0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Симптоми за ендометриоза?
« -: Април 16, 2007, 14:12:00 pm »
Здравейте,
имам едно питане за ендометриоза и симптомите й. лекарят ми се съмнява, че може да имам ендометриоза, но нямам все още цветна снимка, затова докато чакам, бих искала да ви попитам нещо относно симптомите. имам силни болки около ден и половина по време на М (минават с болкоуспокояващи), тече ми доста обилно по това време също така, и често имам разстройство - знам, че всичко това са симптоми за ендометриоза. обаче докато пиех противозачатъчни нямах нито болки, нито течеше обилно. забравих да спомена този факт на док :oops:
как мислите, хормоналните хапчета влияят ли върху симптомите? т.е. може ли тези симптоми да не са за ендометриоза, след като изчезват с хормонални таблетки, а просто да си е по-тежък цикъл?
забравих да кажа, че нямам кисти, това се вижда ясно на ултразвук.

Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #1 -: Април 16, 2007, 15:15:40 pm »
Не съм компетентна за ендометриозата, но ако тези симптоми задължително означават това, то всяка жена с по-болезнен цикъл би следвала да има ендометриоза. Все пак само по тези симптоми да се съди!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #2 -: Април 16, 2007, 16:17:55 pm »
Аз имам същите проблеми при МЦ,силни болки първия и втория ден и обилно кървене до третия ден включително.Правена ми е цветна снимка и всичка ми е наред.Успокой се  всичко може да ти е нормално.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #3 -: Април 16, 2007, 16:29:19 pm »
И аз така си мисля!
Не може така да си мислим и предполагаме лоши неща само по тези симптоми!
Тази психика все пак ни трябва!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #4 -: Април 16, 2007, 17:16:40 pm »
мерси, марби!
права си, стелиана, не трябва да мислим негативно. просто не разбрах защо док се усъмни за ендометриоза при съвсем нормален първичен преглед, и с УЗИ, след като не се виждат кисти и матката ми е подвижна, а и имам хидротубация, която показва проходимост на тръбите. пита ме за тези симптоми и аз му казах да. не знам какво е видял и усетил при прегледа... но ми се стори че симптомите бяха важни... не знам, малко прибързана ми се стори тази хипотеза  :? затова исках да питам ако някой знае нещо за симптомите.
ще видим, може би ще се наложи и цветна снимка в крайна сметка...

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #6 -: Април 17, 2007, 12:09:59 pm »
Мерси много, лили! от тези имам само менструалните болки и разстройство понякога :)

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #7 -: Април 17, 2007, 12:14:44 pm »
Пипи, симптомите, които описваш са част от моя живот всеки месец в продлжение на 17 години. И аз се бях панирала за ендометриоза. Сигурна бях, че ще ме сюрпризират след лапароскопията. И наистина го направиха... Няма никакви изменения на репродуктивния апарат. Всичко е наред. :D
Не се притеснявай, но все пак провери съмненията на доктора си.
Има пакет изследвания в Плевен точно за ендометриозата. Кръвни са и като начало ми се струват по-разумни от операция.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #8 -: Април 17, 2007, 15:17:01 pm »
А тези кръвни изследвания дали са точни. В смисъл може ли категорично да дадат отговор има ли ендометриоза, или не. Четох сайта, лойто е дала Лили и там пише, че не са много сигурни.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #9 -: Април 17, 2007, 15:45:20 pm »
А тези кръвни изследвания дали са точни. В смисъл може ли категорично да дадат отговор има ли ендометриоза, или не. Четох сайта, лойто е дала Лили и там пише, че не са много сигурни.
Дааааа, и аз това щях да питам. Ако  някой има  резултати от това изследване, да каже.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #10 -: Април 17, 2007, 17:08:32 pm »
А тези кръвни изследвания дали са точни. В смисъл може ли категорично да дадат отговор има ли ендометриоза, или не. Четох сайта, лойто е дала Лили и там пише, че не са много сигурни.
Дааааа, и аз това щях да питам. Ако  някой има  резултати от това изследване, да каже.

и аз бих се радвала, ако някой сподели опит или компетентно мнение за достоверността на тези изследвания

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #11 -: Април 17, 2007, 17:30:29 pm »
Имах 9 см ендометриозна киста, когато ми я откриха ми казаха, първо че е миома, после тумор и ме пратиха да си направя изследване на туморни маркери СА-125. При норма 0-30, имах 155. От прочетеното по сайтове разбрах, че този туморен маркер показва наличие на туморно образование ( кистите също са вид тумори ),но не непоказва че имаш точно ендометриоза. След няколко прегледа при различни доктори стигнах до Шейново. Там двама ме прегледаха и казаха, че кистата е ендометриозна и наистина след лапароскопията се доказа. По време на 3 месечния курс с Диферелин си направих пак изледване на туморните маркери на своя глава  :oops: беше 8. Доктора ми се накара щото нямало смисъл по време на хормонално лечение..... ама аз да видя дали е паднала стойността  :lol:


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #12 -: Април 17, 2007, 21:01:33 pm »
Аз имам същите проблеми при МЦ,силни болки  обилен цикъл.............и бях почти сигурна ,че имам ендометриоза,но при лапаро се оказа че всичко е наред! :D
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #13 -: Април 23, 2007, 00:00:02 am »
Здравейте! Прочетох написаното от вас и реших и аз да питам. През м.02.07 г. ми направиха лапароскопия в „Майчин дом”. Открили са две ендометриозни огнища извън матката и са ги изгорили. Във форума тук жените пишат, че след установяване на ендометриоза са им предписвали хапчета или инжекции поне за 3 месеца. На мен не предписаха нищо. Дали не трябва да пия нещо и аз, дори и като предпазна мярка срещу повторната поява на ендометриозата?

Как може да се установи дали съм напълно излекувана от ендометриозата или че не се е появила повторно? Пак ли трябва да ходя на лапароскопия?

И още един въпрос – може ли да се прави секс по време на МЦ? Кое е за препоръчване – да се прави секс или да не се прави секс по време на МЦ?
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #14 -: Април 23, 2007, 07:34:28 am »
и аз да се включа.
нямам никой от изброените симптоми.имам и цветна снимка, и лапароскопия.и там нищо не е видяно.
обаче нали имам проблеми с цикъла-често е през 2 седмици.репродуктивни хормони, хормони на щитовидната жлеза, микробиология-всичко е ОК.вече 5 месеца съм на противозачатъчни, защото ми откриха 2 фоликулярни кисти, които изчезнаха още на 2рия месец.
та мисълта ми е, може ли да имам ендометриоза все пак?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #15 -: Април 23, 2007, 07:42:31 am »
и аз да се включа.
нямам никой от изброените симптоми.имам и цветна снимка, и лапароскопия.и там нищо не е видяно.
обаче нали имам проблеми с цикъла-често е през 2 седмици.репродуктивни хормони, хормони на щитовидната жлеза, микробиология-всичко е ОК.вече 5 месеца съм на противозачатъчни, защото ми откриха 2 фоликулярни кисти, които изчезнаха още на 2рия месец.
та мисълта ми е, може ли да имам ендометриоза все пак?
Успокой се миличка,след като при лапаро не се откри,значи нямаш ендометриоза. :D :D :DЛапароскопия и най-сигурния диагностичен метод. :D
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #16 -: Април 23, 2007, 18:54:41 pm »
От сайта симптоми за ендометриоза: Коремна болка преди или по време на менструация; Болка при сексуален контакт; Безплодие; Хронична умора; Болки при уриниране по време на менструация; Болезнени перисталтични вълни на червата по време на менструация; Други стомашно-чревни оплаквания като диария, запек, гадене; Към симптомите може да се добави, че повечето от жените с ендометриоза страдат от: алергии; чувствителност към определени химически вещества; чести кожни инфекции.

Значи - аз имах остра прорязваща болка няколко пъти в две поредни вечери и затова отидох на лекар. 8 мес. по-рано ми идваше много странно - 2 дни с кафяво зацапване и чак след това - както си трябва. Един месец (преди промяната на МЦ) не ми дойде. Направих си тест за бременност - отрицателен. Може би силната болка в корема по време на МЦ е най-често срещания симптом, защото лекарите все затова ме питаха.

И накрая един съвет - не си поставяйте диагнози сами, просто, ей, така.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #17 -: Април 24, 2007, 10:28:27 am »
Мимка, щом имаш лапаро и не са видели нищо, значи нямаш ендометриоза. а и нередовния цикъл обикновено не се свързва с ендометриоза. хич не го мисли това  :)

Kyan, а ти имаш ли ендометриоза?
И още нещо - аз, а и предполагам повечето момичета, не си поставяме диагнози сами. Просто четем много, търсим причини и понякога имаме съмнения. Естествено, че лекари определят има ли нещо и какво е лечението. Тук просто споделяме нашите мисли, съмнения, болки... просто така се чувстваме по-добре. А и винаги можеш да получиш хубаво мнение или добър съвет.

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #18 -: Април 26, 2007, 08:34:00 am »
Имах или имам ендометриоза и аз не знам как да отговоря. Лапарото беше през декември заради ендометриозна киста на левия ми яйчник. Сега съм на Диферелин. Надявам се априлската инжекция - четвърта поред, да е последна...
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #19 -: Април 26, 2007, 19:27:00 pm »
http://alternative-medicine.dalir.net/Buletin5.html
ето ви нещо за четене има интересни неща.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #20 -: Април 27, 2007, 11:26:54 am »
Здравейте момичета  :)
И аз да се включа по въпроса. Също съм с болки по време на МЦ + съсиреци и по-обилно кървене първите дни. Аз също се притесних и си помислих, че е ендметриоза, НО от това което четох за нея ТЯ СЕ ДОКАЗВА САМО С ЛАПАРОСКОПИЯ всичко останало са само предположения за ендометриоза. Има много жени с такива оплаквания по време на МЦ, но това не означава, че имат такава  :wink:
« Последна редакция: Април 27, 2007, 11:37:45 am от Kylie »
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #21 -: Февруари 28, 2008, 18:06:23 pm »
Бях чела, че кафявото зацапване е един от симптомите за ендометриоза, та въпроса ми е това зацапване от шоколадовите кисти ли идва или може и от някъде другаде?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #22 -: Февруари 29, 2008, 15:13:21 pm »
Не знам от какво идва, но с кафяво зацапване ми почваше МЦ. 2 дни кафяво и после - нормален МЦ.  :(
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #23 -: Март 01, 2008, 19:46:53 pm »
не е задължително кафявото зацапване да е симптом за ендометриоза. и аз имах такова, 4-5 дни преди цикъла, но се оказа, че е по-скоро от нисък прогестерон.

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #24 -: Март 01, 2008, 20:52:20 pm »
Да, Пиппи, може кафявото зацапване и да не е симптом на ендометриозата. Просто говорим за нея. Например и силно болезненият МЦ е симптом, но някои жени си имат този проблем, а нямат ендо... 
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #25 -: Март 02, 2008, 09:51:39 am »
Ще го кажа малко сухо,обаче това си е истината...Кистата се маха,прави се хистологичен анализ и тогава се казва дали е ендометриоза...Туморните маркери показват наличието на тумор.Ако е над 30,даже и под но близо до тази граница,бягай за операция ВЕДНАГА.И не рискувай с лапаро.Кисти,които не се знаят точно какви са е най-добре да се отстраняват на отворен корем.
    Ако искаш 99% отговор преди операцията,каква е кистата отиди при д-р Славчев...тук не го издигам аз на пиедестал,който и доктор гинеколог да попиташ за Боно/Божидар/Славчев ,ще ти каже...

 ...питай патило...
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #26 -: Март 03, 2008, 22:18:49 pm »
Ако зацапването е в следствие от нисък прогестерон при прием на дуфастон би трябвало да спре, а ако е от ендометриоза не? Права ли съм?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #27 -: Март 05, 2008, 12:44:46 pm »
Не знам от какво идва, но с кафяво зацапване ми почваше МЦ. 2 дни кафяво и после - нормален МЦ.  :(

И при мен беше така. Започваше и свършваше с кафяво течение. Имам 4-та степен ендометриоза. Имах и ужасни болки първите два дни от МЦ. Сега по време на лечението с Диферелин ми дойде след първата инжекция, но беше без болки и без кафяво зацапване.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #28 -: Март 09, 2008, 15:55:16 pm »
И при мен беше така. Започваше и свършваше с кафяво течение. Имам 4-та степен ендометриоза. Имах и ужасни болки първите два дни от МЦ. Сега по време на лечението с Диферелин ми дойде след първата инжекция, но беше без болки и без кафяво зацапване.
Имаш късмет, че болките ги е нямало. На мен, като ми дойде след първата инжекция - същия ден бях с адско главоболие, вълните вече ме тресяха, плюс болката от МЦ. Избутах клавиатурата напред на бюрото, понеже бях на работа, и си положих главата. Идеше ми да се гръмна...
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #29 -: Март 09, 2008, 16:39:13 pm »
Аз пак нямах никакви симптоми и затова много се изненадах, че ми откриха ендометриоза. Всеки организъм си е различен.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #30 -: Март 13, 2008, 22:08:32 pm »
и при мен има кафяво зацапване първия и понякога втория ден,абе направо два дни се чуди какво да е .Обаче така ми дойде и след трансфера.До сега не са изказвали съмнение за ендометриоза.То пък това остава...
 
 Май това не е съвсем категоричен показател
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #31 -: Март 13, 2008, 22:13:02 pm »
Аз пак нямах никакви симптоми и затова много се изненадах, че ми откриха ендометриоза. Всеки организъм си е различен.

Единствено преди мензис имах газове, но това е от както се помня /имам и спастичен колит/ и последните два-три месеца имах леки болки при секс, но тях ги отдавах на редките контакти.
Не случайно наричат ендометриозата "скрита лимонка".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #32 -: Март 13, 2008, 23:18:40 pm »
Привет момичета,
и на мен ми откриха гадната ендометриоза  :( Или поне така казаха от ехографския преглед. Предстои ми лапароскопия.
И аз имам страшно болезнен МЦ, но това кафяво течение преди цикъл ли трябва де е?
Защото на мен ми е в края на цикъла!!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #33 -: Март 15, 2008, 20:47:01 pm »
В края в началото при всеки е различно, успех ти пожелавам на лапарото.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #34 -: Март 17, 2008, 12:57:32 pm »
Ясно разбирам  :(
Благодаря!!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #35 -: Март 17, 2008, 16:28:26 pm »
Май това не е съвсем категоричен показател
Такъв едва ли има за ендометриозата.  :?
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #36 -: Март 21, 2008, 00:28:22 am »
 Е , за съжаление и аз се включвам в този отбор - със съмнение за ендометриоза.Док. се двоуми между лапароскопия и хидротубация. Повечето момичета знаят , но да поясня - днес беше първия ми преглед след миссед и док каза , че е имало два плодни сака , единият в тръбата.Откъде го установи засега гадая!Направо ме заби! И после съмненията за ендометриоза...
 От изброените симптоми имам безплодие :(, запек и болезнени перисталтични вълни на стомаха по време на МЦ , нямам болки (силни)по време на цикъл , нямам кисти и т.н.Този месец и овулация нямам. :(
 Вече не знам какво да мисля и да правя...
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #37 -: Март 22, 2008, 09:01:39 am »
Е , за съжаление и аз се включвам в този отбор - със съмнение за ендометриоза.Док. се двоуми между лапароскопия и хидротубация. Повечето момичета знаят , но да поясня - днес беше първия ми преглед след миссед и док каза , че е имало два плодни сака , единият в тръбата.Откъде го установи засега гадая!Направо ме заби! И после съмненията за ендометриоза...
 От изброените симптоми имам безплодие :(, запек и болезнени перисталтични вълни на стомаха по време на МЦ , нямам болки (силни)по време на цикъл , нямам кисти и т.н.Този месец и овулация нямам. :(
 Вече не знам какво да мисля и да правя...


  Съжалявам, за това което ти се е случило. Аз бих направила лапароскопия. Ще ви даде най-точна информация за състоянието на нещата. Успех!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #38 -: Март 24, 2008, 11:05:39 am »
А как от ехографски преглед може да се появят съмнения за ендометриоза? В смисъл какво вижда док? Мен ме гледа всеки месец по 2 пъти , доскоро  и по повече и никакви съмнения не е имал! А сега ... ги има.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #39 -: Март 27, 2008, 09:48:09 am »
Мисля си , че с ехографа се правят само предположения , че има ендометриоза, която се доказва само с лапароскопия.
На мен също ми казаха, че имат съмнения за ендометриоза и в началото на април ще ми правят операция, още повече , че имам и една киста. Но докато не се провери, само от ехографа не може да се гадае и да се каже със сигурност дали има ендометриоза или не!!!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #40 -: Април 11, 2008, 16:37:54 pm »
И аз имам съмнения за ендометриоза и мисля да отида на ядреномагнитен резонанс.Как мислитедали ако имам ще се види там
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #41 -: Април 11, 2008, 16:44:56 pm »
Не. Вероятно не.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #42 -: Април 28, 2008, 11:29:53 am »
Привет на всички! Аз съм оперирана отдавна от ебдометриоза. Не се вижда на ултразвуков преглед, симптомите не доказват нищо. Само лапароскопия може категорично да я докаже. Но вие пак си следете организма, само не се самонавивайте. Ако се притеснявате много и доктора ви има същите съмнение - може да опитате с лапароскопия. Друг начин за диагноза (категорична) няма.
А за кафявото зацапване, какво общо търсите? Тя ендометриозата си е от ваши клетки - ендометриум, само че разрастнали се извън матката. По време на вашия МЦ, от матката се отлюпва ендометриума и изтича през влагалището под формата на кърваво течение (дали по-кафяво или не - няма толкова голямо значение). Въпроса е, че и другите клетки извън матката също се люпят и също кървят. Ама там няма от къде да изтече тази "гадост". Затова постепенно се образуват т.нар. "шоколадови кисти" - кръстени са така, защото вътре от съсирената кръв протичат химични процеси и се натрупва материя с шоколадово кафяв цвят. Тази материя така да се каже се разраства и постепенно може да обвие яйчниците. По този начин пречи на настъпването на овулация - яйцеклетката си зрее във фуликула, ама той не може да се спука и тя не може да поеме по пътя си. И така всеки месец яйцеклетките са като затворнички - гледат света от вътрешността на фоликула и не могат да излязат като узреят. Може би затова после тези фоликули се задържат и се превръщат в кисти. А на други места също може да се разрастне ендометриума и също да пречи за забременяване - например като обхване тръбите - те стават неподвижни и това е проблем.
При мен ендометриозата беше обхванала страаашно много неща - яйчниците (единия беше станал 7 на 9 см), тръбите, та чак и червата - това пък силно затрудняваше дефекацията ми години наред... Но най-напред са започнали в болницата с лапароскопия - много по-добре е ако се справят само така, да не отварят корема, но когато се налага - го правят, докато жената е под упойка. И така са поизрязали бая неща, но няма друг начин. И да ви кажа, поне относно червата след операцията се родих - всеки ден съм като часовник сега, а преди по 3-4 дни не можех да отида по голяма нужда...
Моя съвет е да не се притеснявате излишно, но да се наблюдавате внимателно, няма начин доктора да ви "познае" състоянието, ако вие не му обърнете внимание към проблема!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #43 -: Юни 22, 2009, 15:17:17 pm »
темата е стара, но прецених, че е по добре да я допьлваме, отколкото да пускам нова.

миналата седмица имах лапаро, при което се установи ендометриоза 1ва степен. споделям ви симптомите ми, с уговорката, че нито аз, нито лекарите, които ме преглеждаха, имаха сьмнения за такава.

резюме на моята история:

тубарен стерилитет, установен с лапаро 2005, когато не се откри друга причина за стерилитета. 3 инвитро опита, неуспешни.

след втория опит (юни 2008) имах вече доста по-силен цикьл, като и по-силни болки през пьрвите 2 дни на цикьла. раздразнен стомах, гадене, разстройство. аз, понеже гледам нали да не сьм лигла, си казвам, че това е от стимулациите. третият опит инвитро е с плачевен резултат, само 4 ЯК, с лошо качество. при  положение, че при пьрвите два правех по 13 ЯК. лекарите не тьрсят причина, не обрьщат грам внимание на моите *симптоми*, ами ми казват, че яйцеклетките ми са калпави просто. и са на изчерпване osi_12 на УЗИ не се вижда нищо...

аз в паника. от октомври 2008 цикьльт ми започва всеки пьт с двудневно зацапване, нещо което никога не е било. аз пак си казвам, организмьт ми е в стрес от стимулациите. свещена простота :oops:

през януари 2009 почвам нова стимулация, прекьсваме поради лош отговор. правя киста, която не се маха 3 месеца, ама не е ендометриална. пука се сама. болките ми при мензис се засилват всеки пьт и чревните смущения сьщо. аз не си и помислям да се ровя да тьрся причини, за да не психясвам. а и нали лекарите (вече сьм сменила трима) не виждат нищо смущаващо, а  и те смятат, че ние (които сме в инвитро програма) сме леко параноидни, понеже нали сме натьпкани с хормони 8O

аз все пак имам чувството, че нещо не е наред и че пропускаме нещо. отивам при гинеколога ми и го моля за сьдействие, защото от инвитро клиниката не искат да ми правят снимка или нещо друго. аз се страхувам и от хидросалпингс... гинекологьт ми ми дава направление за лапаро.

за протокола, освен ендото имам и хидросалпингс.

сега сьм ремонтирана и се надявам на бьдещ успех. обещавам да пиша като има резултати :D

а вие си наблюдавайте тялото и ако имате сьмнения, настоявайте за обстойна проверка. лапарото е песен, в сравнение с психическата болка при неуспешните опити за забременяване. независмо дали са инвитро или не.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #44 -: Август 19, 2009, 14:31:25 pm »
Излиза, че както нищо ти няма и в един момент може да си пипнал гадната болест, 8O аз също започнах да се притеснявам сега за това, особено след наскоро завършилия ми неуспешен опит инвитро, на който реагирах направо много зле с много малко яйцеклетки  и непосредствено преди трансфера доктора ме озадачи много с евентуалното негово предположение, че му се видяло леко някаква течност като бил извадил фуликулите при пункцията и това му приличало на ендометриоза....ужас - сега пък и това само ми липсваше, след 3 лапароскопии по други поводи и какво ли не още, до сега само за това не са имали докторите съмнения....иначе за симтомите -болки, обилно кървене, кафеникаво зацапване от време на време и разхлабения стомах по време на цикъл -това при мен е било от както имам цикъл, но виж кисти до сега не съм имала, единствено което в последно време забелязах , че от няколко месеца цикъла ми и доста слаб, а не обилен и също по-кратък, а болките намаляха... Ох , не знам-то ако само с лапароскопия се докозва, значи евентулно трябва да правя 4-та такава, дали все пак няма някякъв друг начин с пункция или нещо подобно да се види дали има вътре ендометрионална тъкан?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #45 -: Август 19, 2009, 15:56:19 pm »
Гадина недна!
Стелилитет 10-12 г., никакви симптоми, мензис оскъден, болки при секс (само няколко месеца преди процедурата), кисти - никога, пмс - рядко, отговор на стимулации - много добър. На лапарото - ЕМ и хидро.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #46 -: Август 19, 2009, 17:58:45 pm »
Искам да попитам дали при ЦС може да се забележи някакъв знак за ендометриоза?  :oops:
Благодаря ви!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #47 -: Август 19, 2009, 21:25:51 pm »
Няма как да се види с цветна снимка.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #48 -: Август 20, 2009, 10:16:42 am »
Здравейте!Аз също съм с ендометриоза,но не за това искам да ви питам.Току що попаднах на статия ,която ме възмути,но не бързам да се разярявам,а искам да питам по-компетентните от мен възможно ли е това?:(става въпрос за раничка на шийката на матката)"Методите за лечение най-често са: химическа коагулация, диатермо електрокоагулация, диетермо конизация, криохирургически методи.


Но недостатъците на тези методи надвишават предимствата – ръбцови изменения, срастване на канала на шийката, ендометриоза, рецидиви."До колкото знам още нито един специалист не се наема да каже със сигурност по какви причини възниква ендометриозата.Знам технически как се появява и какво преставлява,но да се каже,че е следствие на лечение на раничка е доста смело.Не мислите ли?!
 Предполагам,че статията е рекламна,но това дава ли право на някой да ни заблуждава,особено като става въпрос за здравето?!
 Ето и линк към цялата статия:http://www.tialoto.bg/article.php?cat=2&id=9041

П.П. Направих линка активен.
« Последна редакция: Август 21, 2009, 07:47:03 am от Ledena_luna »
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #49 -: Август 21, 2009, 07:52:13 am »
Прочетох я, пълна с правописни грешки, не знам за какво толкова се ядосваш, никой не може със сигурност да каже от какво се появява ендометриозата, но звучи логично да е след "травма"-една от причините.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #50 -: Август 21, 2009, 16:53:40 pm »
Да попитам още нещо , обилната менструация задължетелен признак ли е за ендометриоза или може и с оскоден цикъл пак да я има, защото аз от последния ми мисед, който беше в края на 3-ти месец  изведнъж започнах да имам доста по-оскъден цикъл и по-кратък съответно. Иначе този оскъден цикъл също ме притеснява, след като венаги ми и бил много силен и обилен , а сега пък обратното, чак ме хваща страх да не е и това някакъв проблем.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #51 -: Август 21, 2009, 20:22:21 pm »
Моя цикъл винаги е бил оскъден с изключение на 2 ден. Преди да ми открият ЕМ, преди да ми дойде имах 2-3 дни кафениково зацапване, 5-6 дни кървене като повечето от тях оскъдни и последващо 3-4 пак кафеникаво зацапване не много, но колкото да се налага ежедневна превръзка. Всичко това над 10 дни и ме накара да се усъмня, че ми има нещо. Други симтоми нямах, нито болки нито нищо. За съжаление на мен първо ми объркаха диагнозата, миома, дермоидна киста, тумор, след направени туморни маркери ме изкараха със злокачествен тумор. Доста лутане беше по доктори, но такава ми била съдбата. За късмет накрая явно попаднах където трябва и всичко приключи бързо и с хубав край виж лентичката :-)

Моя съвет да ходите при доктори, които се занимават с операции.... добри диагностици са според мен. Доктора който ме оперира на първия преглед каза, че е ЕМ и това и излезна. От лутане от поликлиники, неспециализирани болници и квартални доктори полза няма. За съжаление тогава изобщо не бях в час и незнаех къде да отида.  :oops:


*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #52 -: Август 25, 2009, 17:42:20 pm »
Здравейте! За пръв път се включвам във форум, но като прочетох написаното от вас искам да попитам дали се е случвало и на друг. Преди време доктора ми казах, че има съмнение за ендометриоза,а аз така или иначе не направих нищо по въпроса. От доста време съм с болезнена менструация, но от няколко месеца ми се появи един симтом, който започна да ме тревожи. Първите няколко дена от МЦ съм с адски болки /това си върви постоянно/ и болезнени лимфни възли. Все едно съм болна, дори е като треска. Имам чувктвото дори, че всичко ме боли.След третия ден всичко минава. На някой случвало ли се е това?


*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #53 -: Август 25, 2009, 21:36:55 pm »
Моите "симптоми" бяха много , ама много болезнен цикъл през първите 2 дена. Едвам издържах , даже накрая и болкоуспокояващите не ми помагаха. Особено болката беше концентрирана в малкият таз и в ляво 9където беше кистата). Болки по време на полов контакт , зацапване по 3-4 дена след цикъл. Това беше основното. Кистата ми (първата ) я откриха когато стана вече 15 см. След 3 лапароскопии и 1 неуспешен опит ин витро , вече незнам кога ще дойде краят ...Надявам се със следващият опит...