0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #60 -: Декември 14, 2011, 18:44:48 pm »
благодаря, ще пиша като ги получа.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #61 -: Декември 15, 2011, 14:14:33 pm »
момичета много сам щастлива, днес ми излезе резултата за хламидия - отрицателен е, denis благодаря ти, ти единствена ми отговори, сега остана само и другото да изследване за микро плазми на излезе.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #62 -: Януари 24, 2012, 18:54:15 pm »
Здравейте ! Наскоро си направих изследвания за  в  Цибалаб и ми излезнаха следните резултати :
Chlamydia trach. IgG   18   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgM   4   AE   < 9 отр.; 9 - 11граничен; >11 пол.

Тъй като консултацията с лекаря ми е след няколко дни ,исках да разбера от по-рано какво означават тези резултати и реших да ви пиша тук. Прочетох всички коментари по темата и от тях разбрах ,че ИгГ показват напреднала , хронична хламидия . Предполагам ,че ще се наложат още изследвания ,за да се разбере със сигурност дали съм заразена или ако вече съм преболедувала , дали това ще има последствия. Приятелят ми наскоро откри ,че също има хламидия , но инфекцията му беше ''свежа'' и се лекуваше. Една от потребителките беше разяснила ,че ако инфекцията е стара няма как да заразиш партньора си . Заедно сме от много време и  съм очудена от странната ситуация , в която се намираме . Възможно ли е аз да съм го заразила или той да се е заразил от някоя друга.
 Ще бъда благодарна на всички , които изкажат коментар !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #63 -: Февруари 02, 2012, 18:36:28 pm »
Здравейте ! Наскоро си направих изследвания за  в  Цибалаб и ми излезнаха следните резултати :
Chlamydia trach. IgG   18   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgM   4   AE   < 9 отр.; 9 - 11граничен; >11 пол.

............

Имаш Хламидия - заразила си се преди доста време, не си провела лечение -Хламидията е още в теб./показват го и антителата Иг.Г/
Може и ти да си заразила половинката си.
Трябва да се лекувате

/АБ + Цитросепт + Пробиотик/
Контрола - 40 дни след лечението - в същата лаборатория

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #64 -: Февруари 02, 2012, 18:38:06 pm »
момичета много сам щастлива, днес ми излезе резултата за хламидия - отрицателен е, denis благодаря ти, ти единствена ми отговори, сега остана само и другото да изследване за микро плазми на излезе.
Браво - радвам се за теб :)
Пиши какви са и др. резултати

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #65 -: Февруари 03, 2012, 11:40:36 am »
момичета, всичко е наред при мен, имам и една добра новина, бременна сам в 7 седмица и сам много щтастлива  :babbycarrage: preggo
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #66 -: Февруари 03, 2012, 12:52:33 pm »
Здравейте
искам да попитам кой метод за изследване на Хламидия е по добър-чрез влагалищен секрет или чрез взимане на кръв.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #67 -: Февруари 03, 2012, 13:36:30 pm »
Аз знам, че влагалищния секрет е по-меродавно.Но нека и някой друг каже.

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #68 -: Февруари 15, 2012, 23:06:52 pm »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #69 -: Февруари 26, 2012, 20:57:32 pm »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???


Трябва да пуснеш Иг.А и Иг.Г - за предпочитане в същата лаборатория
Ще ти помогна в разчитането

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #70 -: Февруари 26, 2012, 21:00:00 pm »
Здравейте
искам да попитам кой метод за изследване на Хламидия е по добър-чрез влагалищен секрет или чрез взимане на кръв.

Влагалищния тест /ДНК/ засича само свежа инфекция
Кръвния - свежа и стара инфекция.
По-добре е да се пуска кръвен тест./Иг.А и Иг.Г/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #71 -: Март 23, 2012, 21:39:37 pm »
Здравейте, може ли да ми помогнете в разчитането на резултатите, че до понеделник ще се побъркам докато лекаря ми каже .Благодаря ви предварително :)

Chlamidia Trach-Ig G   2   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamidia Trach-Ig M   10   AE   до 9-отрицателен;9-11гранична зона;над11-положител
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #72 -: Март 30, 2012, 16:43:41 pm »
Здравейте и от мен!

След като преди 3 дни ми казаха,че резултатът ми за хламидия е положителен,аз се захванах да прочета всичката достъпна информация относно хламидията.Виждам,че страшно много момичета са объркани в интерпретацията на резултатите си,както и кой е най-сигурният метод за изследване.След дълго ровене,открих този сайт и мисля,че информацията в него ще помогне на много момичета да си отговорят сами на много задаваните си въпроси. Ето го и него :

http://www.genicalab.com/files/broshuraChT.pdf

Открих го в този сайт: http://www.genicalab.com/aboutus.php

Успех на всички момичета и мъже в борбата им срещу хламидията!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #73 -: Април 05, 2012, 12:24:38 pm »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???
Денис, би ли ми помогнала да ме ориентираш дали се е махнала хламидията.Вторите изследвания нямаше как да ги пусна в съшата лаборатория и ги пуснах в Кипър, но за съжаление тук пишат на изследванията само положително или отрицателно,не пишат какви са точно стойностите на титрите.Както и да е, ИгА е отриц. <1/8, ИгГ полож., но нямам идея с каква стойност.А и забременях през март, затова много се надявам да я няма вече хламидията.Какво е твоето мнение?

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #74 -: Април 24, 2012, 20:10:24 pm »
Здравейте момичета,

и аз днес си взех резултата от изследването за хламидий и те са следните
Anti-C.trachomatis IgG         0.092 (-)negative              <0.9
Може ли някой да каже нещо за тях? Това 0.092 не е ли прекалено ниско. Гледам няма долна граница както е при хормоните. Благодаря предварително.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #75 -: Април 29, 2012, 12:03:42 pm »
Деситто, не е прекалено ниско  :) Просто означава, че нямаш хламидия.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #76 -: Май 08, 2012, 08:18:45 am »
Здравейте,предварително се извинявам за дългия пост, но ми се иска да обясна възможно най-пълно ситуацията. Попаднах на сайта преди повече от половин година и от тогава все си чета и разглеждам.Много неща научих, за много неща ни си разширих познанията.Харесва ми доброто отношение което поне привидно за хора в страни като мен, вирее във форума.
 И ето че дойде момента да се включа и аз. Зачудих се дали да ви занимавам с мен, обаче определно имам някой въпросителни.
 Историята:
Преди 3 години лекувахме хламидия-и аз и той. Антибиотика беше Авелокс и си спомням че имаше и крем за него, свещички за мен на които не помня какви бяха :oops:.
Макар да ни идваше тежък антибиотика, не мога да отрека, че рязко се усети ползата от лечението.За щастие ние бяхме от хората със симптоми (включително и "конюктивит" на очите при мен) та от четене в интернет успях да насоча лекраката към евентуална диагноза та ги "хванахме" бързо.За капак и микоплазма (това чудо все още не ми е много ясно)
  След приема на лекарствата трябваше месец най-малко да мине и  да направим нови излседвания за да видим дали сме се преборили.Е! срам не срам - не направихме.Сексуалния живот за сметка на това пострада доста- аз имам спирачки - съвсем не подсъзнателни, а буквални и секса намаля до няколко пъти за периода.Това не ми е проблем- не мога да съм активна когато нещо вътре ме подтиска.Е да ама напоследъл се събужда желанието за секс и преди половин година реших да се захвана и да ги направим.Трябваше и защото имам раничка на шийката на матката и предстоеше да я изгорим, а трябваше да е "чисто". Новите изследвания- ДНК показаха положителен резултата- айде наново антибиотици, които обаче ни се разминаха защото ми откраднаха документите барабар с рецепти и излседвания. И така мина време докато миналата седмица най-накрая се захванах пак. Пуснахме кръвни излседвания- лекраката искаше да види стойности.Доколкото разбирам- резултатите са отрицателни и подскочих до небето от щастие.Обаче! нещо ме съмнява.Аз пак си имам течение. Правено ми е излседване за гъчбички- отрицателни. Толкова много хора се съмняват в работата на Цибалаб, та вече започвам да се съмнявам и аз , особенно когато съм била с нагласата че ще падне борба в трепането на гадините.
 Моля ви за съвет и коментар по резултатите! Ясно че другата седмица ще ги коментирам и с нея, но все пак...
Chlamydia trach. IgG   6   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgM   3   AE   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; >11 пол.

Благодаря ви за търпението.Чуствам се добре че споделих :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #77 -: Май 09, 2012, 07:24:06 am »
Pumpal

Нямаш инфекция - не си заразена.
Дори изследването ти не показва да си боледувала скоро / 1-2 год./
Иг.Г трябва да е по-висок, ако скоро е имало инфекция
Течението може да е от много неща:
- ИР
- гъбички
- Гарднерела
- Уреаплазма , Микоплазма
- ПКЯ и т.н.
Пусни МБ, проследи О.
Консултирай се и с друг лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #78 -: Май 09, 2012, 07:27:33 am »
Здравейте момичета,

и аз днес си взех резултата от изследването за хламидий и те са следните
Anti-C.trachomatis IgG         0.092 (-)negative              <0.9
Може ли някой да каже нещо за тях? Това 0.092 не е ли прекалено ниско. Гледам няма долна граница както е при хормоните. Благодаря предварително.
Това контрола след лечение ли е ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #79 -: Май 09, 2012, 07:33:12 am »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???
Денис, би ли ми помогнала да ме ориентираш дали се е махнала хламидията.Вторите изследвания нямаше как да ги пусна в съшата лаборатория и ги пуснах в Кипър, но за съжаление тук пишат на изследванията само положително или отрицателно,не пишат какви са точно стойностите на титрите.Както и да е, ИгА е отриц. <1/8, ИгГ полож., но нямам идея с каква стойност.А и забременях през март, затова много се надявам да я няма вече хламидията.Какво е твоето мнение?


Ако Иг.Г е с  по-ниска стойност от последното изследване е добре, дори и да е (+)
Говорим малко наизуст - което не е редно.
По принцип Иг.Г се понижава много бавно - с години, но важното е да се понижава / това само ако е след АБ лечение/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум