0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Честит празник и от нас! Нека донесе на всеки от нас много радости и много щастливи усмивки!

Ние се прибрахме вчера, но чак сега стигнах до компютъра - празника, а и снощи мъж ми обсебен от пътуването преглежда снивки и въобще...! А и Мати рева към 40 минути снощи и беше неспокоен!

Изкарахме много добре, обиколихме много, видяхме много неща! Бяхме в Рим три дни и после три дни във Флоренция! Ще направя албумче и ще ви дам линка да разгледате!

Разбирам, че си имаме нови майчета, както и нови кандидат майчета/ бременелки/! Много хубави новини за Великден!

Ето линка:
« Последна редакция: Април 10, 2007, 08:17:53 am от Lali »
Матей - 1.04.2006 г
*
Лека и добра седмица и от нас  :D!
venus_melena, раzгледах снимките. Страхотни са! Видяли сте толкова много неЩа, а и времето ви е било чудесно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Весел празник и още по-хубава и слънчева седмица!
Моите гости си заминаха. Изкарахме страхотно. Направихме прощъпулник и моя син явно ще става шеф на стоматолозите. :lol: Докопа си едновременно химикал и четка за зъби. Въпреки общото желание да докопа портфейла :oops: :lol:
Верди, благодаря ти за изчерпателната информация. Не че спазихме всички традиции, но поне основните неща направихме. Важното беше, че беше със семейството ми и с най-добрите приятели. Беше весело и много емоционално :lol:
- тук е горд притежател на четка и химикал :lol:

Вени, много са хубави снимките, а и си личи че сте имали много хубаво време. А от Флоренция имаш ли снимки? Много е красиво в Италия и мирише много особено - на цветя, на лято, на екзотика :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Има и от Флоренция, но не остана време да ги кача - довечера навярно ще ги сложа и тях!
Матей - 1.04.2006 г
*
Гане, Алекс хубава професия си е иzбрал  :D.
Само неЩо zабеляzах под неговата лентичка - друга лентичка  :wink:. Честито  :D! Да е лека и беzпроблемна!
*
Вярно, че лентичките са две :D
Гане, честит ти зъболекар! И стискам пАлци втората лентичка да е безпроблемна и щастлива!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Лелеее, че хубаво почнала седмицата! Италии, прощъпулници, благи вести!!!

Вени, чакам да видя Флорентинските снимки. Наведе ме на някои мисли с тая сЕкстинска капела, ей :lol:

Гане, стана ми едно мило и драго като прочетох как "емоционално" си изкарала празниците (щото съм живяла в чужбина и още помня как ме стягаше за гърлото носталгията).

Ние уважихме всички роднини. От къща - на къща, от софра - на софра. Добре, че времето е разкошно и имаше дъъълги разходки край морето. Не знам дали ще кудкудякам след толкоз изядени яйца, ама на добре втасал козунак заприличах отвсякъде :oops:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
гане, честит ви зъболекар скъпа :D. а пък на долната ти лентичка как се зарадвах ако знаеш. да ти е честита и тя и безпроблемна :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ха, верно бе!  :D
Гане, честито ти второ чудо! Желая ти щастлива и безпроблемна бременност!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Гане да ти е честита втората лентичка :D
Лека и бе3проблемна и много щастие :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря ви момичета, от сърце и душа! Желая ви на всички, които още не сте успели - да успеете! Моя Великден беше много емоционален по много причини! Дължа второто си щастие на един чешки светец и на една много мила бременна жена! Благодаря им от сърце за чудото!  :balk_21:
Надявам се да е безпроблемна, понеже не почва много добре :( В самото начало с кървене, но утре ще звъня на лекарката си да видим тя какво ще каже. А и ме е страх, защото ядох и развалено яйце... Абе изобщо и въобще...
Лиленце, като гледах по кристалните топки, тая лентичка не я бях видяла :oops: Много ми се искаше да е на други и се надявам скоро да ме последвате!
Благодаря ви още веднъж! :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
ами аз не спадам към 'милите майчета', но не мога да се стърпя да честитя на ганка второто чудо!
да ти е лека и безпроблемна бременноста!и да ни зарадваш след 8 месеца със здраво и прекрасно бебче!
*
Гане, честито и от мен! Дано всичко да е наред до края! Извинявай, ама какъв е този чешки светец, дето има пръст в тази работа?! Да не е свети Вацлав? 8O :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Гане, честито и от мен!
Желая ти много леки 9 месеца, и дано всичко да е наред до края!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Гане, честито и от мен! Дано всичко да е наред до края! Извинявай, ама какъв е този чешки светец, дето има пръст в тази работа?! Да не е свети Вацлав? 8O :lol:

В Прага, на Карлов мост има една фигура на светец, казва се Св. Йоан Непомук. Когато се отиде на моста, няма начин да се сбърка фигурата, толкова е излъскана отпред. Казаха ми като я потъркам, да си намисля желание. За сега Светеца работи, надявам се да изпълни до края това, което си пожелах :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ами мирише ми на светеца Мари. Може и да греша, но не ми се вярва св. Вацлав да е бременен. Гане, честито. Добре че другите момичета гледат, че аз май съм кьорчо.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ганет  :balk_21:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Я Гането ме изпреварила. Явно аз съм в грешка. :oops: :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами мирише ми на светеца Мари. Може и да греша, но не ми се вярва св. Вацлав да е бременен. Гане, честито. Добре че другите момичета гледат, че аз май съм кьорчо.

Мери, има общо със светеца, а и със светеца Мари :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Гане, честита бременност! Дано всичко бъде наред и оттук насетне да е лека и безпроблемна!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Лиленце, като гледах по кристалните топки, тая лентичка не я бях видяла :oops: Много ми се искаше да е на други и се надявам скоро да ме последвате!
Благодаря ви още веднъж! :bighug:
това е щото гледа за други бре душата 8) :lol:
а това удебеленото да не съм те чула (видяла) повече да го говориш (мислиш). искам да си се радваш на великденското чудо с цялото сърце и душа както би трябвало да е. на кой когато му дойде времето след като се излекува (успокои :x) тогава.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Лиле, злато, аз съм водолей, пък те нали са максималисти, та поради тази причина искам да стане при вас. :oops: Опитвам се да се радвам, ама ме е страх бе :oops: Повече от колкото първия път.
А за успокояването и лекуването - надявам се при теб да действа лекарството на док и да стане скоро, че нали трябва да си спазвам графика :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Гане, айде и тук ЧЕСТИТО от мен, лека и безпроблемна бременност и стискам палци .... ти си знаеш  :lol: :bighug: :balk_21:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Гане, честито!
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! Много хубава новина!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Гане, честито и от мен! Дано всичко да е наред до края! Извинявай, ама какъв е този чешки светец, дето има пръст в тази работа?! Да не е свети Вацлав? 8O :lol:

В Прага, на Карлов мост има една фигура на светец, казва се Св. Йоан Непомук. Когато се отиде на моста, няма начин да се сбърка фигурата, толкова е излъскана отпред. Казаха ми като я потъркам, да си намисля желание. За сега Светеца работи, надявам се да изпълни до края това, което си пожелах :wink:

аз викам да вземем да номинираме дружно Гането, като наш пратеник там, да търка фигурата всеки път когато има път на там, а желанията тя си ни ги знае :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Честито възкресение!!!

Честито и на теб Гане! Желая ти лека и безпроблемна, с една малка принчипеса на финала!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Рали, Харт :balk_21:
Рали, аз съм ти обещала на теб нещо, смятам да го изпълня :balk_600:
Евро, да вземе да ме разбере криво светеца, не ща :lol: Ако може Мари да праща от там енергия :wink:
Сетакап, благодаря ти :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Лиле, злато, аз съм водолей, пък те нали са максималисти, та поради тази причина искам да стане при вас.
знам миличка. при който може и трябва ще стане...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Мариииииииииииии... помагааааааай на местно ниво.
 :lol: :lol: :lol:

Сетакап, Дара е голяма хубустница, пу пу пу!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
eй Гане ,честито. Много хубава вест, дано всичко да е леко и безпроблемно. :babbycarrage:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #30 -: Април 10, 2007, 09:40:41 am »
Ей, браво, бе Гане! Още Великденски добри новини! Лека и безпроблемна!
Секстинска ли съм написала - е, явно.... :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #31 -: Април 10, 2007, 09:55:02 am »
Христос Воскресе и от нас!
Ние с таткото заминахме на Великден за Петрич на кръщене на племеника му, а малката оставихме на грижите на баба и. Освен с тежката трапеза се отчетохме и с малко културна програма. Посетихме Мелник, гроба на Преподобна Стойна и черквата на Баба Ванга в Рупите. От планираната програма само Самуиловата крепост не видях. Изкарахме си страхотно! Малката много смело беше се справила с нашето отсъствие, само вечерта е плакала малко тъй като е свикнала винаги аз да я приспивам. Само че, като се прибрахме вчера вечерта, ни беше сърдита. Не ни посрещна с ясно изразени признаци на радост както друг път като я е гледала за няколко часа баба и. Трябваше да минат 1-2 часа за да почне да ни се усмихва и да ни "говори". А вчера ме изненада и като напълно самостоятелно си държа шишетата и пи от тях. Втората изненада беше когато повдигна една дрешка, под която и скрих играчката и си я взема. Ние от месеци я играем тая игра, но за първи път тя осъзнава, че играчката не е изчезнала, а е скрита под дрешката.

Гане, честито! Прекрасна новина!

Вени, много хубави снимки!


Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #32 -: Април 10, 2007, 10:02:26 am »
Гледайте Искрено и лично!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #33 -: Април 10, 2007, 12:57:11 pm »
Гане, честито! Много се радвам за вас. Нека всичко мине по вода до края и да си имате една прекрасна госпожица на финала.
Честито за бъдещия шеф на стоматолозите :wink:.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #34 -: Април 10, 2007, 13:11:27 pm »
Уайти, мерси! Аз го бях нагласила за шеф на Здравната каса, ама и със стоматолозите ще сме на далавера :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #35 -: Април 10, 2007, 13:23:09 pm »
Гане, девойката ще я назначим в Касата :wink:.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #36 -: Април 10, 2007, 14:33:36 pm »
Момичета, Честито Въскресение Христово! да са живи и здрави малките ни съкровища и всички ние около тях. Мия днес става на 11м. и вече трябва сериозно да се замисля за тортата, че малко ни остана. С всеки изминат ден забелязвам как все повече започва да заявява своите желания, да изразява нови емоции и някакси вече не може да се нарече съвсем бебе. Абе, порастват и понякога доста бързичко ми се струва, ама нали това е идеята.
Гане, ще ти пожелая лека и красива бременност и ще ти честитя като родиш.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #37 -: Април 10, 2007, 16:23:39 pm »
Гане поздравления и всичко да е леко и безпроблемно.
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #38 -: Април 10, 2007, 16:25:48 pm »
Я! Малкият Алекс ще става баткоооо :lol: :lol: :lol:
ЧЕСТИТО ГАНЕ!
Наслаждавай се на щастието си и заключи страховете в килера :wink:
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и една прекрасна малка принцеска след 9месеца, та да има пред кой бате Алекс да се прави на важен и силен :D
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #39 -: Април 10, 2007, 18:18:33 pm »
Привет! Дара е доста ревлива от няколко дни и сега разбрах защо... http://www.biberonbg.com/info/plach.htm ами ние сме в третия ревлив период...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #40 -: Април 10, 2007, 18:48:02 pm »
Ех, че хубави Великденски новинки  :D
Гане, голямо честито и безпроблемно  :D
На всички майчета и бебета, както и на всички останали - слънчеви прегръдки и весела седмичка  :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #41 -: Април 10, 2007, 19:31:47 pm »
Честит празник! да сме живи и здрави!
Гане, пу пу, голяма работа си :D лека, щастлива и успешна!!! :crossfingers:
ние пътувахме за празника с Криско и трябва да го поФаля :D 3 дни мрън не каза това дете, позволи на мама и тати да си поспиват, забавлява се страхотно и много се смя :balk_46: наследил е пътешественическия ни дух, за щастие, щото смятам да си го носим с нас по белия свят :lol:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #42 -: Април 10, 2007, 20:53:33 pm »
Гане, честито! Лека и безпроблемна бременност ти желая и на финала - една здрава и красива принцеска!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #43 -: Април 10, 2007, 22:49:04 pm »
ЧЕСТИТО Гане! Да си жива и здрава и накрая една малка принцеса или принц! Каквото дойде!  :P
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #44 -: Април 10, 2007, 23:08:10 pm »
Гане честито. Дано всичко мине леко и безпроблемно и след 8 месеца една малка присцеса  :D
Сетекап страхотна е станала принцесата. Пупу на перчема, ние сме безкос както казва мъжа ми  :lol:
Вени страшни снимки. Страхотна екскурзия. Дай боже всеки му  :balk_103:
Мъж ми има огромното желание да отидем на една малка екскурзиика за два дни. аз обаче упорито се дърпам. Представям си къде ще събера микровълнови, колички, шезлонги, шишета.... 8O
манхатън поздравления за смелоста и хубавата почивка  :D
« Последна редакция: Април 10, 2007, 23:13:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #45 -: Април 10, 2007, 23:11:42 pm »
Честито! Много лека и красива бременност с прекрасен завършек! 
:blowingdust: :blowingdust:  :blowingdust:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #46 -: Април 11, 2007, 00:39:42 am »
Момичета, някой знае ли какво става с Дони и близнаците? Добре ли са? Нали Дони беше писала в темата нещо за антибиотици? Дони, пиши как сте! Всичко наред ли е при вас?
Ултра, ти как си? Направи ли си изследвания? Нещо вземаш ли да оправиш желязото?
Джам, а при теб какво стана? Прави ли някакви изследвания? Кръвното провери ли?
Момичета, драснете два реда да знаем добре ли сте! :oops:
Мани, искрено ти завидях за пътуването. Нашия като решим да тръгнем за някъде или вдига температура или се вкисва и от пътуването се губи цялото очарование. Дано да свикне и да се радва повече. Единствено със самолет му харесва да лети - там спи и е кротък като агънце. Все едно не е моето дете :?
Лиде, аз все се смея, че сме като подвижна къща. Винаги питам има ли от къде да взема преварена вода, пък има ли микровълнова, пък как да си чистя шишетата и да ги изварявам... Абе ужас. Няма да забравя първия път като се прибрах в България с малкия, майка ми ми каза - "Ей, доживях да те видя да пътуваш с 3 парцала" :lol: Важно е да се престрашиш веднъж и да видиш как ще се държи бонбоната. Ако й хареса - няма да имаш проблеми с пътуванията.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #47 -: Април 11, 2007, 06:59:24 am »
Гане, честито и от мен. Много, много се радвам! Лека и хубава бременност ти пожелавам и хубаво и здраво бебче!
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #48 -: Април 11, 2007, 08:48:51 am »
Гане, честито, лека и безпроблемна и здрава и хубава сестричка зимата (пък що не и братче, какво ;) Дай Боже повече такива новини в този форум!
Мерси, добре са бандитите, излекуваха се още миналата седмица, след тях аз се подредих, но вече и аз бивам. Имаме гости сега - баба им от София, а аз не смогвам да чета и тук, щото от 2-3 дни Мелинда форсира да мислим по въпроса за ДРЗ, тъй като няма време - почти 2 месеца само. Така, че и тук моля всички мацки за повече активност, защото както го направим събитието такова ще бъде!
Весела и успешна седмица! Много здраве и усмивки на всички дребосъци, мамчета и бъдещи мамчета, защото аз вярвам, че всички тук са такива!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #49 -: Април 11, 2007, 08:54:37 am »
Честито Гане, толкова много се радвам за теб! Желая ти лека и безпроблемна бременност  :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #50 -: Април 11, 2007, 10:08:23 am »
Здравейте и от нас :D
Гане, честита ти точица - да расте здрава и силна в корема на мама!
Браво на всички мами за пътешествията - и на нас ни предстои в края на месеца и  се надявам да е спокоен малкия.
Захранвам вече 6 ден с оризова каша заради атопичния дерматит. Не виждам някакъв ентусиазъм засега :lol: Опитах се тая сутрин да взема урина за изследване, но явно не се справих с бебешкия контейнер и сега пера моята завивка :lol: Дайте малко ноу-хау по въпроса :balk_80:
Никакви изследвания не съм си правила допълнително - няма смисъл - и без това вече съм на диета :?
Не знам как хората правят диети и кърмят, при мен явно няма да се получи...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #51 -: Април 11, 2007, 10:47:57 am »
Бебешкият контейнер е относително лесна работа за момченцата:) Няма да се оплакваме, щото питаш ли ги мамите на момиченца... Най-трудно е да хванеш кога ще пишка, но може да си помогнеш с малко сокче преди това. После надяваш контейнерчето и залепваш горе около пишлето. Аз след това бях увила Дани в една хавлиена кърпа и си го разнасях изправен на ръце, докато се изпишка. Играчки и песнички помагат, успех :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #52 -: Април 11, 2007, 10:51:53 am »
Ъъъъ, извинявам се, ама топките влизат ли в отвора или са извън пликчето?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #53 -: Април 11, 2007, 10:55:40 am »
Извън :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #54 -: Април 11, 2007, 11:01:50 am »
Ейййй, отпусна ми се сърцето като писахте :)
Дони, много е гот като има помощник :lol: Мама беше тука и си починах. Ама си мечтая вече за лятото и за прибиране при тях, че да си допочина :lol: А и Алекс много си ги харесва и с кеф си се занимава с тях. Абе личи си, че бабите и дядовците имат друго отношение към нашите деца :lol: Говорихме си с майка ми на тая тема и тя каза, че това било защото като родиш отговорността, която пада върху теб е много голяма и не можеш да се нарадваш на децата си така, както искаш, а като дойдат внуците за теб са само хубавите моменти, а тревогите са за родителите им.
Абе Ани, що диета бе? И що не си направи изследванията? Важно е да знаеш има ли нещо или не. Не бива така. А и докато кърмиш е много трудно свалянето на килограми, да не кажа невъзможно. Не знам обаче що се получава така :? За контейнера - само веднъж гледах как го прави сестрата в болницата, но не бих могла да го повторя. Знам че трябва да захванеш хубаво чурката и да го държиш, защото може да има жертви. Но убий ме не мога да го повторя. Към нашия контейнер имаше някакво специално приложение - като лепенка. То го придържа.
Дони, ако има нещо, което мога да помогна отдалеч - казвай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #55 -: Април 11, 2007, 11:05:21 am »
Ъъъъ, извинявам се, ама топките влизат ли в отвора или са извън пликчето?
Ани, то има място колкото само за инструмента :lol: За топчици - не :wink: Между другото за по-бързо пишкане може да пробваш ако пуснеш сешоара. При нас действа безотказно. В момента, в който чуе бръмченето и шурва вода :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #56 -: Април 11, 2007, 11:06:46 am »
Аз сутринта не успях да взема урина с коректор нещо и утре ще пробвам направо в чашката да пишка, макар че ще ни е за първи път!
Вчера бяхне на консулт - 11 100 и 83 см сме! Взеха ни кръв та да видим какво ще покажат резултатите! Много се надявам, че са добри иначе ни чака иследване за теласемия / ако не бъркам името/
« Последна редакция: Април 11, 2007, 11:08:32 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #57 -: Април 11, 2007, 11:10:14 am »
ааа, има го момента с катуна :D това, което си спестих беше стерилизатор, защото сме големи и мих с гъбичка и бебешки сапун. за манджата ползвах розовата изворна вода на Девин - на тази възраст може без проблем, пък и само няколко дни. много комбинативно мислене трябва, за да се редуцира багажа на бебето, но с напредване на възрастта е по-лесно.
Ултра, не мисля, че на някого се получава комбинацията диета плюс кърмене :D палци за бързо възвръщане на формата :crossfingers: аз с тези козунаци в чудо се видях :eating:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #58 -: Април 11, 2007, 11:14:51 am »
Благодаря за разясненията и идеите :D
Гане, изследванията заедно със Симеон ще ги правя - от солидарност, няма само него да бодат я :)
В момента съм на килограмите си от 7-8 месец. Бях свалила 8 с раждането, после 3-4 месеца застой и като намаля кърмата увеличих малко яденето и качих 4 кила :?
Та - който сукал - сукал! Имам угризения, но нямам самочувствие, а това не е добре нито за мен, нито за семейните взаимоотношения. Пък и след два месеца ще съм булка, трябва да изглеждам долу-горе добре :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #59 -: Април 11, 2007, 11:27:41 am »
Леле, Вени, голям мъж бе :lol: Дано нямате проблеми и всичко да е наред с резултатите. А за таласемията - защо ще ви изследват?
Ман, аз за стерилизасия ползвах една голяма тенджера и там ги варих. Нещо не мога да се откажа още от тая си слабост - стерилизирането :oops: А за редукцията... аз последно и пюрета си му носих, щото в БГ не иска да яде никакви купени пюрета. Та ставам луда с гласенето на багажа. Да не говорим, че в началото се оказа, че и млякото му го няма в България :?
Ани, щом си солидарна с него - няма как :lol: Налага се да се почака явно. Аз като излязох от болницата и първия месец гледане бях свалила 10 кила, ама после полека-лека си ги наваксах. И сега ми е много трудно да сваля. Вече не знам на каква диета да се подложа. Ще си ям май киселите млека и салатите, белким сваля :?
И аз имах угризения за кърменето, ама той сам си спря и това е, не мога да се тормозя сега и за това. Колкото толкова :lol:
Их, че хубаво това за булката! Пожелавам ти да бъде незабравим ден за теб! Важното е да си щастлива и да си направиш деня без да мислиш за прическата, за роклята, за фигурата... Всички булки са красиви, защото сияят от любовта, която носят! Така че ще имаш самочувствие, защото си обичана жена и мама :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #60 -: Април 11, 2007, 11:30:01 am »
Пътешествията са хубаво нещо, и аз като Манчо мисля да си я мъкна навсякъде с мен, въпреки че всички ме обявиха за луда как ще ходим с нея на почивка, защо не сме я оставели при баба й, ми неща, искам си хлапето с мен :D А за багажа аз какво направих, още зимата си купих две много хубави големи чанти за път, защото ми омръзна с разните му там сакове и безброй торбички, така всичко събрах в двете чанти и количката в багажника, кеф, лесно се товари, лесно се сваля...

Аз не съм на диета, но при мен кърмата също взе да намалява, от 10-на дена последното хранене е с АМ. За кърменето и килограмите незнам дали е точно така, но при мен безсънието явно много "помага", имах 4-ри килограма за сваляне и сега помен няма от тях, а се тъпча като прасе по 5 пъти на ден :oops:

А за взимането на урина да не съм ви чула да се оплаквате мъжки майки, аз от сега умувам как ще стане този фокус след две седмици, Дони, Габи помагайте и аз като Анчо чакам идеи...

Гане честита ти радост, дай боже всеки му :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #61 -: Април 11, 2007, 11:38:59 am »
Гани, много важно нещо за стерилизирането! след 6 месец децата имат нужда да се сбълскват с бактериите. така или иначе, бутат де що сварят в устата, та шишетата от манджата ли ще са най-опасни. аз стерилизирам вече само шишетата и то защото ми е по-лесно и са готови всички наведнъж за деня. лъжички, панички мия. има опасност да се изнежат много. и! няколко пъти съм чувала и чела информация за връзката между продължителното стерилизиране и развиването на диабет! опитвам се да спазвам някаква златна среда относно чистотата на нещата, които си бута в устата :( и си признавам, че настръхвам понякога, ама аз принципно съм в другата крайност малко и решавам, че е от манията ми за чистота.
Вени, какво става с Мати и защо правите тези изследвания?
благородно завидях за пътуването и много ми харесаха снимките :D
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #62 -: Април 11, 2007, 11:51:22 am »
StefiZ, ние даже закъсняхме с един месец с изследването заради моята неспособност да взема урина. Първо опитах с контейнерче за момичета. Пълен провал! :oops: Памперса мокър, контейнера празен! После опитах да я  държа над леген. Вземах я веднага след събуждане, държах я докато ми отмалеят ръцете и нищо.Даже и с гърне се сдобихме по този повод и пак нищо. Опитах пак с контейнер и накрая от 3ия опит успях да събера няколко капки. От лабораторията ме успокоиха, че им трябват само 2-3 мл.
Аз имам да свалям 15 кг след раждането :oops: и от вчера и аз съм на нещо като диета. Досега се въздържах заради кърменето, но без туй след 20 дни се връщам на работа и тая работа с кърменето е обречена на провал.


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #63 -: Април 11, 2007, 11:53:08 am »
 :bighug: Ганеееееееее да ти е честита радостта. Лека и безпроблемнна и една щерка накрая  :balk_600: хубавелка като батко Алекс. Да го нацелуваш малкия от мене.  :balk_21:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #64 -: Април 11, 2007, 12:06:13 pm »
Мани, аз само шишетата стерилизирам още и то само когато съм си в къщи. Иначе и аз се опитвам да балансирам, ама не винаги успяваме да ги предпазим.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #65 -: Април 11, 2007, 12:33:56 pm »
защо давате урина? пак ли нещо не съм в час 8O
ние давахме само кръв за ПКК и хемоглобин на 6 месец.
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #66 -: Април 11, 2007, 13:03:12 pm »
защо давате урина? пак ли нещо не съм в час 8O
ние давахме само кръв за ПКК и хемоглобин на 6 месец.

Ние пък тука (Германия) ниЩо такова не сме правили. Последната ни консултация мина преди 1 седмица, пратиха ни на гимнастика, сложиха ни ваксините и док каzа да отидем чак zа следваЩата ваксина след 5 месеца  :?. Какви са теzи иzследвания, zа какво?

А относно пътуванията, понеже ни предстоят скоро, zапочнах органиzацията от рано. Купих по-лека количка, на която чреz адаптори става и столчето zа кола, та да не я мъкна на ръце по летиЩата, а и вече zапочнах много бавно да сменям вида на АМ, тъй като в страните където Ще ходим, това което тя в момента пие го няма. Като се прибирам в БГ Ще и вzема само най-необходимото, а там на място Ще купувам.
За диетите не се притеснявайте. Идва лято, Ще наблегнете на домати със сирене и много раzходки и няма начин да не отслабнете. Аz поне в това отноШение нямам проблем.
Гане, ти като почнеШ скоро "повръЩаЩият" период, Ще видиШ как Ще се оправиШ. НямаШ нужда от диети  :wink:.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #67 -: Април 11, 2007, 13:17:34 pm »
Да бе, Танче, то щото ти много имаш нужда от такова нещо. Каквато си вейка :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #68 -: Април 11, 2007, 14:08:13 pm »
Гане, честита ти точица. Нека порастне голямо бебе  :lol:, лека и безпроблемна бременност от тук нататък.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #69 -: Април 11, 2007, 14:54:06 pm »
Здравейте. За вземането на урина с прословутия контейнер, аз все си мислех, че той за момченца е идеален, ама за нас хич не става. Държах я Мия с този контейнер 10 минути, той разбира се се отлепяше постоянно и аз го зарязах. Имах приготвено стерилно шишенце и директно с него я взех безпроблемно.
Пътешествията с бебе са наистина като преместване на къщата, особено когато са по-малки. За 3 дни целият багажник се пълнеше с бебешки принадлежности и то без да нося количка, че тя самата си е доста обемна. Решила съм да я сменям с лятна. Препоръчайте някоя хубава количка.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #70 -: Април 11, 2007, 15:04:01 pm »
Честита втора лентичка на Гането и успех!
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #71 -: Април 11, 2007, 15:08:59 pm »
количката е Чико разбира се :D
ето тукможеш да видиш летни варианти

http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_41_107&osCsid=ed06e16dac5275773466a3039f0fd475
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #72 -: Април 11, 2007, 15:17:31 pm »
Христос Воскресе и от нас! Да сте живи, здрави, щастливи и все толкова прекрасни!
Вчера вечерта се завърнахме благополучно от любииииииииимата ни Варвара. Никола получава 6 за поведение и по време на пътуването и по време на прекарването. Нямаше мрънкане, плакане, проблеми със заспиването - само първата вечер и то съвсем за малко.  По повод тръгването ни - що приказки изслушах от бабите, да не мъчим детето, ние да си ходим където искаме, ама него да им го оставим, щото той горканчото само ще се измъчи... Обаче ние сме си големи пътешественици по принцип, та не мога аз да си го зарязвам непрекъснато, ама ха...

А тръгнахме не като катун, ами като пътуващ цирк  :lol:. Кошара, количка, кана за вода, кашон пюрета ... Другия път, като вземем и кучето, направо незнам  :lol: :lol: :lol:

Гане, честито миличка! Прекрасен Великден а  :lol:?
В очакване ....
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #73 -: Април 11, 2007, 15:31:50 pm »
Фани, много ме кефите с пътешественическия дух! И ние се каним през май да ходим на море, с мармотченцето, разбира се. А след втория рожден ден само на палатка :)

Ман, за урината - някакво стандартно изследване е, на 6 месеца, на нас личната лекарка ни даде направление за кръв и урина тогава. Не знам защо точно се прави.

Вени, стискам палци да са добри изследванията и за никакви таласемии да не се чува повече! И при нас вземат кръв по-често, но Дани си се роди с анемия и преливаха кръв 2 пъти, после до 6 месеца все бяхме под или около долната граница за хемоглобина и док беше казал, че може и да сме с таласемия минор. Но на 8 мес влязохме в норма и сега само ще следим през 3-4 месеца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #74 -: Април 11, 2007, 15:38:49 pm »
На 7 месеца като му взеха кръв и се оказа с ниски стойности на MCH и MСV, като едното е под всякакви граници и може да епризнак за таласемия! Затова сега е вжно това изследване и се надявам да нямаме такова нещо!
За диетите - като спрях да кърмя свалих 3 кила, но на екскурзията може и да съм качила!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #75 -: Април 11, 2007, 18:29:14 pm »
Здравейте мамчета,
Гане честита страхотна новина.Лека и безпроблемна до края.
На всички пътешественички браво.Ние така и не успяхме да запътешестваме, ама се надявам след ваксината тоя месец и това да направим.
Момичета , имам нужда от съвет какво да правя.Бебката реве като за последно на всяко ядене.На мен веч1е нерви не ми останаха.Сушуара изгоря от бачкане.Сдобих се с какви ли не дрънчащи и бръмчащи играчки и нищо не помага.Види ли шише с мляко настава ад, с лъжицата е същото.Гладна е , а не иска да яде!!!!!!?????????????
Вече не знам какво става.Седя мисля пробвам какво ли не и пак същото.Видях се в чудо вече и от зор я храним на запало, за да не реве.
Някой има ли идея какво може да се направи?!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #76 -: Април 11, 2007, 19:06:51 pm »
Silwi и при нас е същата работа. Монито си иска само гърда и друго не признава. Да де ама и през хранене не мога да и събера количеството вече. :(. Настава борба свободен стил. Чакам да се измори от сукане и да позадреме и вадя гърдата и бутам шишето :?. ако ме усети става страшно. Бута,реве, направо ужас. И така малко по малко горе долу си изяждаме дозата. Тая борба 5 пъти на ден направо ме довършва. Проблема дойде когато доки каза да сменим Нутрилон с Фризовом. Тя не искаше а аз упорствах и от тогава намрази шишетата. Мисля си дали и Аптамила не и харесва, както Фризовома и затова да не иска шише? А пък несмея да и дам Нутрилон да не се запечем пак,че тъкмо от седмица си вършим работата всеки ден.Оф луда работа. В крайна сметка ако до седмица продължаваме така, ще пробвам пак Нутрилон за едно хранене да видя дали ще го ядем него :x.
Вече главата ми бръмчи от рев и тръшкане. :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #77 -: Април 11, 2007, 19:14:54 pm »

meshko106,
аz купих лятна количка, много лека (7 кг.) и компактна.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #78 -: Април 11, 2007, 19:19:24 pm »
Честита нова седмица и от нас, която за съжаление не е добра за семейството ми. Братовчедка ми- бременна в 8 месец се оказа с диагноза асцит- бебата има течност в коремната кухина, прогнозите на трима лекари включая и д-р Даскалов не са оптимистични. И това само 10 дни след като момичето загуби майка си, егати и живота ...  :?
Гане, честита ти нова радост, лека и успешна до края, дано притесненията ти скоро минат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #79 -: Април 11, 2007, 19:19:38 pm »
Уфф и при нас е същата работа, но на периоди... Когато не иска да яде, няма значение какво мляко и предлагам или в какво шише съм го сложила. Ама понеже и аз останах без нерви я оставям гладна и като озверее си го изяжда или го набутвам в полусънно състояние...

meshko106, нашата количка е такава : http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/156
Лека е и я сгъвам за секунда с една ръка. Страшно е маневрена и я управлявам лесно - а аз съм дребосък и половина... обаче не знам дали може да се купи без столчето за кола
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #80 -: Април 11, 2007, 19:41:12 pm »
Мини, много жалко за братовчедка ти :(

Нашата количка е същата, но тя върви само с кошницата за колата за съжаление, иначе това е перфектния избор според мен, наистина се управлява с два пръста и се сгъва супер лесно и е много лека :D
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #81 -: Април 11, 2007, 21:30:33 pm »
Лидия, а защо дохранваш? Неразбрах защо вадиш гърдата и предлагаш шише?
Матей - 1.04.2006 г
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #82 -: Април 11, 2007, 21:36:23 pm »
Мини, много тъжно, дано има сили братовчедка ти да се справи и с това :-(
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #83 -: Април 11, 2007, 23:01:23 pm »
Дохранвам, защото кърмата не и стига. Изяжда каквото има и след това настава война. Понякога не иска шише и я оставям ей така, след полвин час естесвено иска пак да яде. Като изяде пак мъничко започват коликите и вече става още по страшно. Тогава неще и да чуе за шише защото към глада сме добавили и колики и войната приключва като изкара 3 часа в глад и рев и се наяде с шишето най-накрая и заспи. Та затова когато хапва я слагам 10 мин на едната гърда, 10 на другата и после докато хапва и задремва вече пробутвам тактично шишето, за да си дояде все пак. Мислех си когато хапвахме Нутрилон нямах такъв проблем. Дали защото беше по малка или защото млякото и харесва? В краен случай Вени ако имаш идея давай насам. Ще съм ти благодарна.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #84 -: Април 12, 2007, 00:19:59 am »
И при нас е същия ад с храненето :(
Кърмата не стига, огладнява на всеки час, час и половина,че понякога и на половин час. Къде що има изписано за кърменето изчетох, но с повече мляко не се сдобихме, сутрин как да е - има, и то ако съм се наспала, но следобедните и вечерните часове имам много малко:( А е още толкова мъничка, на месец и половина само, а млякото ми вече не е достатъчно. Но както и да е, важното е да е нахранено детето, като нямам - ще давам изкуствено. Но като не ще биберона! Иска от гърда да суче. Шишето го бута, реве, гладна е, но не яде от него! И с лъжичка пробвах - не иска. Пробвах да дам изцедена кърма с шише, но и нея не иска, значи не е от изкуственото мляко...
Всяко хранене се проточва по час и нещо, мъки, рев и слаб резултат.
И аз не знам какво да правя :(
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #85 -: Април 12, 2007, 04:17:58 am »
Момичета, защо не пробвате да сложите по-малък биберон?При мен това действаше.
Може би им пуска много и те се задавят.
Спокойствие, ще се научат с биберон малките мушици.


Гане, много се радвам за новината
Няма да ти честитя сега, само ще ти пожелая лека и успешна.

Целувки на всички малки и големи


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #86 -: Април 12, 2007, 09:44:35 am »
Ема при мен бибероните нямаха резултат. Взех Авент с една, две и три дупки. Взех на доктор Браун с една и две дупки. Взех и Чико с каучукова биберона.  Нищо не признава. Тя докато суче, само като го види и си хваща гърдата и почва да мрънка(по точно ми прилича на ръмжене ама.. :lol:). Абе картинка сме. Днес пробвах Нутрилон , само си хвърлих парите на вятъра. Плюва като обезумяла и се тръшка.  8O Абе цирк. Сано нерви да имаш :lol:
А на мен кърмата много ми намаля. Само храненето в 4:30 сутринта го покривам цялото. В
7:00-8:00 се почва борбата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #87 -: Април 12, 2007, 09:49:32 am »
И аз имам вече всички видове шишета и биберони...като една малка аптека сме.
Иначе и при нас е същото - точно ръмжене :)
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #88 -: Април 12, 2007, 10:03:09 am »
Момичета, имате кърма! Мати също сучеше отначало през час-час и половина! Имаме дни от по 12 сукания за деннощие! Това е единствения начин да увеличте кърмата - да суче, когато иска! Значи моя съвет е - давай, колкото и да е често! Отначало ще имате чувства, че само това правите, но скоро нещата ще се променят и отрегулират! Отначало записвах часовете, които съм хранила, но не ги пазя вече, за да ви илустрирам, но помня ясно, че беше лято и Мати сучеше през два часа! Роден на 1.04, значи е бил на3-4 месеца и още е бил на "режим" през два часа, после увеличи на 2.5 часа и така нататък! така че, ако искате да кърмите и сте съгласни на такъв темп просто не се притеснявайте, че бебето суче често - коремчето му е колкото юмручето му и колко може да побере? Освен това незабравайте, че кърмата се усвоява много по-бързо от Ам и затова бебето огладнява по-бързо!
По-колко наддавате на месец?
Пробвайте за няколко дни и ще видите какво ще стане с кърмата . Бебетата ви са по-наясно от вас - повярвайте ми! Послушайте ги и зарежете АМ!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #89 -: Април 12, 2007, 11:10:11 am »
От няколко дни се каня и все не намирам подходящо настроение да се похваля и аз с добрата си новина - ще си имаме още едно мармотченце :) Този път спонтанно, много ни изненада, защото не предполагахме, че можело така да стане при нас. В началото бяхме стъписани и леко изплашени как ще се справим с гледането, парите, времето, нооо да дава Господ на всички тук все повече от този вид грижи. Вече съм в 14 г.с., онзи ден минахме успешно първия подробен ехографски преглед, бебчето е ОК. С контракции съм, но пия папаверин. Засега няма да слагам лентичка, нека всичко мине ок, първо тук ще докладвам :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #90 -: Април 12, 2007, 11:15:13 am »
Бре, тръгнели веднъж и няма спиране!
Честито и на теб, Мармотче и лека и безпроблемна!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #91 -: Април 12, 2007, 11:17:04 am »
Браво, Стефи! Прекрасна новина :D
Стискам палци до края!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #92 -: Април 12, 2007, 11:18:42 am »
Мармотче, лека, спокойна и безпроблемна! :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #93 -: Април 12, 2007, 11:24:47 am »
Ехпаааа браво бе като тръгне сега, че няма спиране. Нека...това да се чува. Само за нови бебета и хубави новини искам да чета :wink:
Гане и мармотчето честито ви завтаряне :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #94 -: Април 12, 2007, 11:37:14 am »
Eй, тя таzи седмица много хубава стана :D! Само добри новини zа младите мамчета!
marmotche, да е лека, беzпроблемна и приятна  :D! И не се притеснявайте, Ще се справите  :wink:!
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #95 -: Април 12, 2007, 11:40:08 am »
Айде сега да видим врачката дали ще познае пола на малкото мърмотче :lol:
и не се преуморявай, за да не те пляскам :D
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #96 -: Април 12, 2007, 11:43:33 am »
Мармотче,  :goodluck: :blowingdust: ....
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #97 -: Април 12, 2007, 11:46:12 am »
леле стефи, честито и на теб :D
дано повечко такива новини си имаме :D

пп що така не ми излезе честитката преди това
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #98 -: Април 12, 2007, 11:54:57 am »
Еййй, момичета, ако знаете колко ме радвате  :lol: :lol: :lol:

Мармотче, честито!!! Лека, безоблачна и щастлива бременност!  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #99 -: Април 12, 2007, 12:01:24 pm »
Eй, Мармотче, честито и от мен!
Ама много хубава тая седмица бе!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #100 -: Април 12, 2007, 12:15:52 pm »
Много благодаря, момичета. Пу, да се връща тъпкано на всички, които още вървят по пътя към мечтата си! Дани миналата година яко повлече крак, сега се надявам да запишем още по-голям успех.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #101 -: Април 12, 2007, 12:26:40 pm »
Леле, Мармотчееееее :lol: Страхотна новина! Честито мила и стискаме палци всичко да е наред, да намалеят контракциите и да се роди едно здраво и щастливо бебе!
Тоя Великден много хубав великден :lol: Дано завалят още такива пролетни новини!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #102 -: Април 12, 2007, 12:57:43 pm »
Я какви хубави новини!Гане, ти май повлече крак!

Мармотче, честито! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #103 -: Април 12, 2007, 13:04:21 pm »
Честито и на мама Мармотче- лека и безпроблемна до края.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #104 -: Април 12, 2007, 13:11:43 pm »
Мармотче, поздравления. :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #105 -: Април 12, 2007, 13:39:57 pm »
Мармотче, поздравления и от мен :lol:. Дай боже повече такива новини. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #106 -: Април 12, 2007, 14:05:30 pm »
Мармотче, пожелавам ти красива и спокойна бременност и здраво бебе на финала!
Момичета като чета как се мъчите с шишетата и си спомням как ние с Мия се мъчихме с гърдата. Аз я слагам, тя пищи, реве, дърпа си и не иска да захапе и това е. А като й дам шишето, без значение с какъв биберон е, го изпиваше за секунди. Е, мъчихме се няколко седмици и аз се отказах. Не знам дали заради кувиоза и заради това, че първо беше захранена с шише или заради по-голямото усилие, което трябваше да прави с моите зърна, които са малки и леко вдлъбнати, но не пожела да засуче и това си е.
Мини, много ми стана мъчно за твоята близка. дано успее да се съвземе по някаккъв начин.
Благодаря ви за предложенията за колички. то чико си е чико, но с моята девойка не знам дали има смисъл да купувам скъпа количка. Имам опит с разни скъпи покупки, които въобще не използвахме -кенгурото примерно, въобще не пожела да го ползва.Тя не винаги иска да седи в нея.  В последно време се изпъва като струна и така се вози, мрънкайки през по-голямата част от разходката. Странното е, че вкъщи пък колкото пъти мине покрай количката, все се заглежда в нея, иска да я пипне и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #107 -: Април 12, 2007, 14:22:01 pm »
Mармотче, поздравления!
Лека, безпроблена и хубава бременност ти желая!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #108 -: Април 12, 2007, 15:12:02 pm »
:smiley_abxb: Mармотче, честито ти ново чудо :sunshine:, толкова се зарадвах!



Прекрасен, чуден Великден!Късмет на всички тук!
Здраве, добро в сърцата и много обич!


 :grouphug2:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #109 -: Април 12, 2007, 15:33:02 pm »
Взех резултатите от изследването - добри са!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #110 -: Април 12, 2007, 15:54:03 pm »
Ей, напълни ми се сърцето тая седмица  :D
Мармот, много късмет на най-малкото мармотче!
Дай боже всеки му, не помня кой провлачи крак, ама да не спира!!!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #111 -: Април 12, 2007, 16:06:05 pm »
Браво, Мармотче!
Чудесна новина!!!! :cheerleader:
Лека и безпроблемна бременност и ... провлачи краче. mf_bounce8
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #112 -: Април 12, 2007, 16:10:46 pm »
Взех резултатите от изследването - добри са!
браво на вас! грешка ли е било преди?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #113 -: Април 12, 2007, 16:22:29 pm »
Мармотче, честито  :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #114 -: Април 12, 2007, 16:24:15 pm »
Мармотче, щото чета отзад напред, си разтърках очите няколко пъти, да видя годината и датата - да не е стара тема, че ти честитят :lol: А то какво било :D :D

Честито, смело давайте напред и дано всичко мине леко и безпроблемно! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #115 -: Април 12, 2007, 16:47:28 pm »
Мармотче, евала, аферим, машалла :D ама какво става тук бе, не се шегувате! е това е, дай боже всекиму!
Вени, браво за резултатите! направо ме стресна предния път.
ние нямаме спирка със зъбите, другия месец минаваме на пържоли 8O
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #116 -: Април 12, 2007, 16:54:38 pm »
Вени, браво! Много се радвам, че е било фалшива тревога.

Ман, честити зъбчета. Като растат по-рано, поне е по-безболезнено за мъниците. Ние почнахме на почти 7 месеца, а на 10м вече имаме 7 зъбчета и яко хапем :)

Още веднъж благодаря, момичета. И още веднъж, дай Боже всекиму в Зачатие!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #117 -: Април 12, 2007, 16:57:06 pm »
Мarmotche, честито и от мен! Лека и безпроблемна бременност ти желая и на финала - едно здраво и красиво бебче!!!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #118 -: Април 12, 2007, 17:03:37 pm »
мармотче, ние нямаме проблем с тях ама са ни пробили 4, прорязали са два и един е с връхче :D иначе, не съм го разбрала, че са му никнали зъбки, само дето ръфа като катерица каквото докопа хехе
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #119 -: Април 12, 2007, 17:25:13 pm »
Мармотче честито за новото сърчице. Безпроблемна и успешна бременност ти желая.

Честито и на Мати за добрите резултати.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #120 -: Април 12, 2007, 18:05:26 pm »
Вени, честито за резултатите!
Абе само ние ли сме беззъби? Имаме 4 зъба само и повече не искат да растат 8O Иначе има два червени участъка дето приличат на никнещи зъби, ама няма нищо.
Оф, случайно да има някой проблеми с катеренето? Моя бяс се катери вече навсякъде и си е харесал дивана. Ходи прав по него и вече няколко пъти не успявам да го хвана и пада с главата надолу. Не мога да го обезопася, не мога да го преместя, а не мога и да го отуча. Как да се справя с тоя проблем? Дайте някакви идеи :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #121 -: Април 12, 2007, 18:15:34 pm »
Мармотче страхотна новина - честито и не се притеснявай - ще се справите - вече сте с опит.
Вени чудесно за резултатите - поизпотила си се, ама важното е, че всичко е наред с детенце.
manhattan всички зъбчета да ви излизат безпроблемно и не само на вас  :lol:
Гане тези червените участъци да не са хематоми свързани с никненето на зъби - аз нали обичам да съм си подготвена та само ровя и чета глупости та и това четох че се случва понякога.... То аз чета чета пък като ми дойде до главата и се насмитам принципно  :oops:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #122 -: Април 12, 2007, 18:31:58 pm »
Гане, zнам че на теб не ти е до майтап, ама само zа каска се сеЩам или по-дебели дюШеци около дивана  :?.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #123 -: Април 12, 2007, 18:41:20 pm »
Гане, zнам че на теб не ти е до майтап, ама само zа каска се сеЩам или по-дебели дюШеци около дивана  :?.

Танче, успя да ме разсмееш :lol: Аз не трябва да му я свалям тая каска денонощно :? И възглавници имам и всякакви омекотяващи приспособления и въпреки това вече за 4 път се опитва да се пребие :(
Клиа, не мога да ги разгледам добре, понеже той се дърпа, пищи и си слага езика там :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #124 -: Април 12, 2007, 19:53:31 pm »
Дайте идей за слънцезащитна козметика. Мустела мисля имаха такива продукти. Дали са добри? Или има нещо по хубаво, че ние какви сме бели пухкави... Днес зачервихме бузи,нищо че цял ден я пазя и беше със рибарска шапка :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #125 -: Април 12, 2007, 20:49:12 pm »
Лиде, на Чико има фактор 50, мисля и на Мустела. За лицето определено ви трябва по- голям фактор. Ама аз Стефи вече съм я излагала на слънце и на Нивея добре й подейства, а тя за разлика от майка си е доста беличка  :D /чак като я видях като се роди се изненадах как може да излезе от мен такова бяло дете/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #126 -: Април 12, 2007, 21:07:24 pm »
Не ,не са били грешни, просто на 7 месеца бяха ниски стойностите на MCV и MCH, което беше претиснително, но сегашния резултат е в граници!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #127 -: Април 12, 2007, 21:19:30 pm »
абе жени... какво правите вие, бе?!  8O
аз съм направо слисана от тия съобщения тука...  :)

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?

честито на очакващите второ бебе и дупе да ви е яко.
аз много искам още едно, но все още съм в стрес от грижите по първото и не мога да си представя как ще се справя с две.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #128 -: Април 12, 2007, 21:51:29 pm »

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?
:bonk: :lol:
Мини мерси за инфото. Ползвам козметиката на Мустела и ще взема пак от нея щом имат и за слънце.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #129 -: Април 12, 2007, 22:04:03 pm »
Честито на всички новоочакваши бебета мамчета :D :D :D Голяма радост бе, я влачете повече краката явно вие сте от късметлииските мами. Пу пу за всички такъв късмет!  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #130 -: Април 12, 2007, 22:07:42 pm »
И аз търся козметика с висок фактор за лице, но от специализираните хипоалергенни не съм видяла, трябва да се разтърся. Мустела не ни понесе :(
Аз да похваля синковеца - взеха му кръв сутринта от пръста, а той дори не се нацупи, гледаше с интерес русата мацка срещу него, даже й се усмихна накрая :lol: Толкова се учудих, че забравих, че и аз трябва да се изследвам :D Сутринта се справих и с колектора като благоразумно ви послушах и оставих топките навън :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #131 -: Април 12, 2007, 22:14:01 pm »
Джам, човек ако така разсъждава никога няма да е готов за второ дете. Ние до толкова сме свикнали с мисълта, че при нас не става като при нормалните хора, че това наистина е като гръм от ясно небе. Като знаеш, че с години си се пазил и не си виждал чертичките, ми нормално да не се пазиш и после. Вярно страшно си е, нервно си е, ама пък си помисли крайния резултат колко е хубав. Я, една такава готина девойка с такива големи сини очи и бузи като това сладурче на аватара ти, ми няма ли да се замислиш :wink: А и времето не чака, лети си. Няма да станем по-млади, че да бременеем пак. :lol:
Ани, браво на Мони, че така се е представил :lol: Пък за топките - аз бая ти се зачудих как ще успееш да ги натикаш вътре :lol: Те че са им малки, малки са, ама чак толкоз :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #132 -: Април 12, 2007, 23:06:21 pm »
слънцезащитните на биодерма са много добри - фактор 100. а виши имат специално детско мляко с висок фактор.мисля, че биодерма е едно от най добрите
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #133 -: Април 12, 2007, 23:39:23 pm »
Честито на Ganka  и marmotche. Дано първоначалните проблеми отминат и по-нататък да е лека и безпроблемна.

nia72, ти не трябваше ли днес да пътуваш за София?


*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #134 -: Април 12, 2007, 23:46:20 pm »
да Габи, след малко  :wink:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #135 -: Април 13, 2007, 09:57:30 am »
От слънцезащитните кремове съм купила на СебаМед фактор 50+, но още
не сме го ползвали, тези дни ще.
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #136 -: Април 13, 2007, 10:07:43 am »
Охоооооооооо браво бе, я какви хубави новини, точно като за великден  :lol: :lol: :lol:

Първо честито Воскресение Христово.

Честито на Гането и Мармотчето, леко и безпроблемно бременеене, здрави и послушни бебешоци. Вие сте чудесни майки и децата ви ще се гордеят с вас.

Мини много тъжно ми стана за твоята братовчетка, трагедия наистина. Живота за съжаление поднася много често и такива неприятни изненади. :( Дано по бързо успее да се съвземе и превъзмогне.

Сега за нас, ние сме си все така неядящи, но вече се предадах. Ще яде колко и когато иска, неиздържам повече на капризите му и го оставям така ...
Мисля да започна от днес отначало със захранването. Преди захранвах с оризова каша следобедното хранене (18-18.30 ч.), но ми се струва че е малко нервен тогава и сега размишлявам дали това да в 10.30-11 ч или 14.30-15 ч..Направо се страхувам с това захранване, защото от оризовата каша си докарахаме кръв в акото. Слава богу оправихме се ..., но ми се струва като, че ли имаме още колики бе. То  в такъв случай май ще трябва да изчакам със захранването а ?
Иначе е доста жив и енергичен, само дето вече и на разходка неможем дълго да издържим. Неможе да си гризка краката и яко се тръшка. Не му се седи и лежи на юнака, любопитко е и иска от високо да наблюдава света, та мама го носи все на ръце ...  :(
Цирк сме голям. Живот и здраве като поотминат проблемите и порасне юнака, може и да си помисля за сестричка на Тони бой, но засега ще сме самички.

Приятна седмица на всички и повечко добри новини.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #137 -: Април 13, 2007, 10:19:58 am »
Наде, ще мине и този период, и ние имахме такъв момент, ако не спи неще да седи в количката. Но сега като се събуди й вдигам облегалката на средно ниво, хем да не е седнала нацяло, хем да може да гледа и нося и играчки, и така спасяваме положението :D
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #138 -: Април 13, 2007, 11:10:31 am »
Лиде, ние сме с Мустела кремче фактор 50+. То е органично-минерално, слагам го от с 4-5 дни, та не мога да дам още обосновано потребителско мнение :) Малко трудно се размазва по муцунката. Прочетох в листовката им, че има и само минерално нещо си (не помня кремче или спрейче) пак фактор 50+, което е още по-подходящо за бебета. Педиатърът ми беше казвал и за много добър продукт на Daylong, който е пак минерално кремче за бебчета, но това съм го търсила доста през есента и така и не го намерих, има го по листовките на фирмата, но точно това го нямаше в нито една аптека, където съм питала.
За зачервените бузки - ние имахме преди 2 месеца сериозен проблем, чак се пукаше кожата и бяха много червени, дерматоложката го изкара с атопичен дерматит и искаше да го мажа с кортикостероиден крем. Тогава почнах да го мажа по няколко пъти на ден с Dr.Teiss NACHTKERZEN BALSAM, веднага помогна и никакъв дерматит нямаме. Преди това пробвах Мустела за лице, колд кремче на Мустела и още някакво от Stelatopia серията, без никакъв ефект. За идеята за Dr. Teiss съм много благодарна на СтефиЗ, по-известна като врачката от Редута :)

Ultra, с тая акселерация дупе да ни е яко, щом Монито отсега се заглежда... И при нас беше същата работа с ваксините - като я би баба лекарка, 2 реда сълзи и сополи. Следващата я би русата сестричка - то не беше усмивки, така се прехласна, че нищо не усети.

Наде, много късмет със захранването! 5 месеца и малко е идеална възраст да почнеш на нова сметка. Да даваш кашата на сутрешно хранене е много добра идея, тогава е по-свеж, а и има време да го следиш как ще се чувства през деня.

Jam, за "успокой се и ще стане" ще кажа, че ако не си помогнеш преди това, и Господ няма да ти помогне и ще стане в много по-малък процент от случаите. При мен имаше хормонални проблеми, за които ако не бях пила лекарства, и Дани нямаше да го има. А при милото имаше повишен вискозитет (все механично сме втечнявали за инсетата), който вероятно също нямаше да си иде сам, ако не беше спрял цигарите и не беше променил начина на живот и хранене. Факт е, че изчезването на фактора стрес помага много, ама не може само на това да се разчита. Така че, във всички случаи твърдението като панацея продължава много да ме дразни, особено като се използва от хора, дето и идея си нямат какво представлява тази борба всъщност.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 11:18:12 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #139 -: Април 13, 2007, 11:28:36 am »
Мамита, един въпрос. При смяна на памперса винаги ли миете дупетата на бебетата или само като са наакани? и как почиствате старото кремче от гънките преди да нанесете ново?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #140 -: Април 13, 2007, 11:29:09 am »
Ама този крем ни го изписа наща педиатърка ве, аз само предавам опит :lol:
Шегата на страна, но май случих на детски лекар, защото Деси беше на 1,5 м. като й се появи такъв обрив по бузките и брадичката, сух, червен, ужас, какво ли не изчетох за атопичен дерматит, бях изпаднала в див ужас. Но като я заведохме на докторката и жената каза, споко, няма такова нещо, обрив от дрешки, почистване с лайка и мазане с д-р Тайс, и се оправихме за 3 дни. Като чета как всички лекари при две пъпки измислят какви ли не алергии, дерматити и тем подобни...
А тялото го мазах до към третия месец с преварен зехтин, по съвсем малко, от тогава мажа само гънките след баня пак със зехтин.

Васи, не миеш всеки път, не повече от 2 -3 пъти на ден с къпането заедно, инъче бършеш с мокри кърпички, аз използвам на памперс. И не плескаш много дебел слой крем, но наистина е важно да избършеш хубаво стария.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 11:31:16 am от StefiZ »
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #141 -: Април 13, 2007, 11:41:46 am »
Васи, първо добре дошла отново! Дано се възстановяваш бързо.

За дупето - мия само при наакано дупе, но тогава задължително под чешмата. Иначе само почиствам с мокри кърпички. Аз ползвам Нивеа Toddies, малко са по-скъпи, но са си мокри, не влажни и отиват по-малко кърпички. Нося ги и в парка, защото стават и за почистване на ръчички и муцунка. Кремчета - след наакано дупе, слагам Bubchen Special Wundschutzkrem (той е за раздразнена кожа на дупе, без цинков оксид, не остава бяло, веднага обира зачервеното по дупенцето), след това отгоре слагах кремче с цинков оксид, който пази кожата от влагата на следващото напишкване. Аз ползвах Baby Creme на Бюбхен, но след 7 мес не го слагам - трудно се чисти, а аз си сменям памп на макс 3 часа и не сме имали никакви проблеми с дупето.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #142 -: Април 13, 2007, 13:19:41 pm »
Васи, аз мия дупето само когато е наакана - това при нас е 2-3 пъти на ден.
Наслоеното кремче много лесно се маха с флуида на Мустела за лице и пелени.
Особено в първите дни бабите така хубаво ни бяха намацали с цинковия крем на Пенатен, че чак като купих този флуид успях да изчистя наслояванията.
От кърпичките съм много доволна от тези на СебаМед, те са с олио.

Бързо възстановяване и от мен!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #143 -: Април 13, 2007, 14:57:46 pm »
абе жени... какво правите вие, бе?!  8O
аз съм направо слисана от тия съобщения тука...  :)

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?

Моето мнение е, че една бременност променя много организма на жената. Например, една успешна бременност води до изграждане на защитни антитела, които помагат при следваща бременност. Предполагам, и имунната система се променя след бременност. Често казано, и аз винаги съм си мислела, че веднъж да забременея, другите пъти ще е лесно :D Е, още съм на първа точка, де ...
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #144 -: Април 13, 2007, 15:10:00 pm »
Честито за бъдещия нов член на семейството на Мармотите. Да е лека, безоблачна и прелестно красива тази 9-месечна изненада.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #145 -: Април 13, 2007, 15:12:52 pm »
Васи, и аз мия дупето само когато е наакано.Тогава мажа с подхранващо олио на бюбхен. Иначе почиствам с мокри кърпички и слагам крем само когато има някакво зачервяване -ползвам кремче на мустела и на бюбхен в зависимост от степента на зачервяване. Много рядко ни се е случвало. Кремът на мустела е по-добър при по-сериозно зачервяване.
За забременяването казват, че като се отпуши веднъж, после вече става без проблем.
"СтефиЗ, по-известна като врачката от Редута" - май сме съседи?! Пък може и да сме се виждали, ако не сме да поправим грешката :D
Вени, много хубаво, че резултатите са ви добри.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #146 -: Април 13, 2007, 16:46:12 pm »
За по-сериозни зачервявания ползвам крем на цинкова основа. Иначе основно мажа с домашно стопена мас - лично аз си я стопих преди да родя за да съм сигурна, че няма сол и консерванти в нея. Маста много добра работа върши за разтваряне на остатъците от цинковото кремче - мажеш с малко мас и докато се обърнеш белите остатъци са разтворени и могат лесно да се изтрият с кърпичка, така че да можеш да нанесеш новото кремче.
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #147 -: Април 13, 2007, 16:49:40 pm »
Ехх, Редута... :) Повече от пет години живях в този квартал и сега, въпреки, че ужасно го застроиха, стесниха и замърсиха, ужасно ми липсва. Най-много ми липсва парка.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #148 -: Април 13, 2007, 16:51:09 pm »
Аз ползвам за зачервяването на Бюбхен крема с невен. Доста е добър и почти веднага минават всякакви зачервени участъци. Иначе - мия дупето само когато е много оакан и в самото начало като бебе. Сега се почистваме с кърпички.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #149 -: Април 13, 2007, 17:20:36 pm »
Ехх, Редута... :) Повече от пет години живях в този квартал и сега, въпреки, че ужасно го застроиха, стесниха и замърсиха, ужасно ми липсва. Най-много ми липсва парка.
Да, за съжаление няма много обощо с квартала отпреди 5г. Ние се нанесохме през 2002 и  в началото не можехме да спим, защото беше прекалено тихо. Оттогава около нас построиха 5 блока..., но няма спасение. А за парка -ако видиш привечер какъв панаир е, направо ужас, но добре че поне го има все пак.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #150 -: Април 13, 2007, 23:52:04 pm »
Е как не си казала до сега, че сме комшии. То в парка незнам дали има някой дето да не ме познава вече :lol: Мойте приятелки само ме бъзикат, че ако пропусна ден да се запозная с някоя нова мама, то на следващия поправям грешката :wink:
По цял ден съм там, ще ти изпратя телефон на лични да се обадиш като идвате. :)
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #151 -: Април 14, 2007, 01:35:16 am »
Един въпрос на репродуктивна тематика дето ме мъчи от вчера ...
Колко ли пиленца са щели да се излюпят от това яйце
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #152 -: Април 14, 2007, 11:02:34 am »
Момичета, вашите бебета имат ли корички по главата и мажете ли с нещо?
Снаха ми каза, че племенника ми още имал, а вече е 4 годишен 8O.

Нещо се обърках с това мазане-немазане.

Четох в темата на д-р Бърди, че не се препоръчва безцелно плескане на кремове, лосиони и млека, но варненската вода е много варовита и изсушава кожата. Не става без мазане след баня, според мен, особено гушката, зад ушите и гънката на китките.

Пишете как, колко и с какво къпете и мажете. 
« Последна редакция: Април 14, 2007, 11:12:52 am от borovinka »
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #153 -: Април 14, 2007, 11:18:31 am »
Не съм имала този проблем, но съм чувала, че в този случай се решат главичките с четка за бебета и се мажат със зехтин, но ще питам, за да съм сигурна!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #154 -: Април 14, 2007, 13:24:03 pm »
Весели и леки почивни дни на всички!Много здрави момичета и момчета, много здрави забременявания, здрави бременности, здрави бебета и здрави родители! :D
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #155 -: Април 14, 2007, 14:12:02 pm »
Боровинка, за коричките съм чувала, че се слага от бебешкото олио на главата малко и с бебешка четка се реше косата, така най-лесно падат коричките. По въпроса за водата - ние като се прибираме във Варна независимо от всичко, пак не го мажа с нищо. Ако има вече нещо фрапиращо - тогава слагам малко бебешко олио. Не съм забелязала да му се изсушава кожата обаче. Може и да е от типа кожа, не знам :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #156 -: Април 14, 2007, 15:22:12 pm »
klia, от къде ти допадна това яйце  :lol:

borovinka, на мой братовчед детето му, което е на 9 или 10 години все още има корички /крусти/. И аз съм чувала да се маже с олио/ зехтин и да се реши преди баня. Това се прави редовно за да могат да изпадат. Но да не се чоплят.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #157 -: Април 14, 2007, 16:20:42 pm »
klia, от къде ти допадна това яйце  :lol:
Ами от яйцата, които боядисвах тази година е. Ако знаеш как се ококорих като го видях ...
« Последна редакция: Април 14, 2007, 16:24:10 pm от klia »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #158 -: Април 14, 2007, 16:22:25 pm »
Цитат
Един въпрос на репродуктивна тематика дето ме мъчи от вчера ...
Колко ли пиленца са щели да се излюпят от това яйце
:lol: тризначки  :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #159 -: Април 14, 2007, 18:52:10 pm »

Пишете как, колко и с какво къпете и мажете. 

Аz къпя преz 2 дни, като редувам една баня с мляко и zехтин (слага се във водата zа къпане) и една с Шампоан zа баня на Пенатен. Само след банята с Шампоана мажа с лосион на Пенатен (със zехтин). Преz останалите дни я обтривам с мокра кърпа. Смятам лятото да я къпя по-често (преz ден или всеки ден), като Шампоан иzполzвам само 1 път в седмицата, а в останалите дни - мляко и zехтин.
Иначе корички по главата имаме и ние, но са много малко. НаШата педи каzа да не се притеснявам и че Ще иzчеzнат постепенно.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #160 -: Април 15, 2007, 08:29:28 am »
Честито, Мармотче!

абе жени... какво правите вие, бе?!  8O
аз съм направо слисана от тия съобщения тука...  :)

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?

На мен ми прилича повече на "Където е текло, пак ще тече". Тръгне ли веднъж, няма спиране  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #161 -: Април 15, 2007, 11:09:09 am »
Мартин като малък имаше само веднъж две големи корички над ухото. тогава му купих един крем на Клоран, който е за крусти и за студено време. Мустела също имат крем за крусти. намазват се коричките с него, стоят няколко часа, после се измива при къпането и се разресва нежно с четката. на второто-третото намазване паднаха, а те бяха бая големи - колкото 2 стотинки.
сега от време на време има едни малки жълтеникави люспички по кожата на главата, които не се виждат, ако не ги разреша изрично с гребенчето. за тях нищо не правя.

все още къпя Мартин с бебешкия сапун на Клоран. егати якия сапун, 10 месеца къпя и още не е свършил. най-удобно ми е с него, лесно се изплаква, особено сега, когато лицето иска да ходи из ваната и къпането трябва да става много бързо. след баня в началото мажех с Хидра-Бебе на Мустела, после със Стелатопия на Мустела, сега ги редувам, а понякога не мажа с нищо. писала съм за това и преди - като родих, сестра ми се консултира с нейната френска дерматоложка, майка на 3 деца. тя препоръча козметиката на Мустела и категорично не препоръча мазане със зехтин на бебешката кожа по 2 причини - киселинността на зехтина не съвпада с тази на кожата и се запушват порите.
не сме имали проблем с кожата. лицето мажа с Хидра-бебе за лице на Мустела или с крема на Клоран, ако излизаме навън и е ветровито/студено.

много ме изкефи яйцето с 3 жълтъка. аз тази година за пръв път попаднах на яйце с 2 жълтъка (от домашна кокошка), но това с трите, хем сварено... красота. според мен, от него нямаше да се излюпи нищо, но дали да не отнесем въпроса до специалист-ембриолог? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #162 -: Април 15, 2007, 19:01:59 pm »
Аз ли съм най-тъпа?! Защо виждам 6 жълтъка?!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #163 -: Април 15, 2007, 19:03:28 pm »
Боровинчо, яйцето е срязано и затова си мислиш, че са 6 :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #164 -: Април 15, 2007, 20:03:14 pm »
Един въпрос на репродуктивна тематика дето ме мъчи от вчера ...
Колко ли пиленца са щели да се излюпят от това яйце

Кlia, не се коси, мила! И с два жълтъка да е, и с три жълтъка да е - нищо е нямало да излезе, яйцето е било дефектно. Ние имаме инкубатор в къщи и си люпим пиленца собствено производство. Една от операциите, съпътстващи мътенето, е проверка за годност на яйцата. С една тръба се наблюдават яйчицата - много е забавно. А и после като почнат да излизат малките душички ... пупупу ...
Момичета, сори за спама!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #165 -: Април 15, 2007, 22:22:22 pm »
Ааа яйцето ми напълни душата :D. Само си представям 3 пиленца как се люпят :lol:, въпреки че според мен това е невъзможно.

Мармотче,Стефиз, мерси за инфото. Ще пробвам с крема на Dr Teiss да видим. Дано ни се оправят бузите. И на нас педи ни каза "дерматит на сухата кожа" , доколкото си спомням. Мазах с Елком 3 дни и се скриха пъпчиците, после с Линола фет. Остана червеничко и след 3-4 дни стават по червени бузките и пак леко пъпчици. Педи каза пак процедурата. Елком и Линола фет. Да де ама тая процедура вече трети път и пак за три дена махаме пъпките и все с червени бузи. И те са сухички, като че се белят 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0