0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
искам да попитам някои питал лие док.дали  може да се пие фолиева киселина...4е незнам дали да я пия сега...

Фолиевата киселина запо4ва да се пие 3 месеца преди заплануваната бременност, пие се без прекъсване до края на 3я месец. След това може да се намали приеманата доза или да се прекрати приема изцяло.

Желая ти здраво  :babyflips:  и стискам палци!    :goodluck:


*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
мели благодаря за полезните съвети.Сигурна съм,че ще са ми полезни при третия опит. :bighug: :balk_46: :balk_81: :balk_81: :balk_81: :balk_602:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Въпрос за фолиевата киселина, аз я спрях след неуспешно ИКСИ и сега чакам за второ одобрение. Док, каза да пробваме по естествен начин, понеже аз нямам проблеми, а показателите на мъжа ми малко се оправили (мъжки фактор олигоспермия)! Дали да не почна пак да пия фолиева киселина и за какъв период?
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Въпрос за фолиевата киселина, аз я спрях след неуспешно ИКСИ и сега чакам за второ одобрение. Док, каза да пробваме по естествен начин, понеже аз нямам проблеми, а показателите на мъжа ми малко се оправили (мъжки фактор олигоспермия)! Дали да не почна пак да пия фолиева киселина и за какъв период?
Можеш да я пиеш без проблеми.Аз я пих в продължение на три години без прекъсване по едно хапче на ден.След втория си неуспешен опит спрях всички лекарства понеже ми омръзна от тях.Дадох си малко почивка.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Момичета, днес 2 ден след трасфер паднах в къщи и се понатъртих.
Много ми е притеснено. Ама и аз съм една...а съм в отпуск да се пазя.
Опасно ли е според вас това?
Ще ви бъда благодарна, ако ми отговорите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не! :D
Мъниците са на топло и сигурно у мама!
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН! ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ С ВАС И МОЯТ НЕУСПЕШЕН ОПИТ! ДОК. МИ КАЗА СЛЕД 17-ДЕН ОТ ЕТ ДА СИ НАПРАВЯ УРИНАРЕН ТЕСТ И СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ ДА ГО ПОВТОРЯ  НАПРАВИХ ГО ТОЧНО НА 17-Я ДЕН БЕШЕ - . ПОВТОРИХ СЛЕД 3 ДНИ  ПАК БЕШЕ -. НА 23  ДЕН НАПРАВИХ ТРЕТИ ТЕСТ ПАК ОТРИЦ. ОБАДИХ СЕ В КЛИНИКАТА И МИ КАЗАХА ДА СПИРАМ ЛЕКАРСТВАТА, ЧЕ ЩОМ ДО 23-Я ДЕН НЕ МИ Е ОТЧЕЛ  ЗНАЧИ НЯМА БРЕМЕННОСТ . ПОПИТАХ ДАЛИ ДА ОТИДА НА ПРЕГЛЕД ИЛИ НА КРЪВЕН ТЕСТ , НО МИ КАЗАХА ЧЕ НЯМАЛО СМИСЪЛ.СПРЯХ ГИ И СЛЕД 3  ДНИ  МИ ДОЙДЕ МЦ. НО СПОРЕД МЕН ТРЯБВАШЕ ДА  ИЗЧАКАМ ИЛИ ДА ОТИДА НА КР.ТЕСТ. ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ НЕЩО , НО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДА НЕ БИ ДА МЕ ПОМИСЛИТЕ ЗА НЯКАКВА ЛУДА . ВИДЯХ НА ПРЕВРЪЗКАТА СИ ЕДНО ОБРАЗУВАНИЕ КОЕТО МНОГО ПРИЛИЧАШЕ НА ЕМБРИОНЧЕ , КОЕТО СЪМ ВИЖДАЛА ПО КНИГИ, БЕШЕ ОКОЛО 1 СМ. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ИЛИ СИ ВЪОБРАЗЯВАМ? ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ СЛЕД ТОВА НЕ СЪМ ИМАЛА НИКАВИ СЪСИРЕЦИ И ПОДОБНИ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН! ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ С ВАС И МОЯТ НЕУСПЕШЕН ОПИТ! ДОК. МИ КАЗА СЛЕД 17-ДЕН ОТ ЕТ ДА СИ НАПРАВЯ УРИНАРЕН ТЕСТ И СЛЕД НЯКОЛКО ДНИ ДА ГО ПОВТОРЯ  НАПРАВИХ ГО ТОЧНО НА 17-Я ДЕН БЕШЕ - . ПОВТОРИХ СЛЕД 3 ДНИ  ПАК БЕШЕ -. НА 23  ДЕН НАПРАВИХ ТРЕТИ ТЕСТ ПАК ОТРИЦ. ОБАДИХ СЕ В КЛИНИКАТА И МИ КАЗАХА ДА СПИРАМ ЛЕКАРСТВАТА, ЧЕ ЩОМ ДО 23-Я ДЕН НЕ МИ Е ОТЧЕЛ  ЗНАЧИ НЯМА БРЕМЕННОСТ . ПОПИТАХ ДАЛИ ДА ОТИДА НА ПРЕГЛЕД ИЛИ НА КРЪВЕН ТЕСТ , НО МИ КАЗАХА ЧЕ НЯМАЛО СМИСЪЛ.СПРЯХ ГИ И СЛЕД 3  ДНИ  МИ ДОЙДЕ МЦ. НО СПОРЕД МЕН ТРЯБВАШЕ ДА  ИЗЧАКАМ ИЛИ ДА ОТИДА НА КР.ТЕСТ. ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ НЕЩО , НО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДА НЕ БИ ДА МЕ ПОМИСЛИТЕ ЗА НЯКАКВА ЛУДА . ВИДЯХ НА ПРЕВРЪЗКАТА СИ ЕДНО ОБРАЗУВАНИЕ КОЕТО МНОГО ПРИЛИЧАШЕ НА ЕМБРИОНЧЕ , КОЕТО СЪМ ВИЖДАЛА ПО КНИГИ, БЕШЕ ОКОЛО 1 СМ. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ИЛИ СИ ВЪОБРАЗЯВАМ? ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ СЛЕД ТОВА НЕ СЪМ ИМАЛА НИКАВИ СЪСИРЕЦИ И ПОДОБНИ.

Не, миличко, не е било това ембриончето, най вероятно съсирек. Съжалявам за отрицателния резултат, но наистина щом да 23 ден теста е отрицателен, няма какво да се чака повече, освен мензис. Не си сгрешила никъде, просто това не е бил вашия опит. Често се случва менструацията да не идва докато не се спрат лекарствата.
Обсъдете с Док следващите ви крачки, вярвам че ще успеете!

п.п. Пиши с малки букви!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
evro благодаря  ти за успокояващия отговор! Ясно е че това не е бил нашия опит, но исках да съм сигурна. Скоро имам час за преглед и ще видим какво ще  правим след това.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ето и моя съвет : след трансфера Не ходете на работа поне до 3-5 ден, почивайте си!

Аз си позволих да отида на работа на втори ден, защото работата ми е счетоводна, на бюро.Но точно този ден, за разлика от друг път, ми се отвори страшно много работа, качвах няколко пъти стълби, и толкова много се ядосвах, вечерта корема ми пулсираше от нерви, и безкрайно съжалих, че съм отишла.
При мен ембриончето се закрепи, за малко, до 6 г.с., но поне имаше имплантация, защото иначе щях да се обвинявам и да се ядосвам и до сега, че аз съм виновна, пък сега не се самообвинявам поне!

И когато нещата са "на кантар" , тези 1-3 дни след трансфера може да се окажат решаващи, затова почивайте си, мили момичета тези дни!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
нещата при едно инвитро винаги са "на кантар" - или ще стане, или не.

лежането и почивките никой не е доказал да помагат. самите лекари не дават такива съвети - ако имаше реална полза от това, щяха да го препоръчват. напротив - казват да се запази обичайната активност.

тези 1-3 дни след трансфера ембрионът още дори не е имплантиран. не виждам с какво качването на стълби или нервирането ще повлияе на имплантацията.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

здравейте, момичета може би въпросът ми не е за тук но да попитам на девети ден след ЕТ на замразени ембриони направих кръвен тест който отчете 2.6 което естествено значи отрицателен на десети ден се обадих на док.и тои ми каза като малко се замисли да спра лекарствата аз ги спрях вече четвърти ден не ми е дошъл цикъла възможно ли е да съм бременна и теста да е бил ранен.нямам никакви симптоми нито за бременност нито за цикъл.ще се радвам ако някой е имал подобен случай да сподели.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Докато не ми дойде не съм спирала лекарства, пък незнам, твоя док що така е решил.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
ами нали като се спрат лекарствата тогава идва цикълът май съвсем съм объркана вече
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
ами нали като се спрат лекарствата тогава идва цикълът май съвсем съм объркана вече
На мен ми идваше въпреки лекарствата. А и имам приятелка която след отрицателен кръвен тест - сега гушке близнците си, т.е. най-вероятно грешка в лаб.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
дано аз също имам малка надежда останала утре 6те отида пак на кръвен
*
 DENII  :) не знам защо те е посъветвал да ги спеш още повече че теста не е 0,00 а и не ти е дошло ,моя приятелка роди преди година и половина след отрицателен тест така че направи пак тест и  :crossfingers:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
DENII  :) не знам защо те е посъветвал да ги спеш още повече че теста не е 0,00 а и не ти е дошло ,моя приятелка роди преди година и половина след отрицателен тест така че направи пак тест и  :crossfingers:

под 5, тестът е отрицателен - няма значение дали е 0.00 или 2.8
твоята приятелка едва ли е родила след отрицателен кръвен тест? такъв случай знам само един тук :) ако е правила уринарен - напълно възможно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Извинете че се намесвам в темата , но не съм наясно.Предстои ми кръвен тест за бременност.Кога се смята за +++.Ще го правя на 15 ден след ембриотрансфер.Колко трябва да покаже ?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Извинете че се намесвам в темата , но не съм наясно.Предстои ми кръвен тест за бременност.Кога се смята за +++.Ще го правя на 15 ден след ембриотрансфер.Колко трябва да покаже ?
не мсли колко трябва да покаже, направи теста и ти пожелавам достатъчно високо чхг и да ни зарадваш. стойнотите зависят от лабораторията, затова сег не се тормози. успех
никога не отстъпвай на принципите си!