0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #20 -: Април 27, 2007, 11:26:54 am »
Здравейте момичета  :)
И аз да се включа по въпроса. Също съм с болки по време на МЦ + съсиреци и по-обилно кървене първите дни. Аз също се притесних и си помислих, че е ендметриоза, НО от това което четох за нея ТЯ СЕ ДОКАЗВА САМО С ЛАПАРОСКОПИЯ всичко останало са само предположения за ендометриоза. Има много жени с такива оплаквания по време на МЦ, но това не означава, че имат такава  :wink:
« Последна редакция: Април 27, 2007, 11:37:45 am от Kylie »
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #21 -: Февруари 28, 2008, 18:06:23 pm »
Бях чела, че кафявото зацапване е един от симптомите за ендометриоза, та въпроса ми е това зацапване от шоколадовите кисти ли идва или може и от някъде другаде?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #22 -: Февруари 29, 2008, 15:13:21 pm »
Не знам от какво идва, но с кафяво зацапване ми почваше МЦ. 2 дни кафяво и после - нормален МЦ.  :(
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #23 -: Март 01, 2008, 19:46:53 pm »
не е задължително кафявото зацапване да е симптом за ендометриоза. и аз имах такова, 4-5 дни преди цикъла, но се оказа, че е по-скоро от нисък прогестерон.

*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #24 -: Март 01, 2008, 20:52:20 pm »
Да, Пиппи, може кафявото зацапване и да не е симптом на ендометриозата. Просто говорим за нея. Например и силно болезненият МЦ е симптом, но някои жени си имат този проблем, а нямат ендо... 
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #25 -: Март 02, 2008, 09:51:39 am »
Ще го кажа малко сухо,обаче това си е истината...Кистата се маха,прави се хистологичен анализ и тогава се казва дали е ендометриоза...Туморните маркери показват наличието на тумор.Ако е над 30,даже и под но близо до тази граница,бягай за операция ВЕДНАГА.И не рискувай с лапаро.Кисти,които не се знаят точно какви са е най-добре да се отстраняват на отворен корем.
    Ако искаш 99% отговор преди операцията,каква е кистата отиди при д-р Славчев...тук не го издигам аз на пиедестал,който и доктор гинеколог да попиташ за Боно/Божидар/Славчев ,ще ти каже...

 ...питай патило...
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #26 -: Март 03, 2008, 22:18:49 pm »
Ако зацапването е в следствие от нисък прогестерон при прием на дуфастон би трябвало да спре, а ако е от ендометриоза не? Права ли съм?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #27 -: Март 05, 2008, 12:44:46 pm »
Не знам от какво идва, но с кафяво зацапване ми почваше МЦ. 2 дни кафяво и после - нормален МЦ.  :(

И при мен беше така. Започваше и свършваше с кафяво течение. Имам 4-та степен ендометриоза. Имах и ужасни болки първите два дни от МЦ. Сега по време на лечението с Диферелин ми дойде след първата инжекция, но беше без болки и без кафяво зацапване.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #28 -: Март 09, 2008, 15:55:16 pm »
И при мен беше така. Започваше и свършваше с кафяво течение. Имам 4-та степен ендометриоза. Имах и ужасни болки първите два дни от МЦ. Сега по време на лечението с Диферелин ми дойде след първата инжекция, но беше без болки и без кафяво зацапване.
Имаш късмет, че болките ги е нямало. На мен, като ми дойде след първата инжекция - същия ден бях с адско главоболие, вълните вече ме тресяха, плюс болката от МЦ. Избутах клавиатурата напред на бюрото, понеже бях на работа, и си положих главата. Идеше ми да се гръмна...
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #29 -: Март 09, 2008, 16:39:13 pm »
Аз пак нямах никакви симптоми и затова много се изненадах, че ми откриха ендометриоза. Всеки организъм си е различен.
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #30 -: Март 13, 2008, 22:08:32 pm »
и при мен има кафяво зацапване първия и понякога втория ден,абе направо два дни се чуди какво да е .Обаче така ми дойде и след трансфера.До сега не са изказвали съмнение за ендометриоза.То пък това остава...
 
 Май това не е съвсем категоричен показател
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #31 -: Март 13, 2008, 22:13:02 pm »
Аз пак нямах никакви симптоми и затова много се изненадах, че ми откриха ендометриоза. Всеки организъм си е различен.

Единствено преди мензис имах газове, но това е от както се помня /имам и спастичен колит/ и последните два-три месеца имах леки болки при секс, но тях ги отдавах на редките контакти.
Не случайно наричат ендометриозата "скрита лимонка".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #32 -: Март 13, 2008, 23:18:40 pm »
Привет момичета,
и на мен ми откриха гадната ендометриоза  :( Или поне така казаха от ехографския преглед. Предстои ми лапароскопия.
И аз имам страшно болезнен МЦ, но това кафяво течение преди цикъл ли трябва де е?
Защото на мен ми е в края на цикъла!!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #33 -: Март 15, 2008, 20:47:01 pm »
В края в началото при всеки е различно, успех ти пожелавам на лапарото.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #34 -: Март 17, 2008, 12:57:32 pm »
Ясно разбирам  :(
Благодаря!!
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #35 -: Март 17, 2008, 16:28:26 pm »
Май това не е съвсем категоричен показател
Такъв едва ли има за ендометриозата.  :?
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #36 -: Март 21, 2008, 00:28:22 am »
 Е , за съжаление и аз се включвам в този отбор - със съмнение за ендометриоза.Док. се двоуми между лапароскопия и хидротубация. Повечето момичета знаят , но да поясня - днес беше първия ми преглед след миссед и док каза , че е имало два плодни сака , единият в тръбата.Откъде го установи засега гадая!Направо ме заби! И после съмненията за ендометриоза...
 От изброените симптоми имам безплодие :(, запек и болезнени перисталтични вълни на стомаха по време на МЦ , нямам болки (силни)по време на цикъл , нямам кисти и т.н.Този месец и овулация нямам. :(
 Вече не знам какво да мисля и да правя...
*
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #37 -: Март 22, 2008, 09:01:39 am »
Е , за съжаление и аз се включвам в този отбор - със съмнение за ендометриоза.Док. се двоуми между лапароскопия и хидротубация. Повечето момичета знаят , но да поясня - днес беше първия ми преглед след миссед и док каза , че е имало два плодни сака , единият в тръбата.Откъде го установи засега гадая!Направо ме заби! И после съмненията за ендометриоза...
 От изброените симптоми имам безплодие :(, запек и болезнени перисталтични вълни на стомаха по време на МЦ , нямам болки (силни)по време на цикъл , нямам кисти и т.н.Този месец и овулация нямам. :(
 Вече не знам какво да мисля и да правя...


  Съжалявам, за това което ти се е случило. Аз бих направила лапароскопия. Ще ви даде най-точна информация за състоянието на нещата. Успех!
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #38 -: Март 24, 2008, 11:05:39 am »
А как от ехографски преглед може да се появят съмнения за ендометриоза? В смисъл какво вижда док? Мен ме гледа всеки месец по 2 пъти , доскоро  и по повече и никакви съмнения не е имал! А сега ... ги има.
Re: Симптоми за ендометриоза?
« Отговор #39 -: Март 27, 2008, 09:48:09 am »
Мисля си , че с ехографа се правят само предположения , че има ендометриоза, която се доказва само с лапароскопия.
На мен също ми казаха, че имат съмнения за ендометриоза и в началото на април ще ми правят операция, още повече , че имам и една киста. Но докато не се провери, само от ехографа не може да се гадае и да се каже със сигурност дали има ендометриоза или не!!!