0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #940 -: Февруари 28, 2014, 21:24:13 pm »
Не, в лабораториите няма обучен персонал, способен да направи спермален анализ компетентно. Направете нова спермограма в специализирана клиника.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #941 -: Февруари 28, 2014, 21:45:17 pm »
Подкрепям Цигу, направете спермограма в специализирана клиника.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #942 -: Февруари 28, 2014, 23:27:16 pm »
Едва ли има по смешна спермограма от тази, която ние направихме в градска поликлиника гр. Велико Търново, не ходете там, не давайте 30 лв. да ви надраскат някакви цифрички с химикал. Днес пуснахме в специализирана клиника, но още резултатите не са готови. Моето мъжле беше доста притеснено, че "било малко и не като друг път" ..... И за тях си е стрес.....
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #943 -: Март 05, 2014, 14:05:59 pm »
Готова е и нашата спермограма, правена в специализирана клиника.
   
Материалът е : даден на място         Материалът е получен чрез : мастурбация
Време на сексуално въздържание: 3 дни          ph:  8,5  (норма 7,2-8,0)
Обем на еякулата: 3.0 (N1.5-6ml)  Цвят: слонова кост   Втечняване: 20 (норма до 60мин)
Агрегация: Да   Аглутинати: Да  Визкозитет: N  Левкоцити: N  Епителни клетки: N
Незрели клетки на сперматогенезата: Да    Желатинови телца: Не    Детрит:Да
Брой сперматозоиди: 53 375 000  /ml             (норма >15.10 6)   
Брой сперматозоиди: 160 125 000 / еякулат  (норма >39.10 6)   
Подвижност (групи СЗО):
Нормокинетични сперматозоиди – гр. (a+b)   21.0%  (норма > 32%)
Брой:  11 208 750  /ml         Брой: 33 626 250  еякулат
Хипокинетични сперматозоиди – гр. с 35.3 %  Акинетични сперматозоиди: гр. d 43.7 %
Тератозооспермален индекс по Kruger
Брой изследвани сперматозоиди: 200         с дефекти на шийна/средна част: 29%
С нормална морфология: 2% (N>4%)         с опашни дефекти : 11%
С абнормална морфология: 98%                 с цитоплазмен остатък: 1%
С главини дефекти: 97%                               TZI: 1.41  (N<1.6)
Преобладаващи дефекти: пириформени, елонгирани,аморфни главички, задебелен сре-
ден сегмент.
Заключение: Астенотератозооспермия.

Аз така като гледам на няколко места виждам проблеми, в клиниката най-вече изтъкнаха подвижността и морфологията - само 2 % като проблемни. Назначено е 3-месечно лечение на мъжа ми с Андрозитол, Омега - 3 и Мотилити Бууст. След това ако няма подобрение, трябва да мине преглед при уролог.
Какво ще кажете за резултатите и лечението..... цели 3 месеца чакане отново  :(


   

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #944 -: Март 05, 2014, 14:23:19 pm »
Лечението е 3 месеца защото спермогенезата т.е. производството на нови сперматозоиди отнема около 78-80 дни.Иначе положението не е много розово, морфологията ви е доста ниска.Ако искаш освен предписаните добавки можете да пробвате и бърканицата с мед, както и чай от бабини зъби.

*

    Crystal

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #945 -: Март 05, 2014, 15:20:49 pm »
Имам 2 деца, заченати естествено. Ето каква беше спермограмата ни месец преди да забременея с първото ни дете:

Материалът е : даден на място         Материалът е получен чрез : мастурбация
Време на сексуално въздържание: 3 дни         
ph:  8,5  (норма 7,2-8,0)
Обем на еякулата: 2.0 (N2-6ml) 
Цвят: нормален
Аглутинати: не
Визкозитет: N 
Левкоцити: N 
клетки на сперматогенезата: 3,30 млн/(N<5 млн/мл)   
Брой сперматозоиди: 41 млн /мл             (норма >15.10 6)   
Брой сперматозоиди: 82,06 млн / еякулат  (норма >40 млн)   
Подвижност (групи СЗО):
Нормокинетични сперматозоиди – гр. (a+b)   31%  (норма > 50%)
Хипокинетични сперматозоиди – гр. с 11 % 
Акинетични сперматозоиди: гр. d 58 %


С нормална морфология по Kruger: 4 % (N>4%)       
С абнормална морфология: 96%                 
                         

Заключение: Астенотератозооспермия.


Както виждаш, нещата изглеждат близо до вашите, общият брой сперматозоиди в еякулата  е бил двойно по-малък от вашия, само морфологията ни е по-добре , но пак е ниска - 4%. Морфологията ни е варирала между 3 и 4% при различните спермограми, всичките правени в специализирани клиники. Така че не е толкова черно положението. Моят мъж пи Проксийд плюс и забременях на първия месец от приема му. Сперматогенезата е около 3 месеца, но подвижността се повлиява доста по-бързо. При всички положения, дори и да не се подобри спермограмата, не виждам проблем да направите ИКСИ, а естественото забременяване също не е невъзможно, ако всичко при теб е наред (в този форум има описани случаи на естествено забременяване с нормална морфология 2%). Нас ни бяха докарали до отчаяние, говореше ни се дори за донорска сперма, а ето какво стана - 2 деца  :D Така че горе главата, пийте си каквото са ви изписали и не се отчайвайте!
« Последна редакция: Март 05, 2014, 15:23:03 pm от Crystal »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #946 -: Март 05, 2014, 15:28:33 pm »
има голяма разлика между спермограмите, подвижността е 21%, а при Crystal са 31%, новите норми май бяха 32%.
*

    Crystal

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #947 -: Март 05, 2014, 15:58:09 pm »
Да, има разлика в подвижността, но пък общият брой сперматозоиди в еякулата при нас е много по-малък-съответно общият брой нормокинетични сперматозоиди в еякулата не се различава много. Подвижността се повлиява най-лесно в сравнение с останалите показатели на спермограмата.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #948 -: Март 05, 2014, 16:07:48 pm »
Подвижността се повлиява най-лесно в сравнение с останалите показатели на спермограмата.
Да и при нас, подвижността се повлияя по-лесно и трайно. Даже не толкова от лекарства, колкото от намаляване на стреса в работата и редовен спорт.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #949 -: Март 05, 2014, 16:31:29 pm »
Кристал, много се радвам, че сте успели без АРТ, но приеми че не всички са такива късметлии.Да възможно е, но хайде да не търсим каква е процентната вероятност.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #950 -: Март 05, 2014, 16:35:22 pm »
Напълно съгласна съм с Маги. При нас и двата пъти стана с икси.

Анелия, слушайте лекаря си, а през това време не спирайте да опитвате!
« Последна редакция: Март 05, 2014, 16:36:53 pm от blue_sky »

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #951 -: Март 05, 2014, 16:42:57 pm »
Подкрепям съвета на Маги.
Да не излезе, че си мерим спермограмите, но резултатите от спермограмите на мъжа ми бяха по-добри и от тези при Crystal. В крайна сметка две години опити не доведоха до спонтанна бременност. След операция и лечение на мъжа ми забременях с оплождане инвитро.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #952 -: Март 05, 2014, 16:50:43 pm »
Благодаря на всички за отговорите и съветите, ще си пие витамините, може и бърканицата да направим (и без това е пчелар :P ), на мен също ми предстои тест за проходимост. В клиниката дори ни казаха, че и с тези резултати не е напълно изключено забременяване по естествен път, но на мен не ми се вярва много, много. Толкова сме чакали досега, ще почакаме колкото е нужно, важното е резултат да има. А през това време ще пробваме, каква ни е работата  :bed: :D, живот и здраве след 3-4 месеца, ако не стане по естествен начин, ще пробваме и друг метод. Успех и късмет на всички!
*

    Crystal

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #953 -: Март 05, 2014, 17:36:07 pm »
Въпросът е, че правихме 4 икси, 3 пъти забременях, но последваха спонтанни аборти. Причината не се установи. Аз никъде не съм казала мъжът да не пие каквото са му казали или да не прави инвитро- напротив. Просто не ми харесва нещата да се представят по-черни, отколкото са. Знам ние до къде се бяхме докарали с песимизъм, А забременяването зависи и от състоянието на жената. Зависи и от психическата нагласа. Когато четях за забременяли жени, чиито мъже са били със спермограма като нашата или по-лоша, не си казвах "аз няма да съм такава късметлийка", казвах си "има надежда" .aneliq_999, ще стане, дай Боже да стане по естествен начин, ако не-тежката артилерия.
« Последна редакция: Март 05, 2014, 18:14:35 pm от Crystal »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #954 -: Март 06, 2014, 23:06:18 pm »
Чета тук и там, май по-добре да спирам. При някои станало така, при други иначе. На много не им помогнали витамините, напротив влошили си спермограмите. И това с морфологията .....
"сперматозоидите с лоша морфология са бързи и жизнеспособни. Да приемем, че един сперматозоид е с две опашки, обаче се движи бързо и успява да оплоди той  яйцеклетката. В такъв случай се получават аномалии в зародиша.
Колкото повече са сперматозоидите с лоша морфология по-голяма е вероятността такъв да оплоди. "
думи нямам.... :(
*

    Crystal

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #955 -: Март 07, 2014, 08:58:32 am »
aneliq_999, не се настройвай предварително. Щом ти влияе зле, спри да четеш! Пийте каквото са ви изписали, правете каквото са ви казали лекарите и щом като толкова те е страх, не правете опити за естествено забременяване, а направо пристъпвайте към инвитро...Ако тези с лошата морфология бяха толкова бързи, мисля че нормокинетичните при вас щяха да са доста повече.  Аз просто исках да ти дам кураж.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #956 -: Март 07, 2014, 09:05:51 am »
Анелия,  ти сама трябва да решшиш дали да четеш или не.Мен лично четенето ме подготви много.Знаех какви са вариантите, имах конкретни въпроси към докторите.Но много е важно да четеш избирателно.Аз прецених  за себе си, кой са потребителите, който дават адекватно мнение, без излишни емоции.

Кажи какво точно те притеснява, задай конкретен въпрос.Ако просто имаш нужда да споделиш има емоционална тема пиши там.Подкрепа ще намериш винаги тук!

*

    Crystal

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #957 -: Март 07, 2014, 09:45:01 am »
aneliq_999,ако решиш, че искаш да четеш, бих те посъветвала да четеш статии по въпроса, а не субективни мнения. Ако ползваш английски, има много неща за четене, на други езици също, но аз други езици не владея.  Запазила съм си няколко от изчетените, ако ти се чете мога да ти ги пратя на мейл. Мен ме успокояваше четенето на такива неща, но аз съм таков човек, искам винаги да разбера защо и как, макар че си давам сметка, че не съм в състояние да разбера всичко, просто не съм лекар. Съпругът ми, който пък е лекар хич не искаше да ги чете и изобщо не вярваше, че може да стане, докато не видя бебето в корема ми на ехографа към 5 месец някъде  :? Така че всеки човек е различен. Ти не си позволявай да затъваш, още сте съвсем в началото. Науката напредва непрекъснато, така че трябва да става по-лесно. Нашата борба я почнахме през 2006, тогава много от нещата, които се правят сега, ги нямаше.
« Последна редакция: Март 07, 2014, 09:47:07 am от Crystal »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #958 -: Март 07, 2014, 13:54:38 pm »
При нас лошата морфология беше причинена от генетичен проблем при половинката. Не сме пили витамини, нито нищо, единствено го притиснах до стената да яде бърканица... и имаше много положителен ефект върху морфологията.. Разбира се, генетичния проблем не трябва да може да се повлияе от това... Но е факт, че в крайна сметка успяхме! Както е казал един мъдър човек 'Опитите не се броят, важен е резултата'.
АнелИ, наистина ако приемем че дефектен сперматозоид оплоди яйцеклетката ще се получи кофти резултат... Но си заслужава да се помисли и върху това, че ако нормален сперматозоид я оплоди, резултата ще е нещо уникално и невероятно! И си заслужава да се опита! Мисли позитивно и вярвай!  :bighug:
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #959 -: Март 07, 2014, 23:07:49 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепящите думи. Щом вие, които сте минали през повече неща от мен и пак вярвате и давате кураж на останалите, значи мога и аз  :D.
Знам, че и при мен ще стане и ще ви се хваля, хваля във всички форуми ....