0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: За замразените ембриони
« Отговор #100 -: Април 01, 2008, 12:08:46 pm »
каква е цената на замразяване на ембриони? И до колко време имат годност
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Re: За замразените ембриони
« Отговор #101 -: Април 01, 2008, 12:41:32 pm »
каква е цената на замразяване на ембриони? И до колко време имат годност
Предполагам,че във всяка клиника е различно,на нас лично в клиниката на д-р Владимиров ни взеха 900 за една година
Казаха че "годността"е до 5 години,но можело и повече,но не било добре..
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #102 -: Април 01, 2008, 14:31:10 pm »
Аз платих 800 лв.за 6 месеца. Във всяка клиника е различно.В някой е по 300 лв. за този период.Мене ми одраха кожата общо взето. :x
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #103 -: Април 01, 2008, 15:05:07 pm »
 Цената на замразяването и съхранението зависи от броя на ембрионите и срока, за който се съхраняват.В клиникат трябва да има ценоразпис.
Ето,копирам как стоят нещата в моята клиника:

Замразяване на ембриони до 3 бр.     
150 лв.
Замразяване на ембриони над 3 бр.    
250 лв.

Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 6 месеца     
200 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 1 година    
380 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 2 години    
700 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 3 години    
1 000 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 4 години    
1 250 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 5 години    
1 400 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 10 години    
2 200 лв.
« Последна редакция: Април 01, 2008, 15:09:06 pm от Жекова »
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #104 -: Април 01, 2008, 15:14:22 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки и бях първия случай със замразяване в Майчин дом Варна.Дори като реших това не знаеха цената си още, та ми отговориха след два дни.Надавям се след време да осъзнаят,че са попрекалили доста в сравнение с другите клиники, и следващите 6 месеца да не се налага да плащам същата цена. :?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #105 -: Април 01, 2008, 15:17:03 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки и бях първия случай със замразяване в Майчин дом Варна.Дори като реших това не знаеха цената си още, та ми отговориха след два дни.Надавям се след време да осъзнаят,че са попрекалили доста в сравнение с другите клиники, и следващите 6 месеца да не се налага да плащам същата цена. :?
Вероятно защото вашата клиника ползва услугите на ембриолози от София.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #106 -: Април 01, 2008, 15:20:15 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки

Яйцеклетки или ембриони?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #107 -: Април 01, 2008, 15:25:20 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки

Яйцеклетки или ембриони?
Да де,ембриони. :lol:Оплодени яйцеклетки,ембриони.То да бяха яйцеклетки, щях да ги даря или унищожа за да не плащам постоянно,ама сега сърце не ми дава да ги унищожа и ще плащам като поп.Жекова е права,ембриолози от София идваха,което ми дава надежди,че за второто плащане трябва да е по-ефтино,понеже няма да идват пак.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #108 -: Април 01, 2008, 15:33:46 pm »
ние си замразихме 4 ембриончета за 6 месеца и струваше 450лв.,в клиниката на д-р Щерев.Като ги размразиха оцеляха 3 и ми ги сложиха трите,надявам се този път да успеем.А за успеваемостта не е 10%,а е като при свежите,поне не мен така ми каза докторката.Успех на всички с ледени бебчета :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #109 -: Април 01, 2008, 15:41:07 pm »
А за успеваемостта не е 10%,а е като при свежите,поне не мен така ми каза докторката.

Позволи ми да не се съглася. :wink:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #110 -: Април 01, 2008, 15:49:34 pm »
всеки има право да вярва  в каквото иска,и без това във всяка клиника е много различно,уж става въпрос за едни и същи неща
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #111 -: Април 01, 2008, 15:52:29 pm »
Не може да е като свежите.Самото им качество от замразяването и размразяването вече става съвсем друго, а това намалява шанса за имплантация май.Естествено всичко е късмет де,но все пак........Аз даже изобщо не храня надежди че ще забременея от замразени,но ще се пробвам,че много ме е страх от нова стимулация.Психически едва я издържах, и всички тия пункции,сондажи и дилатации са си голямо напрежение.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #112 -: Април 01, 2008, 16:33:57 pm »
новият метод -витрификация не уврежда ембриончетата както обикновенното замразяване
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #113 -: Април 01, 2008, 16:36:59 pm »
новият метод -витрификация не уврежда ембриончетата както обикновенното замразяване

хич никой не ми е обяснявал как ги е замразил.Къде го използват този метод?Навсякъде ли или само в някой клиники? Не съм запозната и ми е интересно.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #114 -: Април 01, 2008, 16:41:36 pm »
С новият метод на замразяване е възможно. Нарича се "витрификация" и се прилага вече в няколко центъра у нас.
Фактически 70% от клетката е вода и най-доброто, което може да се направи в случая е то да се редуцира до 30%. Така при конвенционалната техника на бавно замразяване винаги се получават някакви вътреклетъчни кристални формации, които причиняват вреди на ембрионите и сериозно увреждат по-голямата част от яйцеклетките. Витрификацията използва много високи концентрации на антифриз (DMSO и етилен гликол) и понижава температурата толкова бързо, че водата във вътрешността на клетката не може да се превърне никога в лед. Това просто мигновено супер-охлаждане във вътрешността без образуване на кристални формации в нея. С конвенционалното „бавно замразяване” температурата на ембриона се понижава с точно 0,3°C на минута. С витрификацията (използвайки четири пъти концентрацията на антифриз или криопротектант) температурата спада с 23°C на минута, това е 70 пъти по-бързо
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #116 -: Април 01, 2008, 16:48:14 pm »
Веднага ще звънна да питам мойте как са замразени. Дано да е така,предвид че точно от Щеревата клиника идваха да ги замразяват и предвид солената цена.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #117 -: Април 01, 2008, 16:54:23 pm »
По този метод са замразени и моите,което ме зарадва,защото сега ще имам вече по-големи надежди че ще стане и с тях.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #118 -: Април 01, 2008, 16:57:01 pm »
влез в сайта на Щерев и разгледай новия брой на списание "арти"пише всичко за"ледените близнаци"
Re: За замразените ембриони
« Отговор #119 -: Април 01, 2008, 20:49:01 pm »
 Ble6ti, успех  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: 
 Чакаме някой да повлече крак със сладоледчетата :wink:
 Момичета, дали при д-р. Стаменов използват тази техника за замразяване - витрификация?