0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #60 -: Април 11, 2007, 11:30:01 am »
Пътешествията са хубаво нещо, и аз като Манчо мисля да си я мъкна навсякъде с мен, въпреки че всички ме обявиха за луда как ще ходим с нея на почивка, защо не сме я оставели при баба й, ми неща, искам си хлапето с мен :D А за багажа аз какво направих, още зимата си купих две много хубави големи чанти за път, защото ми омръзна с разните му там сакове и безброй торбички, така всичко събрах в двете чанти и количката в багажника, кеф, лесно се товари, лесно се сваля...

Аз не съм на диета, но при мен кърмата също взе да намалява, от 10-на дена последното хранене е с АМ. За кърменето и килограмите незнам дали е точно така, но при мен безсънието явно много "помага", имах 4-ри килограма за сваляне и сега помен няма от тях, а се тъпча като прасе по 5 пъти на ден :oops:

А за взимането на урина да не съм ви чула да се оплаквате мъжки майки, аз от сега умувам как ще стане този фокус след две седмици, Дони, Габи помагайте и аз като Анчо чакам идеи...

Гане честита ти радост, дай боже всеки му :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #61 -: Април 11, 2007, 11:38:59 am »
Гани, много важно нещо за стерилизирането! след 6 месец децата имат нужда да се сбълскват с бактериите. така или иначе, бутат де що сварят в устата, та шишетата от манджата ли ще са най-опасни. аз стерилизирам вече само шишетата и то защото ми е по-лесно и са готови всички наведнъж за деня. лъжички, панички мия. има опасност да се изнежат много. и! няколко пъти съм чувала и чела информация за връзката между продължителното стерилизиране и развиването на диабет! опитвам се да спазвам някаква златна среда относно чистотата на нещата, които си бута в устата :( и си признавам, че настръхвам понякога, ама аз принципно съм в другата крайност малко и решавам, че е от манията ми за чистота.
Вени, какво става с Мати и защо правите тези изследвания?
благородно завидях за пътуването и много ми харесаха снимките :D
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #62 -: Април 11, 2007, 11:51:22 am »
StefiZ, ние даже закъсняхме с един месец с изследването заради моята неспособност да взема урина. Първо опитах с контейнерче за момичета. Пълен провал! :oops: Памперса мокър, контейнера празен! После опитах да я  държа над леген. Вземах я веднага след събуждане, държах я докато ми отмалеят ръцете и нищо.Даже и с гърне се сдобихме по този повод и пак нищо. Опитах пак с контейнер и накрая от 3ия опит успях да събера няколко капки. От лабораторията ме успокоиха, че им трябват само 2-3 мл.
Аз имам да свалям 15 кг след раждането :oops: и от вчера и аз съм на нещо като диета. Досега се въздържах заради кърменето, но без туй след 20 дни се връщам на работа и тая работа с кърменето е обречена на провал.


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #63 -: Април 11, 2007, 11:53:08 am »
 :bighug: Ганеееееееее да ти е честита радостта. Лека и безпроблемнна и една щерка накрая  :balk_600: хубавелка като батко Алекс. Да го нацелуваш малкия от мене.  :balk_21:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #64 -: Април 11, 2007, 12:06:13 pm »
Мани, аз само шишетата стерилизирам още и то само когато съм си в къщи. Иначе и аз се опитвам да балансирам, ама не винаги успяваме да ги предпазим.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #65 -: Април 11, 2007, 12:33:56 pm »
защо давате урина? пак ли нещо не съм в час 8O
ние давахме само кръв за ПКК и хемоглобин на 6 месец.
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #66 -: Април 11, 2007, 13:03:12 pm »
защо давате урина? пак ли нещо не съм в час 8O
ние давахме само кръв за ПКК и хемоглобин на 6 месец.

Ние пък тука (Германия) ниЩо такова не сме правили. Последната ни консултация мина преди 1 седмица, пратиха ни на гимнастика, сложиха ни ваксините и док каzа да отидем чак zа следваЩата ваксина след 5 месеца  :?. Какви са теzи иzследвания, zа какво?

А относно пътуванията, понеже ни предстоят скоро, zапочнах органиzацията от рано. Купих по-лека количка, на която чреz адаптори става и столчето zа кола, та да не я мъкна на ръце по летиЩата, а и вече zапочнах много бавно да сменям вида на АМ, тъй като в страните където Ще ходим, това което тя в момента пие го няма. Като се прибирам в БГ Ще и вzема само най-необходимото, а там на място Ще купувам.
За диетите не се притеснявайте. Идва лято, Ще наблегнете на домати със сирене и много раzходки и няма начин да не отслабнете. Аz поне в това отноШение нямам проблем.
Гане, ти като почнеШ скоро "повръЩаЩият" период, Ще видиШ как Ще се оправиШ. НямаШ нужда от диети  :wink:.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #67 -: Април 11, 2007, 13:17:34 pm »
Да бе, Танче, то щото ти много имаш нужда от такова нещо. Каквато си вейка :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #68 -: Април 11, 2007, 14:08:13 pm »
Гане, честита ти точица. Нека порастне голямо бебе  :lol:, лека и безпроблемна бременност от тук нататък.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #69 -: Април 11, 2007, 14:54:06 pm »
Здравейте. За вземането на урина с прословутия контейнер, аз все си мислех, че той за момченца е идеален, ама за нас хич не става. Държах я Мия с този контейнер 10 минути, той разбира се се отлепяше постоянно и аз го зарязах. Имах приготвено стерилно шишенце и директно с него я взех безпроблемно.
Пътешествията с бебе са наистина като преместване на къщата, особено когато са по-малки. За 3 дни целият багажник се пълнеше с бебешки принадлежности и то без да нося количка, че тя самата си е доста обемна. Решила съм да я сменям с лятна. Препоръчайте някоя хубава количка.
<br />[link=http:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #70 -: Април 11, 2007, 15:04:01 pm »
Честита втора лентичка на Гането и успех!
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #71 -: Април 11, 2007, 15:08:59 pm »
количката е Чико разбира се :D
ето тукможеш да видиш летни варианти

http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_41_107&osCsid=ed06e16dac5275773466a3039f0fd475
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #72 -: Април 11, 2007, 15:17:31 pm »
Христос Воскресе и от нас! Да сте живи, здрави, щастливи и все толкова прекрасни!
Вчера вечерта се завърнахме благополучно от любииииииииимата ни Варвара. Никола получава 6 за поведение и по време на пътуването и по време на прекарването. Нямаше мрънкане, плакане, проблеми със заспиването - само първата вечер и то съвсем за малко.  По повод тръгването ни - що приказки изслушах от бабите, да не мъчим детето, ние да си ходим където искаме, ама него да им го оставим, щото той горканчото само ще се измъчи... Обаче ние сме си големи пътешественици по принцип, та не мога аз да си го зарязвам непрекъснато, ама ха...

А тръгнахме не като катун, ами като пътуващ цирк  :lol:. Кошара, количка, кана за вода, кашон пюрета ... Другия път, като вземем и кучето, направо незнам  :lol: :lol: :lol:

Гане, честито миличка! Прекрасен Великден а  :lol:?
В очакване ....
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #73 -: Април 11, 2007, 15:31:50 pm »
Фани, много ме кефите с пътешественическия дух! И ние се каним през май да ходим на море, с мармотченцето, разбира се. А след втория рожден ден само на палатка :)

Ман, за урината - някакво стандартно изследване е, на 6 месеца, на нас личната лекарка ни даде направление за кръв и урина тогава. Не знам защо точно се прави.

Вени, стискам палци да са добри изследванията и за никакви таласемии да не се чува повече! И при нас вземат кръв по-често, но Дани си се роди с анемия и преливаха кръв 2 пъти, после до 6 месеца все бяхме под или около долната граница за хемоглобина и док беше казал, че може и да сме с таласемия минор. Но на 8 мес влязохме в норма и сега само ще следим през 3-4 месеца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #74 -: Април 11, 2007, 15:38:49 pm »
На 7 месеца като му взеха кръв и се оказа с ниски стойности на MCH и MСV, като едното е под всякакви граници и може да епризнак за таласемия! Затова сега е вжно това изследване и се надявам да нямаме такова нещо!
За диетите - като спрях да кърмя свалих 3 кила, но на екскурзията може и да съм качила!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #75 -: Април 11, 2007, 18:29:14 pm »
Здравейте мамчета,
Гане честита страхотна новина.Лека и безпроблемна до края.
На всички пътешественички браво.Ние така и не успяхме да запътешестваме, ама се надявам след ваксината тоя месец и това да направим.
Момичета , имам нужда от съвет какво да правя.Бебката реве като за последно на всяко ядене.На мен веч1е нерви не ми останаха.Сушуара изгоря от бачкане.Сдобих се с какви ли не дрънчащи и бръмчащи играчки и нищо не помага.Види ли шише с мляко настава ад, с лъжицата е същото.Гладна е , а не иска да яде!!!!!!?????????????
Вече не знам какво става.Седя мисля пробвам какво ли не и пак същото.Видях се в чудо вече и от зор я храним на запало, за да не реве.
Някой има ли идея какво може да се направи?!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #76 -: Април 11, 2007, 19:06:51 pm »
Silwi и при нас е същата работа. Монито си иска само гърда и друго не признава. Да де ама и през хранене не мога да и събера количеството вече. :(. Настава борба свободен стил. Чакам да се измори от сукане и да позадреме и вадя гърдата и бутам шишето :?. ако ме усети става страшно. Бута,реве, направо ужас. И така малко по малко горе долу си изяждаме дозата. Тая борба 5 пъти на ден направо ме довършва. Проблема дойде когато доки каза да сменим Нутрилон с Фризовом. Тя не искаше а аз упорствах и от тогава намрази шишетата. Мисля си дали и Аптамила не и харесва, както Фризовома и затова да не иска шише? А пък несмея да и дам Нутрилон да не се запечем пак,че тъкмо от седмица си вършим работата всеки ден.Оф луда работа. В крайна сметка ако до седмица продължаваме така, ще пробвам пак Нутрилон за едно хранене да видя дали ще го ядем него :x.
Вече главата ми бръмчи от рев и тръшкане. :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #77 -: Април 11, 2007, 19:14:54 pm »

meshko106,
аz купих лятна количка, много лека (7 кг.) и компактна.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #78 -: Април 11, 2007, 19:19:24 pm »
Честита нова седмица и от нас, която за съжаление не е добра за семейството ми. Братовчедка ми- бременна в 8 месец се оказа с диагноза асцит- бебата има течност в коремната кухина, прогнозите на трима лекари включая и д-р Даскалов не са оптимистични. И това само 10 дни след като момичето загуби майка си, егати и живота ...  :?
Гане, честита ти нова радост, лека и успешна до края, дано притесненията ти скоро минат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #79 -: Април 11, 2007, 19:19:38 pm »
Уфф и при нас е същата работа, но на периоди... Когато не иска да яде, няма значение какво мляко и предлагам или в какво шише съм го сложила. Ама понеже и аз останах без нерви я оставям гладна и като озверее си го изяжда или го набутвам в полусънно състояние...

meshko106, нашата количка е такава : http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/156
Лека е и я сгъвам за секунда с една ръка. Страшно е маневрена и я управлявам лесно - а аз съм дребосък и половина... обаче не знам дали може да се купи без столчето за кола
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"