0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
има или няма хламидия ?
« -: Юли 28, 2005, 09:04:13 am »
Според вас имам ли хламидия? Правих кръвен тест, при който резултатите са :
Chlamidia Trach-Ig G  21 АЕ  (под 9 - отрицателен, 9 - 11 граничен, над 11 - пол )
Chlamidia Trach-Ig M  3 AE  (до 9-отрицателен;9-11гранична зона;над 11-положител )
А според ДНК/PCR теста със секрет е отрицателен.
И двата теста са правени в Цибалаб, а в страницата им прочетох, че
"наличието на високи стойности на IgG при ниски (нормални) стойности на IgM – говорят за значително напреднала инфекция или хронифицирала." Тогава защо ДНК теста е отрицателен?               Вече съвсем се обърках  :?
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #1 -: Юли 28, 2005, 11:18:56 am »
Защото ДНК теста показва дали в момента има хламидиина инфекция, а при теб и двата теста (кръвен и ДНК), показват че нямаш.Но пък имаш прекарана такава, това е положителният резултат.
При мен е същото положение. Важното е, че в момента няма нищо.
Поздарви и успех  :)
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #2 -: Юли 28, 2005, 11:25:56 am »
:thankyousign:  за отговора  :D . Вече ми е по-спокойно  :) .
има или няма хламидия ?
« Отговор #3 -: Юли 28, 2005, 12:21:04 pm »
Аз правих миналата година при тях кръвен, без ДНК-тест.
И двете ми стойности бяха под 9 АЕ. Тази година направих пак /този път в Торакс/ и отново са отрицателни.
Успех! :wink:
*

    Star

има или няма хламидия ?
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2006, 10:41:28 am »
Ей хораааа
Да разбирам ли че мойте резултати които са:

Chlamidia Trach -lg G и lg M

Chlamidia Trach -lg G  15 AE

Chlamidia Trach -lg M    2 AE
Са добри? В смисъл че е прекарана инфекция и че нямам?
Правиха ми тест от цитонамазка, ама за него докторката нищо не ми каза.Не ми каза че имам хламидия от този тест с цитонамазката, но от кръвния, който го описах по-горе било старо /както каза тя/???????????? ДНК тест не съм правила, но мисля да си направя.
Обаче докторката ми изписа да пия антибиотик Сумамед+имуностимолатор.И в началото на март ще ходя на контрола.Ама като четох тук за стойности и то като на моя тест ми изглежда че нямам?????Ох побърках се вече.Имам, или нямам.Егаси и работата..И моя тест е правен в Цибалаб.
Някой да ми каже за тия пусти резултати кви са?
Имах проблеми мин. година с една докторка, която все ме лекуваше от нещо а като я смених се оказа, че това дето все ме лекува нищо ми няма и съм си изпила сума лекарства ей така за спорта..........Охххх
Мерси предварително за всички отговори :oops:
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2006, 11:33:12 am »
Вече си мисля, че нарочно пишат такива резултати в Цибалаб от кръвния тест, за да принудят човек да си направи и PCR теста 8) . Ако искаш направи си ново кръвно изследване в друга лаборатория или си направи ДНК теста и тогава ще може да се разсъждава дали имаш или не.
*

    Star

има или няма хламидия ?
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2006, 11:52:02 am »
Ми така и ще направя, ама да дойде начал. на март.Да свърша с тоя имуностимолатор.Добре де, а ДНК теста най-надежден ли е :?:
има или няма хламидия ?
« Отговор #7 -: Април 19, 2006, 21:35:12 pm »
Цитат на: Star
Ей хораааа
Да разбирам ли че мойте резултати които са:

Chlamidia Trach -lg G и lg M

Chlamidia Trach -lg G  15 AE

Chlamidia Trach -lg M    2 AE
Са добри? В смисъл че е прекарана инфекция и че нямам?
Правиха ми тест от цитонамазка, ама за него докторката нищо не ми каза.Не ми каза че имам хламидия от този тест с цитонамазката, но от кръвния, който го описах по-горе било старо /както каза тя/???????????? ДНК тест не съм правила, но мисля да си направя.
Обаче докторката ми изписа да пия антибиотик Сумамед+имуностимолатор.И в началото на март ще ходя на контрола.Ама като четох тук за стойности и то като на моя тест ми изглежда че нямам?????Ох побърках се вече.Имам, или нямам.Егаси и работата..И моя тест е правен в Цибалаб.
Някой да ми каже за тия пусти резултати кви са?
Имах проблеми мин. година с една докторка, която все ме лекуваше от нещо а като я смених се оказа, че това дето все ме лекува нищо ми няма и съм си изпила сума лекарства ей така за спорта..........Охххх
Мерси предварително за всички отговори :oops:


Здравей те
Миналата година си направих тест IgG 20 , IgM 6  и ми казаха че инфекцията ми е стара след приемане на ант. IgGслезе на 18 направих си и лапароскопия която показа че инфекцията е причинила 2 запушени тръби пълни сраствания и тазово възпалителна инфекция .Стерилитет от всякъде.С това не ви помаган за успокоение да се заемем сериозно с лечението.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #8 -: Април 20, 2006, 09:14:46 am »
galincheto,
И моето мнение е било винаги това: ако Иг.Г е над нормата, дори и Иг .М
да е в норна и да няма открит антиген (ДНК/PCR -цервикален секрет). бактерията е още там. Особено, ако не е имало и лечение.

Много съжалявам за това което си преживяла.
Дано се сбъдне това ,което най-много искаш.
Желая ти успех! :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
За хламидията
« Отговор #9 -: Април 20, 2006, 09:49:06 am »
С хламидията нещата са сложни. Не може само по един единствен кръвен тест да се прецени. По-скоро е важна тенденцията в стойностите, дали се качват или падат. Тъй като не се гледа за същинското наличие на хламидия, а за имунния отговор тези повишени нива на антителата може да се отнасят до минало присъствие.

Първия път като ми казаха "хронична инфекция" и се шашнах, пих не знам колко пъти антибиотици, а може би не е било нужно. Хроничната хламидия прави страшни поражения - коса, кости, тръби, из целия организъм.

Оттогава доста неща изчетох. Моето мнение е, че някои лекари понякога излишно изписват лечение.

Ако наистина се минала хламидия тенденцията ще е IgG да пада. Направи си кръвен тест след месец и виж как е.

Междувременно накратко всяко от нещата:

IgA - положителен при остра фаза на инфекцията
IgG - стар имунен отговор, при прекарана хламидия
IgM - пресен имунен отговор, при протичаща инфекция
PCR - наличие на протичаща инфекция "на долния етаж"  :wink: Най-сериозен повод за тревога ако е положителен, тогава със сигурност и кръвния би бил положителен.

Но според мен е нормално след заболяване нивата на IgG да са високи. Според медицински лица високите стойности персистират години след заболяването, ти не можеш да пиеш антибиотици докато се скапеш, само и само да ги свалиш по-бързо.

Сега виждам, че въпроса е отпреди почти година, но така или иначе се "изхабих" да отговарям, няма да го трия.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: За хламидията
« Отговор #10 -: Април 21, 2006, 09:27:59 am »
Цитат на: ironic_
С хламидията нещата са сложни. Не може само по един единствен кръвен тест да се прецени. По-скоро е важна тенденцията в стойностите, дали се качват или падат. Тъй като не се гледа за същинското наличие на хламидия, а за имунния отговор тези повишени нива на антителата може да се отнасят до минало присъствие.
Сега виждам, че въпроса е отпреди почти година, но така или иначе се "изхабих" да отговарям, няма да го трия.


Ами за първия абзац съм за с двете ръце.  :balk_50:
А за втория абзац незнам какво да кажа  :lol: Зависи на кого отговаряш Рони  :lol: Защото предните 2 мнения преди твоето са пресни пресни  :lol:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #11 -: Април 21, 2006, 09:46:00 am »
Понеже видях, че сте повдигнали моя стара тема, нека и аз отговоря. Моите първи резултати от лаб. Цибалаб както се вижда от първия ми постинг бяха положителни, ако се вземе IgG. Но след това си направих PCR тест, който беше отрицателен и повторен кръвен тест в клиника по стерилитет, който също беше отрицателен. Така...това всичко ме навява на мисълта, че в Цибалаб са объркали изследванията, защото не е възможно да съм се само излекувала без да съм пила каквито и да е лекарства. Малко странна работа се е получи. :roll:
има или няма хламидия ?
« Отговор #12 -: Април 21, 2006, 22:36:02 pm »
Здравейте, преди 5 години ми откриха хламидия и вземах антибиотици правиха ми наново изсведване и беше - , но приятеля ми не пи с мен. След дълго пазене и заплахи от моя страна да почне и той да ги пие се случи най лошото/ спукан презерватив/, тогава реши и той да пие и аз ги повторих, но така и не  направих трети път иследване. Сега съм умъжена за друг и искаме да имаме дете, но вече 8 месеца не става и започнах да си мисля да не би да не съм се излекувала. Случва ло ли се е на някого подобна ситуация.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #13 -: Април 22, 2006, 09:24:43 am »
Цитат на: tcveti
Здравейте, преди 5 години ми откриха хламидия и вземах антибиотици правиха ми наново изсведване и беше - , но приятеля ми не пи с мен. След дълго пазене и заплахи от моя страна да почне и той да ги пие се случи най лошото/ спукан презерватив/, тогава реши и той да пие и аз ги повторих, но така и не  направих трети път иследване. Сега съм умъжена за друг и искаме да имаме дете, но вече 8 месеца не става и започнах да си мисля да не би да не съм се излекувала. Случва ло ли се е на някого подобна ситуация.


Здравей!
Каквото и да се каже в случая ще е само предположения. Най-добре е да си направиш изследване. Крънен тест за антитела.(Иг.М и Иг.Г)
Пожелавам ти резултата да е (-)...и скоро да си имате едно сладко бебе. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #14 -: Април 25, 2006, 11:33:38 am »
Цитат на: tcveti
Здравейте, преди 5 години ми откриха хламидия и вземах антибиотици правиха ми наново изсведване и беше - , но приятеля ми не пи с мен.


Цвети пусни си IgG и IgA антитела за хламидия. Евентуално ако си от София можеш да си пуснеш и един PCR тест. Той е изключително точен, за съжаление за момента поне моето мнение че може да се вярва на PCR-те на централна вирусология в София. За другите градове нямам много данни и информация но момичета от Варна са правили там PCR. Пиши после Цвети какво е станало и какви са резултатите.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
kakvo shte kajete
« Отговор #15 -: Април 28, 2006, 15:37:11 pm »
Chlamydia trachomatis IgG   1.12 (+)   (N < 1.1)
Chlamydia trachomatis IgA   1.03 (-)   (N < 1.1)

Момичета, какво ще кажете за тези резултати. Правени са при доц. Конова. Прати ми ги по мейла без никакъв допълнителен коментар, ако може вие да ми помогнете. Благодаря
има или няма хламидия ?
« Отговор #16 -: Април 28, 2006, 16:36:08 pm »
Ами питай я. По мое скромно мнение са ти гранични резултатите. Зависи дали са след лечение или...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: kakvo shte kajete
« Отговор #17 -: Април 28, 2006, 16:40:06 pm »
Цитат на: assya_g
Chlamydia trachomatis IgG   1.12 (+)   (N < 1.1)
Chlamydia trachomatis IgA   1.03 (-)   (N < 1.1)

Момичета, какво ще кажете за тези резултати. Правени са при доц. Конова. Прати ми ги по мейла без никакъв допълнителен коментар, ако може вие да ми помогнете. Благодаря


Резултатът показва, че си боледувала от хламидиална инфекция. Само IgG е положителен. Според мен д-р Конова , ще ти изпише антибиотично лечение, ако не е провеждано такова.
Хламидията се предава по полов път и задължително се лекуват и двамата партньори /почти винаги/
Даже в случая(както е при теб),когато не се открива антиген (жива ,инфекциозна форма на хламидията) пак се налага лечение( и пак ако не е провеждано такова)
Успех и разкажи какво е казала д-р Конова.
Мисля,че тя е свободна след 2 май (ще има симпозиум)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
има или няма хламидия ?
« Отговор #18 -: Април 28, 2006, 18:57:45 pm »
Аз не можах да се свържа днес с Конова и говорих със нейната секретарка. На мен ми е правено изследване за хламидия преди 6-7 години и беше отрицателно. Сега пък положително, а партньора не съм сменявала :roll: Както и да е! Благодаря на всички за отговорите!
*

    jerrymaguire

има или няма хламидия ?
« Отговор #19 -: Април 29, 2006, 11:10:14 am »
Отидете във вирусологията на "Столетов" срещу затвора. Там изследванията са по най-добрия тест, мисля че беше ELISA . Търсете Д-р Теохарова
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #20 -: Май 08, 2006, 10:11:00 am »
Здравейте!
Да Ви кажа какво разбрах аз за тия изследвания:По принцип.
Значи: Според мен е хубаво да се направи кръвен тест Елиса ама с трите буквички
Chlamidia Trach -lg G и lg M и lg A
При резултати Отрицателни lg M и lg A  и положит. lg G Спокойствие! Всичко е наред и няма наличие на инфекция която да се предаде по полов път.Гаранция!Това означава че е прекарана хламидия преди време и организма е изградил имунен отговор.което значи че стойностите на lg G  ще падат доста бавно и за това отчитат положител.Това не значи че има действаща хламидия. И не значи че ще се предаде на партньора.А също и може единия от партньорите да има, а другия да няма.Защо ли? Защото при тоя случай е наистина въпрос на имунна защита на организма.Ако имунната с-ма е силна то тя може да отговори на гадината и да не я допусне в организма.
Аз така ги разбрах нещата с пустата гад.Дано съм била ясна и полезна! 8)
а тези резултати
« Отговор #21 -: Май 08, 2006, 16:56:29 pm »
IgA- <1/8   , при <1/8-отрицателна
IgG 3AE, <9-отрицателно

това IgG 3 значи ли ,че съм боледувала някога?
*
Re: а тези резултати
« Отговор #22 -: Май 08, 2006, 18:13:12 pm »
Цитат на: ruriana

това IgG 3 значи ли ,че съм боледувала някога?

Щом IgG ти е под 9, значи че теста за хламидии ти е отрицателен. Ако беше над тази стойност тогава би имало вероятност да си я преболедувала. Така че спокойно :).
да но
« Отговор #23 -: Май 09, 2006, 08:49:04 am »
да но преди около 3 години имах положителен тест при тест с намазка и пих антибиотик.
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #24 -: Май 09, 2006, 09:41:24 am »
ruriana,
Важното е че сага ти е отрицателен и това е Хубаво! БРАВОООО!
bori ти го е написла много точно! Нищо ти няма  :!:   :D
благодаря
« Отговор #25 -: Май 09, 2006, 09:51:07 am »
:D
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #26 -: Май 09, 2006, 09:56:31 am »
Рури, ами поне по кръвните ти резултати мисля, че не си имала хламидии. Но все пак не съм нито лекар, нито медиум :lol: . Щом казваш, че си се лекувала, значи че аз може да греша. Ще се радвам :) , ако Старлетчето се включи и ни разясни малко повече за IgG. Но сега се вижда, че изследването ти е отрицателно и че в момента нямаш :) .
*

    margo_nei

пак за тая хламидия....
« Отговор #27 -: Май 09, 2006, 17:16:19 pm »
Здравейте и от мен!И аз "чепкам" тази тема от няколко месеца..Само преди седмица си правих тест IgG - резултат 9 / Цибалаб/. Преди 2 месеца ми изкараха + резултат / но в други мерни единици / - 1/128. С мъжа ми пихме по 10 дена доксициклин.Бре да му се не види-така ли за 2 месеца драстично спадане??!!Единия май - първия - не е много верен....?? :?:
има или няма хламидия ?
« Отговор #28 -: Май 09, 2006, 23:46:56 pm »
Здравейте и от мен! И аз нещо немога да свана тези резултати с хламидиата. 2001г. правих изследване за хламидия резултата беше 1:32. Тази година правих пак хламидия трахоматис IgG резултат 1:256.Изписаха ми да пия Азатрил 1мес.ец,но аз за по-сигурно пис след това и Сумамед,защото ми казаха,че са по-ефикасни(по-скъпи) и сега на08.05 пуснах ново изследване за хламидиа IgA под 1:8. Моля някой да ми обясни какъв е резултата имам или съм се излекувала.Заключението на док. е"няма данни за активност на инфекцията",ама аз немога да си обясня как при такава голяма разлика при предишното изследване се вече няма.Благодаря предварително!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #29 -: Май 10, 2006, 00:07:41 am »
Галилео дай референтни стойности и на двете изследвания. Въобще напиши всичко което пише на тях. По отношение на изследванията в Цибалаб аз също се съмнявам че са коректни като лаборатория. А за Азатрила направо съм шокирана  8O  как така ще ти го изпишат за един месец, че ти и на своя глава си повторила лечението със Сумамед. Това е опасно ще си увредиш бъбреците, черният дроб и какво ли още не! Да не говорим че е силен антибиотик един от най-силните!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #30 -: Май 10, 2006, 08:40:39 am »
Цитат на: Starlet
А за Азатрила направо съм шокирана  8O  как така ще ти го изпишат за един месец, че ти и на своя глава си повторила лечението със Сумамед. Това е опасно ще си увредиш бъбреците, черният дроб и какво ли още не! Да не говорим че е силен антибиотик един от най-силните!

Сумамед,Азатрил/Азитрокс/ са за по 10 дни максимум,  следва месец почивка, контролен преглед и тогава ако не е излекувана хламидията се предписва по-слаб антибиотик.Специално с тия  трябва внимателна дозировка, лично на мене нищо ми нямаше, но на мъжа ми много тежно му понесоха.
има или няма хламидия ?
« Отговор #31 -: Май 10, 2006, 11:59:56 am »
Цитат на: galileo
Здравейте и от мен! И аз нещо немога да свана тези резултати с хламидиата. 2001г. правих изследване за хламидия резултата беше 1:32. Тази година правих пак хламидия трахоматис IgG резултат 1:256.Изписаха ми да пия Азатрил 1мес.ец,но аз за по-сигурно пис след това и Сумамед,защото ми казаха,че са по-ефикасни(по-скъпи) и сега на08.05 пуснах ново изследване за хламидиа IgA под 1:8. Моля някой да ми обясни какъв е резултата имам или съм се излекувала.Заключението на док. е"няма данни за активност на инфекцията",ама аз немога да си обясня как при такава голяма разлика при предишното изследване се вече няма.Благодаря предварително!


Ако си дадеш и референтните за IgA, щото има поне две схеми на отчитане, плюс това за да е ясно се взема предната и следващата стойност, при теб едното е IgG, другото IgA, няма база за сравнение. Колкото до лекарствата са доста зверски и затова по-горе приложените схеми е необходимо да се дозират от лекар за конкретния човек. след като 6 седмици след лечението не си направила контрола вероятно още тогава не е била излекувана. Друго което се сещам защо стойностите се покачват след лечение както беше при мен е че има моменти в които тази гадина се покрива- касулова се и когато приложиш лечение тя се развихря, за това трябва да се мори го дупка. Успех в лечението трябва упорита борба, защото не винаги е достатъчен само един курс на лечение, за предпочитане е разултатите от изследванията да са от една и съща лаборатория.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
има или няма хламидия ?
« Отговор #32 -: Май 10, 2006, 12:00:54 pm »
Цитат на: galileo
Здравейте и от мен! И аз нещо немога да свана тези резултати с хламидиата. 2001г. правих изследване за хламидия резултата беше 1:32. Тази година правих пак хламидия трахоматис IgG резултат 1:256.Изписаха ми да пия Азатрил 1мес.ец,но аз за по-сигурно пис след това и Сумамед,защото ми казаха,че са по-ефикасни(по-скъпи) и сега на08.05 пуснах ново изследване за хламидиа IgA под 1:8. Моля някой да ми обясни какъв е резултата имам или съм се излекувала.Заключението на док. е"няма данни за активност на инфекцията",ама аз немога да си обясня как при такава голяма разлика при предишното изследване се вече няма.Благодаря предварително!


Ако си дадеш и референтните за IgA, щото има поне две схеми на отчитане, плюс това за да е ясно се взема предната и следващата стойност, при теб едното е IgG, другото IgA, няма база за сравнение. Колкото до лекарствата са доста зверски и затова по-горе приложените схеми е необходимо да се дозират от лекар за конкретния човек. след като 6 седмици след лечението не си направила контрола вероятно още тогава не е била излекувана. Друго което се сещам защо стойностите се покачват след лечение както беше при мен е че има моменти в които тази гадина се покрива- касулова се и когато приложиш лечение тя се развихря, за това трябва да се мори го дупка. Успех в лечението трябва упорита борба, защото не винаги е достатъчен само един курс на лечение, за предпочитане е разултатите от изследванията да са от една и съща лаборатория.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

има или няма хламидия ?
« Отговор #33 -: Май 10, 2006, 15:18:23 pm »
Значи на първото изследване пише само хламидия(не пише каква) резултата е 1:32(допустимо 1:16)това е от преди 4год.Тогава не ми назначиха лечение.Тази година на 7.02 направих пак хламидия трахоматис IgG-1:256(dopustimo1:16).Тогава личната каза,че това е страшно много и ми изписа Азатрил и каза,че трябва да го пия поне един месец.Аз изпих само три опаковки от тях,след две седмици си взех и Сумамед една опаковка от 3 хапчета.След като изпих всичко сега на 8.05 пуснах пак хламидиа трахоматис IgA- под1:8(допустимо под 1:8 ).За последното изследване тая дето ми зема кръв ме пита дали е след лечение или не,аз казах,че е след лечение и тя затова ми е пуснала IgA.
има или няма хламидия ?
« Отговор #34 -: Май 10, 2006, 15:21:00 pm »
Госта съм аз забравих да се логна преди това.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #35 -: Май 10, 2006, 17:30:21 pm »
Галилео след 2 седмици от последното изследване отиди в същата лаборатория, където си изследвала последно IgA и си пусни нови изследвания, но този път пусни IgA и IgG. Това според мен. Ако има ново повишение на стойностите макар и леко. Бягай при лекар ,който има достатъчно опит с тази инфекция. Момичетата ,които пускаха ПиСиАр в централна вирусология бяха доволни от консултациите с лекаря там, и от изследването разбира се. Мисля ,че ще получиш доста компетентно мнение ако има някакъв проблем със стойностите на двата показателя, а и ще ти бъде назначено адекватно лечение (евентуално). Но схемата която си направила е доста зверска и не мисля ,че ще се наложи лечение. Успех ти желая мила!!!!  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #36 -: Май 10, 2006, 18:38:25 pm »
Благодаря Старлет за съвета ще направя пак изследването.Също да питам за Центъра по заразни и паразитни болести там верни ли са изследванията?Някой правил ли е там изследване за хламидия?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #37 -: Май 11, 2006, 01:42:00 am »
Цитат на: galileo
Благодаря Старлет за съвета ще направя пак изследването.Също да питам за Центъра по заразни и паразитни болести там верни ли са изследванията?Някой правил ли е там изследване за хламидия?


Не съм сигурна ,но нека Фреш да подвърди мисля че точно за това става въпрос. Определено обаче не съм сигурна ,защото Фреши беше писала централна вирусология - София ,но дали е едно и също честно казано незнам. Все пак убеждението ми е че няма да има проблеми но е добре да се подвърди убеждението ми  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #38 -: Май 11, 2006, 10:08:19 am »
Ето какво разбрахме ние:

На мъж ми лекарка, на която има доверие, му препоръча Националният център по паразитни болести и му даде телефон - мястото се оказа на бул. Мадрид. Когато той отиде там, първо (охраната може би) пробвали да го насочат към сграда някъде до затвора, но според дадения му телефон отишъл в крайна сметка в лаборатория на Мадрид, където му направиха две изследвания, към 23 лева струва някъде. Отделно от други места чух, че мястото за изследване било именно до затвора - имало си отдел Хламиидя.

Така че може би в сградата при Затвора, въпреки че ние ползвахме Централната на Мадрид - явно и там правят.
Благодаря ти, Бени!







има или няма хламидия ?
« Отговор #39 -: Май 11, 2006, 19:53:24 pm »
Това което аз знам е,че Национален Център по заразни и паразитни болести се намира на "Янко Сакъзов"26,защото съм ходила преди за изследване за имунната система.Доволна съм вниманието което ми обърнаха тогава и за това питам и щом казвате,че са добри ще си пусна и там едно изследване.Между другото и личната на там ме опъти.Благодаря ви момичета!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #40 -: Май 12, 2006, 10:52:45 am »
Цитат на: galileo
Това което аз знам е,че Национален Център по заразни и паразитни болести се намира на "Янко Сакъзов"26,защото съм ходила преди за изследване за имунната система.Доволна съм вниманието което ми обърнаха тогава и за това питам и щом казвате,че са добри ще си пусна и там едно изследване.Между другото и личната на там ме опъти.Благодаря ви момичета!


Ще чакаме новини и отговор от теб Галилео. Успех мила!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #41 -: Май 13, 2006, 19:49:30 pm »
Благодаря Starlet.
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #42 -: Май 15, 2006, 11:33:51 am »
И при мен откриха хламидия - IgG - 18 при референтни 0-9
Сега ме мори въпроса откъде са се взели и какво ли са причинили:(
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #43 -: Май 15, 2006, 12:32:33 pm »
Цитат на: Sulzica
И при мен откриха хламидия - IgG - 18 при референтни 0-9
Сега ме мори въпроса откъде са се взели и какво ли са причинили:(


А само IgG  ли си пуснала? Само чрез него неможе да се разбере дали е напреднала, хронифицирана  инфекция или т.н свежа инфекция.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #44 -: Май 16, 2006, 18:20:48 pm »
Цитат на: Sulzica
И при мен откриха хламидия - IgG - 18 при референтни 0-9
Сега ме мори въпроса откъде са се взели и какво ли са причинили:(


Пускаш непременно и  IgА естествено + IgG. Тогава на база двата показателя се правят изводи. Ако е необходимо и се повтарят след две седмици (това по преценка на лекаря когато резултатите са гранични). Но най-добрият вариант е PCR тест за хламидия в централна вирусология в София. Успех сълзица!!!!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #45 -: Май 16, 2006, 21:51:31 pm »
Chlamydia trachomatis IgG   1.8 (+)   (N < 1.1)
           Chlamydia trachomatis IgA   1.23 (+)   (N < 1.1)
Kaк може да се интерпретира този резултат, остра фаза в момента и прекарана преди инфекция?
има или няма хламидия ?
« Отговор #46 -: Май 17, 2006, 00:02:43 am »
Аз съм доволна от "Цибалаб",досега не са ми обърквали изследвания,дори спермограма.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #47 -: Май 17, 2006, 08:12:11 am »
Цитат на: alia_alia
Chlamydia trachomatis IgG   1.8 (+)   (N < 1.1)
           Chlamydia trachomatis IgA   1.23 (+)   (N < 1.1)
Kaк може да се интерпретира този резултат, остра фаза в момента и прекарана преди инфекция?


Изследването показва, че в момента се развива инфекциозен процес, т.н свежа инфекция. Необходимо е да се проведе антибиотично лечение с подходящ антибиотик.
Лекуват се и двамата партньори и по време на лечението никакъв пол.контакт, за да се избегне повторно заразяване.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #48 -: Май 17, 2006, 10:11:06 am »
Цитат на: morkovche
Аз съм доволна от "Цибалаб",досега не са ми обърквали изследвания,дори спермограма.


Морковче ще мога да ти кажа със сигурност за коректността на Цибалаб след като потретя изследванията. Но това не е първото оплакване от тях като лаборатория. Наистина имат добра организация, но аз лично честно казано се съмнявам че въобще правят изследванията. Поне при мен се получи така, а мисля че и при още няколко момичета посещаващи форума. Но за да не бързам ще изчакам и ще потретя изследванията за по сигурно и ще пиша после.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #49 -: Май 17, 2006, 10:16:10 am »
Цитат на: alia_alia
Chlamydia trachomatis IgG   1.8 (+)   (N < 1.1)
           Chlamydia trachomatis IgA   1.23 (+)   (N < 1.1)
Kaк може да се интерпретира този резултат, остра фаза в момента и прекарана преди инфекция?


alia_alia непременно се лекувайте мила. И спазвайте всички препоръки. Мисля че ти беше с неизяснен стерилитет доколкото си спомням. Е дано това да се окаже накрая причината (все пак е възможно). И за да не чакате след това 40 днис след приключването на лечението да проверите дали е излекувана гадината. След като приключите с лечението и двамата си направете PCR по възможност в София (и още по-добре в централна вирусология) две седмици след последният прием на антибиотика (все пак срока е по-малък) и през тези две седмици продължавайте да се пазите с презерватив, защото все пак е възможно единият да се излекува, а другият не и да се наложи повторно лечение. Успех мила!!!!  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #50 -: Май 17, 2006, 11:25:49 am »
Denis, Starlet, благодаря ви.
 :balk_21:
Не ми е ясно как може да е свежа инфекция, но резултатите това показват, и затова попитах тук.
А за този PCR тест, знаете ли, дали може ли да се вземе материал и да се прати по куриер  в Централна Вирусология?
има или няма хламидия ?
« Отговор #51 -: Май 17, 2006, 14:36:06 pm »
Мисля,че едвали ще може да се прати по куриер,защото и този тест до колкото съм запозната е от влагалищен секрет,а те трябва да се занесат веднага за изследване поне аз като съм правила за хламидия с тест(е не знам дали е точно такъв PCR,но е от влагалището)доктора веднага ме кара да го нося и те веднага правят теста.Но все пак ако има момичета които знаят как е точно нека да пишат,че и ние ако може да си изпратим за изследване.
има или няма хламидия ?
« Отговор #52 -: Май 17, 2006, 14:59:54 pm »
Ами за мъжа знам - дава урина, по куриер мисля не може.
Благодаря ти, Бени!







*

    rosaura

HLAMIDIA
« Отговор #53 -: Юни 10, 2006, 12:41:07 pm »
ZDRAVEITE:) Napravih si kraven test za hlamidia i rezultatite mi pokazvat slednoto
Хламидия Trach IgG
 18.2                            0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)
Хламидия Trach IgM
10.4
0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Tova mai ozna4ava 4e sam imala prekarana takava?! I az neznam kakvo to4no ozna4avat tezi rezultati, dali e nujno le4enie sega sled kato v momenta e grani4en?!

Blagodarq  :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: HLAMIDIA
« Отговор #54 -: Юни 10, 2006, 12:57:45 pm »
Цитат на: rosaura
ZDRAVEITE:) Napravih si kraven test za hlamidia i rezultatite mi pokazvat slednoto
Хламидия Trach IgG    18,20-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Хламидия Trach IgM    10.40-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Tova mai ozna4ava 4e sam imala prekarana takava?! I az neznam kakvo to4no ozna4avat tezi rezultati, dali e nujno le4enie sega sled kato v momenta e grani4en?!
Blagodarq  :D

Резултатът ти полказва, че много скоро си боледувала от Хламидия. За това  говорят антителата М, които още не са намаляли.
Необходимо е антибиотично лечение.
Лекуват се и двамата партньори.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: HLAMIDIA
« Отговор #55 -: Юни 10, 2006, 16:39:12 pm »
Цитат на: denis
Резултатът ти полказва, че много скоро си боледувала от Хламидия. За това  говорят антителата М, които още не са намаляли.
Необходимо е антибиотично лечение.
Лекуват се и двамата партньори.


Ми що не вземеш да им изпишеш и антибиотика както си почнала????
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: HLAMIDIA
« Отговор #56 -: Юни 10, 2006, 16:43:42 pm »
Цитат на: rosaura
ZDRAVEITE:) Napravih si kraven test za hlamidia i rezultatite mi pokazvat slednoto
Хламидия Trach IgG
 18.2                            0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)
Хламидия Trach IgM
10.4
0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Tova mai ozna4ava 4e sam imala prekarana takava?! I az neznam kakvo to4no ozna4avat tezi rezultati, dali e nujno le4enie sega sled kato v momenta e grani4en?!

Blagodarq  :D


Всеки добър и себеуважаващ се лекар би ти препоръчал повторно изследване след 2 седмици. И то на IgG и IgА антитела. IgM антителата в случая с хламидията не са показателни!!! И за да не започвате да пиете силен антибиотик просто ей така за всеки случай (което пък е страшно вредно за организма), направи повторни изследвания и то по възможност в друга лаборатория.

Ето ти повече инфо за хламидиалната инфекция!

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3143&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F5%EB%E0%EC%E8%E4%E8%FF&start=20

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2593&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F5%EB%E0%EC%E8%E4%E8%FF&start=60
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rosaura

има или няма хламидия ?
« Отговор #57 -: Юни 10, 2006, 20:15:19 pm »

Blagodarq na vsi4ki koito mi dadoha saveti:) [/b]

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #58 -: Декември 14, 2011, 16:05:35 pm »
Zdraveite momi4eta, za parvi pat 6te pi6a tuk, malko se pritesnqvam. Eto i kakav mi e problema, ot dosta vreme hodq po doktori i vse pravqt izsledvaniq, dnes otnovo bqh uj na posleden pregled, pri koeto doktorkata mi kaza 4e pak sam imala malak problem i bilo hubavo da napravim edni izsledvaniq za hlamidiq i mikroplazmi, do sega takiva ne mi bqha praveni. I pitaneto mi e ima li nqkakvi simptomi ako ima6 hlamidiq. Rezultata 6te e gotov sled 3 dni, a se pritesnqvam strahno mnogo  :( Ve4e sabsem se obarkah.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #59 -: Декември 14, 2011, 17:51:42 pm »
masarii
Пиши на кирилица
Най-често няма никакви симптоми, че има заразяване с Хламидия трахоматис.
Може да се открие случайно - ако има някакво течение причинено от друг патоген / напр. гъбички/, които са съпътстващи Хламидията.

Пиши какви са резултатите

« Последна редакция: Декември 14, 2011, 18:28:10 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #60 -: Декември 14, 2011, 18:44:48 pm »
благодаря, ще пиша като ги получа.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #61 -: Декември 15, 2011, 14:14:33 pm »
момичета много сам щастлива, днес ми излезе резултата за хламидия - отрицателен е, denis благодаря ти, ти единствена ми отговори, сега остана само и другото да изследване за микро плазми на излезе.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #62 -: Януари 24, 2012, 18:54:15 pm »
Здравейте ! Наскоро си направих изследвания за  в  Цибалаб и ми излезнаха следните резултати :
Chlamydia trach. IgG   18   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgM   4   AE   < 9 отр.; 9 - 11граничен; >11 пол.

Тъй като консултацията с лекаря ми е след няколко дни ,исках да разбера от по-рано какво означават тези резултати и реших да ви пиша тук. Прочетох всички коментари по темата и от тях разбрах ,че ИгГ показват напреднала , хронична хламидия . Предполагам ,че ще се наложат още изследвания ,за да се разбере със сигурност дали съм заразена или ако вече съм преболедувала , дали това ще има последствия. Приятелят ми наскоро откри ,че също има хламидия , но инфекцията му беше ''свежа'' и се лекуваше. Една от потребителките беше разяснила ,че ако инфекцията е стара няма как да заразиш партньора си . Заедно сме от много време и  съм очудена от странната ситуация , в която се намираме . Възможно ли е аз да съм го заразила или той да се е заразил от някоя друга.
 Ще бъда благодарна на всички , които изкажат коментар !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #63 -: Февруари 02, 2012, 18:36:28 pm »
Здравейте ! Наскоро си направих изследвания за  в  Цибалаб и ми излезнаха следните резултати :
Chlamydia trach. IgG   18   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgM   4   AE   < 9 отр.; 9 - 11граничен; >11 пол.

............

Имаш Хламидия - заразила си се преди доста време, не си провела лечение -Хламидията е още в теб./показват го и антителата Иг.Г/
Може и ти да си заразила половинката си.
Трябва да се лекувате

/АБ + Цитросепт + Пробиотик/
Контрола - 40 дни след лечението - в същата лаборатория

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #64 -: Февруари 02, 2012, 18:38:06 pm »
момичета много сам щастлива, днес ми излезе резултата за хламидия - отрицателен е, denis благодаря ти, ти единствена ми отговори, сега остана само и другото да изследване за микро плазми на излезе.
Браво - радвам се за теб :)
Пиши какви са и др. резултати

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #65 -: Февруари 03, 2012, 11:40:36 am »
момичета, всичко е наред при мен, имам и една добра новина, бременна сам в 7 седмица и сам много щтастлива  :babbycarrage: preggo
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #66 -: Февруари 03, 2012, 12:52:33 pm »
Здравейте
искам да попитам кой метод за изследване на Хламидия е по добър-чрез влагалищен секрет или чрез взимане на кръв.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #67 -: Февруари 03, 2012, 13:36:30 pm »
Аз знам, че влагалищния секрет е по-меродавно.Но нека и някой друг каже.

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #68 -: Февруари 15, 2012, 23:06:52 pm »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #69 -: Февруари 26, 2012, 20:57:32 pm »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???


Трябва да пуснеш Иг.А и Иг.Г - за предпочитане в същата лаборатория
Ще ти помогна в разчитането

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #70 -: Февруари 26, 2012, 21:00:00 pm »
Здравейте
искам да попитам кой метод за изследване на Хламидия е по добър-чрез влагалищен секрет или чрез взимане на кръв.

Влагалищния тест /ДНК/ засича само свежа инфекция
Кръвния - свежа и стара инфекция.
По-добре е да се пуска кръвен тест./Иг.А и Иг.Г/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #71 -: Март 23, 2012, 21:39:37 pm »
Здравейте, може ли да ми помогнете в разчитането на резултатите, че до понеделник ще се побъркам докато лекаря ми каже .Благодаря ви предварително :)

Chlamidia Trach-Ig G   2   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamidia Trach-Ig M   10   AE   до 9-отрицателен;9-11гранична зона;над11-положител
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #72 -: Март 30, 2012, 16:43:41 pm »
Здравейте и от мен!

След като преди 3 дни ми казаха,че резултатът ми за хламидия е положителен,аз се захванах да прочета всичката достъпна информация относно хламидията.Виждам,че страшно много момичета са объркани в интерпретацията на резултатите си,както и кой е най-сигурният метод за изследване.След дълго ровене,открих този сайт и мисля,че информацията в него ще помогне на много момичета да си отговорят сами на много задаваните си въпроси. Ето го и него :

http://www.genicalab.com/files/broshuraChT.pdf

Открих го в този сайт: http://www.genicalab.com/aboutus.php

Успех на всички момичета и мъже в борбата им срещу хламидията!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #73 -: Април 05, 2012, 12:24:38 pm »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???
Денис, би ли ми помогнала да ме ориентираш дали се е махнала хламидията.Вторите изследвания нямаше как да ги пусна в съшата лаборатория и ги пуснах в Кипър, но за съжаление тук пишат на изследванията само положително или отрицателно,не пишат какви са точно стойностите на титрите.Както и да е, ИгА е отриц. <1/8, ИгГ полож., но нямам идея с каква стойност.А и забременях през март, затова много се надявам да я няма вече хламидията.Какво е твоето мнение?

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #74 -: Април 24, 2012, 20:10:24 pm »
Здравейте момичета,

и аз днес си взех резултата от изследването за хламидий и те са следните
Anti-C.trachomatis IgG         0.092 (-)negative              <0.9
Може ли някой да каже нещо за тях? Това 0.092 не е ли прекалено ниско. Гледам няма долна граница както е при хормоните. Благодаря предварително.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #75 -: Април 29, 2012, 12:03:42 pm »
Деситто, не е прекалено ниско  :) Просто означава, че нямаш хламидия.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #76 -: Май 08, 2012, 08:18:45 am »
Здравейте,предварително се извинявам за дългия пост, но ми се иска да обясна възможно най-пълно ситуацията. Попаднах на сайта преди повече от половин година и от тогава все си чета и разглеждам.Много неща научих, за много неща ни си разширих познанията.Харесва ми доброто отношение което поне привидно за хора в страни като мен, вирее във форума.
 И ето че дойде момента да се включа и аз. Зачудих се дали да ви занимавам с мен, обаче определно имам някой въпросителни.
 Историята:
Преди 3 години лекувахме хламидия-и аз и той. Антибиотика беше Авелокс и си спомням че имаше и крем за него, свещички за мен на които не помня какви бяха :oops:.
Макар да ни идваше тежък антибиотика, не мога да отрека, че рязко се усети ползата от лечението.За щастие ние бяхме от хората със симптоми (включително и "конюктивит" на очите при мен) та от четене в интернет успях да насоча лекраката към евентуална диагноза та ги "хванахме" бързо.За капак и микоплазма (това чудо все още не ми е много ясно)
  След приема на лекарствата трябваше месец най-малко да мине и  да направим нови излседвания за да видим дали сме се преборили.Е! срам не срам - не направихме.Сексуалния живот за сметка на това пострада доста- аз имам спирачки - съвсем не подсъзнателни, а буквални и секса намаля до няколко пъти за периода.Това не ми е проблем- не мога да съм активна когато нещо вътре ме подтиска.Е да ама напоследъл се събужда желанието за секс и преди половин година реших да се захвана и да ги направим.Трябваше и защото имам раничка на шийката на матката и предстоеше да я изгорим, а трябваше да е "чисто". Новите изследвания- ДНК показаха положителен резултата- айде наново антибиотици, които обаче ни се разминаха защото ми откраднаха документите барабар с рецепти и излседвания. И така мина време докато миналата седмица най-накрая се захванах пак. Пуснахме кръвни излседвания- лекраката искаше да види стойности.Доколкото разбирам- резултатите са отрицателни и подскочих до небето от щастие.Обаче! нещо ме съмнява.Аз пак си имам течение. Правено ми е излседване за гъчбички- отрицателни. Толкова много хора се съмняват в работата на Цибалаб, та вече започвам да се съмнявам и аз , особенно когато съм била с нагласата че ще падне борба в трепането на гадините.
 Моля ви за съвет и коментар по резултатите! Ясно че другата седмица ще ги коментирам и с нея, но все пак...
Chlamydia trach. IgG   6   АЕ   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
Chlamydia trach. IgM   3   AE   < 9 отр.; 9 - 11 граничен; >11 пол.

Благодаря ви за търпението.Чуствам се добре че споделих :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #77 -: Май 09, 2012, 07:24:06 am »
Pumpal

Нямаш инфекция - не си заразена.
Дори изследването ти не показва да си боледувала скоро / 1-2 год./
Иг.Г трябва да е по-висок, ако скоро е имало инфекция
Течението може да е от много неща:
- ИР
- гъбички
- Гарднерела
- Уреаплазма , Микоплазма
- ПКЯ и т.н.
Пусни МБ, проследи О.
Консултирай се и с друг лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #78 -: Май 09, 2012, 07:27:33 am »
Здравейте момичета,

и аз днес си взех резултата от изследването за хламидий и те са следните
Anti-C.trachomatis IgG         0.092 (-)negative              <0.9
Може ли някой да каже нещо за тях? Това 0.092 не е ли прекалено ниско. Гледам няма долна граница както е при хормоните. Благодаря предварително.
Това контрола след лечение ли е ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #79 -: Май 09, 2012, 07:33:12 am »
Аз друго питане имам.Имах хламидия с титри ИгА: 1/8 (<1/8отр.,=1/8гран.,>1/8пол.) и ИгГ: 85АЕ (<9отр.,9-12гран.,>12пол.).Направих 2 курса с Азакс и сега към средата на март пак трябва да изследвам хламидията да видим дали се е махнала.Обаче не ми е ясно какво изследване на си пусна, пак ли кръвно?Защото ако пусна кръвно изследване най-вероятно ИгГ ще е доста повишено, а тогава няма да мога да разбера дали имам още хламидия или не???
Денис, би ли ми помогнала да ме ориентираш дали се е махнала хламидията.Вторите изследвания нямаше как да ги пусна в съшата лаборатория и ги пуснах в Кипър, но за съжаление тук пишат на изследванията само положително или отрицателно,не пишат какви са точно стойностите на титрите.Както и да е, ИгА е отриц. <1/8, ИгГ полож., но нямам идея с каква стойност.А и забременях през март, затова много се надявам да я няма вече хламидията.Какво е твоето мнение?


Ако Иг.Г е с  по-ниска стойност от последното изследване е добре, дори и да е (+)
Говорим малко наизуст - което не е редно.
По принцип Иг.Г се понижава много бавно - с години, но важното е да се понижава / това само ако е след АБ лечение/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #80 -: Май 09, 2012, 14:02:26 pm »
denis, благодаря. И идеята за посещение при друг лекар, ей така за сверяване на часовника май не е лоша идея.
Какво означава ИР  :oops:
 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #81 -: Май 09, 2012, 21:54:47 pm »
Инсулинова резистентност - скрит Диабет

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #82 -: Май 22, 2012, 19:09:24 pm »
Може ли да ми кажете какво означава това:
Хламидия трахоматис IgM        1.05 ГРАНИЧЕН РЕЗУЛТАТ
Дали в крайна сметка има инфекция?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #83 -: Май 24, 2012, 17:33:47 pm »
Може ли да ми кажете какво означава това:
Хламидия трахоматис IgM        1.05 ГРАНИЧЕН РЕЗУЛТАТ
Дали в крайна сметка има инфекция?
Може и да има
След 20-на дни повтори изследването и пусни:
Иг.М  и Иг.Г  - в същата лаборатория

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #84 -: Юни 19, 2012, 18:44:30 pm »
Здравейте,момичета,след всичко прочетено тук започнах да се притеснявам,защото моят лекар ми пусна ДНК- изследване за Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия в Геникалаб,но не съм правила кръвен тест за Хламидия.Резултатът ми е отрицателен за Хламидия-та,но се чудя дали да не си пусна и един кръвен тест?Или щом докторът е преценил , че това е достатъчно , да не се забърквам в тези главоболия?!Объркана съм!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #85 -: Юли 26, 2013, 07:35:19 am »
Здравейте, момичета, виждам че отдавна никой не е писал. Ще се радвам ако някой ми обърне внимание и ми помогне. С приятеля ми си направихме пълна кръвна картина и аз пожелах да ни пуснат изследване и за хламидия. Резултатите са следните: Хламидия Трахоматис igG - ELISA той 1:128 при реф. ст-ст <1:32 отр,>1:32 пол.
при мен 1:32 при същите реф стойности. Според вас трябва ли да посетим специалист, ако да какъв. По добре ли е преди това да си пуснем и другите два теста за хламидии имам предвид за сегашна инфекция и силна инфвкция? Помощ! :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #86 -: Юли 27, 2013, 01:00:43 am »
Здавей! Приятелят ти е положителен за стара инфекция, най-общо казано. Пуснали сте IgG, който е показател за антитела, които са налични при стара инфекция, т.е - минала е острата фаза. Предвид доста високите стойности, вероятно я е карал сравнително скоро.
При теб стойността е гранична, което означава, че трябва да пуснеш и другите титри - IgA и IgM, които са за прясна и остра инфекция, за да се установи има ли в момента хламидии или не. Моят съвет е и двамата да пуснете и другите 2 титъра, както и да направите ДНК анализ, за да е сигурно какво е положението. Дано успеете да хванете навреме нещата, но не се бавете, трябва да се действа бързичко с лечението, за да не стане по-зле и да направи бели.
Ще обясня накратко за хламидиите - имат 3 фази, съответно характеризиращи се с повишаване на 3 различни параметъра:
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #87 -: Юли 27, 2013, 07:33:29 am »
Много благодаря за бързия отговор. След като си пуснем изследванията, към какъв специалист е най- добре да се обърнем. Извинявям се за некомпетентния въпрос. Но аз сама си назначих изследванията и ето на. А в интернет ср обърках дали уролог дали гинеколог...Джи Пи.. незнам
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #88 -: Юли 27, 2013, 14:40:57 pm »
здравей ,мисля че и гинеколог би ти изписал правилно лечение .аз лично ходих при дерматолог тук в стара загора .бяха ми назначени правилните лекарства и вече съм горда мама на малка принцеса .мисля ,че тази инфекция е много упорита и трудна за лечение .аз доста неща бях приемала и нищо не се повлия на лечението .тези хламидии ми причиниха стерилитет ,но благодаря на ГОСПОД забременях след второ инвитро.желая ти много късмет и много добре че си направила тези изследвания.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #89 -: Юли 28, 2013, 14:16:51 pm »
Здравейте, момичета, виждам че отдавна никой не е писал. Ще се радвам ако някой ми обърне внимание и ми помогне. С приятеля ми си направихме пълна кръвна картина и аз пожелах да ни пуснат изследване и за хламидия. Резултатите са следните: Хламидия Трахоматис igG - ELISA той 1:128 при реф. ст-ст <1:32 отр,>1:32 пол.
при мен 1:32 при същите реф стойности. Според вас трябва ли да посетим специалист, ако да какъв. По добре ли е преди това да си пуснем и другите два теста за хламидии имам предвид за сегашна инфекция и силна инфвкция? Помощ! :)

Най-сигурният и точен метод е да се направи PCR-тест. Каквото излезе, или не излезе там - това е. Кръвните са вече поостарял метод и далеч не толкова точен в резултатите. Ние сме ги пускали при моя гинеколог, при мен проба от цервикален секрет, при партньора от еякулат съответно. В "Геника" се изпращат пробите, до седмица най-много излизат резултатите. По-скъп метод на изследване е разбира се, но поне дава пълна яснота има ли нещо, няма ли, ако има какво е... Та, моят съвет е да повторите изследването по този начин и да се предприеме лечение според резултатите от него. Успех :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #90 -: Септември 28, 2013, 22:07:34 pm »
здравейте момичета,

да побутна малко темата с един въпрос.

в България дали вече не се прави Heat Shock Protein тест? и ако случайно да, знаете ли къде? ... или само в германия?
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2013, 14:15:37 pm »
И аз искам да питам имам или нямам хламидия, че докато дойде време за посещение при доктора ще откача. Директен тест-отрицателен, кръвен: IgG: 0,17 (реф. ст-ст < 0,8 отр.; 0,9-1,1 гранична ст-ст;> 1,1 пол), IgM: 0,24 (реф. ст-ст < 0,8 отр.; 0,9-1,1 гранична ст-ст;> 1,1 пол). През юли ми беше директният тест, на него се откри уреаплазма, която излекувахме с Вибрамицин. Не разбирам имам ли хламидия, имала ли съм.. osi_1 osi_10
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #92 -: Октомври 11, 2013, 15:17:13 pm »
Здравей! Според стойностите на изследванията нямаш хламидия и няма индикации да си имала. Честито :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #93 -: Октомври 11, 2013, 15:35:10 pm »
sixsens, обичам те за тази новина!!!  :bighug: Вече бяха ми потънали гемиите  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #94 -: Октомври 11, 2013, 15:37:12 pm »
 :lol: Радвам се, когато понякога съобщавам и добри новини. Успех нататък!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #95 -: Ноември 01, 2013, 21:54:40 pm »
Извинете за въпроса ми, но не знам как стоят точно нещата. Не става въпрос за резултати а има ли значение кога да си направя изследването за хламидии както има при хормоналните? Има или няма значение през месеца в кой ден да си направя изследването? Тези дни вероятно ще съм в овулация... Благодаря ви предварително  :)
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #96 -: Ноември 02, 2013, 00:24:56 am »
Здравей! Няма значение кога ще си пуснеш изследването, ако е кръвно. Ако правиш PCR теста, т.е. със секрет, то разбира се, не трябва да си в цикъл. Успех, дано резултатите са отрицателни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #97 -: Ноември 04, 2013, 12:41:03 pm »
Здравейте,
получих резултатите за хламиидиите, дали ще може някой да ми каже неговото мнение. Аз това което виждам, май е че са отрицателни но все пак някой да ми каже и неговото мнение. Благодаря ви...

Хламидия трахоматис IgG /3 (-)negative/   <16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+)positive     
 

Хламидия трахоматис IgM /0.7 (-)negative/  <0.8 negative; bordline 0.8-1.1; >1.1 positive
 
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #98 -: Ноември 04, 2013, 12:44:43 pm »
Хламидия трахоматис IgG /3 (-)negative/   <16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+)positive     
 

Хламидия трахоматис IgM /0.7 (-)negative/  <0.8 negative; bordline 0.8-1.1; >1.1 positive

Категорично са отрицателни :)
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #99 -: Ноември 04, 2013, 12:50:57 pm »
Хламидия трахоматис IgG /3 (-)negative/   <16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+)positive     
 

Хламидия трахоматис IgM /0.7 (-)negative/  <0.8 negative; bordline 0.8-1.1; >1.1 positive

Категорично са отрицателни :)

Многоооооооооооооо ти благодаря Lemon, направи ме много щастрива  :D
 :bighug: :balk_81: :balk_46:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #100 -: Ноември 28, 2013, 22:20:30 pm »
Здравейте, да се запиша и тук - пуснах си хламидия наред с останалите стандартни изследвания в цибалаб. Резултата:
IgM 0.37 при референтни стойности <0.8 отр, 0.8-1.1 гранични и > 1.1 положителни
IgG 1.09 при референтни стойности <0.8 отр, 0.8-1.1 гранични и > 1.1 положителни
според вас има ли място за притеснение - дали съм имала стара инфекция или трябва да си пусна нови изследвания? А ако новите изследвания докажат стара инфекция дали ще трябва да си проверя проходимост на тръбите или много пресилвам нещата?
Поздрави


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #101 -: Ноември 29, 2013, 00:06:53 am »
Хмммм, гранична си за стара инфекция. Но това не значи категорично, че си имала. Повтори изследването и ако пак е с тези стойности, се консултирай с лекар. Ако все пак ти твърдят за стара инфекция, аз бих направила цветна снимка.
Успех и дано са отрицателни!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #102 -: Ноември 29, 2013, 11:02:34 am »
Много благодаря за съвета, аз също така си мислех. Въпреки че на много места четох, че в цибалаб излизали все положителни резултати, това малко ме обнадеждава. Имам уговорен час при д-р Александров в Щерев и ще се консултирам с него дали да си пусна втори изследвания и да си направя по желание такава снимка.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #103 -: Ноември 29, 2013, 15:53:13 pm »
Аз бих пуснала задължително втори изследвания, но в друга лаборатория. Ако не дай Боже излязат положителни за стара инфекция, задължително снимка, за да се видят щетите. И без това, цветната снимка е една от първите стъпки след хормоните и спермограмата, с които се започва при търсенето на проблем.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #104 -: Декември 11, 2013, 20:26:38 pm »
Една полезна информация -  Александров ми каза, че въпросния маркер IgG се влияе от много неща - една настинка да имаш и ще се вдигне. Аз доколкото четох в темата, този маркер е конкретно за стара хламидия или нещо се бъркам? След този отговор не посмях да повдигна въпроса за теста за проходимост на тръбите. Успокоих се донякъде, но след известно време ще си пусна изследвания пак, профилактично  :wink:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #105 -: Декември 11, 2013, 21:30:45 pm »
Всяко изследване, направено по метода ELISA, е възможно да дава отклонения. Съвременните тестове са PCR, при тях грешка няма. Само че се иска вагинален/ цервикален секрет за тях.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #106 -: Декември 16, 2013, 19:25:57 pm »
Здравейте,
Нова съм в форума и имам нужда от помощ. С мъж ми от година и половина правим опити за бебе. Минахме през една дузина доктори и накрая си направихме изследвания и резултатите показаха хламиди. Почнахме лечение с доксициклин заедно и след нови изследвания, моите резултати бяха отрицателни. Но при съпругът ми нещата се развиха по следния начин:
Първи изследвания на 05.06.2013:
IgG 22,72 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgM 5,86 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Следва 10 дневно лечение с доксициклин, след което резултатите на 28.08.2013 бяха:
IgG 13,58 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgM 1,99 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Доктора предписа ново лечение този път 15 дена доксициклин и след него резулатите на 02.12.2013 бяха:
IgG 12,7,58 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Но разбрахме, че трябва да направим и IgM и IgА и след седмица ново изследване:
IgG 15,1 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgM 3,7 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgА 8,2 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Ще бъда много благодарна ако ми помогнете с резултатите. За седмица IgG се вдигнаха...това нормално ли е? А също IgM след първото лечение бяха 1,99, а след второто 3,7. Объркани сме и след многото доктори с които се срещнахме, ще се радвам ако някой тук ми помогне с разгадаването на резултатите на мъжа ми. Той вече се е изнервил и не вярва ни на изследвания, нито на доктори. А ние искаме да продължим с опитите за бебе, но аз не искам да рискуваме. Всички изследвания са направени в сантелаб.

Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 19:42:28 pm от kickandbite »
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #107 -: Декември 16, 2013, 21:39:33 pm »
kickandbite,

Съжалявам че ти се налага да се включиш в тази тема.
Аз също дълго се лекувах, но още първият лекар с когото говирих ми обясни че титрите (стойностите) на ИГГ могат да отнемат години да спаднат.

Също като мъжа ти преминах 3 курса на АБ в рамките на 9 месеца. ИГА и ИГМ при мен също влязоха в отрицателните граници а ИГГ растеше - в крайна сметка се консултирах с лекари от 3 ин витро клиники, а накрая успях и с доцент Конова да говоря - всички бяха единодушни - щом ИГА и ИГМ са отрицателни няма повод за тревога, защото кога точно тялото ще даде отрицателен отговор на ИГГ - никой не може да каже ... аз поне за себе си реших да не приемам повече АБ.

(Аз също така имах абсолютно противоречиви резултати в рамките на 3 дни от две различни лаборатории ... и тогава поисках обяснение на какво може да се дължи това - казаха ми че дори една единствена прашинка в пробата може да обърка резултата ... за съжаление )

Моят съвет е да направите PCR теста, и разбира се, да се обърнете към специалист от репродуктивна клиника

успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #108 -: Декември 17, 2013, 14:27:37 pm »
Напълно подкрепям Delusion22! Пуснете PCR тест и си запазете час в репродуктивна клиника. Година и половина е достатъчно дълго време, за да потърсите специализирана помощ.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #109 -: Декември 18, 2013, 12:47:41 pm »
Благодаря ви sixsens и delusion22,
Ще ви послушам и ще пуснем PCR теста. Мъжът ми ходи няколко пъти при професор Митко Цветков, който като цяло е изказал мнение, че хламидите са проблема за зачеване. Така че, ако след лечението нямаме хламиди, може би е най-добре да опитаме за бебе пак и чак след това да се обърнем за помощ в репродуктивна клиника, ако нищо не се получи.

Благодаря ви още един път за съветите!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #110 -: Декември 18, 2013, 13:37:07 pm »
kickandbite,

репродуктивните клиники не правят само ин витро ;)

Щом правите опити от година и половина може много други фактори да оказват влияние, освен хламидията, - а репродуктивните клиники са добри в откриването точно на тези неща - то бебето пак може да си стане естествено ;)
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #111 -: Април 10, 2014, 15:40:58 pm »
Здравейте нова съм тук,но искам да Ви попитам за резултати какво мислите.
anti Chlamydia trach. IgA          0.84   Ratiо   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG          0.08   Rati  о < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Да ли имам хламидия според вас.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #112 -: Април 10, 2014, 15:48:22 pm »
Здравейте нова съм тук,но искам да Ви попитам за резултати какво мислите.
anti Chlamydia trach. IgA          0.84   Ratiо   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG          0.08   Rati  о < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Да ли имам хламидия според вас.

Граничен ти е резултата. Конкретно на въпроса има или няма хламидия ще ти даде PCR-теста. Този, който са ти направили, е неточен и дава отклонения. Може да има, но може и да няма хламидия.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #113 -: Април 10, 2014, 21:38:21 pm »
Здравейте нова съм тук,но искам да Ви попитам за резултати какво мислите.
anti Chlamydia trach. IgA          0.84   Ratiо   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG          0.08   Rati  о < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Да ли имам хламидия според вас.

Граничен ти е резултата. Конкретно на въпроса има или няма хламидия ще ти даде PCR-теста. Този, който са ти направили, е неточен и дава отклонения. Може да има, но може и да няма хламидия.
Благодаря за бързия отговор.
Аз звъннах в цибалаб,че не се сдържах и говорих с някаква лекарка и ми каза,че няма място за притеснение. Ако наистина се окаже,че имам то тогава от къде като не съм му и.....а ,а и как ще се лекувам като моя е ревнив до полуда.И без такива резултати все си ме слага с някой колега ,а после не ми се мисли. Помощ.
« Последна редакция: Април 10, 2014, 22:39:55 pm от taifun »
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #114 -: Април 11, 2014, 05:59:52 am »
Тайфунче, хламидията може да се хване и от басейн (пък сифилиса от хавлия). Навремето имаше скандал как цял клас деца (в невръстна възраст) имали хламидия. Така че следващият път, като отидеш на гинеколог, поискай PCR тест за хламидия. По-скъп е, но е категоричен.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #115 -: Април 15, 2014, 21:51:44 pm »
Мерси литълче,но аз като ходя на море точно по тази причина избягвам басейна.Та нз какво да правя.Да вярвам ли на тази лекарка в лабораторията или не.А на лекар съм до края на месеца.Ще видя тя какво ще каже.Пуснах си тогава Микробиология и Патологоанатомия там всичко в граници.Някъде четох,че на една жена  АГ лекаря и казал само,че за IgG ,че се влиае от мн. нещаЕ то тогава може ли и IgA да се влиае от гърлобол например.Понеже скоро ме боля гърлото,но не си купих АБ ,а чках от самосебеси да ми мине с малко самолечение чай, дражета за смучене колдрекс и.тн.Благодаря Ви за мнението.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #116 -: Април 17, 2014, 16:06:21 pm »
Мерси лимонче,но аз като ходя на море точно по тази причина избягвам басейна.Та нз какво да правя.Да вярвам ли на тази лекарка в лабораторията или не.А на лекар съм до края на месеца.Ще видя тя какво ще каже.Пуснах си тогава Микробиология и Патологоанатомия там всичко в граници.Някъде четох,че на една жена  АГ лекаря и казал само,че за IgG ,че се влиае от мн. нещаЕ то тогава може ли и IgA да се влиае от гърлобол например.Понеже скоро ме боля гърлото,но не си купих АБ ,а чках от самосебеси да ми мине с малко самолечение чай, дражета за смучене колдрекс и.тн.Благодаря Ви за мнението.
ММ се изследва и той след мен неговите са отр.IgG 0.26,IgA 0.36.А аз от къде като няма мърдане.Ужас.

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #117 -: Април 17, 2014, 18:26:24 pm »
Най-вероятно нямаш, но за да си сигурна - искай PCR тест.
Тестовете тип ELISA са несъвършени и дават отклонения в едната или другата посока и могат да те заблудят.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #118 -: Април 18, 2014, 08:40:55 am »
Най-вероятно нямаш, но за да си сигурна - искай PCR тест.
Тестовете тип ELISA са несъвършени и дават отклонения в едната или другата посока и могат да те заблудят.
Мерси лимонче. В същия ден ми взеха цитонамазка и микробиология -там всичко е наред.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #119 -: Април 18, 2014, 09:04:05 am »
Най-вероятно нямаш, но за да си сигурна - искай PCR тест.
Тестовете тип ELISA са несъвършени и дават отклонения в едната или другата посока и могат да те заблудят.
В същия ден ми взеха Патологоанатомия и Микробиология. -там резултатите са нормални.Трябва ли да правя този PCR тест
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #120 -: Април 18, 2014, 09:50:13 am »
Ако искаш точен отговор на въпроса има или няма - това е решението. Изборът е твой.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #121 -: Април 18, 2014, 09:59:48 am »
Лимонче аз да те попитам антиген не е ли ,че си се заразил/Антигените представляват вещества с екзогенен или ендогенен произход, които са дразнители на имунната система и предизвикват имунна реакция/. Срещу тях се образуват разпознаващи молекули - антитела и клетъчни рецептори, които се свързват специфично in vivo или in vitro със съответния антиген. А антитела ,че си имал заразяване ,но вече организма се е преборил сам и е образувал /имунна защита/антитела. Четох някъде в форумите,че изследванията за хламидия са за да се види да ли има антитела/защита/, а не антиген
 /заразяване/ кое е вярното.Вече се ошашавих и не знам на какво да вярвам.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 10:17:06 am от taifun »
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #122 -: Април 18, 2014, 10:02:52 am »
Лимонче Благодаря за бързите отговори  и съвети.То е ясно,че повторно изследване е най сигурно и обезпокояващо.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 10:18:30 am от taifun »
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #123 -: Април 18, 2014, 11:16:02 am »
Миличка, ELISA тестовете търсят точно антитела. Ти можеш да имаш антитела, защото си се срещала с антигена, но не е задължително да си се преборила с него. А и хламидията не се самоизлекува или поне не съм чувала за такова нещо. Не е като грипа...
Остави това, но имаше случаи (многобройни) на положителни тестове за хламидия, които после на PCR излизаха отрицателни - проблемът беше в лабораторията. Има и обратното, разбира се.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #124 -: Април 18, 2014, 12:02:48 pm »
Да внеса едно уточнение само - PCR теста, доколкото знам, дава информация за активна или начална инфекция, т.е. дали в момента има инфекция. Но засича и IgG естествено. Това си остава най-сигурния метод за определяне на наличието на хламидия.

За другото, Зайо е дала изчерпателна информация. Точно така е, хламидията не се самоизлекува, в даден момент затихва и става хронична, обикновено това е когато вече само IgG са високи, говорим за доста високи стойности, които падат с години. Тогава вече няма активна инфекция, но пораженията по репродуктивната система са вече вероятно на лице.

Ще споделя моя опит - при кръвни изследвания ми излезе само IgG положително, доста над горна граница. Направих PCR тест и той излезе отрицателен, т.е. в момента нямах инфекция. Но IgG си бяха високи. Явно отдавна съм се била срещнала с тази гадина и не съм разбрала, защото в повечето случаи при жените протича без симптоми. По стечение на обстоятелствата не правих ЦС, а направо лапароскопия и беше категорично потвърдено, че съм имала хламидия, имах ТВБ /тазово-възплаителна болест/, множество сраствания и необратимо увредени тръби. Това се случва 2008 година лятото. Аз бях с партньора си от януари 2005 г. Мъжът ми беше категорично отрицателен за всякаква хламидия. И сега - чуденка, как аз имам, а той не и откъде съм я лепнала, след като не съм била с друг партньор през това време.

Оказа се, в крайна сметка, че съм се била заразила с хламидия преди да срещна партньора си и белите са станали още тогава, без изобщо да разбера. Минали са години, тя е хронифицирала, направила е поражения и след години ми излизат антителата за стара инфекция, които показват, че съм имала хламидия някъде във времето. Посетих множество специалисти, консултирах се с няколко репродуктивни специалиста и всички ми казаха едно и също - това, което вече написах. Нямаше смисъл да продължавам да пия АБ, че вероятно е доста стара инфекцията и е била преди партньора ми и т.н.

Моят съпруг никога не ме е обвинил в изневяра, нито се е усъмнил в мен, камо ли да ме обвинява, че имам хламидия. Беше до мен абсолютно във всичко. Мъжете може и да не се заразят, могат и да бъдат само приносители, без да се заразяват. Явно съм я хванала от предишния си партньор, с който бях около 2 години и нито той, нито аз сме имали оплаквания някакви. И как разбрах, че така е станало най-вероятно? Върнах лентата назад и случайно стана въпрос пред лекаря ми, че преди години съм направила жлъчна криза, с много силни болки в облстта на малкия таз, след това са се появили болки при секс, придърпвания и т.н. Тогава като ходих на лекар /ЛЛ ми беше вътрешни болести/, тя каза, че е жлъчка, имам фамилна обремененост. Та моят лекар, който ми прави лапароскопията каза, че жлъчката ми е абсолютно наред и това изобщо не е било жлъчна криза, а точно тогава а станали белите с хламидията. Симптомите били едни и същи и много често се бъркало с жлъчка. След лапароскопията не съм имала нито една жлъчна криза, както и спряха придърпванията и болките при полов контакт. По онова време, когато получих "жлъчната криза" бях с предишния си партньор. Изводът е ясен.
Извинявам се за дългия постинг, но се надявам, че внесох малко повече яснота и дано съм те успокоила, че не си виновна за нищо и няма мсто да се притесняваш, че мъжът ти може да те обвини в изневяра. Ако искаш, покажи му поста, нека прочете човека и разбере, че не е задължително да си му изневерила, за да се случи това.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #125 -: Април 18, 2014, 15:28:08 pm »
Благодаря Ви за бързите отговори
« Последна редакция: Април 18, 2014, 15:38:48 pm от taifun »
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #126 -: Април 18, 2014, 15:36:22 pm »
Дай те ми съвет за др.лаборатория къде да си пусна.Ти я бяха в  Цибалаб,но сега съм категорична там не.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #127 -: Април 18, 2014, 16:19:38 pm »
Момичета преди време и ние с мъжа ми си правихме кръвни изследвания.Оказа се че аз имам а той не.Странно аз не съм била с друг мъж.Но повярвах на лекарката която ми каза да пиеме антибиотици,след това пак кръв и така 3 пъти.Накрая с мъжа ми решихме че нещо не е наред 3 месеца на антибиотик резултат няма.Тогава започнахме да търсим в интернет и попаднахме на господари на ефира-Познайте полово предавана хламидия не се изследва чрез  кръв.Направих си ЦС НАПЪЛНО ПРОХОДИМИ ТРЪБИ.Намерете предаването и преценете самиhttp://vbox7.com/user:gospodari_na_efira_official
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #128 -: Април 18, 2014, 16:36:29 pm »
полово предавана хламидия не се изследва чрез  кръв.

Бъркаш, миличка. Просто методът е поостарял. Най-съвременният се нарича PCR - полимеразна верижна реакция. Тестът търси части от ДНК/РНК на хламидията, т.е. дикертно доказва има или няма. Докато Елайзата (изследването чрез кръв) търси антитела в кръвта ти. Но дава и отклонения.

А за лаборатория бих препоръчала Националния център по заразни и паразитни болести. Хламидия изследват в тази сграда, която е на бул. Столетов (над Затвора)  http://www.ncipd.org/.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 16:38:26 pm от little_rabbit »
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #129 -: Април 18, 2014, 18:10:05 pm »
Литъл Рабит това го каза професора.Аз не съм специалист.Ако искаш изгледай клипчето.А за всичко останало съм съгласна с теб.Мен ме изследваха точно по този метод ЕЛИСА
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #130 -: Април 18, 2014, 18:15:21 pm »
Забавно-развлекателни предавания като "Господари на ефира" не могат да бъдат източник на достоверна здравна информация. Ето един приличен обзор - Хламидия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #131 -: Април 18, 2014, 18:22:14 pm »
Този репортаж беше по повод незаконни лекарства за лечение на хламидии и т.н Момичета аз не искам да споря или да ви убеждавам в нещо.Просто се почувствах длъжна да ви кажа и ако може да си спестите нервите и пиенето на антибиотици без резултат.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #132 -: Април 18, 2014, 19:41:20 pm »
Мели, благодаря!

Патрисия, Мели е лекар.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #133 -: Април 18, 2014, 23:05:42 pm »
Патрисия, напълно е възможно жената да е положителна за хламидия, а мъжът - не. Особено ако говорим за IgG. Аз съм живия пример, прочети ми предния постинг.
За кой титър си била положителна и не е паднал след 3 приема на антибиотик? А знаеш ли, че контрола след антибиотик се прави поне 45 дни след приема му? Пишеш 3 приема на АБ, общо 3 месеца, значи не сте спазили най-малкото времето за контрола, ако сте пускали кръв веднага след антибиотика, нормално да отчете положителен резултат още.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #134 -: Април 24, 2014, 12:36:04 pm »
Здравейте,
Правих си тест за хламидия тъй като вече повече от 2 години правим неуспещни опити да забременея. Всъшност два пъти успяхме, но и двата пъти получих спонтанен аборт (преди 3тия месец). И за това гениколога ми реши че трябва да се провея за наличие на хламидии ( тъй като те често са причина за раненн аборт) Направих си кръвен и цервикален секрет за хламидия, както и за микоплазми и уреаплазми. Последните две са отрицателни. А резултатите за хлаидия са отрицателен, но ме притеснява че Хламидия - Ig G е положителен ( 1:64 )  ?!? Всъшност 1:64 ОЗНАЧАВА ЛИ ЧЕ ИМАМ ХЛАМИДИЯ ИЛИ СЪМ ИМАЛА МНОГО ОТДАВАНА И НЕ СЪМ СЕ ИЗЧИСТИЛА???  :ask:
И ако съм имала хламидия преди много години (от около 5 години съм с постоянен партнъор) това причина ли е за ранните ми аборти? Аз със сигурност ще отида на гениколог, но в момента съм извън града а не ми дават мира тези въпроси! Ще съм ви благодарна ако някой е имал подобни резултатаи да сподели!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #135 -: Април 24, 2014, 20:49:26 pm »
Здравейте,
Правих си тест за хламидия тъй като вече повече от 2 години правим неуспещни опити да забременея. Всъшност два пъти успяхме, но и двата пъти получих спонтанен аборт (преди 3тия месец). И за това гениколога ми реши че трябва да се провея за наличие на хламидии ( тъй като те често са причина за раненн аборт) Направих си кръвен и цервикален секрет за хламидия, както и за микоплазми и уреаплазми. Последните две са отрицателни. А резултатите за хлаидия са отрицателен, но ме притеснява че Хламидия - Ig G е положителен ( 1:64 )  ?!? Всъшност 1:64 ОЗНАЧАВА ЛИ ЧЕ ИМАМ ХЛАМИДИЯ ИЛИ СЪМ ИМАЛА МНОГО ОТДАВАНА И НЕ СЪМ СЕ ИЗЧИСТИЛА???  :ask:
И ако съм имала хламидия преди много години (от около 5 години съм с постоянен партнъор) това причина ли е за ранните ми аборти? Аз със сигурност ще отида на гениколог, но в момента съм извън града а не ми дават мира тези въпроси! Ще съм ви благодарна ако някой е имал подобни резултатаи да сподели!
Дай референтни стойности .
Пример <0.8 отрицателен 0.8-1.1 граничен,>1.1 положителен
Но всяка лабор. има различни стойности,а и кръвните тестове ELISA май не са много точни по-нагоре пише ,че секрета е по точен ,но аз не съм лекар и не мога да ти кажа нищо повече.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #136 -: Април 24, 2014, 23:31:01 pm »
Референтните стойности на лабораторията са : Chlamydia trachomatis – Ig G = 1:64 (<1:16 отрицателен, 1:16 слабо положителен резултат, >1:32 положителен) , т.е. мойте стойности са 1:64, което означава положителен. но четах много и до колкото разбирам( макар че не съм лекар) IgG, и то в тези стойност означава че съм имала преди и е още в кръвта ми. Взеха ми проби и от влагалището и до колкото мога да разгадая от там е отрицатлен. IgG нали е резултат от кръвната проба?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #137 -: Юни 30, 2014, 15:59:03 pm »
Референтните стойности на лабораторията са : Chlamydia trachomatis – Ig G = 1:64 (<1:16 отрицателен, 1:16 слабо положителен резултат, >1:32 положителен) , т.е. мойте стойности са 1:64, което означава положителен. но четах много и до колкото разбирам( макар че не съм лекар) IgG, и то в тези стойност означава че съм имала преди и е още в кръвта ми. Взеха ми проби и от влагалището и до колкото мога да разгадая от там е отрицатлен. IgG нали е резултат от кръвната проба?

 Добре е да се пускат Ig А, Ig М, и Ig G
Ig G е висок и показва, че си била заразявана с Хламидия и трябва да се лекуваш / заедно с партньора/
Кръвният тест засича антитела в кръвта -  Ig G, но Хламидията поразява тъкани и органи, причинява възпаления и може да е причина за аборт

Ако ДНК теста е отрицателен, това означава, че патогена се е предвижил  нагоре по половата система.

ПП. Без секс докато трае лечението. Контрола 40 дни след лечението

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #138 -: Април 02, 2015, 21:43:51 pm »
Така,...почти година, след като сте дискутирали в темата, се надявам да ми помогнете с познанията си.
За първи път правим изследвания за Хламидия и резултатите са следните:

Моите:  IgA   0.34   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
             IgG   0.77   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
На половинката: IgA   1.99   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
                            IgG   2.69   Ratio   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Заедно сме повече от 4 години и само първата общо взето сме се пазили с презерватив. Повече от година ще станат опитите за бебче и засега все при мен изкачаха проблеми за неставането. Изследването го правихме случайно, защото ни беше в пакет със Васерман, СПИН и т.н.
Та, сега сме шах. Не ме разбирайте погрешно, вярвам му безрезерво и през ум не ми минава мисълта за изневери и такива глупости. Ама, при условие, че не се пазим от толкова дълго време, възможно ли е той да е "+", а аз "-" и да ме е подминало просто ей така? Нищо не разбирам. И, моля, доколко сериозно ви изглежда положението, че ми се иска малко яснота, а ще се виждаме  с лекарката чак в понеделник (завишените стойности нищо не ми говорят, т.е. много ли са завишени). Трябва ли, при това положение, да се пазим от полови контакти, докато не чуем лекарското мнение? Абе, голяма каша ми е  :?
« Последна редакция: Април 02, 2015, 21:45:54 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #139 -: Април 02, 2015, 21:56:03 pm »
Ти си отрицателна, но мъжът ти има активна инфекция, в началната фаза, това показва IgA. Задължително ползвайте презерватив при полови контакти. Ще му бъде назначено лечение. Понеже инфекцията е в началото е възможно засега да не си заразена или просто още при теб да не са се завишили антителата. Добре ще е след известно време, примерно седмица- две, отново да се тестваш. Може и да не си се заразила, но е добре да се проверяваш. Обсъдете това с лекаря си и изрично питайте какви са шансовете и ти да си се заразила и коига да си направиш контрола.
При положение, че инфекцията е в начална фаза и вземете мерки веднага /до понеделник не е фатално, но ако можеш да се свържеш с лекаря по телефона още по-добре/, не би следвало да има сериозни проблеми. При мъжете по-рядко има тежки поражения, имате време да овладеете нещата.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #140 -: Април 02, 2015, 22:07:39 pm »
sixsens, Благодаря!
Аз от всичко прочетено разбрах, че завишените стойности на IgG са показател за прекарана инфекция в миналото, но това IgA малко ни притесни. Той преди 5-6 години е "клъцнат", заради кондиломи, които е прихванал с предишна партньорка и тогава му е провеждано лечение и са му правени изследвания и биопсия, за които обаче (типично а мъж) той не може да си спомни много и не намираме запазена медицинска документация. В крайна сметка, след контролите, са казали, че всичко е наред. Та, сега се чудим, възможно ли е нещата да имат нещо общо?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #141 -: Април 02, 2015, 22:50:48 pm »
За жалост не съм компетентна в тази посока и не мога да ти отговоря.
IgG е показател за антителата, които организмът изгражда, когато се срещне с инфекцията. Когато само те са завишени, а другите са в норма, това означава, че активната инфекция е отминала и вече е хронифицирала. Тези титри падат доста бавно.
Когато обаче и IgA или IgM са положителни, това означава, че инфекцията в момента е налична и се "вихри".
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #142 -: Април 02, 2015, 22:58:18 pm »
Да, и аз горе-долу така ги разбрах нещата. Но понеже IgA и IgM показват налична инфекция, не можах много да схвана разликата между двете. Ако правилно съм разбрала IgA може да е активирала се стара инфекция, а IgM е показател за скорошно заразяване. Грешно ли разсъждавам?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #143 -: Април 02, 2015, 23:04:00 pm »
Ето тук е обяснено много подробно, особено за антителата - http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-54-24/513-2008-08-24-09-07-20.html
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #144 -: Април 02, 2015, 23:22:26 pm »
Благодаря, миличка! Ще го нищим в понеделник. Дано да сме хванали нещата в началото, че то като тръгне назад, няма спирка  :x
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #145 -: Април 02, 2015, 23:23:43 pm »
Стискам палци да са в началото нещата и да няма проблеми!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #146 -: Април 05, 2015, 08:57:38 am »
Пак съм аз.
sixsens, съжалявам, ако вече ставам нахална, ама вчера на М му излезе микробиологията и е напълно чиста. Този проблем, който цъфна с хламидията, не би ли трябвало и тук да има някакво отражение? Извинявам се, ако звуча смешно, ама наистина нищо не разбирам  :?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #147 -: Април 06, 2015, 10:52:50 am »
Изобщо не ставаш нахална, нормално е да задаваш въпроси, нали за това сме тук :D

Микробиологията няма нищо общо с хламидията, неслучайно теста за хламидия си е съвсем отделен. Микробиологичното изследване "хваща" други инфекции.

Консултирайте се с лекаря си, той ще ви даде най-коректна информация и насоки.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #148 -: Април 06, 2015, 17:57:06 pm »
six, пал Благодаря!
Днес бяхме в клиниката. Моята лекарка не знаеше как да реагира на резултата. При условие, че вече 4 години къде се пазим, къде не (а повече от една - изобщо), за нея бяха малко нереални резултатите.  Все пак, по нейна препоръка, записахме час за утре при уролога, който също да изкаже мнение и даде насока за следваща стъпка. Вероятно М пак ще пусне изследване (за PCR говорихме), за да потвърди или отхвърли инфекция.
За микробиологията и тя ми го обясни като теб :) Та, сега ще дерзаем.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #149 -: Април 07, 2015, 13:16:33 pm »
Ами наистина е странно, добре ви е посъветвала. Но аз мисля, че е удачно и след седмица-две примерно, ти да повториш твоето изследване. Предвид, че неговата инфекция е прясна, може ако недай Боже си се заразила и ти, още да не е избило при теб. Боже, ама как се изразявам и аз :lol:
Дано пък се окаже, че при мъжа ти е лабораторна грешка. PCR теста ще покаже със сигурност, стискам палци да е грешка.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #150 -: Април 07, 2015, 19:32:42 pm »
Така...
За моя изненада, андрологът не постави под съмнение резултатите от изследването  :? - нито моите, нито на половинката. За него той просто е с инфекция (по-скоро стара, неизлекувана, която сега пак се проявява), а аз за 4 години имам имунна система, която ме пази  8O. Баси! Даже не поиска някой от нас да повтори или да пусне допълнителни изследвания. Изписа си антибиотиците (само на М, на мен не ми трябвали, 'щото нищо ми нямало 8O) и каза други резултати ще чака след 6 месеца (това бил срокът за повлияване и отчет). А аз през това време да съм се пазила с презерватив  :x. Ами, не, не съм доволна от "консултацията". Утре мислим да пуснем на своя глава тоя ДНК тест (или да повторим старите), та да знаем и двамата на какво дередже сме. В тази връзка, въпросният PCR тест пак ли се прави с кръвна проба?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #151 -: Април 07, 2015, 19:47:34 pm »
Тест хламидия, микоплазми, уреаплазми, винаги и аз и партньорът ми сме пускали (за тези трите накуп) само PCR. Mатериалът е цервикален секрет при мен, еякулат при него. Резултатите са точни и ясни, няма мегдан за "тълкувания" и "гадаене". Не знам изобщо, защо още се назначават тези кръвни тестове за хламидия, като има толкова по-добър метод. Правим ги в лаб. "Геника", копирам от техния ценоразпис: Хламидия (Chamydia trachomatis)35 лв.; Микоплазми + Уреаплазми39 лв. (примерно, ако се пускат отделно). Пакетно: Микоплазми + Уреаплазми + Хламидия60 лв. ; Микоплазми + Уреаплазми + Хламидия (разширен пакет)72 лв.
http://www.genicalab.com/bg/prices.html

Не бих казала, че са някакви космически и непосилни суми все пак, а поне имаш ясен и категоричен отговор дали, или, какво... И го правиш веднъж, не да се щураш по лаборатории, кабинети, да повтаряш и потретваш изследвания, да ти се вдигат рамене, че не може категорично да се тълкува резулатата и "ми повторете и елате пак". Отделно загубата на време.

Пускайте си и двамата PCR тест и толкова. Каквото там пише - това е. Успех :)


« Последна редакция: Април 07, 2015, 20:07:10 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #152 -: Април 07, 2015, 19:54:34 pm »
Абсолютно съм съгласна с Jbrul! Това е и моят съвет.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #153 -: Април 07, 2015, 20:16:56 pm »
Пфуу, сега трябва да търся и лекар/ка, която да ми вземе пробата за външна лаборатория  osi_13. В репродуктивната клиника няма кой да ми се върже, при условие, че те си работят с други лаборатории и едва ли ще са очаровани от идеята. Или да пуснем на М, пък аз ще го мисля...
Jbrul, six, много, много Благодаря!
 :bighug:
« Последна редакция: Април 07, 2015, 20:28:11 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #154 -: Април 07, 2015, 20:37:42 pm »
В репродуктивната клиника няма кой да ми се върже, при условие, че те си работят с други лаборатории и едва ли ще са очаровани от идеята. Или да пуснем на М, пък аз ще го мисля...

Прощавай, но с кого си работела някаква клиника не задължава теб, като пациент да ползваш предпочитаната от тях лаборатория. Ти си и пациент и клиент, едни немалко пари излизат от твоя джоб, не от техния, та имаш си пълното право да изискваш...каквото и да било. Особено пък в този случай дето "тяхната лаборатория" - реално не дава отговор дали има, или няма хламидия, ами само ви развъртат. Отивате си при лекарката и казваш, че искаш тези тестове, по този метод и точка. Няма никакво значение дали ще се цупят, или няма, не могат да ти откажат.
Изобщо...не се дръжте с лекарите си все едно нещо сте им задължени, особено в случаи като този, който имате сега. Това не са и не следва да бъдат отношение "ще се цупи - няма да се цупи". Говорим за здраве, пари, време и гонене на резултати все пак.

Та отивай и си искай твоето те съветвам. Няма какво да "мишкуваш" да търсиш друг лекар да ти вземе проба и пр. Може и да греша, но преди 2-3 години поне само "Геника" имаха възможност да тестват по този метод, други - нямаше. Скъпа е техниката, консумативите и пр., поради което е нормално, че в повечето клиники и болници - няма как да тестват по този метод. Не е въпрос на каприз, или инат, или "да им играеш сечено" в случая, че да ползваш "външна лаборатория". Ако са много курназ - моля, да ви тестват по този метод в тяхната лаборатория, или в тази с която те работят. Но се съмнявам да има такава възможност ;)

Не знам коя ви е клиниката т.е. не влагам нищо лично в следващото си мнение, но според мен, след случилото се - е некоректно от тяхна страна да не ви предложат тест по споменатия метод, все тая в коя лаборатория, понеже е важно да се знае какво ви има, или няма, а не кой и къде изследва нещо си. Дай да тестваме хламидия с кръвни, ама в "наша" лаборатория, за да е наша, ама нещо резултатът е неясен, ама...карай.  8O По-важното е да не се ходи в друга лаборатория? Това е неприемливо просто. Поне за мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #155 -: Април 07, 2015, 23:16:26 pm »
Не ми остава нищо друго, освен отново да се съглася с Jrul на 100%.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #156 -: Април 07, 2015, 23:27:39 pm »
Златето, аз обикновено изследвам в Цибалаб и съм доволна, видях че за Хламидия правят ДНК тест(PCR). Предполагам че и в други лаборатории в София го има, освен в Геника, примерно Бодимед, Кандиларов. Евентуално с обаждане, в които прецениш лаборатории, да разпиташ за цени и как може да се организира. 

Разгледах сайта на Геника, там добре е обяснено какво и защо е добре да се изследва, тъй като инфекцията се развива на два етапа: долна хламидиоза и горна.
- Долна хламидиоза е първичната инфекция. При жени се прави ДНК тест върху цервикален секрет, а при мъже - уретрален секрет или първа сутрешна урина.
- След това инфекцията се пренася, при жените, от цервикалния канал към горните репродуктивни органи (матка, тръби), изследването за този етап е биопсичен материал от мястото на инфекцията или Ig G антитела.
При мъжете горната хламидиоза се диагностицира с ДНК тест на еякулат.

За цялостна диагностика при жените препоръчват да се изследва едновременно цервикален секрет и Ig G, а при мъжете - едновременно урина и еякулат:
Геника. Диагностика на Хламидия

А тук по-подробно са обяснени изискванията за вземане на пробите (в Предварителна подготовка  и  Методи за провеждане на изследването):
Изследване за хламидии
« Последна редакция: Април 08, 2015, 01:02:34 am от marsi »

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #157 -: Април 08, 2015, 14:05:59 pm »
Леле, момичета, благодаря на всички за отделеното време и споделената информация.
Jbrul, аз не мисля, че моята лекарка ще ми откаже съдействие. Искам, обаче, да не я поставям в неловка ситуация, защото все пак урологът, който ни консултира, е неин колега (в една клиника са). Тя принципно, като се видяхме след така изнесените ни резултати, също е на мнение, че трябва да си изясним положението и затова ни изпрати и при колегата си за мнение по мъжката част. Останах с впечатлението, че тя се съмнява за лабораторна грешка или неточен резултат, а той беше категоричен, че грешка едва ли има. Даже аз я попитах за ДНК теста и тя каза, че е за, но господин докторът се направи, че не ме чу. В петък пак съм при нея, така че пак ще си говорим. И не, не е тайна - в Щерев сме  :).
marsi, и ти както винаги, си толкова подробна и отзивчива  :). Настоящите изследвания са ни от Цибалаб (с тях работят и в клиниката), та затова си мислехме да пуснем ДНК-то в друга лаборатория. Не знам, иска ми се друго независимо мнение - в Цибалаб вече си имаме цяло досие  :lol:
Цялата работа е, че по спомени на М, има вероятност да е имало заразяване при него преди около 8 години, когато са му били и другите проблеми (HPV). Ама, той, шматката, никакъв го няма във възпроизвеждането на важна информация. Помни само, че е лекуван, след това проследяван и уж всичко е било наред. Според сегашния лекар, ако е имало инфекция, то тя не е била излекувана, а и 8 години (пак според него) не били толкова много назад във времето  8O.
В крайна сметка, изследване ще пускаме, остава да решим къде.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #158 -: Април 08, 2015, 15:07:07 pm »
И не, не е тайна - в Щерев сме  :).

Zlateto, уточнението ми, че не знам в коя клиника сте (и да си споделяла преди, аз просто не съм го чела), беше по една конкретна причина. Често се случва, даден потребител - пациент на еди коя си клиника/лекар, да се засегне, ако друг потребител - пациент на друга клиника/лекар, вземе та изкаже някакви "критики" по повод ситуация свързана с лечението на първия потребител. Че затова вчера уточних изрично, че мнението ми е по самия ви казус и щеше да е същото дори, ако бяхте пациенти на моя лекар.  :)

"Щерев" не са случайна клиника разбира се, случват се недоразумения навсякъде, важното е, че имаш план за действие - просто действай. Пожелавам наистина да е било лабораторна грешка и да няма проблем при никого от вас. Ще следя темата и чакаме да споделиш развитието.

Още веднъж пожелавам успех!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #159 -: Април 08, 2015, 15:43:20 pm »
А, не, Миличка, няма как да се обидя за подобно нещо. Приемам съвети всякакви от всякого. Аз още съм като в небрано лозе за повечето неща, които ни се случват и които предстоят. А и не смятам, че тук има някакво противоборство за лекари и клиники. Борбата е само за крайната цел, а доколкото знам, там всички сме на едно мнение  :wink:. И благодаря много за подкрепата. Ще пиша като имаме резултат  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #160 -: Април 08, 2015, 15:55:04 pm »
Не се притеснявай, то повечето от нас когато попаднем тук (и в тази ситуация изобщо) за сефте -  сме като в небрано лозе, ама наред...  :lol: Именно затова я има организацията и сайта в който пишем - с каквото можем да помагаме - насреща сме. Разчитай. Питай за всичко, което те интересува, достатъчно хора има компетентни да отговорят на всяка твоя чуденка, или поне да те насочат къде и как да търсиш отговор.
Дано скоро дойде и твоят ред да помагаш на другите, тръгнали по вашия път. Весели празници !
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #161 -: Април 21, 2015, 22:29:30 pm »
здр. какво говорят тези резултати Chlamydia trachom. (Ig M)0.3 Index
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #162 -: Април 21, 2015, 22:30:21 pm »
Нищо не говорят без референтни стойности.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #163 -: Април 28, 2015, 18:34:37 pm »
Пропуснала съм да се похваля...Направихме ДНК теста за Хламидия на ММ (аз пропуснах поради други причини). Jbrul,six пак Благодаря! Послушах съветите ви и пуснахме пакета Хламидия+Микоплазми+Уреаплазми на еякулат в Геника (оказа се, че Централната им регистратура е близо до нас :)). Всичко е отрицателно! :P Сега се чудя дали да се върна с тези резултати при уролога или да не се занимавам вече. Добре, че ММ ме послуша и не избързахме с антибиотиците и всички останали лекарства и препоръки, които получихме за неговата НеХламидия. Сега се чудя аз да правя ли или не изследването също? При мен и на кръвните беше отрицателен резултат, ама то от ясно по-ясно, че вече на нищо не мога да вярвам :?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #164 -: Май 25, 2015, 15:41:54 pm »
Здравейте! Може ли да ми помогнете с резултатите от кръвно изследване за хламидия? Миналата седмица пуснах тест - ИгМ 15.7 , ИгГ 5.6 при реф стойности отриц. <9;  граничен 9-11 ; положит. >11  .. казаха ми, че имам прясна инфекция. Усъмних се и пуснах кръв в друга лаборатория след 1 ден- резултатите за ИгМ: 1.4 при реф стойности     <20.0 отрицателен;20-25 гран;>25.0 полож.
Минаха 3 дни и реших да пусна трети последен тест. Резултатите ми са:
Хламидия Trach. - Ig M и Ig G aнтитела ELISA   *   Профил   Виж по-долу
Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA   15.8   U/ml   <20.0 отрицателен;20-25 гранична; >25.0 полож.
Хламидия Trach. - Ig M Abs. антитела ELISA   0.1   U/ml   <20.0 отрицателен;20-25 гран;>25.0 полож.
Първите изследвания са правени в клиника Надежда в гр. Варна. Другите 2 в Лаборекспрес, гр. Варна.
Резултатите на партньора ми са отрицателни. Как е възможно да се получава такова разминаване в рамките на 5 дни?   8O :? Поводът за изследването ми е наличието на е-коли в урината. Възможно ли е заради тях да се получава такъв резултат? Съжалявам за многото въпроси, но лекарите зачитат рез. само от лабораториите, с които работят и ми е трудно да разчитам на тях.Благодаря предварително Smile
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #165 -: Май 26, 2015, 00:35:03 am »
Здравей! Не е изключено да има лабораторна грешка при първия резултат. При толкова противоречиви изследвания, препоръчвам да направиш ДНК тест, той е най-надежден и ще даде категоричен отговор. Дано е било грешка и резултатите са отрицателни. Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #166 -: Май 28, 2015, 18:47:35 pm »
Благодаря много! :) :) :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #167 -: Май 29, 2015, 12:15:27 pm »
Няма защо, за това сме тук :D Пиши как се развиват нещата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #168 -: Юни 08, 2015, 11:55:36 am »
Здравейте,
утре ни предстоят кръвни тестове на мен и мъжа ми за хламидия IgG, IgM, IgA като допълнително за мен и NK клетки. Имаме с доктора някакви съмнения, че имам някаква инфекция- вирус и заради това пускаме тестовете, искам да попитам обаче понеже не съм много на ясно нито с хламидията нито с тестовете далиако резултатите са положителни е възможно да са такива не заради хламидия, а заради друга инфекция? Доколкото прочетох тестовете търсят антитела и точно заради това се чудя дали е възможно ако е друга инфекция, а не хламидия тестовете да излязат положителни? Като излязат резултатите задължително ще пиша какви са вече за да ги коментираме и конкретно. Също се сетих, че искам да попитам утре сутринта преди да дадем кръв може ли да пием кафе, не мисля че би имало отношение към резултатите, но за всеки случай да питам?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #169 -: Юни 17, 2015, 12:55:35 pm »
резултатите:
на мъжа:
IgG 0,68 (N<1,1)
IgA 0,75 (N< 1,1)
IgM 0,84 ( N<1,1)

моите:
IgG 2,73 (N<1,1)
IgA 1,34 (N<1,1)
IgM 0,42 (N<1,1)
лимфоцити 20,90% моноцити 1,92% гранулоцити 67,92%
общи Т лимфоцити CD3+ / 65,45%/ ( 67%-76%)
субпопулация NK клетки CD3-/CD56+16+. /23,44%/ (9%-15%)
заключение:
от направения флоуцитометричен анализ на периферната кръв се установява:
1/ Обща популация на Т лимфоцити - понижена
2/ Популация на NK клетки ( CD3-CD16+56+) - значително повишена
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #170 -: Юни 17, 2015, 16:21:19 pm »
НК клетките са високи :( за другото не мога да коментирам. При мен Т клетките са нормални. Какво каза лекарят за НК клетките и лечението им?

Ще следя с интерес, щото и аз съм с такъв проблем...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #171 -: Юни 17, 2015, 16:59:26 pm »
още нищо, утре ми е часа. За другото излиза че имам хронична вече хламидия която явно е от одавна като на моменти се развихря или иначе казано в момента се е активирала съдейки по положителния IgA. Утре ще пиша подробности след консултацията .
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #172 -: Юни 17, 2015, 17:00:54 pm »
само забравих да допълня че това ми е единственото изследване и не съм знаела до сега следователно никога и не съм лекувала :(
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #173 -: Юни 18, 2015, 19:17:08 pm »
Значи днес ми мина прегледа и консултацията. Понеже не бях написала някои неща сега само ще допълня предния си коментар преди да кажа какво стана. Значи преди тестовете за хламидия два месеца подред на ехограф се виждаже че събирам някаква течност в коремната кухина която не е в следствие на овулация или от пукането на фоликули и е в по значително количество та доктора предположи дали не е някаква инфекция, в това време пък по друг повод си пусках ПКК която също показа отклонения които показват че има някаква инфекция или вирус. Та така решихме да пуснем и самите изследвания за хламидия, а преди да ги пуснем доктора веднаха ми изписа антибиотик и други лекарства тъй като явно се притесни от течноста и трябваше да отреагира. Днес като ме погледна на ехограф вече не се виждаше течноста явно антибитика си е свършил работата. Дали обаче е било достатъчно за хламидията да се оправи не се знае, видимо на ехографа няма течност. Видя се обаче че имам киста и сега ще пия лекарство за да я изчистя след което плана е да чакам да ми дойде менструацията и като дойде ще попия малко сумамед за всеки случай после ще пусна контролни изследвания за хламидия да видим дали съм я унищожила. Лекаря обаче обсъди вливания заради НК клетките като на този етап аз не бях съгласна и му отказах. Първо защото не съм сигурна доколко тези вливания ще имат ефект съдейки по прочетеното във форума и второ защото не съм сигурна в едно нещо за което точно смятах да попитам и вас и дали някой има опит да сподели. Значи аз си мисля така щом има инфекция затова и НК клетките са повишени вместо да правя вливания смятам да преборя инфекцията и с контролното изследване ако съм се изчистила от нея си мисля че би трябвало и НК клетките да спаднат. Демек ако оправя следствието да се оправи и последицата. Доколко обаче това е вярно се надявам някой да сподели с повече опит. Доктора е на мнение че нямало да паднат, но нещо не ми се вярва. Аз мисля че всеки организъм се самолекува по някакъв начин и понеже има инфекция организма започва да произвежда НК клетките и ако оправя инфекцията каква да е логиката те да продължават да са високи, според мен би трябвало да спаднат. Изкажете мнение , опит? Също и все пак ако някой е правил вливания ме интересува имало ли е ефект, до колко са спаднали? какви медикаменти са вливани? Също и ако можете да коментирате конкретно моя резултат на НК клетки като стойност? Доколко са зле? Колко са били при вас?
Предварително благодаря
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #174 -: Юни 18, 2015, 19:36:58 pm »
Браво, много се радвам, че писа. Значи, аз също смятам, че инфекцията може да вдигне клетките.

Вливания и аз отказах. За мен те са третиране на "симптома", не са "лекуване на проблема".

Но след два мисседа съм готова да се подложа на вливки.

Аз се консултирах с един американски лекар имунолог много е добър. Той търси и намира проблема. В БГ изследват само имуно -фено тип, а той изследва абсолютно всичко в имунната система. И той ми каза така: само едни високи НК клетки нищо не значат и сами по себе си те не пречат, ако всичко друго е в норма. Затова идва и това различие в мнението на лекарите по въпроса за НК клетки. Някои доктори казват --> ето пациент с високи НК клетки, без вливки и нормална бременност, следователно вливките са глупост. А други казват --> ето пациент с 5-6 спонтанни аборти и само след вливки се постигна бременност.

Та тук идва мнението на този лекар от Ню Йорк, че високи клетки без вливки, водят до нормална бременност, ако всичко друго е наред и в норма. Но той изследва от пиле мляко дето се вика... И знае кои комбинации са опасни и за различните комбинации, различно лечение има, не е винаги имуновенин, както масово се практикува.

За нещастие, това светило, взима толкоз скъпо, че аз не мога дори да се тествам, какво още не ми е в норма, та в комбинация с високите ми НК клетки води до миссед...

Затова съм решила още веднъж да пробвам, и ако пак миссед, ще се подлагам на масовите вливки с имуновенин.

Ти имаш ли спонтанни аборти и би ли рискувала да "пробваш" бременност без вливки?

Най добре тествай пак НК клетките, но преди това взимай поне 8 седмици омега 3 от риба. Тя помага за смъкване на НК клетките. Успех и като направиш контрола, пиши пак!

Успех и дано се включат момичета с опит с хламидии, защото аз не мога да помогна. Аз само с НК клетки се занимавам...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #175 -: Юни 18, 2015, 19:57:22 pm »
не съм имала аборти , не мога изобщо да забременея.... Никога не съм успявала да забременея. А иначе за вливанията доктора не каза имуновелин ами нещо май с о започваше което не съм го чувала и затова и не успях да го запомня. Даже се надявах ако някой каже с какво са го вливали да успея да се сетя :) Твоите НК клетки в следствие на хламидия ли са повишени или друго? Аз изобщо не съм запозната сега се сблъсквам с тях но доколко прочетох в някой случай се повишават и от щитовидната жлеза. В тази връзка моето ТСХ е малко повече та не знам и то доколко би било от влияние. Преди пиех еутирокс та скоро мисля пак да почна защото така го свалях до 1,5 което трябва да е за забременяване. Отностно това което написа за Омега 3 и рибата се сещам че аз изобщо не ям риба и много я мразя дори не си спомням какъв и е вкуса от дете не ям. Бях го споделила още преди много време с доктора и той ми изписа витамини на допелхерц омега 3 + витамин Е които са но пих малко и спрях защото са егати огромните хапчета и направо е отвратително като преглъщане усещам как ми пада по целия хранопровод отврат направо, ама сега като каза и май ще почна пак да се насилвам да ги пия
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #176 -: Юни 18, 2015, 19:58:30 pm »
забравих да питам твоите НК клетки колко са високи и моите много ли са зле? Дали биха спаднали като съм сигурна че съм се излекувала от хламидията?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #177 -: Юни 18, 2015, 20:05:00 pm »
и понеже бързам забравих да ти благодаря ама да ти БЛАГОДАРЯ с главни букви много ценна информация сподели и ми е много полезно. Още веднъж благодаря и ме прощавай :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #178 -: Юни 18, 2015, 20:23:03 pm »
Моля и пак заповядай, тук нали затова сме се събрали да обменяме опит... Ами омегите, големи-малки взимай ги и да знаеш, че при хора с високи НК, в момента, в който ги спрат и НК пак се качват...така че без прекъсване, докато родиш ги взимай.

Аз нямам хламидия, но имам имунодефицит някакъв + високи НК клетки, заплетен случай...

Значи, ако не си била бременна, трябва от начало да се почне с изследванията, а не с НК клетки.

При кой специалист ходиш?

На мъжа спермограма трябва да се направи. Твоята хламидия като се излекува, задължително цветна снимка на тръби си направи, защото хламидия та запушва тръбите.

След това си направи хормони на 3 ден от цикъла дето се правят. Ако щотовидната не е наред, там също трябва да оправиш ситуацията.

И чак като забременееш си направи контрола на НК, ако са високи, по добре направи вливка, за да не рискуваш да загубиш бебето. Но вливки на този етап в никакъв случай!

Даже погледни в имунологичния подфорум... Вливките може изобщо да не ти свалят НК клетките, но те предпазват бебето от клетките. Демек дори и високи да са, като правиш вливки, бебето е предпазено... Вливки ей така още преди бебето да е напът няма смисъл. Най-много, ако евентуално се наложи ин-витро, преди процедурата една вливка евентуално за да не саботират имплантацията НК клетките. Но при естествено забременяване, след положителният тест се правят вливки.
« Последна редакция: Юни 18, 2015, 20:26:27 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #179 -: Юни 18, 2015, 20:48:54 pm »
много , много ти благодаря :) Макар и да съм ти леко сърдита след като написа да пуя тия огромни хапчища до бременност  :D базикам се разбира се :)
Значи ние не тръгваме тепърва по пътя от отдавна сме на него , просто сега това са допълнения към останалите ни проблеми :) и спермограми много имаме с малко проблеми в тях и хормонални проблеми имам аз освен тези неща и общо взето май трябва да питаш какво ни няма :) Цветна снимка правих преди две години и тръбите бяха проходими заради което не се бяхме сещали за хламидия , тя вероятно като превъртях лентата съм се заразила преди 9-10 год и имам основание да мисля че тогава е станала. Та някакъв по не стандартен случай съм че тръбите са били проходими. Понеже хламидията е хронифицирала и се обостря от време на време както в момента вече снимката е под въпрос в смисъл вече не се знае след нея дали не са се увредили. Плана ми е първо лекувам хламидията защото се е активирала след което правя контролно изследване да видя дали съм я премахнала от пътя си през това време пия Омега 3 и почвам пак еутирокса за тсх за да изключа всички възможни фактори за повишаванети на НК клетките и след това да ги пусна пак да видя дали са се смъкнали, за тръбите не мисля да правя нова цветна снимка а директно лапароскопия тъй като щом имаше течност в коремната кухина и хламидията е хронифицирала най вероятно вече имам тазово възпалително заболяване и мисля че дори и тръбите да пропускат имам множество сраствания и опаковани яйчници и фиксирани тръби а това няма как да се разбере с цветна снимка затова мисля че лапароскопията е най добре. Та чак след този план ако не са се смъкнали и НК клетките ще му мисля за вливания а и от лапарото ще се разбере дали ще е ествествено или ин витро. Попринцип не ми се рискува да забременявам с високи НК клетки и ще обмисля вливания но не и на този етап, а след всичко което съм намислила. Все пак смятам и имам надежда че може и да паднат НК след като елиминирам хламидията  и тсх като фактори и включа омега 3 .
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #180 -: Юни 18, 2015, 20:54:17 pm »
сетих се още нещо прочетох че НК клетките атакуват както вирусно заразени клетки така и тумори в тая връзка понеже мисля как да елеминирам всичко що може да оказва влияние върху повишението им да питам дали като възможна причина не е и един фиброаденом на гърдата който имам и е следствие пък на разбърканите ми хормони? Той е доброкачествен тумор но тъй като прочетох че НК клетки и това атакуват дали и това не е причина да са повишени?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #181 -: Юни 19, 2015, 00:08:39 am »
Може и това да е... Но НК клетки контрола направи чак след лапарото и след всички други изследвания. НК само когато си готова за забременяване. Защото ако ги направиш след 6 месеца, а почнете опити за забременяване след 9 месеца, те няма да са актуални... Те се менят в зависимост от всички гореупоменати заболявания и проблеми, които имаш... Ако ще правиш инвитро изследвай ги в цикъла преди стартиране на и витрото. Аз нямам проблем с имплантацията, а при мен са доста високи и двата вида НК клетки. Аз имам проблем с износването. А вливки преди процедура се правят само ако имаш проблем с имплантацията.

Така че ако евентуално забременееш спонтанно и по естествен начин, докато си пиеш антибиотика и чакаш за лапаро, не се притеснявай, можеш да почнеш вливките след положителният тест :)
 Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #182 -: Юни 19, 2015, 12:45:20 pm »
ок. Много благодаря за всичко :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #183 -: Ноември 04, 2015, 16:23:07 pm »
Моля, някой да ми разчете резултатите, след лечение имам или нямам хламидия.

Преди лечение:

IgG 85 (+) при референтна ст/ст < 16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+) positive
IgM 2.24 (+) при референтна ст/ст < 0.9 negative, bordline 0.9-1.1; >1.1 positive

След лечение:

IgG 20 (+) при референтна ст/ст < 16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+) positive
IgM 0.223 (-) при референтна ст/ст < 0.9 negative, bordline 0.9-1.1; >1.1 positive
IgA 0.3 (-) при референтна ст/ст < 0.8 (-) negative, 0.8-1.1 граничен резултат, >1.1 (+) positive

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 16:35:03 pm от map81 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #184 -: Ноември 04, 2015, 17:18:39 pm »
Здравей! Резултатите са ти добри, свалила си титрите под долна граница, дори и на IgG, което е гранично, но това е нормално. Те падат най-бавно и отнема време. Важното е, че в момента няма активна инфекция. Съветвам те, обаче, след няколко месеца да повториш изследването, за всеки случай. Също така, задължително ЦС, за да се види дали няма поражения по тръбите. Като гледам, хванали сте ги в началото гадините, дано да се е раминало и да не са направили бели.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #185 -: Ноември 05, 2015, 14:55:10 pm »
Благодаря ти много.  :D
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #186 -: Януари 27, 2016, 13:28:04 pm »
Здравейте дами, имам следната ситуация. В КИРМ Плевен ми пускат кръвно изследване за Хламидия за да затвърдят нуждата от цветна снимка. Излиза резултатът IgG + , IgA - . Съответно искат да ме приспиват за цветна снимка на база тези резултати. Обаче аз съм лекарско чедо и реших да направя кръстосана проверка на нещата. Отидох в лаборатория на близки. Направиха изследването наново, два пъти го пуснаха и резултатът е отрицателен - категорична грешка в КИРМ Плевен. Сега съм с дилема дали да вярвам и а другите им изследвания?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #187 -: Януари 28, 2016, 09:23:42 am »
Най-точното е изследване е ДНК тестът, не кръвното изследване. Направете PCR тест, за да се уверите, че всичко е ок.
Предполагам знаете, че IgG е показател за стара хронифицирала инфекция и той може да бъде положителен, докато останалите два титъра са отрицателни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #188 -: Февруари 06, 2016, 00:31:16 am »
Здравейте, правих кръвен тест в цибалаб и трите показателя  IgG, IgM, IgA бяха положителни. След няколко дни направих PCR тест в Геника и беше отрицателен. Как мога да тълкувам това? Нормално ли е такова разминаване?
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #189 -: Юни 13, 2016, 19:32:09 pm »
Здравейте,
Виждам тук много коментари, опитах се да си отговоря сама, но изводът, до който стигнах, е противоположен на заключението на лекуващия лекар.
Проблемът ми е следния:
На 11.05.2016г. си направх кръвни изследвания за хламидии и резултатът беше меко казано стресиращ:

Изследване: Chlamidia Trach. Ig A + Ig G
Резултати: Ig A антитела ELISA > 200.0 U/ml   < 20 отрицателен;20 - 25 граничен;>20 положителе         
                Ig G антитела ELISA > 200.0 U/ml   <20.0 отрицателен;20-25 гранична; >25.0 положителен

След това по препоръка на лекаря на 06.06.2016г. направих ДНК тест:

Изследване: Хламидия (ДНК тест + Ig G)
Материал за изследване: Клетъчен материал + кръв
Метод на изследване:   Качествен ДНК анализ - PCR/real-time PCR
Забележка: Chlamydia trachomatis – Ig G = 2.50 (< 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.)
Резултати: Chlamydia trachomatis   - Отрицателен
               Chlamydia trachomatis – Ig G - Положителен

Може ли някой да ми помогне с разчитането на тези резултати? В крайна сметка имам ли инфекция?
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #190 -: Юни 13, 2016, 20:13:38 pm »
Има да, колкото и гадно да звучи  :?
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #191 -: Юни 13, 2016, 20:40:59 pm »
Гадно или не, важното е да знам със сигурност.
След като знам, поне ще започна лечение.
А какво означава отрицателен ДНК тест в този случай?
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #192 -: Юни 13, 2016, 20:55:02 pm »
Обсъдете резултатите със лекар, най добре, ако те са назначени от лекар със същият,който ги  е назначил. ДНК тест (PRC тест)  - търси ДНК на микроорганизмите в цервикален секрет при жената, простатен и уретрален секрет при мъжа. Това изследване засича само свежа или остра инфекция.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #193 -: Юни 13, 2016, 21:29:47 pm »
ДНК тестът показва, че има положителен титър за антитела, т.е. за вече преминала инфекция.
При нас също имаше спорни резултати преди време (писала съм в темата). Партньорът ми имаше положителен резултат от кръвния тест, аз бях с отрицтелен. Пуснахме ДНК тест на еякулат и всичко излезе отрицателно.
Най-добре коментирай резултатите с лекаря си. Единствено той ще ти даде компетентна информация за ситуацията, в която си.
Успех и дано всичко е наред.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #194 -: Юни 13, 2016, 22:09:14 pm »
Явно ще трябва да се лекуваме... а така ме зарадва този отрицателен резултат! :)
Благодаря!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #195 -: Юни 14, 2016, 08:39:48 am »
Резултатът от теста е ясно написан - отрицателен. Това значи, че в момента няма налична прясна активна инфекция. Но, положителният резултат за IgG говори, че инфекция е имало и в момента тя вероятно е хронифицирала и е много възможно да е преминала към горната част на половата система /малък таз/. И да се пият лекарства в момента, няма особен смисъл, най-много да се свалят титрите на IgG, но това няма да промени факта, че е имало хламидия, нито ще я махне. Аз така пих няколко месеца подред, точно при положителна IgG, но почти не паднаха. Съветът ми е да се направи изследване и за микоплазми и уреаплазми и ако е чисто - цветна снимка, за да се види има ли поражения.
АЗ не разбрах защо ДНК тестът е бил с кръв, а не с цервикален секрет?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #196 -: Септември 10, 2016, 13:46:00 pm »
Здравейте!

Много се надявам тук някой да помогне!

Преди няколко дни ми откриха хламидя от ДНК тест. Преди 5 месеца си правих същия тест и беше отрицателен, а през цялото време(и преди първия отрицателен тест) съм само с един партньор.

Кръвни тестове за хламидия никогане съм правила. Не живея в България и тук (в Дания) дори и не правят кръвен тест за хламидия. Лекарите ми обясниха, че най - вероятно съм се инфектирала през периода между първия направен тест и този последния. Много съм объркана, а и в момента кръвен тест не мога да направя... Наистина ли е по - вероятно да имам "свежа инфекция" и да съм се заразила на скоро? Или как ако съм я имала от преди, ДНК теста е първо отрицателен и 5 месеца по - къно - Положителен ...  :( :( :(
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #197 -: Декември 19, 2018, 11:20:15 am »
Момичета, направих кръвни тестове за хламидия трахоматис.

Резултати:

IgA - 5.85 (до 10 - негативно, от 10 до 15 - гранично, над 15 - положително)
IgG - 7.93 (до 10 - негативно, от 10 до 15 - гранично, над 15 - положително)
IgM - 0.29 (до 0,9 - негативно, от 0,9 до 1,1 - гранично, над 1,1 - положително)

Тествах се 50 дни след рисков контакт със случаен партньор. Според вас има ли нещо обезпокоително и трябва ли да повторя изследването?

Притесняват ме по-високите нива на IgG.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #198 -: Декември 19, 2018, 11:28:14 am »
Не са високи. IgG се повишава при наличие на стара инфекция хламидия. Първо стойността му не е висока и второ първо се повишава IgM, след това IgA и чак тогава IgG (след по-дълъг период носителство на хламидия). Резултатите са супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #199 -: Декември 19, 2018, 11:31:42 am »
Не са високи. IgG се повишава при наличие на стара инфекция хламидия. Първо стойността му не е висока и второ първо се повишава IgM, след това IgA и чак тогава IgG (след по-дълъг период носителство на хламидия). Резултатите са супер.
Супер, благодаря ти. А кога (след колко дни след евентуално инфектиране) започва повишаването на IgM. Има ли шанс още да не се е повишило?

п.с. Рисковият контакт беше на 25 октомври, а изследването е от 17 декември.
« Последна редакция: Декември 19, 2018, 11:34:34 am от Stani77 »