0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Симптоми за ендометриоза?
« -: Април 16, 2007, 14:12:00 pm »
Здравейте,
имам едно питане за ендометриоза и симптомите й. лекарят ми се съмнява, че може да имам ендометриоза, но нямам все още цветна снимка, затова докато чакам, бих искала да ви попитам нещо относно симптомите. имам силни болки около ден и половина по време на М (минават с болкоуспокояващи), тече ми доста обилно по това време също така, и често имам разстройство - знам, че всичко това са симптоми за ендометриоза. обаче докато пиех противозачатъчни нямах нито болки, нито течеше обилно. забравих да спомена този факт на док :oops:
как мислите, хормоналните хапчета влияят ли върху симптомите? т.е. може ли тези симптоми да не са за ендометриоза, след като изчезват с хормонални таблетки, а просто да си е по-тежък цикъл?
забравих да кажа, че нямам кисти, това се вижда ясно на ултразвук.

Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #1 -: Април 16, 2007, 15:15:40 pm »
Не съм компетентна за ендометриозата, но ако тези симптоми задължително означават това, то всяка жена с по-болезнен цикъл би следвала да има ендометриоза. Все пак само по тези симптоми да се съди!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #2 -: Април 16, 2007, 16:17:55 pm »
Аз имам същите проблеми при МЦ,силни болки първия и втория ден и обилно кървене до третия ден включително.Правена ми е цветна снимка и всичка ми е наред.Успокой се  всичко може да ти е нормално.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #3 -: Април 16, 2007, 16:29:19 pm »
И аз така си мисля!
Не може така да си мислим и предполагаме лоши неща само по тези симптоми!
Тази психика все пак ни трябва!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #4 -: Април 16, 2007, 17:16:40 pm »
мерси, марби!
права си, стелиана, не трябва да мислим негативно. просто не разбрах защо док се усъмни за ендометриоза при съвсем нормален първичен преглед, и с УЗИ, след като не се виждат кисти и матката ми е подвижна, а и имам хидротубация, която показва проходимост на тръбите. пита ме за тези симптоми и аз му казах да. не знам какво е видял и усетил при прегледа... но ми се стори че симптомите бяха важни... не знам, малко прибързана ми се стори тази хипотеза  :? затова исках да питам ако някой знае нещо за симптомите.
ще видим, може би ще се наложи и цветна снимка в крайна сметка...

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #6 -: Април 17, 2007, 12:09:59 pm »
Мерси много, лили! от тези имам само менструалните болки и разстройство понякога :)

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #7 -: Април 17, 2007, 12:14:44 pm »
Пипи, симптомите, които описваш са част от моя живот всеки месец в продлжение на 17 години. И аз се бях панирала за ендометриоза. Сигурна бях, че ще ме сюрпризират след лапароскопията. И наистина го направиха... Няма никакви изменения на репродуктивния апарат. Всичко е наред. :D
Не се притеснявай, но все пак провери съмненията на доктора си.
Има пакет изследвания в Плевен точно за ендометриозата. Кръвни са и като начало ми се струват по-разумни от операция.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #8 -: Април 17, 2007, 15:17:01 pm »
А тези кръвни изследвания дали са точни. В смисъл може ли категорично да дадат отговор има ли ендометриоза, или не. Четох сайта, лойто е дала Лили и там пише, че не са много сигурни.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #9 -: Април 17, 2007, 15:45:20 pm »
А тези кръвни изследвания дали са точни. В смисъл може ли категорично да дадат отговор има ли ендометриоза, или не. Четох сайта, лойто е дала Лили и там пише, че не са много сигурни.
Дааааа, и аз това щях да питам. Ако  някой има  резултати от това изследване, да каже.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #10 -: Април 17, 2007, 17:08:32 pm »
А тези кръвни изследвания дали са точни. В смисъл може ли категорично да дадат отговор има ли ендометриоза, или не. Четох сайта, лойто е дала Лили и там пише, че не са много сигурни.
Дааааа, и аз това щях да питам. Ако  някой има  резултати от това изследване, да каже.

и аз бих се радвала, ако някой сподели опит или компетентно мнение за достоверността на тези изследвания

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #11 -: Април 17, 2007, 17:30:29 pm »
Имах 9 см ендометриозна киста, когато ми я откриха ми казаха, първо че е миома, после тумор и ме пратиха да си направя изследване на туморни маркери СА-125. При норма 0-30, имах 155. От прочетеното по сайтове разбрах, че този туморен маркер показва наличие на туморно образование ( кистите също са вид тумори ),но не непоказва че имаш точно ендометриоза. След няколко прегледа при различни доктори стигнах до Шейново. Там двама ме прегледаха и казаха, че кистата е ендометриозна и наистина след лапароскопията се доказа. По време на 3 месечния курс с Диферелин си направих пак изледване на туморните маркери на своя глава  :oops: беше 8. Доктора ми се накара щото нямало смисъл по време на хормонално лечение..... ама аз да видя дали е паднала стойността  :lol:


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #12 -: Април 17, 2007, 21:01:33 pm »
Аз имам същите проблеми при МЦ,силни болки  обилен цикъл.............и бях почти сигурна ,че имам ендометриоза,но при лапаро се оказа че всичко е наред! :D
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #13 -: Април 23, 2007, 00:00:02 am »
Здравейте! Прочетох написаното от вас и реших и аз да питам. През м.02.07 г. ми направиха лапароскопия в „Майчин дом”. Открили са две ендометриозни огнища извън матката и са ги изгорили. Във форума тук жените пишат, че след установяване на ендометриоза са им предписвали хапчета или инжекции поне за 3 месеца. На мен не предписаха нищо. Дали не трябва да пия нещо и аз, дори и като предпазна мярка срещу повторната поява на ендометриозата?

Как може да се установи дали съм напълно излекувана от ендометриозата или че не се е появила повторно? Пак ли трябва да ходя на лапароскопия?

И още един въпрос – може ли да се прави секс по време на МЦ? Кое е за препоръчване – да се прави секс или да не се прави секс по време на МЦ?
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #14 -: Април 23, 2007, 07:34:28 am »
и аз да се включа.
нямам никой от изброените симптоми.имам и цветна снимка, и лапароскопия.и там нищо не е видяно.
обаче нали имам проблеми с цикъла-често е през 2 седмици.репродуктивни хормони, хормони на щитовидната жлеза, микробиология-всичко е ОК.вече 5 месеца съм на противозачатъчни, защото ми откриха 2 фоликулярни кисти, които изчезнаха още на 2рия месец.
та мисълта ми е, може ли да имам ендометриоза все пак?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #15 -: Април 23, 2007, 07:42:31 am »
и аз да се включа.
нямам никой от изброените симптоми.имам и цветна снимка, и лапароскопия.и там нищо не е видяно.
обаче нали имам проблеми с цикъла-често е през 2 седмици.репродуктивни хормони, хормони на щитовидната жлеза, микробиология-всичко е ОК.вече 5 месеца съм на противозачатъчни, защото ми откриха 2 фоликулярни кисти, които изчезнаха още на 2рия месец.
та мисълта ми е, може ли да имам ендометриоза все пак?
Успокой се миличка,след като при лапаро не се откри,значи нямаш ендометриоза. :D :D :DЛапароскопия и най-сигурния диагностичен метод. :D
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #16 -: Април 23, 2007, 18:54:41 pm »
От сайта симптоми за ендометриоза: Коремна болка преди или по време на менструация; Болка при сексуален контакт; Безплодие; Хронична умора; Болки при уриниране по време на менструация; Болезнени перисталтични вълни на червата по време на менструация; Други стомашно-чревни оплаквания като диария, запек, гадене; Към симптомите може да се добави, че повечето от жените с ендометриоза страдат от: алергии; чувствителност към определени химически вещества; чести кожни инфекции.

Значи - аз имах остра прорязваща болка няколко пъти в две поредни вечери и затова отидох на лекар. 8 мес. по-рано ми идваше много странно - 2 дни с кафяво зацапване и чак след това - както си трябва. Един месец (преди промяната на МЦ) не ми дойде. Направих си тест за бременност - отрицателен. Може би силната болка в корема по време на МЦ е най-често срещания симптом, защото лекарите все затова ме питаха.

И накрая един съвет - не си поставяйте диагнози сами, просто, ей, така.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #17 -: Април 24, 2007, 10:28:27 am »
Мимка, щом имаш лапаро и не са видели нищо, значи нямаш ендометриоза. а и нередовния цикъл обикновено не се свързва с ендометриоза. хич не го мисли това  :)

Kyan, а ти имаш ли ендометриоза?
И още нещо - аз, а и предполагам повечето момичета, не си поставяме диагнози сами. Просто четем много, търсим причини и понякога имаме съмнения. Естествено, че лекари определят има ли нещо и какво е лечението. Тук просто споделяме нашите мисли, съмнения, болки... просто така се чувстваме по-добре. А и винаги можеш да получиш хубаво мнение или добър съвет.

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #18 -: Април 26, 2007, 08:34:00 am »
Имах или имам ендометриоза и аз не знам как да отговоря. Лапарото беше през декември заради ендометриозна киста на левия ми яйчник. Сега съм на Диферелин. Надявам се априлската инжекция - четвърта поред, да е последна...
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #19 -: Април 26, 2007, 19:27:00 pm »
http://alternative-medicine.dalir.net/Buletin5.html
ето ви нещо за четене има интересни неща.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]