0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #100 -: Ноември 28, 2013, 22:20:30 pm »
Здравейте, да се запиша и тук - пуснах си хламидия наред с останалите стандартни изследвания в цибалаб. Резултата:
IgM 0.37 при референтни стойности <0.8 отр, 0.8-1.1 гранични и > 1.1 положителни
IgG 1.09 при референтни стойности <0.8 отр, 0.8-1.1 гранични и > 1.1 положителни
според вас има ли място за притеснение - дали съм имала стара инфекция или трябва да си пусна нови изследвания? А ако новите изследвания докажат стара инфекция дали ще трябва да си проверя проходимост на тръбите или много пресилвам нещата?
Поздрави


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #101 -: Ноември 29, 2013, 00:06:53 am »
Хмммм, гранична си за стара инфекция. Но това не значи категорично, че си имала. Повтори изследването и ако пак е с тези стойности, се консултирай с лекар. Ако все пак ти твърдят за стара инфекция, аз бих направила цветна снимка.
Успех и дано са отрицателни!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #102 -: Ноември 29, 2013, 11:02:34 am »
Много благодаря за съвета, аз също така си мислех. Въпреки че на много места четох, че в цибалаб излизали все положителни резултати, това малко ме обнадеждава. Имам уговорен час при д-р Александров в Щерев и ще се консултирам с него дали да си пусна втори изследвания и да си направя по желание такава снимка.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #103 -: Ноември 29, 2013, 15:53:13 pm »
Аз бих пуснала задължително втори изследвания, но в друга лаборатория. Ако не дай Боже излязат положителни за стара инфекция, задължително снимка, за да се видят щетите. И без това, цветната снимка е една от първите стъпки след хормоните и спермограмата, с които се започва при търсенето на проблем.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #104 -: Декември 11, 2013, 20:26:38 pm »
Една полезна информация -  Александров ми каза, че въпросния маркер IgG се влияе от много неща - една настинка да имаш и ще се вдигне. Аз доколкото четох в темата, този маркер е конкретно за стара хламидия или нещо се бъркам? След този отговор не посмях да повдигна въпроса за теста за проходимост на тръбите. Успокоих се донякъде, но след известно време ще си пусна изследвания пак, профилактично  :wink:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #105 -: Декември 11, 2013, 21:30:45 pm »
Всяко изследване, направено по метода ELISA, е възможно да дава отклонения. Съвременните тестове са PCR, при тях грешка няма. Само че се иска вагинален/ цервикален секрет за тях.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #106 -: Декември 16, 2013, 19:25:57 pm »
Здравейте,
Нова съм в форума и имам нужда от помощ. С мъж ми от година и половина правим опити за бебе. Минахме през една дузина доктори и накрая си направихме изследвания и резултатите показаха хламиди. Почнахме лечение с доксициклин заедно и след нови изследвания, моите резултати бяха отрицателни. Но при съпругът ми нещата се развиха по следния начин:
Първи изследвания на 05.06.2013:
IgG 22,72 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgM 5,86 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Следва 10 дневно лечение с доксициклин, след което резултатите на 28.08.2013 бяха:
IgG 13,58 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgM 1,99 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Доктора предписа ново лечение този път 15 дена доксициклин и след него резулатите на 02.12.2013 бяха:
IgG 12,7,58 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Но разбрахме, че трябва да направим и IgM и IgА и след седмица ново изследване:
IgG 15,1 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgM 3,7 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)
IgА 8,2 (0-9 отр / 9-11 гранич. / над 11 полож.)

Ще бъда много благодарна ако ми помогнете с резултатите. За седмица IgG се вдигнаха...това нормално ли е? А също IgM след първото лечение бяха 1,99, а след второто 3,7. Объркани сме и след многото доктори с които се срещнахме, ще се радвам ако някой тук ми помогне с разгадаването на резултатите на мъжа ми. Той вече се е изнервил и не вярва ни на изследвания, нито на доктори. А ние искаме да продължим с опитите за бебе, но аз не искам да рискуваме. Всички изследвания са направени в сантелаб.

Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 19:42:28 pm от kickandbite »
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #107 -: Декември 16, 2013, 21:39:33 pm »
kickandbite,

Съжалявам че ти се налага да се включиш в тази тема.
Аз също дълго се лекувах, но още първият лекар с когото говирих ми обясни че титрите (стойностите) на ИГГ могат да отнемат години да спаднат.

Също като мъжа ти преминах 3 курса на АБ в рамките на 9 месеца. ИГА и ИГМ при мен също влязоха в отрицателните граници а ИГГ растеше - в крайна сметка се консултирах с лекари от 3 ин витро клиники, а накрая успях и с доцент Конова да говоря - всички бяха единодушни - щом ИГА и ИГМ са отрицателни няма повод за тревога, защото кога точно тялото ще даде отрицателен отговор на ИГГ - никой не може да каже ... аз поне за себе си реших да не приемам повече АБ.

(Аз също така имах абсолютно противоречиви резултати в рамките на 3 дни от две различни лаборатории ... и тогава поисках обяснение на какво може да се дължи това - казаха ми че дори една единствена прашинка в пробата може да обърка резултата ... за съжаление )

Моят съвет е да направите PCR теста, и разбира се, да се обърнете към специалист от репродуктивна клиника

успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #108 -: Декември 17, 2013, 14:27:37 pm »
Напълно подкрепям Delusion22! Пуснете PCR тест и си запазете час в репродуктивна клиника. Година и половина е достатъчно дълго време, за да потърсите специализирана помощ.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #109 -: Декември 18, 2013, 12:47:41 pm »
Благодаря ви sixsens и delusion22,
Ще ви послушам и ще пуснем PCR теста. Мъжът ми ходи няколко пъти при професор Митко Цветков, който като цяло е изказал мнение, че хламидите са проблема за зачеване. Така че, ако след лечението нямаме хламиди, може би е най-добре да опитаме за бебе пак и чак след това да се обърнем за помощ в репродуктивна клиника, ако нищо не се получи.

Благодаря ви още един път за съветите!
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #110 -: Декември 18, 2013, 13:37:07 pm »
kickandbite,

репродуктивните клиники не правят само ин витро ;)

Щом правите опити от година и половина може много други фактори да оказват влияние, освен хламидията, - а репродуктивните клиники са добри в откриването точно на тези неща - то бебето пак може да си стане естествено ;)
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #111 -: Април 10, 2014, 15:40:58 pm »
Здравейте нова съм тук,но искам да Ви попитам за резултати какво мислите.
anti Chlamydia trach. IgA          0.84   Ratiо   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG          0.08   Rati  о < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Да ли имам хламидия според вас.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #112 -: Април 10, 2014, 15:48:22 pm »
Здравейте нова съм тук,но искам да Ви попитам за резултати какво мислите.
anti Chlamydia trach. IgA          0.84   Ratiо   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG          0.08   Rati  о < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Да ли имам хламидия според вас.

Граничен ти е резултата. Конкретно на въпроса има или няма хламидия ще ти даде PCR-теста. Този, който са ти направили, е неточен и дава отклонения. Може да има, но може и да няма хламидия.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #113 -: Април 10, 2014, 21:38:21 pm »
Здравейте нова съм тук,но искам да Ви попитам за резултати какво мислите.
anti Chlamydia trach. IgA          0.84   Ratiо   < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG          0.08   Rati  о < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Да ли имам хламидия според вас.

Граничен ти е резултата. Конкретно на въпроса има или няма хламидия ще ти даде PCR-теста. Този, който са ти направили, е неточен и дава отклонения. Може да има, но може и да няма хламидия.
Благодаря за бързия отговор.
Аз звъннах в цибалаб,че не се сдържах и говорих с някаква лекарка и ми каза,че няма място за притеснение. Ако наистина се окаже,че имам то тогава от къде като не съм му и.....а ,а и как ще се лекувам като моя е ревнив до полуда.И без такива резултати все си ме слага с някой колега ,а после не ми се мисли. Помощ.
« Последна редакция: Април 10, 2014, 22:39:55 pm от taifun »
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #114 -: Април 11, 2014, 05:59:52 am »
Тайфунче, хламидията може да се хване и от басейн (пък сифилиса от хавлия). Навремето имаше скандал как цял клас деца (в невръстна възраст) имали хламидия. Така че следващият път, като отидеш на гинеколог, поискай PCR тест за хламидия. По-скъп е, но е категоричен.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #115 -: Април 15, 2014, 21:51:44 pm »
Мерси литълче,но аз като ходя на море точно по тази причина избягвам басейна.Та нз какво да правя.Да вярвам ли на тази лекарка в лабораторията или не.А на лекар съм до края на месеца.Ще видя тя какво ще каже.Пуснах си тогава Микробиология и Патологоанатомия там всичко в граници.Някъде четох,че на една жена  АГ лекаря и казал само,че за IgG ,че се влиае от мн. нещаЕ то тогава може ли и IgA да се влиае от гърлобол например.Понеже скоро ме боля гърлото,но не си купих АБ ,а чках от самосебеси да ми мине с малко самолечение чай, дражета за смучене колдрекс и.тн.Благодаря Ви за мнението.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #116 -: Април 17, 2014, 16:06:21 pm »
Мерси лимонче,но аз като ходя на море точно по тази причина избягвам басейна.Та нз какво да правя.Да вярвам ли на тази лекарка в лабораторията или не.А на лекар съм до края на месеца.Ще видя тя какво ще каже.Пуснах си тогава Микробиология и Патологоанатомия там всичко в граници.Някъде четох,че на една жена  АГ лекаря и казал само,че за IgG ,че се влиае от мн. нещаЕ то тогава може ли и IgA да се влиае от гърлобол например.Понеже скоро ме боля гърлото,но не си купих АБ ,а чках от самосебеси да ми мине с малко самолечение чай, дражета за смучене колдрекс и.тн.Благодаря Ви за мнението.
ММ се изследва и той след мен неговите са отр.IgG 0.26,IgA 0.36.А аз от къде като няма мърдане.Ужас.

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #117 -: Април 17, 2014, 18:26:24 pm »
Най-вероятно нямаш, но за да си сигурна - искай PCR тест.
Тестовете тип ELISA са несъвършени и дават отклонения в едната или другата посока и могат да те заблудят.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #118 -: Април 18, 2014, 08:40:55 am »
Най-вероятно нямаш, но за да си сигурна - искай PCR тест.
Тестовете тип ELISA са несъвършени и дават отклонения в едната или другата посока и могат да те заблудят.
Мерси лимонче. В същия ден ми взеха цитонамазка и микробиология -там всичко е наред.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #119 -: Април 18, 2014, 09:04:05 am »
Най-вероятно нямаш, но за да си сигурна - искай PCR тест.
Тестовете тип ELISA са несъвършени и дават отклонения в едната или другата посока и могат да те заблудят.
В същия ден ми взеха Патологоанатомия и Микробиология. -там резултатите са нормални.Трябва ли да правя този PCR тест