0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #40 -: Април 10, 2007, 18:48:02 pm »
Ех, че хубави Великденски новинки  :D
Гане, голямо честито и безпроблемно  :D
На всички майчета и бебета, както и на всички останали - слънчеви прегръдки и весела седмичка  :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #41 -: Април 10, 2007, 19:31:47 pm »
Честит празник! да сме живи и здрави!
Гане, пу пу, голяма работа си :D лека, щастлива и успешна!!! :crossfingers:
ние пътувахме за празника с Криско и трябва да го поФаля :D 3 дни мрън не каза това дете, позволи на мама и тати да си поспиват, забавлява се страхотно и много се смя :balk_46: наследил е пътешественическия ни дух, за щастие, щото смятам да си го носим с нас по белия свят :lol:
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #42 -: Април 10, 2007, 20:53:33 pm »
Гане, честито! Лека и безпроблемна бременност ти желая и на финала - една здрава и красива принцеска!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #43 -: Април 10, 2007, 22:49:04 pm »
ЧЕСТИТО Гане! Да си жива и здрава и накрая една малка принцеса или принц! Каквото дойде!  :P
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #44 -: Април 10, 2007, 23:08:10 pm »
Гане честито. Дано всичко мине леко и безпроблемно и след 8 месеца една малка присцеса  :D
Сетекап страхотна е станала принцесата. Пупу на перчема, ние сме безкос както казва мъжа ми  :lol:
Вени страшни снимки. Страхотна екскурзия. Дай боже всеки му  :balk_103:
Мъж ми има огромното желание да отидем на една малка екскурзиика за два дни. аз обаче упорито се дърпам. Представям си къде ще събера микровълнови, колички, шезлонги, шишета.... 8O
манхатън поздравления за смелоста и хубавата почивка  :D
« Последна редакция: Април 10, 2007, 23:13:45 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #45 -: Април 10, 2007, 23:11:42 pm »
Честито! Много лека и красива бременност с прекрасен завършек! 
:blowingdust: :blowingdust:  :blowingdust:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #46 -: Април 11, 2007, 00:39:42 am »
Момичета, някой знае ли какво става с Дони и близнаците? Добре ли са? Нали Дони беше писала в темата нещо за антибиотици? Дони, пиши как сте! Всичко наред ли е при вас?
Ултра, ти как си? Направи ли си изследвания? Нещо вземаш ли да оправиш желязото?
Джам, а при теб какво стана? Прави ли някакви изследвания? Кръвното провери ли?
Момичета, драснете два реда да знаем добре ли сте! :oops:
Мани, искрено ти завидях за пътуването. Нашия като решим да тръгнем за някъде или вдига температура или се вкисва и от пътуването се губи цялото очарование. Дано да свикне и да се радва повече. Единствено със самолет му харесва да лети - там спи и е кротък като агънце. Все едно не е моето дете :?
Лиде, аз все се смея, че сме като подвижна къща. Винаги питам има ли от къде да взема преварена вода, пък има ли микровълнова, пък как да си чистя шишетата и да ги изварявам... Абе ужас. Няма да забравя първия път като се прибрах в България с малкия, майка ми ми каза - "Ей, доживях да те видя да пътуваш с 3 парцала" :lol: Важно е да се престрашиш веднъж и да видиш как ще се държи бонбоната. Ако й хареса - няма да имаш проблеми с пътуванията.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #47 -: Април 11, 2007, 06:59:24 am »
Гане, честито и от мен. Много, много се радвам! Лека и хубава бременност ти пожелавам и хубаво и здраво бебче!
*
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #48 -: Април 11, 2007, 08:48:51 am »
Гане, честито, лека и безпроблемна и здрава и хубава сестричка зимата (пък що не и братче, какво ;) Дай Боже повече такива новини в този форум!
Мерси, добре са бандитите, излекуваха се още миналата седмица, след тях аз се подредих, но вече и аз бивам. Имаме гости сега - баба им от София, а аз не смогвам да чета и тук, щото от 2-3 дни Мелинда форсира да мислим по въпроса за ДРЗ, тъй като няма време - почти 2 месеца само. Така, че и тук моля всички мацки за повече активност, защото както го направим събитието такова ще бъде!
Весела и успешна седмица! Много здраве и усмивки на всички дребосъци, мамчета и бъдещи мамчета, защото аз вярвам, че всички тук са такива!
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #49 -: Април 11, 2007, 08:54:37 am »
Честито Гане, толкова много се радвам за теб! Желая ти лека и безпроблемна бременност  :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #50 -: Април 11, 2007, 10:08:23 am »
Здравейте и от нас :D
Гане, честита ти точица - да расте здрава и силна в корема на мама!
Браво на всички мами за пътешествията - и на нас ни предстои в края на месеца и  се надявам да е спокоен малкия.
Захранвам вече 6 ден с оризова каша заради атопичния дерматит. Не виждам някакъв ентусиазъм засега :lol: Опитах се тая сутрин да взема урина за изследване, но явно не се справих с бебешкия контейнер и сега пера моята завивка :lol: Дайте малко ноу-хау по въпроса :balk_80:
Никакви изследвания не съм си правила допълнително - няма смисъл - и без това вече съм на диета :?
Не знам как хората правят диети и кърмят, при мен явно няма да се получи...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #51 -: Април 11, 2007, 10:47:57 am »
Бебешкият контейнер е относително лесна работа за момченцата:) Няма да се оплакваме, щото питаш ли ги мамите на момиченца... Най-трудно е да хванеш кога ще пишка, но може да си помогнеш с малко сокче преди това. После надяваш контейнерчето и залепваш горе около пишлето. Аз след това бях увила Дани в една хавлиена кърпа и си го разнасях изправен на ръце, докато се изпишка. Играчки и песнички помагат, успех :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #52 -: Април 11, 2007, 10:51:53 am »
Ъъъъ, извинявам се, ама топките влизат ли в отвора или са извън пликчето?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #53 -: Април 11, 2007, 10:55:40 am »
Извън :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #54 -: Април 11, 2007, 11:01:50 am »
Ейййй, отпусна ми се сърцето като писахте :)
Дони, много е гот като има помощник :lol: Мама беше тука и си починах. Ама си мечтая вече за лятото и за прибиране при тях, че да си допочина :lol: А и Алекс много си ги харесва и с кеф си се занимава с тях. Абе личи си, че бабите и дядовците имат друго отношение към нашите деца :lol: Говорихме си с майка ми на тая тема и тя каза, че това било защото като родиш отговорността, която пада върху теб е много голяма и не можеш да се нарадваш на децата си така, както искаш, а като дойдат внуците за теб са само хубавите моменти, а тревогите са за родителите им.
Абе Ани, що диета бе? И що не си направи изследванията? Важно е да знаеш има ли нещо или не. Не бива така. А и докато кърмиш е много трудно свалянето на килограми, да не кажа невъзможно. Не знам обаче що се получава така :? За контейнера - само веднъж гледах как го прави сестрата в болницата, но не бих могла да го повторя. Знам че трябва да захванеш хубаво чурката и да го държиш, защото може да има жертви. Но убий ме не мога да го повторя. Към нашия контейнер имаше някакво специално приложение - като лепенка. То го придържа.
Дони, ако има нещо, което мога да помогна отдалеч - казвай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #55 -: Април 11, 2007, 11:05:21 am »
Ъъъъ, извинявам се, ама топките влизат ли в отвора или са извън пликчето?
Ани, то има място колкото само за инструмента :lol: За топчици - не :wink: Между другото за по-бързо пишкане може да пробваш ако пуснеш сешоара. При нас действа безотказно. В момента, в който чуе бръмченето и шурва вода :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #56 -: Април 11, 2007, 11:06:46 am »
Аз сутринта не успях да взема урина с коректор нещо и утре ще пробвам направо в чашката да пишка, макар че ще ни е за първи път!
Вчера бяхне на консулт - 11 100 и 83 см сме! Взеха ни кръв та да видим какво ще покажат резултатите! Много се надявам, че са добри иначе ни чака иследване за теласемия / ако не бъркам името/
« Последна редакция: Април 11, 2007, 11:08:32 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #57 -: Април 11, 2007, 11:10:14 am »
ааа, има го момента с катуна :D това, което си спестих беше стерилизатор, защото сме големи и мих с гъбичка и бебешки сапун. за манджата ползвах розовата изворна вода на Девин - на тази възраст може без проблем, пък и само няколко дни. много комбинативно мислене трябва, за да се редуцира багажа на бебето, но с напредване на възрастта е по-лесно.
Ултра, не мисля, че на някого се получава комбинацията диета плюс кърмене :D палци за бързо възвръщане на формата :crossfingers: аз с тези козунаци в чудо се видях :eating:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #58 -: Април 11, 2007, 11:14:51 am »
Благодаря за разясненията и идеите :D
Гане, изследванията заедно със Симеон ще ги правя - от солидарност, няма само него да бодат я :)
В момента съм на килограмите си от 7-8 месец. Бях свалила 8 с раждането, после 3-4 месеца застой и като намаля кърмата увеличих малко яденето и качих 4 кила :?
Та - който сукал - сукал! Имам угризения, но нямам самочувствие, а това не е добре нито за мен, нито за семейните взаимоотношения. Пък и след два месеца ще съм булка, трябва да изглеждам долу-горе добре :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честит празник! Седмична тема - 9 - 15.04!
« Отговор #59 -: Април 11, 2007, 11:27:41 am »
Леле, Вени, голям мъж бе :lol: Дано нямате проблеми и всичко да е наред с резултатите. А за таласемията - защо ще ви изследват?
Ман, аз за стерилизасия ползвах една голяма тенджера и там ги варих. Нещо не мога да се откажа още от тая си слабост - стерилизирането :oops: А за редукцията... аз последно и пюрета си му носих, щото в БГ не иска да яде никакви купени пюрета. Та ставам луда с гласенето на багажа. Да не говорим, че в началото се оказа, че и млякото му го няма в България :?
Ани, щом си солидарна с него - няма как :lol: Налага се да се почака явно. Аз като излязох от болницата и първия месец гледане бях свалила 10 кила, ама после полека-лека си ги наваксах. И сега ми е много трудно да сваля. Вече не знам на каква диета да се подложа. Ще си ям май киселите млека и салатите, белким сваля :?
И аз имах угризения за кърменето, ама той сам си спря и това е, не мога да се тормозя сега и за това. Колкото толкова :lol:
Их, че хубаво това за булката! Пожелавам ти да бъде незабравим ден за теб! Важното е да си щастлива и да си направиш деня без да мислиш за прическата, за роклята, за фигурата... Всички булки са красиви, защото сияят от любовта, която носят! Така че ще имаш самочувствие, защото си обичана жена и мама :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю