0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #800 -: Септември 01, 2012, 16:53:35 pm »
Аз лично го купих от магазин за чайове, билко и т.н.Не мога да помогна за големите вериги.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #801 -: Септември 01, 2012, 17:09:09 pm »
Аз съм купувала пшеничен зародиш от Пикадили и от Била.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #802 -: Септември 01, 2012, 21:15:05 pm »
Има и в Карфур (на щанда за диетични продукти) :wink: може да се открие и в малките магазинчета за природо-съобразна храна  :P


Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #803 -: Септември 02, 2012, 17:46:15 pm »
Много ви благодаря, открихме в Била :D
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #804 -: Септември 27, 2012, 19:32:29 pm »
Здравейте,някой правил ли е спремограма в МЦ КИРМ „СВ. ЕЛИСАВЕТА” ПЛЕВЕН?Какви са им условията,може ли да се даде материал в домашни условия(в стерилно шишенце) и съответно да се занесе? Благодаря предварително. :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #805 -: Септември 27, 2012, 22:53:45 pm »
Моя мъж е правил там.Изискванията са като навсякъде, въздържание от 3-5 дни, без употреба на алкохолщ.

Отиваш на място и ти дават стерилен контейнер и се разбираш с Рилчева към колко часа да я занесеш.Еякулата трябва да се занесе до 30мин в клиниката, като не се излага на атмосферни влияния и е с телесна температура.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #806 -: Октомври 10, 2012, 15:51:45 pm »
Ох, пиша тук, защото д-р Даскалова вече каза и направи всичко, което може. Остана мъжа ми да направи конслутация с уролог, ама аз да си попитам патили, ако има такива. Случаят е следния: повишени левкоцити в еякулата, без доказан за сега причинител /няма трихомони, гонококи, хламидиди,уреа и мико-плазма, бактери от какъвто и да е вид - микробиологията я правихме в Пловдив при д-р Даскалова, а кавото друго тя препоръча - изпрати материла в "Геника". Някой да се е "борил" с левкоцити - какви може да са другите вероятни причини. Какво да очакваме от уролога? Пишете, моля ви!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #807 -: Ноември 08, 2012, 18:10:02 pm »
Привет, всички!
Имам следния въпрос: къде в Пловдив (в краен случай София) можем да направим тези изследвания на мъжа ми: Разширена спермограма, микробиология, PCR (това не знам какво е точно) и хламидия. До колкото разбрах това са изследвания и на еякулата и кръвни.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #808 -: Ноември 09, 2012, 11:05:24 am »
Тези и други изследвания на еякулат съпруга ми прави скоро при д-р Даскалова в Пловдив.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #809 -: Ноември 09, 2012, 12:31:31 pm »
HOpe-love, моля те дай ми малко повече инфо, ако искаш и на лични, какви сте правили вие, къде точно са ходи и горе-долу колко ви излезе. На мен ми каза една лекарка, че "не знаела" дали всички тези се правят някъде другаде освен в Плевен и евентуално в София(Малинов ми препоръча), но мъжа ми е трудно да го навивам на каквото и да било, така че ако мога в Пловдив да ги направя ще е супер
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #810 -: Ноември 27, 2012, 18:55:44 pm »
Извинете за въпроса,днес си направих изследване заключението е Asthenozoospermia,много съм притеснен от 4 месеца с моята приятелка се опитваме да си имаме бебе...:(   
Ето резултата:
Коментар (според W.H.O. 1999)   Asthenozoospermia      
Физико-химични данни   *****$   *****   *****
pH   7.5      7.5-8.5
Вискозитет   0 - нормален      
Аглутинати   липсват   на поле   
Обем   3.0   ml   2-6
Концентрация и подвижност по W.H.O - Type A   10.6   %   
Концентрация и подвижност по W.H.O - Type B   22.2   %   
Концентрация и подвижност по W.H.O - Type C   26.6   %   
Концентрация и подвижност по W.H.O - Type D   40.6   %   
Втечняване   20   min   
Изглед   *      
Цвят   *      
Мирис   *      
Температура   *      
Разреждане   *      
Анализ на концентрация и подвижност   *   *******   *******
Концентрация в 1 мл   95.3   млн. в 1 мл.   
Прогресивност - Статични   41   %   
Прогресивност - Непрогресивни   26   %   
Прогресивност - Прогресивни   33   %   
Общ брой нормокинетични сперматозоиди в   31   млн.   
Концентрация в целия обем   93   млн.
Може ли някой да ми помогне в анализа и какво може да се направи?!
Благодаря Ви предварително.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #811 -: Ноември 27, 2012, 21:06:45 pm »
Много ме радва фактът, че тук има и мъже....KalinVD, поздравявам те
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #812 -: Ноември 27, 2012, 22:45:49 pm »
KalinVD, къде е правена спермограмата? Ако е от лаборатория, е нужно да повториш изследването, но в специализирана клиника по репродуктивна медицина. Само там има ембриолози, обучени да правят валиден спермален анализ.

Тук има адреси на такива клиники - питай ако не можеш да ги намериш.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #813 -: Ноември 28, 2012, 10:25:19 am »
Да Калин, първо кажи къде е рпавена спермограмата.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #814 -: Ноември 28, 2012, 17:58:24 pm »
Здравейте!
Изследването направих в ЦИБАЛАБ...
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #815 -: Ноември 28, 2012, 19:48:28 pm »
Може и да разбуня духовете, но една такава лицензирана , лаборатория направи на мъжа ми резултат 0 на 0 на 0. Това беше втора спермограма. Да в първата имаше отклонения, имаме и сега отклонения, но това "нищо" което ни дадоха от една много оборотна клиника , ме вбесява само като се сетя. И при това репродуктивния специалист от същата клиника, не пожела даже и да види другите резултати и директно ни засили на донор. Само споделям. Аз лично вярвам на д-р Даскалова и препоръчвам.
П.П И да допълня - правихме още две спермограми но не в лицензирана - в университетска лаборатория .... там където няма намесен финансов интерес на клиника по репродуктивна медицина (като потенциален пациент-клиент), за сравнение и резултатите нямаха нищо общо с нулевата, но лицензна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #816 -: Ноември 28, 2012, 20:42:03 pm »
avallon, не е до разбунване на духове, ами да не успокояваме човека, още повече, че правят опити за бебе - направо да си отиват в репродуктивна клиника :), там има квалифициран персонал да прави такова изследване
Иначе, изцепки при изследванията с лопата да ги ринеш, ние имаме също една СГ от голяма репродуктивна клиника с морфология по Крюгер 20%, при условие, че няма такова животно при нас.
Другото нещо е, че спермограмите варират дори при здрав мъж, могат да са нормоспермия и нула, както казваш ти
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 20:43:35 pm от Тара »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #817 -: Ноември 28, 2012, 20:55:56 pm »
Е, чак от нормо- до нула и обратно за дни не ми се върва. От нулата след 5 дни по късно да има, притова без драматични отклонения хич не се вързва, като се има в предвид сперматогенезата. Да, трябва да е на правилното място.
Споделих само личен опит по казаното .. с едно наум.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #818 -: Ноември 28, 2012, 22:21:18 pm »
Ние също имахме проблем с спермограма направена в КИРМ Плевен, споделяла съм и преди първа СГ там, в последствие няколко правени в клиниката на д-р Владимиров и в Надежда показаха Нормозооспермия, само един показател има занижен и той си е така навсякъде.

Калин, направи спермограма в клиника по репродуктивно здраве с ембриолози и хора разбиращи от работата си.В тези лаборатории, като Цибалаб, няма такива специалисти и ти не можеш да разчиташ, че резултатите ти са достоверни.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #819 -: Ноември 28, 2012, 22:29:55 pm »
авалонче, за варирането на спермограмата при здрави мъже, тук някъде бях чела, че заключението е  на база направено проучване върху затворници,  доброволци - нямах предвид конкретен случай

Не е за подценяване човешкия фактор извършващ изследването, който е решаващ за да е достоверно.