0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #160 -: Април 08, 2015, 15:55:04 pm »
Не се притеснявай, то повечето от нас когато попаднем тук (и в тази ситуация изобщо) за сефте -  сме като в небрано лозе, ама наред...  :lol: Именно затова я има организацията и сайта в който пишем - с каквото можем да помагаме - насреща сме. Разчитай. Питай за всичко, което те интересува, достатъчно хора има компетентни да отговорят на всяка твоя чуденка, или поне да те насочат къде и как да търсиш отговор.
Дано скоро дойде и твоят ред да помагаш на другите, тръгнали по вашия път. Весели празници !
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #161 -: Април 21, 2015, 22:29:30 pm »
здр. какво говорят тези резултати Chlamydia trachom. (Ig M)0.3 Index
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #162 -: Април 21, 2015, 22:30:21 pm »
Нищо не говорят без референтни стойности.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #163 -: Април 28, 2015, 18:34:37 pm »
Пропуснала съм да се похваля...Направихме ДНК теста за Хламидия на ММ (аз пропуснах поради други причини). Jbrul,six пак Благодаря! Послушах съветите ви и пуснахме пакета Хламидия+Микоплазми+Уреаплазми на еякулат в Геника (оказа се, че Централната им регистратура е близо до нас :)). Всичко е отрицателно! :P Сега се чудя дали да се върна с тези резултати при уролога или да не се занимавам вече. Добре, че ММ ме послуша и не избързахме с антибиотиците и всички останали лекарства и препоръки, които получихме за неговата НеХламидия. Сега се чудя аз да правя ли или не изследването също? При мен и на кръвните беше отрицателен резултат, ама то от ясно по-ясно, че вече на нищо не мога да вярвам :?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #164 -: Май 25, 2015, 15:41:54 pm »
Здравейте! Може ли да ми помогнете с резултатите от кръвно изследване за хламидия? Миналата седмица пуснах тест - ИгМ 15.7 , ИгГ 5.6 при реф стойности отриц. <9;  граничен 9-11 ; положит. >11  .. казаха ми, че имам прясна инфекция. Усъмних се и пуснах кръв в друга лаборатория след 1 ден- резултатите за ИгМ: 1.4 при реф стойности     <20.0 отрицателен;20-25 гран;>25.0 полож.
Минаха 3 дни и реших да пусна трети последен тест. Резултатите ми са:
Хламидия Trach. - Ig M и Ig G aнтитела ELISA   *   Профил   Виж по-долу
Хламидия Trach. - Ig G антитела ELISA   15.8   U/ml   <20.0 отрицателен;20-25 гранична; >25.0 полож.
Хламидия Trach. - Ig M Abs. антитела ELISA   0.1   U/ml   <20.0 отрицателен;20-25 гран;>25.0 полож.
Първите изследвания са правени в клиника Надежда в гр. Варна. Другите 2 в Лаборекспрес, гр. Варна.
Резултатите на партньора ми са отрицателни. Как е възможно да се получава такова разминаване в рамките на 5 дни?   8O :? Поводът за изследването ми е наличието на е-коли в урината. Възможно ли е заради тях да се получава такъв резултат? Съжалявам за многото въпроси, но лекарите зачитат рез. само от лабораториите, с които работят и ми е трудно да разчитам на тях.Благодаря предварително Smile
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #165 -: Май 26, 2015, 00:35:03 am »
Здравей! Не е изключено да има лабораторна грешка при първия резултат. При толкова противоречиви изследвания, препоръчвам да направиш ДНК тест, той е най-надежден и ще даде категоричен отговор. Дано е било грешка и резултатите са отрицателни. Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #166 -: Май 28, 2015, 18:47:35 pm »
Благодаря много! :) :) :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #167 -: Май 29, 2015, 12:15:27 pm »
Няма защо, за това сме тук :D Пиши как се развиват нещата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #168 -: Юни 08, 2015, 11:55:36 am »
Здравейте,
утре ни предстоят кръвни тестове на мен и мъжа ми за хламидия IgG, IgM, IgA като допълнително за мен и NK клетки. Имаме с доктора някакви съмнения, че имам някаква инфекция- вирус и заради това пускаме тестовете, искам да попитам обаче понеже не съм много на ясно нито с хламидията нито с тестовете далиако резултатите са положителни е възможно да са такива не заради хламидия, а заради друга инфекция? Доколкото прочетох тестовете търсят антитела и точно заради това се чудя дали е възможно ако е друга инфекция, а не хламидия тестовете да излязат положителни? Като излязат резултатите задължително ще пиша какви са вече за да ги коментираме и конкретно. Също се сетих, че искам да попитам утре сутринта преди да дадем кръв може ли да пием кафе, не мисля че би имало отношение към резултатите, но за всеки случай да питам?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #169 -: Юни 17, 2015, 12:55:35 pm »
резултатите:
на мъжа:
IgG 0,68 (N<1,1)
IgA 0,75 (N< 1,1)
IgM 0,84 ( N<1,1)

моите:
IgG 2,73 (N<1,1)
IgA 1,34 (N<1,1)
IgM 0,42 (N<1,1)
лимфоцити 20,90% моноцити 1,92% гранулоцити 67,92%
общи Т лимфоцити CD3+ / 65,45%/ ( 67%-76%)
субпопулация NK клетки CD3-/CD56+16+. /23,44%/ (9%-15%)
заключение:
от направения флоуцитометричен анализ на периферната кръв се установява:
1/ Обща популация на Т лимфоцити - понижена
2/ Популация на NK клетки ( CD3-CD16+56+) - значително повишена
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #170 -: Юни 17, 2015, 16:21:19 pm »
НК клетките са високи :( за другото не мога да коментирам. При мен Т клетките са нормални. Какво каза лекарят за НК клетките и лечението им?

Ще следя с интерес, щото и аз съм с такъв проблем...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #171 -: Юни 17, 2015, 16:59:26 pm »
още нищо, утре ми е часа. За другото излиза че имам хронична вече хламидия която явно е от одавна като на моменти се развихря или иначе казано в момента се е активирала съдейки по положителния IgA. Утре ще пиша подробности след консултацията .
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #172 -: Юни 17, 2015, 17:00:54 pm »
само забравих да допълня че това ми е единственото изследване и не съм знаела до сега следователно никога и не съм лекувала :(
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #173 -: Юни 18, 2015, 19:17:08 pm »
Значи днес ми мина прегледа и консултацията. Понеже не бях написала някои неща сега само ще допълня предния си коментар преди да кажа какво стана. Значи преди тестовете за хламидия два месеца подред на ехограф се виждаже че събирам някаква течност в коремната кухина която не е в следствие на овулация или от пукането на фоликули и е в по значително количество та доктора предположи дали не е някаква инфекция, в това време пък по друг повод си пусках ПКК която също показа отклонения които показват че има някаква инфекция или вирус. Та така решихме да пуснем и самите изследвания за хламидия, а преди да ги пуснем доктора веднаха ми изписа антибиотик и други лекарства тъй като явно се притесни от течноста и трябваше да отреагира. Днес като ме погледна на ехограф вече не се виждаше течноста явно антибитика си е свършил работата. Дали обаче е било достатъчно за хламидията да се оправи не се знае, видимо на ехографа няма течност. Видя се обаче че имам киста и сега ще пия лекарство за да я изчистя след което плана е да чакам да ми дойде менструацията и като дойде ще попия малко сумамед за всеки случай после ще пусна контролни изследвания за хламидия да видим дали съм я унищожила. Лекаря обаче обсъди вливания заради НК клетките като на този етап аз не бях съгласна и му отказах. Първо защото не съм сигурна доколко тези вливания ще имат ефект съдейки по прочетеното във форума и второ защото не съм сигурна в едно нещо за което точно смятах да попитам и вас и дали някой има опит да сподели. Значи аз си мисля така щом има инфекция затова и НК клетките са повишени вместо да правя вливания смятам да преборя инфекцията и с контролното изследване ако съм се изчистила от нея си мисля че би трябвало и НК клетките да спаднат. Демек ако оправя следствието да се оправи и последицата. Доколко обаче това е вярно се надявам някой да сподели с повече опит. Доктора е на мнение че нямало да паднат, но нещо не ми се вярва. Аз мисля че всеки организъм се самолекува по някакъв начин и понеже има инфекция организма започва да произвежда НК клетките и ако оправя инфекцията каква да е логиката те да продължават да са високи, според мен би трябвало да спаднат. Изкажете мнение , опит? Също и все пак ако някой е правил вливания ме интересува имало ли е ефект, до колко са спаднали? какви медикаменти са вливани? Също и ако можете да коментирате конкретно моя резултат на НК клетки като стойност? Доколко са зле? Колко са били при вас?
Предварително благодаря
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #174 -: Юни 18, 2015, 19:36:58 pm »
Браво, много се радвам, че писа. Значи, аз също смятам, че инфекцията може да вдигне клетките.

Вливания и аз отказах. За мен те са третиране на "симптома", не са "лекуване на проблема".

Но след два мисседа съм готова да се подложа на вливки.

Аз се консултирах с един американски лекар имунолог много е добър. Той търси и намира проблема. В БГ изследват само имуно -фено тип, а той изследва абсолютно всичко в имунната система. И той ми каза така: само едни високи НК клетки нищо не значат и сами по себе си те не пречат, ако всичко друго е в норма. Затова идва и това различие в мнението на лекарите по въпроса за НК клетки. Някои доктори казват --> ето пациент с високи НК клетки, без вливки и нормална бременност, следователно вливките са глупост. А други казват --> ето пациент с 5-6 спонтанни аборти и само след вливки се постигна бременност.

Та тук идва мнението на този лекар от Ню Йорк, че високи клетки без вливки, водят до нормална бременност, ако всичко друго е наред и в норма. Но той изследва от пиле мляко дето се вика... И знае кои комбинации са опасни и за различните комбинации, различно лечение има, не е винаги имуновенин, както масово се практикува.

За нещастие, това светило, взима толкоз скъпо, че аз не мога дори да се тествам, какво още не ми е в норма, та в комбинация с високите ми НК клетки води до миссед...

Затова съм решила още веднъж да пробвам, и ако пак миссед, ще се подлагам на масовите вливки с имуновенин.

Ти имаш ли спонтанни аборти и би ли рискувала да "пробваш" бременност без вливки?

Най добре тествай пак НК клетките, но преди това взимай поне 8 седмици омега 3 от риба. Тя помага за смъкване на НК клетките. Успех и като направиш контрола, пиши пак!

Успех и дано се включат момичета с опит с хламидии, защото аз не мога да помогна. Аз само с НК клетки се занимавам...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #175 -: Юни 18, 2015, 19:57:22 pm »
не съм имала аборти , не мога изобщо да забременея.... Никога не съм успявала да забременея. А иначе за вливанията доктора не каза имуновелин ами нещо май с о започваше което не съм го чувала и затова и не успях да го запомня. Даже се надявах ако някой каже с какво са го вливали да успея да се сетя :) Твоите НК клетки в следствие на хламидия ли са повишени или друго? Аз изобщо не съм запозната сега се сблъсквам с тях но доколко прочетох в някой случай се повишават и от щитовидната жлеза. В тази връзка моето ТСХ е малко повече та не знам и то доколко би било от влияние. Преди пиех еутирокс та скоро мисля пак да почна защото така го свалях до 1,5 което трябва да е за забременяване. Отностно това което написа за Омега 3 и рибата се сещам че аз изобщо не ям риба и много я мразя дори не си спомням какъв и е вкуса от дете не ям. Бях го споделила още преди много време с доктора и той ми изписа витамини на допелхерц омега 3 + витамин Е които са но пих малко и спрях защото са егати огромните хапчета и направо е отвратително като преглъщане усещам как ми пада по целия хранопровод отврат направо, ама сега като каза и май ще почна пак да се насилвам да ги пия
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #176 -: Юни 18, 2015, 19:58:30 pm »
забравих да питам твоите НК клетки колко са високи и моите много ли са зле? Дали биха спаднали като съм сигурна че съм се излекувала от хламидията?
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #177 -: Юни 18, 2015, 20:05:00 pm »
и понеже бързам забравих да ти благодаря ама да ти БЛАГОДАРЯ с главни букви много ценна информация сподели и ми е много полезно. Още веднъж благодаря и ме прощавай :)
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #178 -: Юни 18, 2015, 20:23:03 pm »
Моля и пак заповядай, тук нали затова сме се събрали да обменяме опит... Ами омегите, големи-малки взимай ги и да знаеш, че при хора с високи НК, в момента, в който ги спрат и НК пак се качват...така че без прекъсване, докато родиш ги взимай.

Аз нямам хламидия, но имам имунодефицит някакъв + високи НК клетки, заплетен случай...

Значи, ако не си била бременна, трябва от начало да се почне с изследванията, а не с НК клетки.

При кой специалист ходиш?

На мъжа спермограма трябва да се направи. Твоята хламидия като се излекува, задължително цветна снимка на тръби си направи, защото хламидия та запушва тръбите.

След това си направи хормони на 3 ден от цикъла дето се правят. Ако щотовидната не е наред, там също трябва да оправиш ситуацията.

И чак като забременееш си направи контрола на НК, ако са високи, по добре направи вливка, за да не рискуваш да загубиш бебето. Но вливки на този етап в никакъв случай!

Даже погледни в имунологичния подфорум... Вливките може изобщо да не ти свалят НК клетките, но те предпазват бебето от клетките. Демек дори и високи да са, като правиш вливки, бебето е предпазено... Вливки ей така още преди бебето да е напът няма смисъл. Най-много, ако евентуално се наложи ин-витро, преди процедурата една вливка евентуално за да не саботират имплантацията НК клетките. Но при естествено забременяване, след положителният тест се правят вливки.
« Последна редакция: Юни 18, 2015, 20:26:27 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #179 -: Юни 18, 2015, 20:48:54 pm »
много , много ти благодаря :) Макар и да съм ти леко сърдита след като написа да пуя тия огромни хапчища до бременност  :D базикам се разбира се :)
Значи ние не тръгваме тепърва по пътя от отдавна сме на него , просто сега това са допълнения към останалите ни проблеми :) и спермограми много имаме с малко проблеми в тях и хормонални проблеми имам аз освен тези неща и общо взето май трябва да питаш какво ни няма :) Цветна снимка правих преди две години и тръбите бяха проходими заради което не се бяхме сещали за хламидия , тя вероятно като превъртях лентата съм се заразила преди 9-10 год и имам основание да мисля че тогава е станала. Та някакъв по не стандартен случай съм че тръбите са били проходими. Понеже хламидията е хронифицирала и се обостря от време на време както в момента вече снимката е под въпрос в смисъл вече не се знае след нея дали не са се увредили. Плана ми е първо лекувам хламидията защото се е активирала след което правя контролно изследване да видя дали съм я премахнала от пътя си през това време пия Омега 3 и почвам пак еутирокса за тсх за да изключа всички възможни фактори за повишаванети на НК клетките и след това да ги пусна пак да видя дали са се смъкнали, за тръбите не мисля да правя нова цветна снимка а директно лапароскопия тъй като щом имаше течност в коремната кухина и хламидията е хронифицирала най вероятно вече имам тазово възпалително заболяване и мисля че дори и тръбите да пропускат имам множество сраствания и опаковани яйчници и фиксирани тръби а това няма как да се разбере с цветна снимка затова мисля че лапароскопията е най добре. Та чак след този план ако не са се смъкнали и НК клетките ще му мисля за вливания а и от лапарото ще се разбере дали ще е ествествено или ин витро. Попринцип не ми се рискува да забременявам с високи НК клетки и ще обмисля вливания но не и на този етап, а след всичко което съм намислила. Все пак смятам и имам надежда че може и да паднат НК след като елиминирам хламидията  и тсх като фактори и включа омега 3 .
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.