0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Страстната седмица 02.04-08.04
« -: Април 02, 2007, 09:29:04 am »
Здравейте в празничните дни, ние започваме новата седмица с хубава новина- снощи в 11:11 се е родил нашия първи племенник Александър, вълнувам се повече отколкото когато май аз раждах. На всички пожелавам през новата седмица само хубави новини!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #1 -: Април 02, 2007, 09:34:59 am »
Много усмивки през новата седмица от мен и бебка :) :) :)   .

Вече купих боята за яйца и маята за козуначени кифлички, сега обмислям кога, с кого, как. Най-вероятно ще се съберем пак с братовчедките, снаха ми и всичките дечурлиги - общо 5 на брой  - и ще цапаме, мацаме, мажем, печем, ядем (предимно :wink: )

Казвайте и вие кой как и какво ще приготвя  :D

mini, честит ти първи племенник!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #2 -: Април 02, 2007, 09:40:11 am »
Честит ти племеник Мини...вие стояхте, стояхте та като се юрнахте да раждате напълните къщата :lol: Радвам се много...да е живо и здраво дете.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #3 -: Април 02, 2007, 10:35:11 am »
Честито Мини! Прекрасен Великден ще бъде за цялото ви семейство!

Момичета, сега ме хвана великденската еуфория - същото ми се случва и по Коледа. Хи, хи

Весела и прекрасна седмица на всички
В очакване ....
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #4 -: Април 02, 2007, 12:21:01 pm »
Здравейте и от нас  :D!
Честит племенник на мини, а на останалите само приятни емоции покрай приготовленията zа Велик ден  8)!

За нас седмицата Ще е напрегната, Ще посеЩаваме фиzотерапевт и се притеснявам как детето Ще приеме гимнастиката. Надявам се да и помогне.
Иначе в плановете zа седмицата са и боядисването на яйцата и великденските сладки. Продуктите са на лице, само Ще купя яйцата в деня на боядисването и ги почвам  :). Коzуначеният опит мина, представих се посредствено, успях да почистя апартамента и го украсих.
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #5 -: Април 02, 2007, 15:38:01 pm »
Разкошно начало на седмицата  - Връщам се на работа след две седмици. Толкова съм бясна, че не знам на кой свят съм..... :bonk:

Горкото ми детенце...
В очакване ....
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #6 -: Април 02, 2007, 15:52:21 pm »
Fussi, изненадаха ли те с това? Ако не искаш да се връщаш, може би можеш да си ползваш майчинството до 2г. Ако това не е опция, можеш ли да се договориш да рабитиш от вкъщи някаква част от времето?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #7 -: Април 02, 2007, 16:22:49 pm »
Стефи, изненадаха ме ужасно от НОИ, защото според тяхното тълкуване на наредбите, което далеч не съвпада с моето, платеното ми майчинство изтичало на 18 март. Според моите изчисления изтича в края на април. Затова сега ще въртя едни осморки по дансинга....... Ще напиша жалба естествено, ама кел файда...
За нас не е опция да взимам по 180 лева до 2 годишната му възраст. Така че добър ден - пълен работен ден. 2 месеца - толкоз ни беше царството
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #8 -: Април 02, 2007, 16:30:20 pm »
Стефи, изненадаха ме ужасно от НОИ, защото според тяхното тълкуване на наредбите, което далеч не съвпада с моето, платеното ми майчинство изтичало на 18 март. Според моите изчисления изтича в края на април.

Фуси, нещо са се объркали май. Коалата е 3-4 дни по-малък от Мартин, а моето платено майчинство изтича на 6-ти април. не може твоето да изтича по-рано?! някой бърка в сметките!
315 календарни дни е всичко - при теб как точно ги смятат?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #9 -: Април 02, 2007, 16:39:29 pm »
Много гадна изненада, при това явно не е първоаприлска. Много тъпо, умирам от яд :x
Jam, предполагам, че броят от 45 дни преди раждането, а пък Марти е роден преждевременно и така ти остават повече дни след раждането. Ама все пак не трябва да се брои така, едва ли някой е ползвал този отпуск за Ники. То Фани и да успее да докаже грешка, дотогава вече ще се е върнала на работа и ще й е все тая.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #10 -: Април 02, 2007, 16:56:33 pm »
Здравейте и от нас, връщам се след изтощително боледуване. А отгоре на всичко нямаше и кой да гледа малкия, последни уточнения и по приключването на счет.год, просто беше песен.

Честит племеник на Мини, да е жив и здрав.

Фуси, отиди и тези в НОИ им спретни едно скандалче. Може ли такава небрежност, или по-скоро не могат да смятат. :x

Ние да дадем отчет: днес бяхме на консултация и тежим 7,900кг, на ръст сме много добре 71см. Док каза, че се "развива с Крали Марковски стъпки". Бихме и противо хепатитната ваксина, така че до годинка няма да има такива манипулации.

Черпя всички, макар и виртуално, по случай Цветница/на патерици/. Целувки на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #11 -: Април 02, 2007, 17:03:57 pm »
Jam, предполагам, че броят от 45 дни преди раждането, а пък Марти е роден преждевременно и така ти остават повече дни след раждането.

мда, точно така броят. АКО Коалата се е родил точно на термин, значи 315-те дни изтичат на 19.03.2007.
това, обаче, рядко се случва. вероятно играят няколко дни, ама едва ли Фусси знае кога е бил термина на майката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #12 -: Април 02, 2007, 17:18:51 pm »
Jam, предполагам, че броят от 45 дни преди раждането, а пък Марти е роден преждевременно и така ти остават повече дни след раждането.

мда, точно така броят. АКО Коалата се е родил точно на термин, значи 315-те дни изтичат на 19.03.2007.
това, обаче, рядко се случва. вероятно играят няколко дни, ама едва ли Фусси знае кога е бил термина на майката...


Не с е брои така. И преждевременно да е роден, в рамките на болничния за раждане, дните се полагат. Когато се роди се прекъсва първият болничен от 45 дни и след това неизползваните дни се прибавят към болничния който издава педиатърката.
Ако е роден преди този болничен от 45 дни, пак има право на болничен от 315 дни, от датата на раждане.
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #13 -: Април 02, 2007, 17:24:00 pm »
Ха така, много гадно, ми Коалчето кой ще го гледа сега :(

Ние се завърнахме успешно вчера, госпожицата се държа добре при баба, дядо, прадядо, вуйчо, вуйна и кака си, абе цялата рода :lol: В колата имаше малко ексцесии, ама то все пак пътя си е почти 4 часа, то детето не може да спи толкова много. За сметка на това получихме много подаръци и сега имаме тоалети за цяла година :lol:
Имаме си от днес и столче за хранене, много е яко и Десо си умира да седи вътре, сложила съм й го на най-легналото ниво и е супер гот, на колелца е и я мъкна навсякъде с мен като се размучи :D
Ми това е от нас, весела празнична и успешна седмица :)
Забравих да се похваля, че днес правих пюре от ябълка, от истински домашни ябълки, стана супер готино и Деси го изяде с апетит.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 17:26:41 pm от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #14 -: Април 02, 2007, 17:26:31 pm »
И преждевременно да е роден, в рамките на болничния за раждане, дните се полагат. Когато се роди се прекъсва първият болничен от 45 дни и след това неизползваните дни се прибавят към болничния който издава педиатърката.

напълно си права, точно така е.

Ако е роден преди този болничен от 45 дни, пак има право на болничен от 315 дни, от датата на раждане.

тук не си права. 315-те дни са ОБЩО, а не от датата на раждането - 45 от тях преди термина, 270 след него. ако раждането е преди термина, неизползваните дни от първите 45 се добавят към останалите 270. ако раждането е след термина - обратното, вадят се.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #15 -: Април 02, 2007, 19:22:06 pm »
Горкото дете :(. Не е лично, не е и нападение.
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #16 -: Април 02, 2007, 19:28:56 pm »
jam така талкувах закона, но по начина който е написан ти може би си права. Нищо не пише, когато се ражда преждевременно.  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #17 -: Април 02, 2007, 19:56:57 pm »
Здравейте и от мен. Имам въпроси сходни с по-горните поставени, извинявам се, ако е дискутирана темата, но ви моля за отговор и съвет!
По принцип моя термин е около 13 ноември. Разбрах, че за майчинството следващите 9 месеца, се плащат 90% от заплатата последните 6 месеца, преди да изляза в 45 дни преди раждането. Въпросът ми е така ли е наистина? И още един въпрос и един съвет от вас. Ще вземам ли повече пари, ако съм в болнични тези 6 месеца, или заплатата ми ще е по-висока ако работя. Да вметна, че по усмотрение на шефа ми, някой месец имам премия. Тя ще се начислява ли в тези 6 месеца за дохода ми по време на майчинство? Надявам се да ми помогнете със съвет, дали да работя /където ще имам и нерви в повече /или да седя вкъщи /където полудявам от скука/, а също така съм с голям заем и се тревожа и затова как ще го плащам.
Също така, живот и здраве, знаете, че близнаците се раждат по-рано, това ще обърка ли майчинството ми?
Много ви благодаря за отговорите предварително!!!!!   
Желая хубава седмица на всички вас!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #18 -: Април 02, 2007, 22:12:35 pm »
Джам, Стефи, прави сте и двете.
Точно тези разговори едно към едно ги водих с различни служители от НОИ. Оттам ми казаха, че моят случай бил прецедент  8O и не знаели как да приложат закона, та за всеки случай, ще гоприложат в мой ущърб, пък аз да съм пуснела жалба. Според мен е въпрос на тълкуване, защото просто за осиновяването КСО почти нищо не казва. В НОИ част от служителките твърдят, че в моя случай следва да се броят 315 дни от датата на раждане. Другата част твърдят че следва да се броят 270 дни, а другите 45 си ги била взела биологичната майка, което нали се сещате че трудно се доказва.
Оказва се, че ако осиновиш дете имаш по-малко права. Изобщо, не искам да получа нещо, което не ми се следва, мама му стара, от 10 години си плащам като поп всички възможни данъци и осигуровки и то високи.
Както и да е - спирам да пиша, че тъкмо се бях успокоила и сега пак побеснях.

Сега ще му мислим.
Мислех да се върна на половин ден, обаче се опасявам, че резултата от тоя половин ден ще бъде - работа като за цял ден, същото напрежение и същите изисквания, само че на половин заплата. Така че ще си се върна на цял работен ден, а пък ще импровизирам. ще ходя в 10 - 10.30 и така... ще се справя. Но без моята заплата трудно ще се справим - имаме кредит.
Гледането на Коалата не е проблем. Родителите на Калин живеят на две преки от нас, имат огромно желание да го гледат, а и де факто го гледат добре. Оставал е при тях вече три пъти по цял ден - всичко е наред. Няма импровизации, радват му се, занимават се много с него - игри, разходки приказки - всички екстри.

Работата е там, че аз искам да си го гледам поне още два месеца. Да сме си двамата, да си се занимаваме и така ... Имането на дете беше огромното ми желание, не просто за да си го отметна в графата "свършени работи" . Искам да си го гледам като хората, а не да го метна на баба му и дядо му и да си свиркам. Имам огромно чувство на вина... абе гадост. Стига! няма да мрънкам.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 22:20:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #19 -: Април 02, 2007, 22:35:21 pm »
Касси, повече пари ще получаваш, ако ходиш на работа. но в твоя случай, едва ли ще е разумно да работиш дълго с напредването на бременността. ако ще ползваш болничен - да е непрекъснат! тоест, да не ти издават всеки път нов, а да е продължение на първия. така ще загубиш най-малко пари.

Фусси, много неприятно, че трябва да се връщаш толкова рано, та ти едва започна да се потапяш в дълбоката вода на майчинството... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!