0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #900 -: Декември 13, 2013, 23:48:17 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9758.0

тук е писано.

http://91.215.216.238/forum/index.php?topic=45609.100
, а тук е писано повече, както и Мели участва
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #901 -: Декември 13, 2013, 23:49:09 pm »
Благодаря за подкрепата! Сега ще пиша в темата на Мели и ще и копирам цялата спермограма!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #902 -: Декември 13, 2013, 23:59:52 pm »
моля, кажи речи нищо не можах да ти помогна като информация, дано поне другите ти отговорят.

Прочетох, че лоша морфология може да се дължи на варикоцеле, което ме подсеща , че ние ходихме и на уролог, така че това мисля , че ще е добра идея да посетите такъв.

Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #903 -: Декември 14, 2013, 00:07:40 am »
Коефициентът ни и 1,28 :(
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #904 -: Декември 16, 2013, 10:43:46 am »
Момичета, не мога да ви опиша колко много се успокоих след разясняването на резултатите! Положението при нас е много добро, относно подвижността и броя. Предписаха му витаминтозна терапия и казаха да продължаваме с опитите. Януари ще ми видят тръбите, а до тогава.... няма да го оставям на мира!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #905 -: Януари 02, 2014, 19:59:45 pm »
Здравейте! Моля за мнение относно звеното по репродуктивна медицина в МБАЛ Бургас. Бях на преглед там и препоръчаха спермограма на съпруга ми. Знам мнението на повечето от вас относно това, че спермограма, както и други специализирани изследвания трябва да се правят в специализираните клиники, споделени тук, но в звеното в Бургас преглежда д-р Георги Николов и д-р Табакова, които са специалисти от РепроБиоМед /ако не се лъжа/. Доста ми е трудно да накарам съпруга ми да направи изследванията и се надявах поне да не се налага да пътуваме до друг град специално за това. Моля, ако някой от Бургас има впечатления да сподели.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #906 -: Януари 02, 2014, 22:34:09 pm »
Спермалният анализ е гледане през микроскоп на сперматозоиди в разграфено поле, броене и оценяване по множество сложни критерии. Прави се от ембриолог или андролог, а тези хора са малко в Бълария. Затова е без значение кои са специалистите, които преглеждат някъде по принцип. Спермограмата трябва да се направи на място, където има обучен и опитен персонал.

Отидете в специализирана клиника, за да не хабите пари, време и нерви. Накарай мъжа си да прегледа тази тема за 5-10 минути. Спермограмата на мъжа е най-лесното и първото изследване, когато бебето се забави.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #907 -: Януари 02, 2014, 23:30:09 pm »
Благодаря за съвета! :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #908 -: Януари 03, 2014, 09:43:43 am »
да, и аз бих казала същото от личен опит. В началото когато незнаех къде се ходи за спермограма бяхме правили в лаборатория и резултатите бяха майко мила- расов кон. Всичко супер завишено. Ще кажа само за морфологията 60% нормални- смятайте за какво иде реч. След това разбрах къде се ходи, намерихме си и лекар който да работи по нашия случай изобщо. Резултатите от спермограмата направена в клиника по репродуктивно здраве съвсем не бяха на расов кон, а на куцо магаре както мъжа ми обича да се изказва. Морфологията беше 3%, а не 60% като новата беше правена един месец след старата. Не бяха минали 3 месеца, за това ако беше коректен резултата нямаше да има такава коренна разлика в двете.

Не само, че се харчат грешни и излишни пари за спермограми правени от лаборатории, но не коректните резултати ще повлияят и на следващи изследвания. Имам предвид, че ще се похярчат много пари за изследвания на жената докато проблем може да е мъжа. Именно за това първото изслледване при двойката е спермограмата, за да се отхвърли мъжкия фактор, тъй като при жената има много повече изследвания.

Трябва да се забрани със закон правенето на спермограми в лабораториите. Много хора са на това мнение и незнам защо още не е забранено. То все едно да купиш нещо развалено или дефектно от магазина. Има комисия за защита на потребителя която уж има контрол върху стоките, но по същия начин трябва да се забрани и това.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #909 -: Януари 08, 2014, 07:10:21 am »
В бургаското звено ин витро правят спермограма, по изискванията и тя важи за Фонда. На мен едната ми спермограма е от Варна при д-р Александров, другата е от Бургас , така че може да си я направиш спокойно/ при нас резултатите почти се препокриваха, само бяхме вдигнали беойката след лечение....но другите показатели не мръднаха  :? И си подадохме документите за Фонда, пак чрез Бургас
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #910 -: Януари 16, 2014, 09:35:32 am »
Здравейте! Имате ли отзиви за спермограмите, направени в Бора или Селена, гр. Пловдив?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #911 -: Януари 19, 2014, 10:05:06 am »
Здравей Alexa_C!
Последната я правихме в Селена и сме доволни.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #912 -: Януари 26, 2014, 15:07:37 pm »
Здравейте, искам да попитам някой правил ли е спермограма в обикновена лаборатория, а след това в репродуктивна клиника и да не се разминават много стойностите, понеже навсякъде чета, че направените такива от обикновени лаборанти нямат нищо общо с истинските и разширени, направени от специалисти. Ние засега сме правили (приятелят ми де), само веднъж и то обикновена - във Велико Търново, излезе само намален брой сперматозоиди - 17млн, а иначе другите неща горе - долу в норма. Със сигурност ще направим и разширена като изчистим и другите проблеми от моя страна, но искам да знам може ли да се доверим на тая поне малко ...
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #913 -: Януари 26, 2014, 15:55:15 pm »
искам да знам може ли да се доверим на тая поне малко ...
Не можете. Изяснете реалното състояние и при него, за да може и той да изчиства проблеми в същото време, ако се установят. Пожелавам ви да сте добре и да успеете скоро!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #914 -: Януари 27, 2014, 15:53:57 pm »
Благодаря lili, знам че е така  :? След направената тук спермограма (излезе намален брой сперматозоиди) я занесох  при генеколожката ми и тя каза: "Хмммм.... ами .... инвитро "  8O 
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #915 -: Януари 27, 2014, 17:17:14 pm »
Имаше една приказка за слепия, който казал на куция да изтича еди къде си... И тази ситуация е същата: непълна и погрешна информация се подава на лекар, който не е компетентен да взема решение.

Направете спермограма в специализирана клиника и според резултатите ще знаете накъде да поемете.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #916 -: Януари 29, 2014, 12:32:27 pm »
Здравейте, мили дами
Началото на Януари се свързах с д-р Даскалова с молба за спермограма. За съжаление , както тя ми обясни, се оказва, че според наредба на Министъра на Здравеопазването тя няма право да прави спермограми. Имате ли някаква информация относно този въпрос, и къде евентуално бихте ми препоръчали да направя такова изследване.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #917 -: Февруари 18, 2014, 19:38:05 pm »
здравеите , мъжът ми има спермограма с диагноза asthenoteratozoospermia .  Стойности  - активни (%4-А) 3 ; бавни (%3-В)6 ; трептящи(%2-С)9 ;неподвижни (%1-D) ; подвижност индекс 30 ; прогресивни (%А+В)9 ; подвижност (% А+B+C)18 ; общо подвижни сперматозоиди - 10.9469 ; прогресивна степен -1 .
Обем на спермата (ml)4.2 ;втечняване (минута) 25 пълно ; вискозитет -нормолен ; концентрация (млн/мл)14.48 ;общ брой (млн/еякул) 60.816 ; въздържание 3 дена ; ph 8 ; цвят - нормален . Морфологията  - нормални форми (%)5 ; критерий - нестриктен , нормални бързи концентрация (мил/мл) 0.0217. На съпруга ми може ли да се подобри спермограмата с билки и лекарства и какви са те
Аз имам запушени маточни тръби . Може ли да се получе забременяване с тази спермограма .
ова са референтките стойности

нормалните граници -  обем (>=1,5)
                                      втечнени ( <60)
                                      концентрация (>= 15)
                                      общ брой (млн/еякул) - ( >=39)
                                     ph (>=7.2)
                                     активни ,бавни ,трептящи >25
                                    подвижност индекс >120
                                    прогресивни А+В  >=32
                                     подвижност А+В+С >=40
                                     общо подвижни сперматозоиди >40
                                    прегрес,степен 1  (3-4)
                                      нормални форми в морфологията (>14)



 в клиника надежда
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #918 -: Февруари 18, 2014, 19:43:53 pm »
Аз имам запушени маточни тръби . Може ли да се получе забременяване с тази спермограма .
ова са референтките стойности

diela33, при запушени тръби, единственият шанс да забременееш е чрез асистирана репродукция с оплождане инвитро или икси. Спермограма с тези стойности не би трябвало да е проблем. Изберете специализирана клиника и действайте. Успех!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #919 -: Февруари 18, 2014, 20:10:39 pm »
diela33, както и Цигу е писала, възможна е успешна инвитро поцедура с тези показатели. Мъжът ми е със същата диагноза, важното е да се подберат най- добрите сперматозоиди. Затова задължително преди оплождане сме правили едновременно МАКС и ИМСИ, ние също сме пациенти на клиника "Надежда".  Преди процедура поговорете за това с биолозите. Успех!