0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #40 -: Май 12, 2006, 10:52:45 am »
Цитат на: galileo
Това което аз знам е,че Национален Център по заразни и паразитни болести се намира на "Янко Сакъзов"26,защото съм ходила преди за изследване за имунната система.Доволна съм вниманието което ми обърнаха тогава и за това питам и щом казвате,че са добри ще си пусна и там едно изследване.Между другото и личната на там ме опъти.Благодаря ви момичета!


Ще чакаме новини и отговор от теб Галилео. Успех мила!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #41 -: Май 13, 2006, 19:49:30 pm »
Благодаря Starlet.
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #42 -: Май 15, 2006, 11:33:51 am »
И при мен откриха хламидия - IgG - 18 при референтни 0-9
Сега ме мори въпроса откъде са се взели и какво ли са причинили:(
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #43 -: Май 15, 2006, 12:32:33 pm »
Цитат на: Sulzica
И при мен откриха хламидия - IgG - 18 при референтни 0-9
Сега ме мори въпроса откъде са се взели и какво ли са причинили:(


А само IgG  ли си пуснала? Само чрез него неможе да се разбере дали е напреднала, хронифицирана  инфекция или т.н свежа инфекция.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #44 -: Май 16, 2006, 18:20:48 pm »
Цитат на: Sulzica
И при мен откриха хламидия - IgG - 18 при референтни 0-9
Сега ме мори въпроса откъде са се взели и какво ли са причинили:(


Пускаш непременно и  IgА естествено + IgG. Тогава на база двата показателя се правят изводи. Ако е необходимо и се повтарят след две седмици (това по преценка на лекаря когато резултатите са гранични). Но най-добрият вариант е PCR тест за хламидия в централна вирусология в София. Успех сълзица!!!!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #45 -: Май 16, 2006, 21:51:31 pm »
Chlamydia trachomatis IgG   1.8 (+)   (N < 1.1)
           Chlamydia trachomatis IgA   1.23 (+)   (N < 1.1)
Kaк може да се интерпретира този резултат, остра фаза в момента и прекарана преди инфекция?
има или няма хламидия ?
« Отговор #46 -: Май 17, 2006, 00:02:43 am »
Аз съм доволна от "Цибалаб",досега не са ми обърквали изследвания,дори спермограма.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
има или няма хламидия ?
« Отговор #47 -: Май 17, 2006, 08:12:11 am »
Цитат на: alia_alia
Chlamydia trachomatis IgG   1.8 (+)   (N < 1.1)
           Chlamydia trachomatis IgA   1.23 (+)   (N < 1.1)
Kaк може да се интерпретира този резултат, остра фаза в момента и прекарана преди инфекция?


Изследването показва, че в момента се развива инфекциозен процес, т.н свежа инфекция. Необходимо е да се проведе антибиотично лечение с подходящ антибиотик.
Лекуват се и двамата партньори и по време на лечението никакъв пол.контакт, за да се избегне повторно заразяване.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #48 -: Май 17, 2006, 10:11:06 am »
Цитат на: morkovche
Аз съм доволна от "Цибалаб",досега не са ми обърквали изследвания,дори спермограма.


Морковче ще мога да ти кажа със сигурност за коректността на Цибалаб след като потретя изследванията. Но това не е първото оплакване от тях като лаборатория. Наистина имат добра организация, но аз лично честно казано се съмнявам че въобще правят изследванията. Поне при мен се получи така, а мисля че и при още няколко момичета посещаващи форума. Но за да не бързам ще изчакам и ще потретя изследванията за по сигурно и ще пиша после.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #49 -: Май 17, 2006, 10:16:10 am »
Цитат на: alia_alia
Chlamydia trachomatis IgG   1.8 (+)   (N < 1.1)
           Chlamydia trachomatis IgA   1.23 (+)   (N < 1.1)
Kaк може да се интерпретира този резултат, остра фаза в момента и прекарана преди инфекция?


alia_alia непременно се лекувайте мила. И спазвайте всички препоръки. Мисля че ти беше с неизяснен стерилитет доколкото си спомням. Е дано това да се окаже накрая причината (все пак е възможно). И за да не чакате след това 40 днис след приключването на лечението да проверите дали е излекувана гадината. След като приключите с лечението и двамата си направете PCR по възможност в София (и още по-добре в централна вирусология) две седмици след последният прием на антибиотика (все пак срока е по-малък) и през тези две седмици продължавайте да се пазите с презерватив, защото все пак е възможно единият да се излекува, а другият не и да се наложи повторно лечение. Успех мила!!!!  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #50 -: Май 17, 2006, 11:25:49 am »
Denis, Starlet, благодаря ви.
 :balk_21:
Не ми е ясно как може да е свежа инфекция, но резултатите това показват, и затова попитах тук.
А за този PCR тест, знаете ли, дали може ли да се вземе материал и да се прати по куриер  в Централна Вирусология?
има или няма хламидия ?
« Отговор #51 -: Май 17, 2006, 14:36:06 pm »
Мисля,че едвали ще може да се прати по куриер,защото и този тест до колкото съм запозната е от влагалищен секрет,а те трябва да се занесат веднага за изследване поне аз като съм правила за хламидия с тест(е не знам дали е точно такъв PCR,но е от влагалището)доктора веднага ме кара да го нося и те веднага правят теста.Но все пак ако има момичета които знаят как е точно нека да пишат,че и ние ако може да си изпратим за изследване.
има или няма хламидия ?
« Отговор #52 -: Май 17, 2006, 14:59:54 pm »
Ами за мъжа знам - дава урина, по куриер мисля не може.
Благодаря ти, Бени!







*

    rosaura

HLAMIDIA
« Отговор #53 -: Юни 10, 2006, 12:41:07 pm »
ZDRAVEITE:) Napravih si kraven test za hlamidia i rezultatite mi pokazvat slednoto
Хламидия Trach IgG
 18.2                            0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)
Хламидия Trach IgM
10.4
0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Tova mai ozna4ava 4e sam imala prekarana takava?! I az neznam kakvo to4no ozna4avat tezi rezultati, dali e nujno le4enie sega sled kato v momenta e grani4en?!

Blagodarq  :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: HLAMIDIA
« Отговор #54 -: Юни 10, 2006, 12:57:45 pm »
Цитат на: rosaura
ZDRAVEITE:) Napravih si kraven test za hlamidia i rezultatite mi pokazvat slednoto
Хламидия Trach IgG    18,20-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Хламидия Trach IgM    10.40-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Tova mai ozna4ava 4e sam imala prekarana takava?! I az neznam kakvo to4no ozna4avat tezi rezultati, dali e nujno le4enie sega sled kato v momenta e grani4en?!
Blagodarq  :D

Резултатът ти полказва, че много скоро си боледувала от Хламидия. За това  говорят антителата М, които още не са намаляли.
Необходимо е антибиотично лечение.
Лекуват се и двамата партньори.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: HLAMIDIA
« Отговор #55 -: Юни 10, 2006, 16:39:12 pm »
Цитат на: denis
Резултатът ти полказва, че много скоро си боледувала от Хламидия. За това  говорят антителата М, които още не са намаляли.
Необходимо е антибиотично лечение.
Лекуват се и двамата партньори.


Ми що не вземеш да им изпишеш и антибиотика както си почнала????
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: HLAMIDIA
« Отговор #56 -: Юни 10, 2006, 16:43:42 pm »
Цитат на: rosaura
ZDRAVEITE:) Napravih si kraven test za hlamidia i rezultatite mi pokazvat slednoto
Хламидия Trach IgG
 18.2                            0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)
Хламидия Trach IgM
10.4
0-9 (Отр.), 9-11.0 (Граничен) , над 11.0 (Пол.)

Tova mai ozna4ava 4e sam imala prekarana takava?! I az neznam kakvo to4no ozna4avat tezi rezultati, dali e nujno le4enie sega sled kato v momenta e grani4en?!

Blagodarq  :D


Всеки добър и себеуважаващ се лекар би ти препоръчал повторно изследване след 2 седмици. И то на IgG и IgА антитела. IgM антителата в случая с хламидията не са показателни!!! И за да не започвате да пиете силен антибиотик просто ей така за всеки случай (което пък е страшно вредно за организма), направи повторни изследвания и то по възможност в друга лаборатория.

Ето ти повече инфо за хламидиалната инфекция!

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3143&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F5%EB%E0%EC%E8%E4%E8%FF&start=20

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2593&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F5%EB%E0%EC%E8%E4%E8%FF&start=60
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rosaura

има или няма хламидия ?
« Отговор #57 -: Юни 10, 2006, 20:15:19 pm »

Blagodarq na vsi4ki koito mi dadoha saveti:) [/b]

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #58 -: Декември 14, 2011, 16:05:35 pm »
Zdraveite momi4eta, za parvi pat 6te pi6a tuk, malko se pritesnqvam. Eto i kakav mi e problema, ot dosta vreme hodq po doktori i vse pravqt izsledvaniq, dnes otnovo bqh uj na posleden pregled, pri koeto doktorkata mi kaza 4e pak sam imala malak problem i bilo hubavo da napravim edni izsledvaniq za hlamidiq i mikroplazmi, do sega takiva ne mi bqha praveni. I pitaneto mi e ima li nqkakvi simptomi ako ima6 hlamidiq. Rezultata 6te e gotov sled 3 dni, a se pritesnqvam strahno mnogo  :( Ve4e sabsem se obarkah.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #59 -: Декември 14, 2011, 17:51:42 pm »
masarii
Пиши на кирилица
Най-често няма никакви симптоми, че има заразяване с Хламидия трахоматис.
Може да се открие случайно - ако има някакво течение причинено от друг патоген / напр. гъбички/, които са съпътстващи Хламидията.

Пиши какви са резултатите

« Последна редакция: Декември 14, 2011, 18:28:10 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум