Аз също съм с бяла кожа, лесно изгарям и имам и слънчева алергия - а живея на морето!!! Но от няколко години ползвам всички продукти на Carroten и съм много доволна. За лице ползвам - suncare Face Cream SPF 50, за тялото използвам suncare milk hydra plus SPF 15 и suncare milk spray SPF 6. Не изгарям и става доста хубав шоколадов тен! За моята проблемна кожа направо си е постижение.
Re: Какво плажно мляко използвате и от кое сте доволни?
« Отговор #54 -: Август 04, 2011, 19:19:35 pm »
И ние използваме продукти на Carroten вече няколко години и сме много доволни. Предпочитаме защитен фактор 25 или 30. Въпреки това, по-често стоим под чадъра отколкото на слънце  :)
Re: Какво плажно мляко използвате и от кое сте доволни?
« Отговор #55 -: Август 09, 2011, 01:51:09 am »
Аз тази година заложих на Ла рош 50+ за децата, но този път спрей. Прави ми впечатление, че е доста по-лек за нанасяне и децата имат загар. Друг път не почерняваха изобщо, не мога да преценя да са стояли повече на слънце от миналите години. Но тенът е лек и равномерен, не е имало изгаряне.
Неприятното както и на спрея, така и на крема е, че прави петна по дрехите, които нямат изпиране по никакъв начин.
Искам да питам някой използвал ли е този слънцезащитен крем Slantsezashtiten-krem-za-litse-SPF15-LETO и ако да добър ли е? Какво може да ми кажете за него.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 13:48:41 pm от jam »
* премахнато от модератор
Ей момичета, взимайте си високи фактори /марката не е толкова съществена/, защото слънцето е ужас!
Тия днин четох някъде, че 10 дни активен плаж се равнява на 3 годишно състаряване на кожата ...
Днес взех 30 ти фактор детски на НИВЕА от тези, цветните спрейове. Преди като бяха бебета на Биодерма им слагах един син крем, който губеше цвета и беше добър. Сега ще пробваме с Нивеа, не сме слагали. Аз се мажа с детските масла.  Дори още ми е малко смотано, защото доста се чудих дали да взема 30 или 50, все с 50 са били. Но аз така или иначе избягваме силното греене.

*
Аз доволна от детската Нивеа. И 30, и 50 фактор. Аз съм със слънчева алергия и не съм имала проблеми. Тази година експериментирах с Бочко, но се обринах.