0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
има или няма хламидия ?
« Отговор #20 -: Май 08, 2006, 10:11:00 am »
Здравейте!
Да Ви кажа какво разбрах аз за тия изследвания:По принцип.
Значи: Според мен е хубаво да се направи кръвен тест Елиса ама с трите буквички
Chlamidia Trach -lg G и lg M и lg A
При резултати Отрицателни lg M и lg A  и положит. lg G Спокойствие! Всичко е наред и няма наличие на инфекция която да се предаде по полов път.Гаранция!Това означава че е прекарана хламидия преди време и организма е изградил имунен отговор.което значи че стойностите на lg G  ще падат доста бавно и за това отчитат положител.Това не значи че има действаща хламидия. И не значи че ще се предаде на партньора.А също и може единия от партньорите да има, а другия да няма.Защо ли? Защото при тоя случай е наистина въпрос на имунна защита на организма.Ако имунната с-ма е силна то тя може да отговори на гадината и да не я допусне в организма.
Аз така ги разбрах нещата с пустата гад.Дано съм била ясна и полезна! 8)
а тези резултати
« Отговор #21 -: Май 08, 2006, 16:56:29 pm »
IgA- <1/8   , при <1/8-отрицателна
IgG 3AE, <9-отрицателно

това IgG 3 значи ли ,че съм боледувала някога?
*
Re: а тези резултати
« Отговор #22 -: Май 08, 2006, 18:13:12 pm »
Цитат на: ruriana

това IgG 3 значи ли ,че съм боледувала някога?

Щом IgG ти е под 9, значи че теста за хламидии ти е отрицателен. Ако беше над тази стойност тогава би имало вероятност да си я преболедувала. Така че спокойно :).
да но
« Отговор #23 -: Май 09, 2006, 08:49:04 am »
да но преди около 3 години имах положителен тест при тест с намазка и пих антибиотик.
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #24 -: Май 09, 2006, 09:41:24 am »
ruriana,
Важното е че сага ти е отрицателен и това е Хубаво! БРАВОООО!
bori ти го е написла много точно! Нищо ти няма  :!:   :D
благодаря
« Отговор #25 -: Май 09, 2006, 09:51:07 am »
:D
*
има или няма хламидия ?
« Отговор #26 -: Май 09, 2006, 09:56:31 am »
Рури, ами поне по кръвните ти резултати мисля, че не си имала хламидии. Но все пак не съм нито лекар, нито медиум :lol: . Щом казваш, че си се лекувала, значи че аз може да греша. Ще се радвам :) , ако Старлетчето се включи и ни разясни малко повече за IgG. Но сега се вижда, че изследването ти е отрицателно и че в момента нямаш :) .
*

    margo_nei

пак за тая хламидия....
« Отговор #27 -: Май 09, 2006, 17:16:19 pm »
Здравейте и от мен!И аз "чепкам" тази тема от няколко месеца..Само преди седмица си правих тест IgG - резултат 9 / Цибалаб/. Преди 2 месеца ми изкараха + резултат / но в други мерни единици / - 1/128. С мъжа ми пихме по 10 дена доксициклин.Бре да му се не види-така ли за 2 месеца драстично спадане??!!Единия май - първия - не е много верен....?? :?:
има или няма хламидия ?
« Отговор #28 -: Май 09, 2006, 23:46:56 pm »
Здравейте и от мен! И аз нещо немога да свана тези резултати с хламидиата. 2001г. правих изследване за хламидия резултата беше 1:32. Тази година правих пак хламидия трахоматис IgG резултат 1:256.Изписаха ми да пия Азатрил 1мес.ец,но аз за по-сигурно пис след това и Сумамед,защото ми казаха,че са по-ефикасни(по-скъпи) и сега на08.05 пуснах ново изследване за хламидиа IgA под 1:8. Моля някой да ми обясни какъв е резултата имам или съм се излекувала.Заключението на док. е"няма данни за активност на инфекцията",ама аз немога да си обясня как при такава голяма разлика при предишното изследване се вече няма.Благодаря предварително!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #29 -: Май 10, 2006, 00:07:41 am »
Галилео дай референтни стойности и на двете изследвания. Въобще напиши всичко което пише на тях. По отношение на изследванията в Цибалаб аз също се съмнявам че са коректни като лаборатория. А за Азатрила направо съм шокирана  8O  как така ще ти го изпишат за един месец, че ти и на своя глава си повторила лечението със Сумамед. Това е опасно ще си увредиш бъбреците, черният дроб и какво ли още не! Да не говорим че е силен антибиотик един от най-силните!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #30 -: Май 10, 2006, 08:40:39 am »
Цитат на: Starlet
А за Азатрила направо съм шокирана  8O  как така ще ти го изпишат за един месец, че ти и на своя глава си повторила лечението със Сумамед. Това е опасно ще си увредиш бъбреците, черният дроб и какво ли още не! Да не говорим че е силен антибиотик един от най-силните!

Сумамед,Азатрил/Азитрокс/ са за по 10 дни максимум,  следва месец почивка, контролен преглед и тогава ако не е излекувана хламидията се предписва по-слаб антибиотик.Специално с тия  трябва внимателна дозировка, лично на мене нищо ми нямаше, но на мъжа ми много тежно му понесоха.
има или няма хламидия ?
« Отговор #31 -: Май 10, 2006, 11:59:56 am »
Цитат на: galileo
Здравейте и от мен! И аз нещо немога да свана тези резултати с хламидиата. 2001г. правих изследване за хламидия резултата беше 1:32. Тази година правих пак хламидия трахоматис IgG резултат 1:256.Изписаха ми да пия Азатрил 1мес.ец,но аз за по-сигурно пис след това и Сумамед,защото ми казаха,че са по-ефикасни(по-скъпи) и сега на08.05 пуснах ново изследване за хламидиа IgA под 1:8. Моля някой да ми обясни какъв е резултата имам или съм се излекувала.Заключението на док. е"няма данни за активност на инфекцията",ама аз немога да си обясня как при такава голяма разлика при предишното изследване се вече няма.Благодаря предварително!


Ако си дадеш и референтните за IgA, щото има поне две схеми на отчитане, плюс това за да е ясно се взема предната и следващата стойност, при теб едното е IgG, другото IgA, няма база за сравнение. Колкото до лекарствата са доста зверски и затова по-горе приложените схеми е необходимо да се дозират от лекар за конкретния човек. след като 6 седмици след лечението не си направила контрола вероятно още тогава не е била излекувана. Друго което се сещам защо стойностите се покачват след лечение както беше при мен е че има моменти в които тази гадина се покрива- касулова се и когато приложиш лечение тя се развихря, за това трябва да се мори го дупка. Успех в лечението трябва упорита борба, защото не винаги е достатъчен само един курс на лечение, за предпочитане е разултатите от изследванията да са от една и съща лаборатория.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
има или няма хламидия ?
« Отговор #32 -: Май 10, 2006, 12:00:54 pm »
Цитат на: galileo
Здравейте и от мен! И аз нещо немога да свана тези резултати с хламидиата. 2001г. правих изследване за хламидия резултата беше 1:32. Тази година правих пак хламидия трахоматис IgG резултат 1:256.Изписаха ми да пия Азатрил 1мес.ец,но аз за по-сигурно пис след това и Сумамед,защото ми казаха,че са по-ефикасни(по-скъпи) и сега на08.05 пуснах ново изследване за хламидиа IgA под 1:8. Моля някой да ми обясни какъв е резултата имам или съм се излекувала.Заключението на док. е"няма данни за активност на инфекцията",ама аз немога да си обясня как при такава голяма разлика при предишното изследване се вече няма.Благодаря предварително!


Ако си дадеш и референтните за IgA, щото има поне две схеми на отчитане, плюс това за да е ясно се взема предната и следващата стойност, при теб едното е IgG, другото IgA, няма база за сравнение. Колкото до лекарствата са доста зверски и затова по-горе приложените схеми е необходимо да се дозират от лекар за конкретния човек. след като 6 седмици след лечението не си направила контрола вероятно още тогава не е била излекувана. Друго което се сещам защо стойностите се покачват след лечение както беше при мен е че има моменти в които тази гадина се покрива- касулова се и когато приложиш лечение тя се развихря, за това трябва да се мори го дупка. Успех в лечението трябва упорита борба, защото не винаги е достатъчен само един курс на лечение, за предпочитане е разултатите от изследванията да са от една и съща лаборатория.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

има или няма хламидия ?
« Отговор #33 -: Май 10, 2006, 15:18:23 pm »
Значи на първото изследване пише само хламидия(не пише каква) резултата е 1:32(допустимо 1:16)това е от преди 4год.Тогава не ми назначиха лечение.Тази година на 7.02 направих пак хламидия трахоматис IgG-1:256(dopustimo1:16).Тогава личната каза,че това е страшно много и ми изписа Азатрил и каза,че трябва да го пия поне един месец.Аз изпих само три опаковки от тях,след две седмици си взех и Сумамед една опаковка от 3 хапчета.След като изпих всичко сега на 8.05 пуснах пак хламидиа трахоматис IgA- под1:8(допустимо под 1:8 ).За последното изследване тая дето ми зема кръв ме пита дали е след лечение или не,аз казах,че е след лечение и тя затова ми е пуснала IgA.
има или няма хламидия ?
« Отговор #34 -: Май 10, 2006, 15:21:00 pm »
Госта съм аз забравих да се логна преди това.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #35 -: Май 10, 2006, 17:30:21 pm »
Галилео след 2 седмици от последното изследване отиди в същата лаборатория, където си изследвала последно IgA и си пусни нови изследвания, но този път пусни IgA и IgG. Това според мен. Ако има ново повишение на стойностите макар и леко. Бягай при лекар ,който има достатъчно опит с тази инфекция. Момичетата ,които пускаха ПиСиАр в централна вирусология бяха доволни от консултациите с лекаря там, и от изследването разбира се. Мисля ,че ще получиш доста компетентно мнение ако има някакъв проблем със стойностите на двата показателя, а и ще ти бъде назначено адекватно лечение (евентуално). Но схемата която си направила е доста зверска и не мисля ,че ще се наложи лечение. Успех ти желая мила!!!!  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #36 -: Май 10, 2006, 18:38:25 pm »
Благодаря Старлет за съвета ще направя пак изследването.Също да питам за Центъра по заразни и паразитни болести там верни ли са изследванията?Някой правил ли е там изследване за хламидия?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #37 -: Май 11, 2006, 01:42:00 am »
Цитат на: galileo
Благодаря Старлет за съвета ще направя пак изследването.Също да питам за Центъра по заразни и паразитни болести там верни ли са изследванията?Някой правил ли е там изследване за хламидия?


Не съм сигурна ,но нека Фреш да подвърди мисля че точно за това става въпрос. Определено обаче не съм сигурна ,защото Фреши беше писала централна вирусология - София ,но дали е едно и също честно казано незнам. Все пак убеждението ми е че няма да има проблеми но е добре да се подвърди убеждението ми  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
има или няма хламидия ?
« Отговор #38 -: Май 11, 2006, 10:08:19 am »
Ето какво разбрахме ние:

На мъж ми лекарка, на която има доверие, му препоръча Националният център по паразитни болести и му даде телефон - мястото се оказа на бул. Мадрид. Когато той отиде там, първо (охраната може би) пробвали да го насочат към сграда някъде до затвора, но според дадения му телефон отишъл в крайна сметка в лаборатория на Мадрид, където му направиха две изследвания, към 23 лева струва някъде. Отделно от други места чух, че мястото за изследване било именно до затвора - имало си отдел Хламиидя.

Така че може би в сградата при Затвора, въпреки че ние ползвахме Централната на Мадрид - явно и там правят.
Благодаря ти, Бени!







има или няма хламидия ?
« Отговор #39 -: Май 11, 2006, 19:53:24 pm »
Това което аз знам е,че Национален Център по заразни и паразитни болести се намира на "Янко Сакъзов"26,защото съм ходила преди за изследване за имунната система.Доволна съм вниманието което ми обърнаха тогава и за това питам и щом казвате,че са добри ще си пусна и там едно изследване.Между другото и личната на там ме опъти.Благодаря ви момичета!