0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #120 -: Април 12, 2007, 18:05:26 pm »
Вени, честито за резултатите!
Абе само ние ли сме беззъби? Имаме 4 зъба само и повече не искат да растат 8O Иначе има два червени участъка дето приличат на никнещи зъби, ама няма нищо.
Оф, случайно да има някой проблеми с катеренето? Моя бяс се катери вече навсякъде и си е харесал дивана. Ходи прав по него и вече няколко пъти не успявам да го хвана и пада с главата надолу. Не мога да го обезопася, не мога да го преместя, а не мога и да го отуча. Как да се справя с тоя проблем? Дайте някакви идеи :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #121 -: Април 12, 2007, 18:15:34 pm »
Мармотче страхотна новина - честито и не се притеснявай - ще се справите - вече сте с опит.
Вени чудесно за резултатите - поизпотила си се, ама важното е, че всичко е наред с детенце.
manhattan всички зъбчета да ви излизат безпроблемно и не само на вас  :lol:
Гане тези червените участъци да не са хематоми свързани с никненето на зъби - аз нали обичам да съм си подготвена та само ровя и чета глупости та и това четох че се случва понякога.... То аз чета чета пък като ми дойде до главата и се насмитам принципно  :oops:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #122 -: Април 12, 2007, 18:31:58 pm »
Гане, zнам че на теб не ти е до майтап, ама само zа каска се сеЩам или по-дебели дюШеци около дивана  :?.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #123 -: Април 12, 2007, 18:41:20 pm »
Гане, zнам че на теб не ти е до майтап, ама само zа каска се сеЩам или по-дебели дюШеци около дивана  :?.

Танче, успя да ме разсмееш :lol: Аз не трябва да му я свалям тая каска денонощно :? И възглавници имам и всякакви омекотяващи приспособления и въпреки това вече за 4 път се опитва да се пребие :(
Клиа, не мога да ги разгледам добре, понеже той се дърпа, пищи и си слага езика там :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #124 -: Април 12, 2007, 19:53:31 pm »
Дайте идей за слънцезащитна козметика. Мустела мисля имаха такива продукти. Дали са добри? Или има нещо по хубаво, че ние какви сме бели пухкави... Днес зачервихме бузи,нищо че цял ден я пазя и беше със рибарска шапка :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #125 -: Април 12, 2007, 20:49:12 pm »
Лиде, на Чико има фактор 50, мисля и на Мустела. За лицето определено ви трябва по- голям фактор. Ама аз Стефи вече съм я излагала на слънце и на Нивея добре й подейства, а тя за разлика от майка си е доста беличка  :D /чак като я видях като се роди се изненадах как може да излезе от мен такова бяло дете/.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #126 -: Април 12, 2007, 21:07:24 pm »
Не ,не са били грешни, просто на 7 месеца бяха ниски стойностите на MCV и MCH, което беше претиснително, но сегашния резултат е в граници!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #127 -: Април 12, 2007, 21:19:30 pm »
абе жени... какво правите вие, бе?!  8O
аз съм направо слисана от тия съобщения тука...  :)

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?

честито на очакващите второ бебе и дупе да ви е яко.
аз много искам още едно, но все още съм в стрес от грижите по първото и не мога да си представя как ще се справя с две.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #128 -: Април 12, 2007, 21:51:29 pm »

ще излезе вярно май тъпашкото твърдение "успокой се и ще стане", а?
как мислите?
:bonk: :lol:
Мини мерси за инфото. Ползвам козметиката на Мустела и ще взема пак от нея щом имат и за слънце.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #129 -: Април 12, 2007, 22:04:03 pm »
Честито на всички новоочакваши бебета мамчета :D :D :D Голяма радост бе, я влачете повече краката явно вие сте от късметлииските мами. Пу пу за всички такъв късмет!  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #130 -: Април 12, 2007, 22:07:42 pm »
И аз търся козметика с висок фактор за лице, но от специализираните хипоалергенни не съм видяла, трябва да се разтърся. Мустела не ни понесе :(
Аз да похваля синковеца - взеха му кръв сутринта от пръста, а той дори не се нацупи, гледаше с интерес русата мацка срещу него, даже й се усмихна накрая :lol: Толкова се учудих, че забравих, че и аз трябва да се изследвам :D Сутринта се справих и с колектора като благоразумно ви послушах и оставих топките навън :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #131 -: Април 12, 2007, 22:14:01 pm »
Джам, човек ако така разсъждава никога няма да е готов за второ дете. Ние до толкова сме свикнали с мисълта, че при нас не става като при нормалните хора, че това наистина е като гръм от ясно небе. Като знаеш, че с години си се пазил и не си виждал чертичките, ми нормално да не се пазиш и после. Вярно страшно си е, нервно си е, ама пък си помисли крайния резултат колко е хубав. Я, една такава готина девойка с такива големи сини очи и бузи като това сладурче на аватара ти, ми няма ли да се замислиш :wink: А и времето не чака, лети си. Няма да станем по-млади, че да бременеем пак. :lol:
Ани, браво на Мони, че така се е представил :lol: Пък за топките - аз бая ти се зачудих как ще успееш да ги натикаш вътре :lol: Те че са им малки, малки са, ама чак толкоз :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #132 -: Април 12, 2007, 23:06:21 pm »
слънцезащитните на биодерма са много добри - фактор 100. а виши имат специално детско мляко с висок фактор.мисля, че биодерма е едно от най добрите
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #133 -: Април 12, 2007, 23:39:23 pm »
Честито на Ganka  и marmotche. Дано първоначалните проблеми отминат и по-нататък да е лека и безпроблемна.

nia72, ти не трябваше ли днес да пътуваш за София?


*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #134 -: Април 12, 2007, 23:46:20 pm »
да Габи, след малко  :wink:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #135 -: Април 13, 2007, 09:57:30 am »
От слънцезащитните кремове съм купила на СебаМед фактор 50+, но още
не сме го ползвали, тези дни ще.
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #136 -: Април 13, 2007, 10:07:43 am »
Охоооооооооо браво бе, я какви хубави новини, точно като за великден  :lol: :lol: :lol:

Първо честито Воскресение Христово.

Честито на Гането и Мармотчето, леко и безпроблемно бременеене, здрави и послушни бебешоци. Вие сте чудесни майки и децата ви ще се гордеят с вас.

Мини много тъжно ми стана за твоята братовчетка, трагедия наистина. Живота за съжаление поднася много често и такива неприятни изненади. :( Дано по бързо успее да се съвземе и превъзмогне.

Сега за нас, ние сме си все така неядящи, но вече се предадах. Ще яде колко и когато иска, неиздържам повече на капризите му и го оставям така ...
Мисля да започна от днес отначало със захранването. Преди захранвах с оризова каша следобедното хранене (18-18.30 ч.), но ми се струва че е малко нервен тогава и сега размишлявам дали това да в 10.30-11 ч или 14.30-15 ч..Направо се страхувам с това захранване, защото от оризовата каша си докарахаме кръв в акото. Слава богу оправихме се ..., но ми се струва като, че ли имаме още колики бе. То  в такъв случай май ще трябва да изчакам със захранването а ?
Иначе е доста жив и енергичен, само дето вече и на разходка неможем дълго да издържим. Неможе да си гризка краката и яко се тръшка. Не му се седи и лежи на юнака, любопитко е и иска от високо да наблюдава света, та мама го носи все на ръце ...  :(
Цирк сме голям. Живот и здраве като поотминат проблемите и порасне юнака, може и да си помисля за сестричка на Тони бой, но засега ще сме самички.

Приятна седмица на всички и повечко добри новини.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #137 -: Април 13, 2007, 10:19:58 am »
Наде, ще мине и този период, и ние имахме такъв момент, ако не спи неще да седи в количката. Но сега като се събуди й вдигам облегалката на средно ниво, хем да не е седнала нацяло, хем да може да гледа и нося и играчки, и така спасяваме положението :D
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #138 -: Април 13, 2007, 11:10:31 am »
Лиде, ние сме с Мустела кремче фактор 50+. То е органично-минерално, слагам го от с 4-5 дни, та не мога да дам още обосновано потребителско мнение :) Малко трудно се размазва по муцунката. Прочетох в листовката им, че има и само минерално нещо си (не помня кремче или спрейче) пак фактор 50+, което е още по-подходящо за бебета. Педиатърът ми беше казвал и за много добър продукт на Daylong, който е пак минерално кремче за бебчета, но това съм го търсила доста през есента и така и не го намерих, има го по листовките на фирмата, но точно това го нямаше в нито една аптека, където съм питала.
За зачервените бузки - ние имахме преди 2 месеца сериозен проблем, чак се пукаше кожата и бяха много червени, дерматоложката го изкара с атопичен дерматит и искаше да го мажа с кортикостероиден крем. Тогава почнах да го мажа по няколко пъти на ден с Dr.Teiss NACHTKERZEN BALSAM, веднага помогна и никакъв дерматит нямаме. Преди това пробвах Мустела за лице, колд кремче на Мустела и още някакво от Stelatopia серията, без никакъв ефект. За идеята за Dr. Teiss съм много благодарна на СтефиЗ, по-известна като врачката от Редута :)

Ultra, с тая акселерация дупе да ни е яко, щом Монито отсега се заглежда... И при нас беше същата работа с ваксините - като я би баба лекарка, 2 реда сълзи и сополи. Следващата я би русата сестричка - то не беше усмивки, така се прехласна, че нищо не усети.

Наде, много късмет със захранването! 5 месеца и малко е идеална възраст да почнеш на нова сметка. Да даваш кашата на сутрешно хранене е много добра идея, тогава е по-свеж, а и има време да го следиш как ще се чувства през деня.

Jam, за "успокой се и ще стане" ще кажа, че ако не си помогнеш преди това, и Господ няма да ти помогне и ще стане в много по-малък процент от случаите. При мен имаше хормонални проблеми, за които ако не бях пила лекарства, и Дани нямаше да го има. А при милото имаше повишен вискозитет (все механично сме втечнявали за инсетата), който вероятно също нямаше да си иде сам, ако не беше спрял цигарите и не беше променил начина на живот и хранене. Факт е, че изчезването на фактора стрес помага много, ама не може само на това да се разчита. Така че, във всички случаи твърдението като панацея продължава много да ме дразни, особено като се използва от хора, дето и идея си нямат какво представлява тази борба всъщност.
« Последна редакция: Април 13, 2007, 11:18:12 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #139 -: Април 13, 2007, 11:28:36 am »
Мамита, един въпрос. При смяна на памперса винаги ли миете дупетата на бебетата или само като са наакани? и как почиствате старото кремче от гънките преди да нанесете ново?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!