0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #140 -: Април 13, 2007, 11:29:09 am »
Ама този крем ни го изписа наща педиатърка ве, аз само предавам опит :lol:
Шегата на страна, но май случих на детски лекар, защото Деси беше на 1,5 м. като й се появи такъв обрив по бузките и брадичката, сух, червен, ужас, какво ли не изчетох за атопичен дерматит, бях изпаднала в див ужас. Но като я заведохме на докторката и жената каза, споко, няма такова нещо, обрив от дрешки, почистване с лайка и мазане с д-р Тайс, и се оправихме за 3 дни. Като чета как всички лекари при две пъпки измислят какви ли не алергии, дерматити и тем подобни...
А тялото го мазах до към третия месец с преварен зехтин, по съвсем малко, от тогава мажа само гънките след баня пак със зехтин.

Васи, не миеш всеки път, не повече от 2 -3 пъти на ден с къпането заедно, инъче бършеш с мокри кърпички, аз използвам на памперс. И не плескаш много дебел слой крем, но наистина е важно да избършеш хубаво стария.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 11:31:16 am от StefiZ »
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #141 -: Април 13, 2007, 11:41:46 am »
Васи, първо добре дошла отново! Дано се възстановяваш бързо.

За дупето - мия само при наакано дупе, но тогава задължително под чешмата. Иначе само почиствам с мокри кърпички. Аз ползвам Нивеа Toddies, малко са по-скъпи, но са си мокри, не влажни и отиват по-малко кърпички. Нося ги и в парка, защото стават и за почистване на ръчички и муцунка. Кремчета - след наакано дупе, слагам Bubchen Special Wundschutzkrem (той е за раздразнена кожа на дупе, без цинков оксид, не остава бяло, веднага обира зачервеното по дупенцето), след това отгоре слагах кремче с цинков оксид, който пази кожата от влагата на следващото напишкване. Аз ползвах Baby Creme на Бюбхен, но след 7 мес не го слагам - трудно се чисти, а аз си сменям памп на макс 3 часа и не сме имали никакви проблеми с дупето.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #142 -: Април 13, 2007, 13:19:41 pm »
Васи, аз мия дупето само когато е наакана - това при нас е 2-3 пъти на ден.
Наслоеното кремче много лесно се маха с флуида на Мустела за лице и пелени.
Особено в първите дни бабите така хубаво ни бяха намацали с цинковия крем на Пенатен, че чак като купих този флуид успях да изчистя наслояванията.
От кърпичките съм много доволна от тези на СебаМед, те са с олио.

Бързо възстановяване и от мен!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #143 -: Април 13, 2007, 14:57:46 pm »
абе жени... какво правите вие, бе?!  8O
аз съм направо слисана от тия съобщения тука...  :)

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?

Моето мнение е, че една бременност променя много организма на жената. Например, една успешна бременност води до изграждане на защитни антитела, които помагат при следваща бременност. Предполагам, и имунната система се променя след бременност. Често казано, и аз винаги съм си мислела, че веднъж да забременея, другите пъти ще е лесно :D Е, още съм на първа точка, де ...
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #144 -: Април 13, 2007, 15:10:00 pm »
Честито за бъдещия нов член на семейството на Мармотите. Да е лека, безоблачна и прелестно красива тази 9-месечна изненада.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #145 -: Април 13, 2007, 15:12:52 pm »
Васи, и аз мия дупето само когато е наакано.Тогава мажа с подхранващо олио на бюбхен. Иначе почиствам с мокри кърпички и слагам крем само когато има някакво зачервяване -ползвам кремче на мустела и на бюбхен в зависимост от степента на зачервяване. Много рядко ни се е случвало. Кремът на мустела е по-добър при по-сериозно зачервяване.
За забременяването казват, че като се отпуши веднъж, после вече става без проблем.
"СтефиЗ, по-известна като врачката от Редута" - май сме съседи?! Пък може и да сме се виждали, ако не сме да поправим грешката :D
Вени, много хубаво, че резултатите са ви добри.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #146 -: Април 13, 2007, 16:46:12 pm »
За по-сериозни зачервявания ползвам крем на цинкова основа. Иначе основно мажа с домашно стопена мас - лично аз си я стопих преди да родя за да съм сигурна, че няма сол и консерванти в нея. Маста много добра работа върши за разтваряне на остатъците от цинковото кремче - мажеш с малко мас и докато се обърнеш белите остатъци са разтворени и могат лесно да се изтрият с кърпичка, така че да можеш да нанесеш новото кремче.
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #147 -: Април 13, 2007, 16:49:40 pm »
Ехх, Редута... :) Повече от пет години живях в този квартал и сега, въпреки, че ужасно го застроиха, стесниха и замърсиха, ужасно ми липсва. Най-много ми липсва парка.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #148 -: Април 13, 2007, 16:51:09 pm »
Аз ползвам за зачервяването на Бюбхен крема с невен. Доста е добър и почти веднага минават всякакви зачервени участъци. Иначе - мия дупето само когато е много оакан и в самото начало като бебе. Сега се почистваме с кърпички.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #149 -: Април 13, 2007, 17:20:36 pm »
Ехх, Редута... :) Повече от пет години живях в този квартал и сега, въпреки, че ужасно го застроиха, стесниха и замърсиха, ужасно ми липсва. Най-много ми липсва парка.
Да, за съжаление няма много обощо с квартала отпреди 5г. Ние се нанесохме през 2002 и  в началото не можехме да спим, защото беше прекалено тихо. Оттогава около нас построиха 5 блока..., но няма спасение. А за парка -ако видиш привечер какъв панаир е, направо ужас, но добре че поне го има все пак.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #150 -: Април 13, 2007, 23:52:04 pm »
Е как не си казала до сега, че сме комшии. То в парка незнам дали има някой дето да не ме познава вече :lol: Мойте приятелки само ме бъзикат, че ако пропусна ден да се запозная с някоя нова мама, то на следващия поправям грешката :wink:
По цял ден съм там, ще ти изпратя телефон на лични да се обадиш като идвате. :)
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #151 -: Април 14, 2007, 01:35:16 am »
Един въпрос на репродуктивна тематика дето ме мъчи от вчера ...
Колко ли пиленца са щели да се излюпят от това яйце
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #152 -: Април 14, 2007, 11:02:34 am »
Момичета, вашите бебета имат ли корички по главата и мажете ли с нещо?
Снаха ми каза, че племенника ми още имал, а вече е 4 годишен 8O.

Нещо се обърках с това мазане-немазане.

Четох в темата на д-р Бърди, че не се препоръчва безцелно плескане на кремове, лосиони и млека, но варненската вода е много варовита и изсушава кожата. Не става без мазане след баня, според мен, особено гушката, зад ушите и гънката на китките.

Пишете как, колко и с какво къпете и мажете. 
« Последна редакция: Април 14, 2007, 11:12:52 am от borovinka »
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #153 -: Април 14, 2007, 11:18:31 am »
Не съм имала този проблем, но съм чувала, че в този случай се решат главичките с четка за бебета и се мажат със зехтин, но ще питам, за да съм сигурна!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #154 -: Април 14, 2007, 13:24:03 pm »
Весели и леки почивни дни на всички!Много здрави момичета и момчета, много здрави забременявания, здрави бременности, здрави бебета и здрави родители! :D
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #155 -: Април 14, 2007, 14:12:02 pm »
Боровинка, за коричките съм чувала, че се слага от бебешкото олио на главата малко и с бебешка четка се реше косата, така най-лесно падат коричките. По въпроса за водата - ние като се прибираме във Варна независимо от всичко, пак не го мажа с нищо. Ако има вече нещо фрапиращо - тогава слагам малко бебешко олио. Не съм забелязала да му се изсушава кожата обаче. Може и да е от типа кожа, не знам :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #156 -: Април 14, 2007, 15:22:12 pm »
klia, от къде ти допадна това яйце  :lol:

borovinka, на мой братовчед детето му, което е на 9 или 10 години все още има корички /крусти/. И аз съм чувала да се маже с олио/ зехтин и да се реши преди баня. Това се прави редовно за да могат да изпадат. Но да не се чоплят.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #157 -: Април 14, 2007, 16:20:42 pm »
klia, от къде ти допадна това яйце  :lol:
Ами от яйцата, които боядисвах тази година е. Ако знаеш как се ококорих като го видях ...
« Последна редакция: Април 14, 2007, 16:24:10 pm от klia »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #158 -: Април 14, 2007, 16:22:25 pm »
Цитат
Един въпрос на репродуктивна тематика дето ме мъчи от вчера ...
Колко ли пиленца са щели да се излюпят от това яйце
:lol: тризначки  :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #159 -: Април 14, 2007, 18:52:10 pm »

Пишете как, колко и с какво къпете и мажете. 

Аz къпя преz 2 дни, като редувам една баня с мляко и zехтин (слага се във водата zа къпане) и една с Шампоан zа баня на Пенатен. Само след банята с Шампоана мажа с лосион на Пенатен (със zехтин). Преz останалите дни я обтривам с мокра кърпа. Смятам лятото да я къпя по-често (преz ден или всеки ден), като Шампоан иzполzвам само 1 път в седмицата, а в останалите дни - мляко и zехтин.
Иначе корички по главата имаме и ние, но са много малко. НаШата педи каzа да не се притеснявам и че Ще иzчеzнат постепенно.