0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За замразените ембриони
« -: Май 08, 2007, 21:44:13 pm »
Момичета, каква е успеваемостта със замразени ембриони,дори и да са с добро качество?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #1 -: Май 08, 2007, 23:07:04 pm »
 Около 10%.Но е твърде относително,не знам дали изобщо се води някаква статистика :(
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #2 -: Май 08, 2007, 23:21:27 pm »
Около 10%.Но е твърде относително,не знам дали изобщо се води някаква статистика :(

... :( Много-малко,ауууу... :( Какъв е смисълът от тях тогава? 8O
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #3 -: Май 08, 2007, 23:24:48 pm »
мииии 10% :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За замразените ембриони
« Отговор #4 -: Май 09, 2007, 08:39:00 am »
Ами смисъла е, че не минаваш пак през цялата стимулация,за да си натоварваш организма, а все пак си някъкъв шанс.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #5 -: Май 09, 2007, 11:59:41 am »

   Има момичета успели със замръзени,така,че не се отказвайте от тях!Мислете позитивно и не ги отхвърляйте.Бъдете с насласата,че вие точно ще сте в тези 10%.Успех!!!!!!!!!!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: За замразените ембриони
« Отговор #6 -: Май 09, 2007, 12:43:28 pm »
мииии 10% :wink:
10% ама тази, която забременее - ще си е 100 % бременна ;) Статистиката е доста относително нещо.
Еврътън, успех със "сладоледчетата" :) Дано те са ти на късмет!


Re: За замразените ембриони
« Отговор #7 -: Май 09, 2007, 14:48:50 pm »
момичета,всичко е въпрос на късмет.на снаха ми и върнаха 2 "сладоледчета",и двете се хванаха.сега е 6-ти месец.късмет!!!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #8 -: Май 09, 2007, 15:12:32 pm »
Уф, много сме в тоз форум и вече не помня кой беше, обаче тук има едно момиче, бременно със замразен ембрион, в клиниката на д-р Владимиров.
Простата сметка е следната:
опит със замразен ембрион - 10 процента
ако не опиташ - процента рязко спада на 0  :lol:

Успех, не се отказвай!
В очакване ....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #9 -: Май 09, 2007, 15:13:11 pm »
момичета,всичко е въпрос на късмет.на снаха ми и върнаха 2 "сладоледчета",и двете се хванаха.сега е 6-ти месец.късмет!!!10% наистина си е малко,
а тя колко време след неуспешната процедура ги върна, ако си спомняш разбира се, и само 2 ли оцеляха при размразяване?
Re: За замразените ембриони
« Отговор #10 -: Май 09, 2007, 19:02:55 pm »
мисля че 5-6 месеца след неуспешната процедура върнаха "сладоледите"тя имаше само 2 замразени и двете се хванаха.интересното беше,че отначало видяха само едно и на следващия преглед другото.до колкото зная от нея много е важно след самото размразяване да не е увреден ембреона(трябва да е над 50-60% запазен)страх ме е сега да не те излъжа,но тяхните са били около 80%годни.мисли позитивно и много късмет
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #11 -: Май 09, 2007, 19:13:51 pm »
Kit kat си я бива да повдига духа! Страхотна си, Кит кат!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #12 -: Май 09, 2007, 20:22:55 pm »
Everton, аз мисля този месец да опитам със замразените  /аз мисля, ама доктора решава :D/- останаха ми четири , за които ембриоложката на д-р Стаменов каза каза че три са добри , а единият е малко куц :D  Както каза Fussii:  "ако не опиташ-процента рязко пада на 0" :D


Re: За замразените ембриони
« Отговор #13 -: Май 10, 2007, 14:20:30 pm »
Благодаря ти Кит-кат за насърчението,всичко е късмет в този живот, за пореден път се убедих.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #14 -: Май 10, 2007, 14:24:25 pm »
Everton, аз мисля този месец да опитам със замразените  /аз мисля, ама доктора решава :D/- останаха ми четири , за които ембриоложката на д-р Стаменов каза каза че три са добри , а единият е малко куц :D  Както каза Fussii:  "ако не опиташ-процента рязко пада на 0" :D
Мила, дано успеем,и аз мислих тоя месец след неуспешното икси, но д-ра, малко стопира нещата и засега ще видим как е другия месец, понеже ми изписа марвелон сега. На мен също ми казаха, че са с добро качество, но ще видим, а твоите на колко бяха разделени, знаеш ли?Успех, и дано тия 10% са нашите :lol:
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #15 -: Май 10, 2007, 15:32:13 pm »
По отношение на замразените ембриони не е толкова важно тяхното качество преди замразяването, колкото след това, което се разбира непосредсвено преди трансфера  :(. Много е важно при кой лекар е направено замразяването и колко добра им е техниката, колко бързо ги размразяват и т.н. Но и аз съм на мнение, че си струва да опиташ!!! Успех!  :D
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #16 -: Май 10, 2007, 15:53:16 pm »
Аз също съм за замразяване на ембриони и исках при втория опит да ми замръзят,но не се получи нещо.С удоволствие бих си спистила втора ХС,пък и цифрата при стимулация си е сериозна.Успех на всички със "сладоледчетата".
Re: За замразените ембриони
« Отговор #17 -: Май 10, 2007, 21:25:01 pm »

 
   
 Everton, нали ми беше за първи път така се бях шашнала че изобщо не базбрах даже имам ли или не замразени, та после досаждах сто пъти на док докато разбера :oops:
 Надявам се тази месец да опитаме щото вече не ме свърта да чакам протоколите от касата :x А пък си е и вариант, който не е за отхвърляне...човек предполага, Бог разполага :D Успех и на теб!


Re: За замразените ембриони
« Отговор #18 -: Май 10, 2007, 21:48:45 pm »

 
  
 Everton, нали ми беше за първи път така се бях шашнала че изобщо не базбрах даже имам ли или не замразени, та после досаждах сто пъти на док докато разбера :oops:
 Надявам се тази месец да опитаме щото вече не ме свърта да чакам протоколите от касата :x А пък си е и вариант, който не е за отхвърляне...човек предполага, Бог разполага :D Успех и на теб!
Не ти ли казаха още в деня на трансфера, имаш ли за замразяване или не, защото на мен тогава ми казаха и нали се плаща за замразяване, нямаше как да не рзабера. А относно протоколите и аз като теб ги чакам, но се моля да не ми потрябват. :lol: А ти кога ще ходиш за замразените или още незнаеш?Искрено ти желая успех миличка.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #19 -: Май 11, 2007, 15:46:51 pm »
Ами док ми ги показа на екрана като си говореха с ембриолога " този ще вземем, този ще оставим, този ще вземем, този ще оставим.... " А мен ме пъха надрусали с въпросния Лексотан обсъждан в една друга тема :D - съвсем ме нямаше там :D А за цената - при д-р Стаменов доколкото разбрах замразяването влиза в цената на процедурата.Днес си записах час за 21.05-единадесети ден-тогава ще разбера дали ще връщаме сладоледчетата :?


Re: За замразените ембриони
« Отговор #20 -: Май 11, 2007, 17:31:24 pm »
Danny S стискам ти палци за сладоледчетата, надявам се след това да се похвалиш с хубави новини. Късмет :lol:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #21 -: Май 11, 2007, 19:10:01 pm »
Everton  :bighug: успех миличка с малките ескимоси  :mrgreen:. Бъди спокоина и мисли позитивно. Познаваш екипа знаеш, че биха направили всичко по силите си. Имаш стиснати палци от мен. :crossfingers: :goodluck:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #22 -: Май 12, 2007, 12:15:32 pm »
Everton  :bighug: успех миличка с малките ескимоси  :mrgreen:. Бъди спокоина и мисли позитивно. Познаваш екипа знаеш, че биха направили всичко по силите си. Имаш стиснати палци от мен. :crossfingers: :goodluck:
Благодаря ти миличка, ще видим само, че кога ше стане това.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #23 -: Май 12, 2007, 12:18:03 pm »
Ами док ми ги показа на екрана като си говореха с ембриолога " този ще вземем, този ще оставим, този ще вземем, този ще оставим.... " А мен ме пъха надрусали с въпросния Лексотан обсъждан в една друга тема :D - съвсем ме нямаше там :D А за цената - при д-р Стаменов доколкото разбрах замразяването влиза в цената на процедурата.Днес си записах час за 21.05-единадесети ден-тогава ще разбера дали ще връщаме сладоледчетата :?  Мила, а д-ра ли ти каза на 11 ден да отидеш, за да разбереш дали ше ги връшате? Няма ли да ти подготвя лигавицата, не е ли малко късничко?
Re: За замразените ембриони
« Отговор #24 -: Май 12, 2007, 12:34:21 pm »
Миналият месец/миналият цикъл / на първият ден  му се обадих, и той ми каза да отида на 10-я ден от цикъла , за да види как нараства лигавицата и да решим дали ще правим трансфера. Аз го попитах дали да пия нещо/от прочетеното във форума знам,че понякога се прави подготовка на лигавицата /, но той каза "нищо освен фолиевата киселина " Тогава обаче хванах някакъв вирус с 39 градуса и го оставихме за този месец. Да, 21.05 е 11-ти ден, но момичето на телефона ми каза ,че не записват часове за неделя????


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #25 -: Май 12, 2007, 12:54:18 pm »
Обади се лично на доктора.
Успех! :P

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За замразените ембриони
« Отговор #26 -: Май 12, 2007, 13:34:09 pm »
Миналият месец/миналият цикъл / на първият ден  му се обадих, и той ми каза да отида на 10-я ден от цикъла , за да види как нараства лигавицата и да решим дали ще правим трансфера. Аз го попитах дали да пия нещо/от прочетеното във форума знам,че понякога се прави подготовка на лигавицата /, но той каза "нищо освен фолиевата киселина " Тогава обаче хванах някакъв вирус с 39 градуса и го оставихме за този месец. Да, 21.05 е 11-ти ден, но момичето на телефона ми каза ,че не записват часове за неделя????
Защото на мен д-ра ми каза на 6-7 ден да отида и тогава ще решим, а тоя месец пия марвелон 2*1. Успех мила!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #27 -: Май 12, 2007, 17:23:36 pm »
Благодаря момичета :balk_21: Току що се обадих на д-р Стаменов :oops:
  :smiley_abxb:Ура,ще действаме  :smiley_abxb:
Няма проблем, че е 11-ти ден  и не трябва нищо да пия /дали да не пробвам с едно-две ирландски кафета а?/ :lol:


Re: За замразените ембриони
« Отговор #28 -: Май 12, 2007, 17:47:07 pm »
Успех Дани! С теб сме , и да се похвалиш след това. :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #29 -: Май 12, 2007, 18:55:50 pm »
Благодаря момичета :balk_21: Току що се обадих на д-р Стаменов :oops:
  :smiley_abxb:Ура,ще действаме  :smiley_abxb:
Няма проблем, че е 11-ти ден  и не трябва нищо да пия /дали да не пробвам с едно-две ирландски кафета а?/ :lol:
видя ли!
Радвам се за теб, дано оцелят всички при размръзяването и дано се стигне до успешна бременност! :balk_16:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #30 -: Септември 21, 2007, 10:50:20 am »
Искам да попитам, виждам че темата е стара. При самият трансфер ли предлагат да замразят ембриони ако имаш повече добри, и това влиза ли в цената на процедурата? Аз съм при Маркова в АГ Варна.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #31 -: Септември 21, 2007, 10:55:47 am »
При самият трансфер ли предлагат да замразят ембриони ако имаш повече добри, и това влиза ли в цената на процедурата? Аз съм при Маркова в АГ Варна.
Ами още след пункцията, като разбереш накъде вървят нещата, т.е. има ли достатъчно ембриони, добре ли се развиват, трябва да ги попиташ, не чакай те да се сетят да те попитат. Цената за замразените не влиза в цената за процердурата. Заплаща се 400лв, независимо от бройката.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #32 -: Септември 21, 2007, 10:56:43 am »
Искам да попитам, виждам че темата е стара. При самият трансфер ли предлагат да замразят ембриони ако имаш повече добри, и това влиза ли в цената на процедурата? Аз съм при Маркова в АГ Варна.
Да при трансфера ще ти кажат дали имаш за замразяване. Плаща се допълнително 400 лева беше през април , предполагам че и сега е толкова .
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #33 -: Септември 21, 2007, 13:28:12 pm »
Пета, Ангелина благодаря ви!!! Целувам ви момичета!!!Стискайте ми палци.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #34 -: Септември 21, 2007, 15:27:47 pm »
Надин, в някои клиники плащаш и такса за съхранение, така, че попитай изрично. Освен това погледни какви документи подписваш, защото някои предвиждат ако не ги потърсиш след 6 месеца примерно те да се разпореждат с тях  :wink:

успех, дано не ти се налага да замразяваш!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #35 -: Септември 21, 2007, 15:33:07 pm »
Roby, тя пита изрично за клиниката в АГ-Варна. Там няма допълнителна такса за съхранение. Документите се подписват за 5год. съхранение.
успех, дано не ти се налага да замразяваш!
А това за съжаление няма как да го разбере предварително.  :wink: По-точно казано е дано не и се налага да ползва замразените. :D
« Последна редакция: Септември 21, 2007, 15:35:25 pm от peta »
Re: За замразените ембриони
« Отговор #36 -: Септември 21, 2007, 17:36:32 pm »
Аз май писах в една от темите ,ама пак да напиша .......в клиниката която аз ходя  успеваемостта със замразени ембриони е с 1,5% по-голяма от успеваемоста с пресни и това се отнася за възростова група 35-37 в която съм и аз .Нас много ни изненада това със съпруга...също така резултатите от инсеминация се подобряват до и включително третият път след това препоръчват инвитро (това пак е за същата възрастова група )
Цифрите за инвитро бяха нещо от рода 53,8% срещу 52,3%,ама статистика та може да се манипулира както си искат ама пак си е добра основа за надежда .
Срещнах из чатовете дама на подобна възраст с едно инвитро спряно зарад непоносимост към лекарствата,второ завършило с трансфер но неуспешно и трето със замразени ембриоми и резултат бременност та .......надежда винаги има  :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #37 -: Септември 21, 2007, 19:35:42 pm »
Ами и аз искам да се вкл.в тази темичка тъи като днес ми е 4 ден о т трансфера на замразени ембриони.Аз не съм в БГ,и незнам там как ги определят тези проценти но аз лично познавам доста момичета забременяли от замразени В Щатите след инвитрото ми казаха 70 процента че ще се получи бременност.Ембрионите бяха много добри и ми върнаха 2 бластоцита на 5-6 ден.Ние искахме 3 но и дума не можеше да става док.не искаха.Бременност се получи но изгубих бебетата по късно.Сега със замразените ми казаха 50 % та незнам как ги определят но е доста повече от 10%.док.каза че при замразяването няколко клетки могат да умрат както и обвивката става по дебела затова %е по малък но ако след размразяването изглеждат добре се прави assisted hatching като по този начин се увеличава шанса за имплантиране и тогава %Е почти същия като при фреш цикъл.Дано е така но моя много добра приятелка роди близнаци от замразени а след нея друга роди тризнаци ,така че не ги гледаи тези проценти ако ембрионите изглеждат добре след размразяване имаш много голям процент.Успех
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #38 -: Септември 22, 2007, 10:34:28 am »
krissi,  :bighug:!
Пожелавам ти успех! yahoo_17 stork-boy

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За замразените ембриони
« Отговор #39 -: Септември 22, 2007, 19:09:24 pm »
Благодаря Еvro много успех и на теб.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #40 -: Септември 23, 2007, 10:49:31 am »
Кrissi, успех и от мен! И след 10-тина дни да се похвалиш!

*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #41 -: Септември 23, 2007, 11:54:36 am »
Криси успех
Re: За замразените ембриони
« Отговор #42 -: Септември 23, 2007, 18:34:51 pm »
Здравейте, скъпи момичета,

До сега не съм писала във форума, но го чета редовно. Искам да споделя моята история. На 36 год. съм, имам един неуспешен опит инвитро през юли тази година. Преди три дни ми върнаха три "сладоледчета"-бластоцисти, които бяха замразени след свежия трансфер.  И трите се размразиха и оживяха на 100% по думите на ембриоложката, така пишеше и върху снимката, която ми дадоха за спомен :)
Искам да попитам, това честа практика ли е, да оживяват всички след размразяване или нещо ми спестиха от клиниката? Лигавицата в деня на трансфера беше 11,1 на 21 ден от цикъла.
Много бих се радвала, ако има момиче във форума, което е забременяло от "сладоледчета" или вече има "сладоледено" бебче да сподели своята история.
Пожелавам на всички вяра и надежда!
Няма начин това, което искаш толкова силно, да не стане. По думите на една много силна жена, Бог подлага на изпитания чедата, които най-много обича.

Прегръщам Ви и желая успех на всички!!!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: За замразените ембриони
« Отговор #43 -: Септември 23, 2007, 18:59:25 pm »
Kalpi, срещах в една тема- виж постинга на Bubaranski...http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=3289.msg4927800#new
Стискам палци! :wink:
Успех и на другите момичета!
*
« Последна редакция: Септември 23, 2007, 19:11:57 pm от cygnus »
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #45 -: Септември 24, 2007, 12:38:04 pm »
Калпи, при мен не оживя нито едно от 4 "първокласни" ембриона, замразени преди 5 месеца. Това зависи изключително много от качеството на техниката на съответната клиника и колко бързо ги размразяват, защото увреждането става именно тогава.

Пета, аз съм длъжна да я предупредя за правни клопки, които съм видяла при документацията, макар и в друга клиника. Не пречи да чете внимателно, защото това е нейния ДНК материал. Така, че ми се струва излишно да коментираш постига ми.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #46 -: Септември 24, 2007, 12:42:51 pm »
Така, че ми се струва излишно да коментираш постига ми.
  Много сме докачливи нещо. Извинете! :D
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #47 -: Септември 24, 2007, 14:50:07 pm »
Така, че ми се струва излишно да коментираш постига ми.
  Много сме докачливи нещо. Извинете! :D
Не сме, просто смятам подобни коментари за ненужни.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #48 -: Септември 24, 2007, 16:28:06 pm »
Момичета,винаги ми е било чудно,
какво става със замразените ембриони,
когато те не се използват?
Може да е тъп въпроса ми,но ме интересува.
Когато правихме второто ИКСИ,замразихме 4 ембриончета,
които няма да бъдат употребени от нас!
Мисля,че 5 години се пазят....не съм сигурна.
Питам се много често,какво ще стане с тези
/както аз ги наричах"бъдещи бебчета"/?
Много ми е чудно!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #49 -: Септември 24, 2007, 16:43:42 pm »
Ами Сами аз точно за това говорих. В документацията, която подписваш се урежда този въпрос, дали да се дарят, унищожат или друго. Просто, защото това е твой ДНК материал и всичко, което се прави с него трябва да стане с твоето съгласие. Има клиники, които много завоалирано казват "за цели, които клиниката прецени", което според мен им развързва ръцете да ги, хммм, продадат на двойки, които имат проблеми с яйцеклетките или материала на съпруга.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: За замразените ембриони
« Отговор #50 -: Септември 24, 2007, 17:08:38 pm »
Спомням си,при първия опит,дарих яйцеклетки.
Тогава подписах документ,че съм съгласна,разбира се.
При втория опит,обаче,не си спомням,ама изобщо не си спомням
да съм подписвала нещо! :?
Просто доктора ми каза,че имаме 9 ембриона,
от които 4 върнаха в мен,един не бил подходящ,
и 4 замразихме! :?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: За замразените ембриони
« Отговор #51 -: Септември 24, 2007, 21:15:04 pm »
Аз утре ще разбера колко ембриона ще замразявам......,но най-малко 2 та да видим ???
Ще се подсигуря за всеки случй!?!
Как се опрделя кой да се замразят от многото ?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #52 -: Септември 25, 2007, 11:37:29 am »
Когато правихме второто ИКСИ,замразихме 4 ембриончета,
които няма да бъдат употребени от нас!
Много ми е чудно!

Хей, Сами, няма какво да се чудиш.
Ако не ти трябват - дай ми ги!!!  :wink:

Шегувам се, но сигурна ли си, че няма да си промениш
мнението? Може да решиш твоите ангелчета да си имат братче или
още 1 сестриче... :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #53 -: Септември 25, 2007, 11:51:16 am »
Спомням си,при първия опит,дарих яйцеклетки.
Тогава подписах документ,че съм съгласна,разбира се.
При втория опит,обаче,не си спомням,ама изобщо не си спомням
да съм подписвала нещо! :?
Просто доктора ми каза,че имаме 9 ембриона,
от които 4 върнаха в мен,един не бил подходящ,
и 4 замразихме! :?
И аз чак сега се замислих... :(Първият път имах оплодени 7,върнаха ми 8,а с отаналите какво са направили.Не си спомням да съм подписвала някакъв документ,то тогава и не замразяваха във Варна/като се има предвид,че беше '99 год.,а и че беше в прословутата "ОЛИМЕД'... :x/Дали е възможно да са ги използвали по някакъв начин?Чувам сега,че в "Майчин дом" също нямат апаратура за замразяване и ги изпращат в София.Дали не се е случило точно това с нашите ембриони...??? :(
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #54 -: Септември 25, 2007, 15:17:24 pm »
Ами мисля, че ако не се замразят, за което се плаща допълнително, така, че няма как да не разберете  :wink: връщат най-добрите, а другите ги унищожават.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #55 -: Септември 25, 2007, 15:41:16 pm »
Първият път имах оплодени 7,върнаха ми 8,а с отаналите какво са направили.


оплодени 7 - върнати 8 8O
нещо не разбрах :wink:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #56 -: Септември 25, 2007, 19:15:19 pm »
Здравейте, скъпи момичета,

До сега не съм писала във форума, но го чета редовно. Искам да споделя моята история. На 36 год. съм, имам един неуспешен опит инвитро през юли тази година. Преди три дни ми върнаха три "сладоледчета"-бластоцисти, които бяха замразени след свежия трансфер.  И трите се размразиха и оживяха на 100% по думите на ембриоложката, така пишеше и върху снимката, която ми дадоха за спомен :)
Искам да попитам, това честа практика ли е, да оживяват всички след размразяване или нещо ми спестиха от клиниката? Лигавицата в деня на трансфера беше 11,1 на 21 ден от цикъла.
Много бих се радвала, ако има момиче във форума, което е забременяло от "сладоледчета" или вече има "сладоледено" бебче да сподели своята история.
Пожелавам на всички вяра и надежда!
Няма начин това, което искаш толкова силно, да не стане. По думите на една много силна жена, Бог подлага на изпитания чедата, които най-много обича.

Прегръщам Ви и желая успех на всички!!! При мен от 5 размразени преживяха 3, но уви нямх късмет! Е, :D  имам още двечки за кураж!
Желая ти успех с тях!
При мен от 5 размразени 3 преживяха! Е :DИмам още двечки за кураж!
Желая ти успех!
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 19:17:07 pm от everton »
Re: За замразените ембриони
« Отговор #57 -: Септември 25, 2007, 21:16:21 pm »
Първият път имах оплодени 7,върнаха ми 8,а с отаналите какво са направили.


оплодени 7 - върнати 8 8O
нещо не разбрах :wink:
  Да,да..... :D :D :D  Повечето са ме разбрали какво съм искала да кажа... :D :D :D : Женя..... :balk_198:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #58 -: Септември 25, 2007, 21:48:58 pm »
Първият път имах оплодени 7,върнаха ми 8,а с отаналите какво са направили.


оплодени 7 - върнати 8 8O
нещо не разбрах :wink:
  Да,да..... :D :D :D  Повечето са ме разбрали какво съм искала да кажа... :D :D :D : Женя..... :balk_198:


Айде стига деееее!
Само аз ли не разбрах? :balk_149:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #59 -: Септември 25, 2007, 21:55:51 pm »
И аз нищо не разбрах Нушке много съжалявам!!! :oops:
Как така 7 оплодени а са ти върнали 8 ......и на мен не ми се вързва математиката .
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #60 -: Септември 25, 2007, 22:22:07 pm »
Признавам без бой. И аз не разбрах.  :oops:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #61 -: Септември 25, 2007, 22:26:06 pm »
И аз нищо не разбрах Нушке много съжалявам!!! :oops:
Как така 7 оплодени а са ти върнали 8 ......и на мен не ми се вързва математиката .


Е, поне не съм сама.
Нуше,  :balk_21:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #62 -: Септември 25, 2007, 22:42:14 pm »
И аз нищо не разбрах Нушке много съжалявам!!! :oops:
Как така 7 оплодени а са ти върнали 8 ......и на мен не ми се вързва математиката .


Е, поне не съм сама.
Нуше,  :balk_21:
:balk_103:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #63 -: Септември 26, 2007, 09:44:02 am »

[/quote] И аз чак сега се замислих... :(Първият път имах оплодени 7,върнаха ми 8,а с отаналите какво са направили.Не си спомням да съм подписвала някакъв документ,то тогава и не замразяваха във Варна/като се има предвид,че беше '99 год.,а и че беше в прословутата "ОЛИМЕД'... :x/Дали е възможно да са ги използвали по някакъв начин?Чувам сега,че в "Майчин дом" също нямат апаратура за замразяване и ги изпращат в София.Дали не се е случило точно това с нашите ембриони...??? :(
[/quote] Нещо явно доста съм се пообъркала. :wink: :wink: :wink: Исках да кажа,че ми извадиха 8 яйцеклетки,7 се оплодиха,а ми върнаха 3.С останалите 4-ири не зная какво се е случило... :D :D :D И аз да бях,при първоначалното описание нищо нямаше да разбера... :D :D :D  Жени..... :balk_103:
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #64 -: Септември 26, 2007, 10:23:57 am »
А това вече е друго :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #65 -: Септември 26, 2007, 10:31:35 am »

С останалите 4-ири не зная какво се е случило...


Имам 3 предположения:
1.Подарени - под съмнение. :wink:
2.Продадени - 50:50  8O
3.Унищожени - най-вероятното. :D

*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #66 -: Септември 26, 2007, 10:33:02 am »
Това беше много добре казано :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #67 -: Септември 26, 2007, 10:36:54 am »

С останалите 4-ири не зная какво се е случило...


Имам 3 предположения:
1.Подарени - под съмнение. :wink:
2.Продадени - 50:50  8O
3.Унищожени - най-вероятното. :D


  Ти знаеш,че тази клиника.....е много съмнителна.Така че не бих се учудила на нищо...Но.... :wink: и аз съм се сетила...,след 8 год.  :wink:  Добре че поне съм се замислила.... :D :D :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #68 -: Септември 26, 2007, 11:22:45 am »
Абе ТАМ искаха материал от мъжът ми 3-4 пъти за изследване.
В един момент той вече почна да се съмнява.
Даже 1-ят път поискаха съгласието ни да замразим и платихме
100 лв. Но нито кас.бон ни дадоха, нито някакъв документ,
примерно под еди-кой си № е замразен еякулат или както там е формулиран.
Но на трансферът така и не казаха кой материал са използвали.

Освен това определено време се съхранява, нали? :wink:
Да кажем 1 година. А ако трябва да се унищожи - не би ли трябвало
да ни уведомят или да питат не желаем ли да се продължи с още 1 год.

Абе едни такива мислички ми се въртят в главата.
Може някой ден да позвъни някоя жена с детенце и да каже:
Това дете е ваше.....  8O :D :wink:

Голямо шоу ще стане.
Но това го има само по филмите.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #69 -: Септември 26, 2007, 11:26:24 am »
Може да не е само по филмите :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #70 -: Септември 26, 2007, 11:28:23 am »
Само по филмите,ама ти се подготви психически,Жени... :D Нали знаеш,че има филми и по действителни случаи...  :wink: :wink: :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #71 -: Септември 26, 2007, 11:33:55 am »
Нищо бе, да дава детето и да си ходи по живо, по здраво.
 :D :D :D
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #72 -: Септември 26, 2007, 11:39:03 am »
то ако е едно дете добре :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #73 -: Септември 26, 2007, 11:46:05 am »
то ако е едно дете добре :D
Колкото повече толкова по-добре  :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #74 -: Септември 26, 2007, 11:49:04 am »
то ако е едно дете добре :D

Даже по-добре ако са 2 - 1 за нея, 1 за мен.
Няма да има сърдити. :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #75 -: Октомври 07, 2007, 19:23:01 pm »
здравейте!пиша чак сега,защото мразя компютри .Ето накратко моята история:2003г.-извънматочна бременност,2005г.-втора извънматочна бременност.Останах с една тръба ,а другата е тотално запушена.Миналият декември мина първият ми опит Инвитро,за съжаление неуспешен.Извадиха ми 18 яйцеклетки,замразихме 15.През април правих опит със замразени,но пак нищо.Подготвях се и този месец,трансферът трябваше да е сега в сряда,но в службата изскочиха непредвидени неща и вчера казах на док.да го отложим за другия месец.Според вас дали си губя времето с тези замразени.Има ли успеваемост-моля,споделете1.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #76 -: Октомври 07, 2007, 21:04:24 pm »
 Моят трансфер на замразени ембриони пропадна - не оцеляха при размразяването, но ако имах още сладоледчета пак щях да опитам преди следващото инвитро. Няма да забравя отговора на една мацка тук в темата: " Вероятността за успех е 10%, но ако не опиташ рязко пада на 0% " :D


Re: За замразените ембриони
« Отговор #77 -: Октомври 09, 2007, 18:54:21 pm »
Здравейте момичета! За първи път съм при вас и искам да питам конкретно дали някои от вас, които сте писали тук е правил опит със ембриони във Варна при Маркова и Александров.Ясно, че е относително, но си е нещо от някой като теб. Благодаря и успех на всички вас мили бъдещи, а може и вече настоящи майчета1
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #78 -: Октомври 09, 2007, 19:14:53 pm »
искам да питам конкретно дали някои от вас, които сте писали тук е правил опит със ембриони във Варна при Маркова и Александров.
Аз!  :D
Re: За замразените ембриони
« Отговор #79 -: Октомври 09, 2007, 19:35:17 pm »
 Съжалявам за неудоточняването става въпрос за замразени ембриони. А това "аз"  за същото ли говорим?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #80 -: Октомври 09, 2007, 19:53:08 pm »
  А това "аз"  за същото ли говорим?
Да, предположих че затова става въпрос щом е в тази тема.  :D
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #81 -: Октомври 10, 2007, 13:14:08 pm »
Мен също ме интересува каква е подготовката за трансфер на замразени ембриони в АГ Варна.

*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #82 -: Октомври 10, 2007, 13:29:18 pm »
При доц.Мркова-сондаж, блокаж, естрофем и утрогестан. Поне така беше при мен миналата година-декември месец.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #83 -: Октомври 10, 2007, 13:34:39 pm »
Мерси за отговора Петя. :D

Re: За замразените ембриони
« Отговор #84 -: Октомври 10, 2007, 19:50:56 pm »
При доц.Мркова-сондаж, блокаж, естрофем и утрогестан. Поне така беше при мен миналата година-декември месец.
Ретя, а за колко време се прави това и за какви пари става дума?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #85 -: Октомври 10, 2007, 20:46:53 pm »
Ето виж тук съм го описала преди време:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6473.20
Re: За замразените ембриони
« Отговор #86 -: Октомври 10, 2007, 20:53:57 pm »
Благодаря ти Петя!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #87 -: Октомври 11, 2007, 11:14:34 am »
Пети бейби, сори че питам, но тоя път със замразени ли успя или си беше ин витро? Абе изобщо някой може ли да се похвали с успех от замразени във Варна?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #88 -: Октомври 11, 2007, 11:25:17 am »
Пети бейби, сори че питам, но тоя път със замразени ли успя или си беше ин витро?
Не мила, беше си ин витро второ по ред и силно се надявам да е последно. :D
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #89 -: Октомври 11, 2007, 11:50:26 am »
 :balk_153:последнооо, иначе са разпраяме..
Re: За замразените ембриони
« Отговор #90 -: Октомври 14, 2007, 13:04:09 pm »
Момичета,благодаря..Чак сега ми светна по въпроса защо Док не ми даде да опитам със замразени.Аз настоявах,понеже имам замразени 4 от миналата есен-2006,но колкото и да въртях темата да размразяваме,Док все я отхвърляше.Накрая рече-"Ако искаш резултат,забрави тия замразени!"Като чета тук,разбрах защо така е казал.Но и мен ме гложди въпроса какво стана с моите сладоледчета от мин.година и какво ще стане сега,като не подписах никакъв документ.Миналата година ми дадоха едно картонче,с което да ходя да си ги търся после,а тая година-пълна мъгла.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #91 -: Октомври 16, 2007, 13:51:49 pm »
"Ако искаш резултат,забрави тия замразени!"
Е това какво значи? Че изобщо няма смисъл да замразяваме ли? Кой лекар ти е казал това и на какво основание? Просто питам да знам. Пак ще помоля и момичета успели със замразени да пишат и да се похвалят.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #92 -: Октомври 16, 2007, 16:29:54 pm »
Мисля,че репликата на Док беше такава,защото аз бях поставила въпрос кое ще бъде по-резултатно.Може би процента на успеваемост със замразените е просто по-малък.Не,че е невъзможен.Аз съм дълбоко убедена,че става и със замразени.Както и че става и от първи път ин витро.При някои  :wink:.Знаеш ли какво ти е приготвила Госпожа Съдбата. И аз ще се радвам да науча има ли доста успели със замразени.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: За замразените ембриони
« Отговор #93 -: Март 28, 2008, 17:33:35 pm »
Аз се отказах да опитвам със замразени,защото доколкото чувам почти няма успех.Е,няма такава закономерност,но шансът е почти нулев.Прецених,че е по-рационално да мина през пълна процедура,пък...каквото сабя покаже.Това си е мое персонално  решение,което не искам да натрапвам на никого.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #94 -: Март 28, 2008, 17:56:35 pm »
напротив, има доста успели момичета със замръзени ембриони, шанс винаги има, макар и по-нисък от пресния трансвер!
ето една темичка по въпроса:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=17735.0
Re: За замразените ембриони
« Отговор #95 -: Март 29, 2008, 20:22:23 pm »
Момичета пробвайте със замразени не се отказвайте от тях.Аз също не вярвах но пробвах върнахами 3бр. и чудото стана но за съжаление :( само до 6гс.
Успех ви желая  :crossfingers:
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #96 -: Март 30, 2008, 12:55:14 pm »
И аз съм "за". В крайна сметка няма стимулации или нещо, което да натоварва организма. Ноооо все пак всеки сам си решава. Много зависи също от това с колко време разполагаме ... Ако биологичният ни часовник тиктака по-бързичко, наистина е по-добре да се пристъпи към по-успешната процедура.
Аз ще пробвам с моите замразени след два месеца, пък каквото сабя покаже.

Желая успех на всички вас, мили момичета!

Re: За замразените ембриони
« Отговор #97 -: Март 31, 2008, 21:21:52 pm »
Блу скай стискам ти палци да успееш с твойте сладоледчета  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #98 -: Март 31, 2008, 23:36:37 pm »
Лорче, мерси много! Ние сме се подредили голяма бойна дружина, пък да видим!
Ти кога почваш пак? 

Re: За замразените ембриони
« Отговор #99 -: Април 01, 2008, 08:53:17 am »
 И аз съм "за". Процента на успевемост е минимален но все пак има такава. Гадно ми е да си помисля че някаква частичка от мен, наченка на живот, ще бъде изоставена без да има своя шанс. Затова и аз твърдо съм решена да опитам отново и да им дам шанса да станат нашите бебчовци :wink: 


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: За замразените ембриони
« Отговор #100 -: Април 01, 2008, 12:08:46 pm »
каква е цената на замразяване на ембриони? И до колко време имат годност
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Re: За замразените ембриони
« Отговор #101 -: Април 01, 2008, 12:41:32 pm »
каква е цената на замразяване на ембриони? И до колко време имат годност
Предполагам,че във всяка клиника е различно,на нас лично в клиниката на д-р Владимиров ни взеха 900 за една година
Казаха че "годността"е до 5 години,но можело и повече,но не било добре..
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #102 -: Април 01, 2008, 14:31:10 pm »
Аз платих 800 лв.за 6 месеца. Във всяка клиника е различно.В някой е по 300 лв. за този период.Мене ми одраха кожата общо взето. :x
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #103 -: Април 01, 2008, 15:05:07 pm »
 Цената на замразяването и съхранението зависи от броя на ембрионите и срока, за който се съхраняват.В клиникат трябва да има ценоразпис.
Ето,копирам как стоят нещата в моята клиника:

Замразяване на ембриони до 3 бр.     
150 лв.
Замразяване на ембриони над 3 бр.    
250 лв.

Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 6 месеца     
200 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 1 година    
380 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 2 години    
700 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 3 години    
1 000 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 4 години    
1 250 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 5 години    
1 400 лв.
Съхраняване на сперма, ембриони и яйцеклетки до 10 години    
2 200 лв.
« Последна редакция: Април 01, 2008, 15:09:06 pm от Жекова »
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #104 -: Април 01, 2008, 15:14:22 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки и бях първия случай със замразяване в Майчин дом Варна.Дори като реших това не знаеха цената си още, та ми отговориха след два дни.Надавям се след време да осъзнаят,че са попрекалили доста в сравнение с другите клиники, и следващите 6 месеца да не се налага да плащам същата цена. :?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #105 -: Април 01, 2008, 15:17:03 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки и бях първия случай със замразяване в Майчин дом Варна.Дори като реших това не знаеха цената си още, та ми отговориха след два дни.Надавям се след време да осъзнаят,че са попрекалили доста в сравнение с другите клиники, и следващите 6 месеца да не се налага да плащам същата цена. :?
Вероятно защото вашата клиника ползва услугите на ембриолози от София.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #106 -: Април 01, 2008, 15:20:15 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки

Яйцеклетки или ембриони?
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #107 -: Април 01, 2008, 15:25:20 pm »
Аз замразих 6 яйцеклетки

Яйцеклетки или ембриони?
Да де,ембриони. :lol:Оплодени яйцеклетки,ембриони.То да бяха яйцеклетки, щях да ги даря или унищожа за да не плащам постоянно,ама сега сърце не ми дава да ги унищожа и ще плащам като поп.Жекова е права,ембриолози от София идваха,което ми дава надежди,че за второто плащане трябва да е по-ефтино,понеже няма да идват пак.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #108 -: Април 01, 2008, 15:33:46 pm »
ние си замразихме 4 ембриончета за 6 месеца и струваше 450лв.,в клиниката на д-р Щерев.Като ги размразиха оцеляха 3 и ми ги сложиха трите,надявам се този път да успеем.А за успеваемостта не е 10%,а е като при свежите,поне не мен така ми каза докторката.Успех на всички с ледени бебчета :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #109 -: Април 01, 2008, 15:41:07 pm »
А за успеваемостта не е 10%,а е като при свежите,поне не мен така ми каза докторката.

Позволи ми да не се съглася. :wink:
Re: За замразените ембриони
« Отговор #110 -: Април 01, 2008, 15:49:34 pm »
всеки има право да вярва  в каквото иска,и без това във всяка клиника е много различно,уж става въпрос за едни и същи неща
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #111 -: Април 01, 2008, 15:52:29 pm »
Не може да е като свежите.Самото им качество от замразяването и размразяването вече става съвсем друго, а това намалява шанса за имплантация май.Естествено всичко е късмет де,но все пак........Аз даже изобщо не храня надежди че ще забременея от замразени,но ще се пробвам,че много ме е страх от нова стимулация.Психически едва я издържах, и всички тия пункции,сондажи и дилатации са си голямо напрежение.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #112 -: Април 01, 2008, 16:33:57 pm »
новият метод -витрификация не уврежда ембриончетата както обикновенното замразяване
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #113 -: Април 01, 2008, 16:36:59 pm »
новият метод -витрификация не уврежда ембриончетата както обикновенното замразяване

хич никой не ми е обяснявал как ги е замразил.Къде го използват този метод?Навсякъде ли или само в някой клиники? Не съм запозната и ми е интересно.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #114 -: Април 01, 2008, 16:41:36 pm »
С новият метод на замразяване е възможно. Нарича се "витрификация" и се прилага вече в няколко центъра у нас.
Фактически 70% от клетката е вода и най-доброто, което може да се направи в случая е то да се редуцира до 30%. Така при конвенционалната техника на бавно замразяване винаги се получават някакви вътреклетъчни кристални формации, които причиняват вреди на ембрионите и сериозно увреждат по-голямата част от яйцеклетките. Витрификацията използва много високи концентрации на антифриз (DMSO и етилен гликол) и понижава температурата толкова бързо, че водата във вътрешността на клетката не може да се превърне никога в лед. Това просто мигновено супер-охлаждане във вътрешността без образуване на кристални формации в нея. С конвенционалното „бавно замразяване” температурата на ембриона се понижава с точно 0,3°C на минута. С витрификацията (използвайки четири пъти концентрацията на антифриз или криопротектант) температурата спада с 23°C на минута, това е 70 пъти по-бързо
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #116 -: Април 01, 2008, 16:48:14 pm »
Веднага ще звънна да питам мойте как са замразени. Дано да е така,предвид че точно от Щеревата клиника идваха да ги замразяват и предвид солената цена.
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #117 -: Април 01, 2008, 16:54:23 pm »
По този метод са замразени и моите,което ме зарадва,защото сега ще имам вече по-големи надежди че ще стане и с тях.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #118 -: Април 01, 2008, 16:57:01 pm »
влез в сайта на Щерев и разгледай новия брой на списание "арти"пише всичко за"ледените близнаци"
Re: За замразените ембриони
« Отговор #119 -: Април 01, 2008, 20:49:01 pm »
 Ble6ti, успех  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: 
 Чакаме някой да повлече крак със сладоледчетата :wink:
 Момичета, дали при д-р. Стаменов използват тази техника за замразяване - витрификация?


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #120 -: Април 01, 2008, 21:14:19 pm »

 Момичета, дали при д-р. Стаменов използват тази техника за замразяване - витрификация?


Категорично ДА.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #121 -: Април 01, 2008, 21:25:36 pm »
ИСКААААААААААМ!!!!!!


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: За замразените ембриони
« Отговор #122 -: Април 01, 2008, 21:30:04 pm »
За всеки случай пак питай, да не те подведа.
Re: За замразените ембриони
« Отговор #123 -: Април 01, 2008, 22:47:37 pm »
Лорче, мерси много! Ние сме се подредили голяма бойна дружина, пък да видим!
Ти кога почваш пак? 
Миличка мисля до два месеца да почна малко парички да съберем че кесииката доста стана празна :lol:
мене нещо ме объркаха ЧХГ не падаше та стоях цял ден на системи
днес пуснах нова кръв и сега всичко уж е добре  :bighug:
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #124 -: Април 05, 2008, 00:40:51 am »
Лорче, мерси много! Ние сме се подредили голяма бойна дружина, пък да видим!
Ти кога почваш пак? 
Миличка мисля до два месеца да почна малко парички да съберем че кесииката доста стана празна :lol:
мене нещо ме объркаха ЧХГ не падаше та стоях цял ден на системи
днес пуснах нова кръв и сега всичко уж е добре  :bighug:




Лорче, тя и моята се поизпразни, ама все си мисля, че за замразените няма да трябват толкова много пари. Чакам с нетърпение цикъла през май, пък да видим.

Re: За замразените ембриони
« Отговор #125 -: Април 06, 2008, 19:08:50 pm »
БлуСкай на мен с лек. замраз. опит ми излезна около 900лв. но аз вече нямам замр. ембриони та следващия опит ще е ин витро та трябва повечко да събера.
Ти миличка колко сладоледчета имаш.
Ще видиш че твойте ще се хванат аз го осещам :wink:
Стискам ти палци и съм с теб.
Успех на всички. :bighug:
*
Re: За замразените ембриони
« Отговор #126 -: Април 06, 2008, 19:19:39 pm »
Лорче, ще ти пиша на лични, че май го обърнахме на чат.  :lol: