0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #40 -: Април 03, 2007, 19:49:39 pm »
Ех, тази Верди! Невероятна е! :D

Ултра, за червено месо, зелени зеленчуци, желязо на таблетки, заедно с вит. С знаеш...

Лека седмица и много здрави жени и мъже, много здрави забременявания, много здрави бременности, здрави бебета и здрави майки!

Мари
Alexandra
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #41 -: Април 03, 2007, 20:06:37 pm »
Привет и от нас с Вики!
Мини, честит племенник! Да ви е жив и здрва и много послушен.
Фуси, съжалям много за майчинството. Аз изобщо не съм учудена от създалата се ситуация при теб. В тази държава обикновенният човек винаги ще е прецакан. :( Просто гледай да си по-спокойна и нещата ще влезнат в релси. Нали не искаш Никола да те гледа намръщена? :wink:
Каси, преди време бях пуснала тема "Отново прецакани в тая държава" тук и дискутирахме до кости темата със заплащането на майчинството. Виж, потърси я, щото ще ти е полезна. Иначе, както Стефи ти е казала, е така. Ако премиите се облагат с ДОД, то и те влизат в сметката.
 
Иначе ние сме добре, като изключа дългите паузи между аканията. Днес се изака след почти 4 дни пауза. Снощи пробвах номера с термометъра, но ....резултат никакъв. И...днес тя самичка си свърши работа. Незнам защо така изведнъж ги разреди?! Педиатърката също не знае!
Последният уикенд пътувахме при свекитата в Монтана. Малката мишка беше мнооого послушна в колата и спеше почти през целият път. Само на тръгване към София явно й беше интересен Петрохан и си разглеждаше спокойно. :P
Сега, за Великден, ще ходим при моите родители "ту пре дьо Софиа" :P и там ще боядисваме яйчицата. :P
Хубава, спокойна и здрава седмица за всички мами и дечица от нашето прекрасно Зачатие общество! :P

*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #42 -: Април 03, 2007, 21:19:24 pm »
Хубава седмица и от кандидат-бременните!
Jam, ще ти призна, че видях твоята сватбена снимка! Казвали ли са ти, че приличаш на Ема Томпсън? Ужасно много ми приличаш на нея! Много я харесвам тази британско-холивудска актриса. Преди Холивуд е била комедийна актриса в Англия; завършила е литература в Кембридж. Случайно да знаеш за някаква връзка между двете ви?  :D Родила е на 40. Браво на нея! Jam, тук можеш да видиш своята двойничка:
http://www.imdb.com/gallery/ss/0110216/Ss/0110216/1-6.jpg.html?path=pgallery&path_key=Thompson,%20Emma%20(I)
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #43 -: Април 03, 2007, 21:46:48 pm »
Касси, повече пари ще получаваш, ако ходиш на работа. но в твоя случай, едва ли ще е разумно да работиш дълго с напредването на бременността. ако ще ползваш болничен - да е непрекъснат! тоест, да не ти издават всеки път нов, а да е продължение на първия. така ще загубиш най-малко пари.


jam, по новия начин на изчисляване на болничните не би трябвало да има значение дали е имало болнични в 6-те месеца предхождащи болничния, защото се взима дохода от който е изчислен обезщетението, а не самото обезщетение.


*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #44 -: Април 03, 2007, 21:49:46 pm »

jam, по новия начин на изчисляване на болничните не би трябвало да има значение дали е имало болнични в 6-те месеца предхождащи болничния, защото се взима дохода от който е изчислен обезщетението, а не самото обезщетение.


да, точно така е, не се изчислява 90% от 80%.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #45 -: Април 03, 2007, 21:58:40 pm »
DivaRoza, интересно сравнение. досега никой не ме е оприличавал на тази актриса. може да сме астрални близначки, знае ли човек... ;) а сватбената снимка, уви, е от преди 10 години и 25 килограма...

fauna, може ли малко повече подробности за новия начин на изчисление на болничните и от кога е в сила?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #46 -: Април 03, 2007, 22:13:48 pm »
Здравейте! Днес Дара стана на 3м.!  :balk_12: :balk_14: :balk_15: Черпя!!!
Сложихме първата ваксина пентаксим и сега я наблюдавам... Държа се геройски - само леко трепна крачето... ама нали вече е голяма! Желая ви весела седмица и здрави бебета!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #47 -: Април 03, 2007, 22:28:57 pm »

jam, по новия начин на изчисляване на болничните не би трябвало да има значение дали е имало болнични в 6-те месеца предхождащи болничния, защото се взима дохода от който е изчислен обезщетението, а не самото обезщетение.

да, точно така е, не се изчислява 90% от 80%.

дали е така или не - не знам! знам само какво ми плащат. смешни суми след 10 годишно яко осигуряване. и понеже цялата бременност бях в болнични, и понеже един болничен беше от ЖК, друг от болницата, после пак от ЖК, сега чисто и просто си духам супата (ще прощавате) :x.

за 9-те месеца болнични през бременността взех девет различни суми, все по-малки и по-малки. а сега за януари и февруари низходящата (де)градация продължава и при майчинските. скоро ще е по-малка и от 180 лв. и мен ме обявиха за "частен случай", затова счетоводителката ни писа писмо до НОИ, че да се произнесат те кой болничен вторичен, кой първичен .......

та по тоя повод да допълня jam - мъжът обезателно да е гинеколог, брат му стоматолог или педиатър и жена му непременно счетоводител!

setakap, честита месечинка! дано са се разминали проблемите ви с храненето!
fussii, много ми е мъчно и още повече ме е яд :x :x :x
jam, ето за новия начин на изчисляване на обезщетения (от тема в бгмама):

"от тази година има промяна в начина на изчисление на болничните. когато в 6-месечния период, служещ за база има дни, през които лицето е получавало обезщетение, вече не се взима размера на това обезщетение, а се взима дохода, от който то е изчислено. С други думи ако аз изляза в болничен сега, ще получавам 80% или 90% от заплатата си ( в зависимост от вида болничен ). Следващия месец, ако пак изляза в болничен, обезщетението ми няма да е 80% от 80% получени през предходния месец, а ще е 80% от дохода, от който предходното обезщетение е било изчислено. Или отново ще си е 80% от заплатата ми. но има ограничение, че не може обезщетението да е по-голямо от среднодневно нетното възнаграждение. чл.41-49 от КСО"

« Последна редакция: Април 03, 2007, 22:58:07 pm от borovinka »
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #48 -: Април 04, 2007, 10:06:06 am »
"от тази година има промяна в начина на изчисление на болничните. когато в 6-месечния период, служещ за база има дни, през които лицето е получавало обезщетение, вече не се взима размера на това обезщетение, а се взима дохода, от който то е изчислено. С други думи ако аз изляза в болничен сега, ще получавам 80% или 90% от заплатата си ( в зависимост от вида болничен ). Следващия месец, ако пак изляза в болничен, обезщетението ми няма да е 80% от 80% получени през предходния месец, а ще е 80% от дохода, от който предходното обезщетение е било изчислено. Или отново ще си е 80% от заплатата ми. но има ограничение, че не може обезщетението да е по-голямо от среднодневно нетното възнаграждение. чл.41-49 от КСО"



Точно така - аз в момента съм болнични и получавам 80% от заплатата си, независимо че и през предходните 6 месеца имах болнични с прекъсвания, първични и т.н. - т.е. това не оказа влияние на обезщетението, което получавам. Тази промяна е в сила от 1.1.2007.
И само да доуточня - в момента взимам почти толкова колкото взимах, докато бях на работа - може би има 4-5 лева разлика  :D
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #49 -: Април 04, 2007, 10:41:01 am »

в момента взимам почти толкова колкото взимах, докато бях на работа - може би има 4-5 лева разлика  :D


Това е така, защото 80% са от брутната заплата, а болничните не се облагат с ДОД :)
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #50 -: Април 04, 2007, 14:06:13 pm »
Касинка, и аз да се обадя:

като ползваш непрекъснати болнични има едно условие да не са повече от 180 дни, т.е. 6 месеца - защо това е така - не знам.
Относно стоенето вкъщи - след динамичен начин на живот подобна рязка смяна е направо като шок. Около 2 седмици ми беше много гадно.
В крайна сметка ти и док ще решите кое е най-добро за теб и точките.
 :balk_21:
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #51 -: Април 04, 2007, 15:24:54 pm »
Ето и нещо по-приятно за мамите, които се връщат на работа - днес нашият финансов директор ми каза, че ще получавам 90 лв повече, докато детето навърши 2г. Това било 1/2 минимална заплата, която се полага на работещите майки. Малка компенсация, че не сме си у дома, но все пак е нещо :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #52 -: Април 04, 2007, 17:02:45 pm »
мармотче, това не е нещо ново - винаги е било така. ако майката се върне на работа преди изтичане на 2-те години, получава половината от платеното майчинство.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #53 -: Април 04, 2007, 17:24:33 pm »
Сигурна съм, че не е ново, но за мен беше приятна изненада. Предполагам, ще е така и за другите мами, които не се занимават с счетоводство :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #54 -: Април 04, 2007, 17:40:42 pm »

в момента взимам почти толкова колкото взимах, докато бях на работа - може би има 4-5 лева разлика  :D


Това е така, защото 80% са от брутната заплата, а болничните не се облагат с ДОД :)

Знам  :D и се радвам, че е така  :D

Касинка, и аз да се обадя:

като ползваш непрекъснати болнични има едно условие да не са повече от 180 дни, т.е. 6 месеца - защо това е така - не знам.
Относно стоенето вкъщи - след динамичен начин на живот подобна рязка смяна е направо като шок. Около 2 седмици ми беше много гадно.
В крайна сметка ти и док ще решите кое е най-добро за теб и точките.
 :balk_21:

Защото след 6-ия месец в болнични трябва да те изпратят на ТЕЛК - по закон!
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #55 -: Април 04, 2007, 18:13:26 pm »
мармотче, това не е нещо ново - винаги е било така. ако майката се върне на работа преди изтичане на 2-те години, получава половината от платеното майчинство.

Само дето на мен през декември не ми ги изплатиха. Формално се бях върнала на работа, но ползвах полагаемия ми се платен годишен отпуск, който ми се беше понатрупал. Е, щом съм в отпуск не ми се били полагали тези пари.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #56 -: Април 04, 2007, 18:33:31 pm »
setakap честит празник на малката :D.
При нас от втория прием на Пентаксима се получи бучка на крачето и доста посиня.
Стреснах се здраво. Доки каза само компрес с риванол и било нормално. Баси с тея ваксини на какво подлагаме децата си  8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #57 -: Април 04, 2007, 20:07:17 pm »
Честита месечинка на Дара  :D!
lidia, и на нас след една ваксина ни стана бучка на крачето и не иzчеzна блиzо 2 седмици. В началото много се уплаШих, понеже помислих че е реакция от ваксината, но не било ниЩо тревожно. Горките дечица  :(.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #58 -: Април 04, 2007, 22:49:15 pm »
Честита месечинка на Дара.
Ние се стягаме за питка на Разпети петък, ще меся, ще ходим да ни пее попа и после парти в къщи. Очаквайте репортаж от събитието  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #59 -: Април 05, 2007, 10:18:15 am »
Най накрая и да успея да се разпиша в темата.

След като детенце отново имаше проблеми и главата ми беше бръм, компютъра сдаде багажа в точно най неподходящият момент. Неможах да спася нищо от така грижливо събираните през годините информации, заради всякакви там вируси, троянци, спамове и т.н. Неможах въобще да отреагирам и се наложи така познатата команда format:
Сега си имам чисто нов съндък, без абсолютно нищо. Най ме е яд за клиповете и снимките на Тони, за тях ми плаче сърцето. Така става, когато не архивирам и сега си удрям тъпата глава, ама късно.
Най хубавото е, че Тони вече постепенно се пооправя, но за съжаление явно ще се захранваме доста бавно и продължително.
По всяка вероятност имаме някакъв все още недоказан ензимен дефицит.Супер съм потресена от педиатрите в Бургас, именно поради това замислям едно пътуване до София, което перполагам ще направим близките месеци.

Мини направо ти завиждам, как успяваш да намериш време и да направиш питка, че и парти да си спретнете. Радвам се, че го можете и те поздравявам.

Ами това от нас засега, че се събудихме.
Весело и приятно празнуване на всички. Нека малките бебчовци са здрави и закачливи, а майките и татковците доволни и щастливи.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!