0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #80 -: Май 09, 2012, 14:02:26 pm »
denis, благодаря. И идеята за посещение при друг лекар, ей така за сверяване на часовника май не е лоша идея.
Какво означава ИР  :oops:
 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #81 -: Май 09, 2012, 21:54:47 pm »
Инсулинова резистентност - скрит Диабет

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #82 -: Май 22, 2012, 19:09:24 pm »
Може ли да ми кажете какво означава това:
Хламидия трахоматис IgM        1.05 ГРАНИЧЕН РЕЗУЛТАТ
Дали в крайна сметка има инфекция?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #83 -: Май 24, 2012, 17:33:47 pm »
Може ли да ми кажете какво означава това:
Хламидия трахоматис IgM        1.05 ГРАНИЧЕН РЕЗУЛТАТ
Дали в крайна сметка има инфекция?
Може и да има
След 20-на дни повтори изследването и пусни:
Иг.М  и Иг.Г  - в същата лаборатория

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #84 -: Юни 19, 2012, 18:44:30 pm »
Здравейте,момичета,след всичко прочетено тук започнах да се притеснявам,защото моят лекар ми пусна ДНК- изследване за Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия в Геникалаб,но не съм правила кръвен тест за Хламидия.Резултатът ми е отрицателен за Хламидия-та,но се чудя дали да не си пусна и един кръвен тест?Или щом докторът е преценил , че това е достатъчно , да не се забърквам в тези главоболия?!Объркана съм!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #85 -: Юли 26, 2013, 07:35:19 am »
Здравейте, момичета, виждам че отдавна никой не е писал. Ще се радвам ако някой ми обърне внимание и ми помогне. С приятеля ми си направихме пълна кръвна картина и аз пожелах да ни пуснат изследване и за хламидия. Резултатите са следните: Хламидия Трахоматис igG - ELISA той 1:128 при реф. ст-ст <1:32 отр,>1:32 пол.
при мен 1:32 при същите реф стойности. Според вас трябва ли да посетим специалист, ако да какъв. По добре ли е преди това да си пуснем и другите два теста за хламидии имам предвид за сегашна инфекция и силна инфвкция? Помощ! :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #86 -: Юли 27, 2013, 01:00:43 am »
Здавей! Приятелят ти е положителен за стара инфекция, най-общо казано. Пуснали сте IgG, който е показател за антитела, които са налични при стара инфекция, т.е - минала е острата фаза. Предвид доста високите стойности, вероятно я е карал сравнително скоро.
При теб стойността е гранична, което означава, че трябва да пуснеш и другите титри - IgA и IgM, които са за прясна и остра инфекция, за да се установи има ли в момента хламидии или не. Моят съвет е и двамата да пуснете и другите 2 титъра, както и да направите ДНК анализ, за да е сигурно какво е положението. Дано успеете да хванете навреме нещата, но не се бавете, трябва да се действа бързичко с лечението, за да не стане по-зле и да направи бели.
Ще обясня накратко за хламидиите - имат 3 фази, съответно характеризиращи се с повишаване на 3 различни параметъра:
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - пресен имунен отговор, вдига се след заразяване, след това спада
IgG - стар имунен отговор - високо след преболедуване (лечение) или по време на напреднала инфекция, спада бавно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #87 -: Юли 27, 2013, 07:33:29 am »
Много благодаря за бързия отговор. След като си пуснем изследванията, към какъв специалист е най- добре да се обърнем. Извинявям се за некомпетентния въпрос. Но аз сама си назначих изследванията и ето на. А в интернет ср обърках дали уролог дали гинеколог...Джи Пи.. незнам
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #88 -: Юли 27, 2013, 14:40:57 pm »
здравей ,мисля че и гинеколог би ти изписал правилно лечение .аз лично ходих при дерматолог тук в стара загора .бяха ми назначени правилните лекарства и вече съм горда мама на малка принцеса .мисля ,че тази инфекция е много упорита и трудна за лечение .аз доста неща бях приемала и нищо не се повлия на лечението .тези хламидии ми причиниха стерилитет ,но благодаря на ГОСПОД забременях след второ инвитро.желая ти много късмет и много добре че си направила тези изследвания.
*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #89 -: Юли 28, 2013, 14:16:51 pm »
Здравейте, момичета, виждам че отдавна никой не е писал. Ще се радвам ако някой ми обърне внимание и ми помогне. С приятеля ми си направихме пълна кръвна картина и аз пожелах да ни пуснат изследване и за хламидия. Резултатите са следните: Хламидия Трахоматис igG - ELISA той 1:128 при реф. ст-ст <1:32 отр,>1:32 пол.
при мен 1:32 при същите реф стойности. Според вас трябва ли да посетим специалист, ако да какъв. По добре ли е преди това да си пуснем и другите два теста за хламидии имам предвид за сегашна инфекция и силна инфвкция? Помощ! :)

Най-сигурният и точен метод е да се направи PCR-тест. Каквото излезе, или не излезе там - това е. Кръвните са вече поостарял метод и далеч не толкова точен в резултатите. Ние сме ги пускали при моя гинеколог, при мен проба от цервикален секрет, при партньора от еякулат съответно. В "Геника" се изпращат пробите, до седмица най-много излизат резултатите. По-скъп метод на изследване е разбира се, но поне дава пълна яснота има ли нещо, няма ли, ако има какво е... Та, моят съвет е да повторите изследването по този начин и да се предприеме лечение според резултатите от него. Успех :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #90 -: Септември 28, 2013, 22:07:34 pm »
здравейте момичета,

да побутна малко темата с един въпрос.

в България дали вече не се прави Heat Shock Protein тест? и ако случайно да, знаете ли къде? ... или само в германия?
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2013, 14:15:37 pm »
И аз искам да питам имам или нямам хламидия, че докато дойде време за посещение при доктора ще откача. Директен тест-отрицателен, кръвен: IgG: 0,17 (реф. ст-ст < 0,8 отр.; 0,9-1,1 гранична ст-ст;> 1,1 пол), IgM: 0,24 (реф. ст-ст < 0,8 отр.; 0,9-1,1 гранична ст-ст;> 1,1 пол). През юли ми беше директният тест, на него се откри уреаплазма, която излекувахме с Вибрамицин. Не разбирам имам ли хламидия, имала ли съм.. osi_1 osi_10
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #92 -: Октомври 11, 2013, 15:17:13 pm »
Здравей! Според стойностите на изследванията нямаш хламидия и няма индикации да си имала. Честито :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #93 -: Октомври 11, 2013, 15:35:10 pm »
sixsens, обичам те за тази новина!!!  :bighug: Вече бяха ми потънали гемиите  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #94 -: Октомври 11, 2013, 15:37:12 pm »
 :lol: Радвам се, когато понякога съобщавам и добри новини. Успех нататък!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #95 -: Ноември 01, 2013, 21:54:40 pm »
Извинете за въпроса ми, но не знам как стоят точно нещата. Не става въпрос за резултати а има ли значение кога да си направя изследването за хламидии както има при хормоналните? Има или няма значение през месеца в кой ден да си направя изследването? Тези дни вероятно ще съм в овулация... Благодаря ви предварително  :)
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #96 -: Ноември 02, 2013, 00:24:56 am »
Здравей! Няма значение кога ще си пуснеш изследването, ако е кръвно. Ако правиш PCR теста, т.е. със секрет, то разбира се, не трябва да си в цикъл. Успех, дано резултатите са отрицателни.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #97 -: Ноември 04, 2013, 12:41:03 pm »
Здравейте,
получих резултатите за хламиидиите, дали ще може някой да ми каже неговото мнение. Аз това което виждам, май е че са отрицателни но все пак някой да ми каже и неговото мнение. Благодаря ви...

Хламидия трахоматис IgG /3 (-)negative/   <16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+)positive     
 

Хламидия трахоматис IgM /0.7 (-)negative/  <0.8 negative; bordline 0.8-1.1; >1.1 positive
 
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #98 -: Ноември 04, 2013, 12:44:43 pm »
Хламидия трахоматис IgG /3 (-)negative/   <16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+)positive     
 

Хламидия трахоматис IgM /0.7 (-)negative/  <0.8 negative; bordline 0.8-1.1; >1.1 positive

Категорично са отрицателни :)
Re: има или няма хламидия ?
« Отговор #99 -: Ноември 04, 2013, 12:50:57 pm »
Хламидия трахоматис IgG /3 (-)negative/   <16 (-) negative, 16-22 граничен резултат, >22 (+)positive     
 

Хламидия трахоматис IgM /0.7 (-)negative/  <0.8 negative; bordline 0.8-1.1; >1.1 positive

Категорично са отрицателни :)

Многоооооооооооооо ти благодаря Lemon, направи ме много щастрива  :D
 :bighug: :balk_81: :balk_46:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.