0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #960 -: Март 17, 2014, 13:10:57 pm »
Здравейте,

искам да попитам за тази бърканица: може ли да се направи по рецепта без мед, защото стомаха на мъжа ми не понася и след като яде това после цял ден пие хапчета за киселини, а успоредно пие и хапчета предписано от уролог. Уж за по-добро я направихме, но последствията за стомаха са катастрофални.
Ще се радвма, ако някой има мнение и сподели с мен:)


Успешна седмица!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #961 -: Март 25, 2014, 12:50:18 pm »
Здравейте,
в какъв вид слагате пчелния прашец бърканицата? натрошен, цял, накиснат?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #962 -: Март 25, 2014, 13:29:56 pm »
Здравейте,
в какъв вид слагате пчелния прашец бърканицата? натрошен, цял, накиснат?

В натурален, така както си е в бурканчето  :wink:
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #963 -: Март 26, 2014, 11:37:54 am »
Ето е и нашата гадна СГ ще я повтаряме но беше безсънна нощ
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #964 -: Март 26, 2014, 11:46:23 am »
Мерита, къде е правена тази спермограма?

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #965 -: Март 26, 2014, 13:26:43 pm »
от клиника за репродуктивно здраве Даскалов ни изпратиха в Каспела при Спас Джоглов
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #966 -: Април 02, 2014, 20:42:34 pm »
здравейте,
 искъм нещо да ви попитъм - съпругът ми направи спермограма в клиниката в Тутракан при др. Б. Бойчев
и той ни каза че само морфологическо има леко увреждане и ни написа - antioxidant strong
1 таблетка на ден   / да го пие когато аз съм в овулация /
ще ви напиша резултата от спермограмата и моля за съвет
въздържание 5 дни
цвят N
вискозитет N
pH 8.0
концентр. на сперма 66,15 млн/мл.
общ брой 211,6 млн.
клетки 0.2    млн/мл.
Leuko -   млн./мл.
активно подвижни    а 42 %
подвижни                   b 25 %
бавно подвижни         c 9 %
неподвижни                d 24 %
използван обем еякулат :
конц.след обработка  млн./мл
обем мл.
бр. подвижни сперматозоиди  млн.
преживяемост след 24 ч.
благодаря предварително за отговорите ви
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #967 -: Април 02, 2014, 23:06:58 pm »
vesitu___87, резултатите, които сте получили, не показват морфологията да е анализирана.
За да потвърдите евентуален проблем с морфологията на сперматозоидите (=брой правилни форми, без дефекти), е нужно да направите разширена спермограма.

Освен това, антиоксидантите надали ще имат някакъв ефект, ако мъжът ти гие пие спорадично. Сперматогенезата отнема 70 дни. За да има полза от тях, трябва да се приемат всеки ден поне 2-3 месеца. После нова спермограма и сравнявате резултатите.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #968 -: Април 03, 2014, 09:02:50 am »
благодаря за отговора ви
искъм само да добавя че, като заключение пише

морфология : WHO /N>14%/        10 %
заключение -  нормален брой и подвижност; teratozoospermia;

от по горе написаните ми данни - спермотозоидити 24 часа ли живеят само или аз грешно го разбрах
*

    saber_rider

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #969 -: Април 26, 2014, 12:38:51 pm »
Привет на всички!

Не съм писал отдавна, но то и нещата с бебоците не се случват от днес за утре.

Тук може да видите малко предистория за борбата ми свързана с астенозооспермията -> http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.msg986592#msg986592

Пиша този пост поради две основни причини.

Първо - искам да вдъхна малко кураж на двойките с мъжки фактор (и по-специфично с астеното), лекува се, резултата тука спи зад мен в момента :)

Второ - Искам да дам малко информация как успях да се преборя и да стигнем до естествено забременяване, раждане и прочие. Ще бъда кратък, защото приемането на различни добавки е описано вече в предния пост (първият линк). Когато погледна 2 години назад виждам следното:
- Високо кръвно налягане
- 25 килограма отгоре
- Системна злоупотреба с алкохол

Успях да регулирам килата, оттам кръвното, спрях тотално алкохола. Не съм консумирал алкохол с месеци. Само вода, чай и кафе.

Наскоро реших да си направя контролна спермограма, това са резултатите:


Това ми е хормоналното изследване (тестостерон):


Преди 2 години стартирах с нива на тестостерон около 6.5, т.е. доста под нормата. Предписаха ми омнадрен, но аз реших да не се боцкам с химия, свалих 25 кила, започнах да спортувам и ето, че има ефект, сега пак ми е нисък, но поне е в референтните граници.

За съжаление спермограмата пак показва астенозооспермия, аз бях убеден, че ще докарам нормоспермията, но не би. Даже по-лошо, от 43% (лека астенозооспермия) съм паднал на 31.4%. Разбира се, стартирайки със 17% нормокинетични и без никакво лечение вече резултатът е по-скоро приемлив.

Разочарован ли съм? Да! Отказах се от алкохола, спазвам доста стриктен хранителен режим, свалих 25 килограма за година и 3 месеца, спрях лекарствата за кръвно. Очаквах този път да мина "заветните" 50%. Предполагам, че просто трябва време. Излизат ми и бактерии = ДА, което не мога да разшифровам, мисля да си пусна стерилна урина + микробиология от еякулат и да се видя с андролога.

Изследвал съм се за трихомони, хламидия, HIV и прочие и не е това. Може да е някоя гадна ешерихия коли. Може би и на бактериите се държи редуцирането на нормокинетичните сперматозоиди.

В предишните спермограми (всички правени в Щерев) излизаха кръгли клети 3-5, но беше в нормата.

Колко ли ще трябва да чакам, за покрия критериите на СЗО за спермограма? Никой не знае... Притеснява ме факта, че скоро ще искам да образувам братче/сестриче и се надявам да не чакам пак. Дотогава мисля да не пия, свикнах вече... Може би факта, че 8 години бях с наднормено тегло, пиейки, пушейки и преяждайки, това е намалило крайно нивото на тестостерон, оттам спермогенезата е повлияна много зле откъм подвижност и така... това може би няма да се "оправи" с 1-2 години режим. Сигурно ще трябва повече.

Все тая. За всички двойки с проблеми - повечето са решими. Първата ми публикация в този форум е на Август 03, 2012. Взех се в ръце, промених начина си на живота и сега трябва да ставам, че да сменя памперса на малкия човек зад мен.

Разочарован съм, защото астенозооспермията още ме преследва, но ще направя всичко по силите ми за да го превъзмогна. Не съм пил от 5 месеца, ако трябва ще изкарам и 5 години. Свиква се. Става ми като фикс идея да изкарам спермограма=нормоспермия.

Ако някой има същия проблем, кураж, воля, постоянство, добър андролог (в моя случай Бъчваров) и резултатите ще дойдат. Търпение.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #970 -: Април 26, 2014, 18:06:58 pm »
saber_rider, страхотен пост, поздравления! И специални такива за резултата!  :wink:
И аз смятам, че бактериите много вероятно са повлияли резултата, а и от месец до месец пак може да има разлики в резултатите дори на 'отличниците'. За няколко месеца не могат да станат абсолютни чудеса, но със сигурност упоритостта ти и положените усилия ще бъдат възнаградени! Пожелавам ти да е скоро!!!

П.П. Може да опиташ в допълнение и 1-2 детоксикации. Най-безболезнената която се сещам е с активен въглен, но ако си твърдо решен да се бориш може да избереш и някоя по-сериозна. Успех!
« Последна редакция: Април 26, 2014, 18:13:07 pm от lili2011 »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #971 -: Април 26, 2014, 22:00:07 pm »
saber rider, поздравявам те за отличната развръзка. Да ви е живо и здраво детето!

Моят съвет е да не се вторачваш в цифрите и етикета нормоспермия. Те не са абсолютна мярка за никой, а само ориентир. Мъже с параметри под тази норма стават бащи всеки ден, без дори да знаят, че при спермален анализ биха получили "диагноза". И обратното е в сила: отлични показатели не винаги и лесно водят до успешна бременност. СЗО публикува мерилото, но те уверявам, че тази "норма" реално е изчислена въз основа на много широк интервал от стойности.

Промените, които си постигнал с воля и упоритост, ще те направят по-здрав, надежден и силен баща и партньор. Свалям ти шапка, защото това според мен е важна промяна, която след зачеването ще има значение години занапред.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #972 -: Април 27, 2014, 06:49:45 am »
Здравейте, момичета. От около година със съпруга ми правим опити за бебе, като е имало месеци в които  по една или друга причина сме пропускали периода на овулацията. Наскоро решихме да направим спермограма и това са резултатите.

ТЕСТ :                                            ОТКЛОНЕНИЕ :                       РЕЗУЛТАТ :            РЕФЕРЕНТНИ
                                                                                                                                   СТОЙНОСТИ:

ДНИ НА ВЪЗДЪРЖАНИЕ :                       .…..N……..                         ….....3....……..                (3-5)
СПЕРМАЛЕН ОБЕМ :                                …...N…...                            .... 2..……..                 (2.0-6.0 мл.)
ВРЕМЕ НА ВТЕЧНЯВАНЕ:                       ………. ….                          ...……15…….                    ( 1-60 мин.)
рН                                                                  ……………                          .8,5.…...                  ( 7,2-7,8 )
ВИСКОЗИТЕТ:                                            ……..H……                        ………..2..…...                ( 0,1,2,3,см.)
ЖЕЛАТИНОВИ ТЕЛЦА:                                                                                                         (- )
ЦВЯТ:

СПЕРМАЛНА КОНЦЕНТРАЦИЯ:             .……N……                           ……105,8….                    (20-250х106/мл.)

ПРОГРЕСИВНИ ДВИЖЕНИЯ:                   …….L……                         . …….....49…….                   (> 50%)

БЪРЗИ ПРОГРЕС. ДВИЖЕНИЯ:                 …...L….                             .………43………                ( % )

БАВНИ ПРОГРЕС.ДВИЖЕНИЯ:                …….……                               …….......6..……..               ( % )

БЕЗ ПРОГРЕСИВНИ ДВИЖЕНИЯ:           .…………                               ..……..…5……..                ( % )

НЕПОДВИЖНИ :                                          …..……                                …….....…46……                ( % ) 

ОБЩА СПЕРМ.КОНЦЕНТРАЦИЯ:           …………                                ……...…103,68..        (20-1500х106/обем)

НАЛИЧИЕ НА ДРУГИ КЛЕТКИ:                 
ЛЕВКОЦИТИ :                                             ….H..…….                                          10-12     ( 3- 5 )
МЛАДИ КЛЕТКИ ОТ СПЕРМ.РЕД:                                                                          ( + / - )
СПЕРМАЛНИ АГЛУТИНАТИ:                                                                                    ( - )

ПОДВИЖНОСТ И ПРЕЖИВЯЕМОСТ
                                                    на  2 РИ  час                                                  ……42…      ( % )
                                                    на  4 ТИ  час                                                  …...36……    ( % )
на  24 ТИ  час                             ед.хипокинетични…                                                         ( % )

МОРФОЛОГИЯ НА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ:   

- НОРМАЛНА МОРФОЛОГИЯ :                    от 200 клетки -     40       бр.  ………20.%….     ( >14 % )

аморфни - 27                        шиловидни глави- 19
макро-  19               шийни дефекти- 26
микро-    16         опашни дефекти- 19
двойни глави- 21     цитоплазматични остатъци- 13

ЗАКЛЮЧЕНИЕ…………Asthenozoospermia…………………………………
…………………………………………………………..…………………………………………………………
(N-нормални стойности; L-ниски стойности; H-завишени стойности ; HH-силно завишени стойности )

Предстои ни посещение при лекар ембриолог, но ще се радвам някой да сподели мнение относно резултата.
                                                                                         


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #973 -: Април 27, 2014, 10:52:29 am »
Forest rain,

къде направихте тази спермограма?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #974 -: Април 27, 2014, 11:25:58 am »
jam, направихме спермограмата в Каспела- гр. Пловдив.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #975 -: Април 27, 2014, 11:54:36 am »
ако "Каспела" е лаборатория - препоръчвам ти настоятелно да направите втора, контролна спермограма в клиника по репродуктивна медицина.

точно вчера, на Деня на репродуктивното здраве, националният консултант по асистирана репродукция доц. Щерев изрази недоумение как може хората да се доверяват на неспециалисти за извършването на това изследване и горещо препоръча именно специализираните клиники.
цената е същата, достоверността е различна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #976 -: Май 12, 2014, 15:06:45 pm »
Здравейте момичета, моля за малко помощ. Днес излезнаха резултатите от спермограмата на съпруга ми. По Крюгер резултатът е: 8% сперматозоиди с нормална морфология, 92% с отклонения. Това е много лош резултат, нали така? След няколко дни сме на лекар, за да обсъдим ситуацията, просто искам да съм наясно :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #977 -: Май 12, 2014, 15:11:57 pm »
Няма ли референтни стойности в тази спермограма?Ако е правена в репродуктивна клиника ще си има всичко.И чак много лош не бих казала, има доста по-лоши.
« Последна редакция: Май 12, 2014, 15:14:51 pm от Lilka N. »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #978 -: Май 12, 2014, 15:37:53 pm »
Има рефрентни ст-сти, в клиника по стерелитет е правена спермограмата. Сперматозоидите с нормална морфология трябва да са > 14%.  И още нещо искам да попитам – левкоцитите са 9-10 при реф ст-сти "норма под 1х10^6 в мл". Този резултат означава ли, че са високи левкоцитите? Благодаря :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #979 -: Май 12, 2014, 16:02:07 pm »
За левкоцититие не мога да коментирам, но морфологията си е съвсем добре.