0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Страстната седмица 02.04-08.04
« -: Април 02, 2007, 09:29:04 am »
Здравейте в празничните дни, ние започваме новата седмица с хубава новина- снощи в 11:11 се е родил нашия първи племенник Александър, вълнувам се повече отколкото когато май аз раждах. На всички пожелавам през новата седмица само хубави новини!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #1 -: Април 02, 2007, 09:34:59 am »
Много усмивки през новата седмица от мен и бебка :) :) :)   .

Вече купих боята за яйца и маята за козуначени кифлички, сега обмислям кога, с кого, как. Най-вероятно ще се съберем пак с братовчедките, снаха ми и всичките дечурлиги - общо 5 на брой  - и ще цапаме, мацаме, мажем, печем, ядем (предимно :wink: )

Казвайте и вие кой как и какво ще приготвя  :D

mini, честит ти първи племенник!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #2 -: Април 02, 2007, 09:40:11 am »
Честит ти племеник Мини...вие стояхте, стояхте та като се юрнахте да раждате напълните къщата :lol: Радвам се много...да е живо и здраво дете.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #3 -: Април 02, 2007, 10:35:11 am »
Честито Мини! Прекрасен Великден ще бъде за цялото ви семейство!

Момичета, сега ме хвана великденската еуфория - същото ми се случва и по Коледа. Хи, хи

Весела и прекрасна седмица на всички
В очакване ....
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #4 -: Април 02, 2007, 12:21:01 pm »
Здравейте и от нас  :D!
Честит племенник на мини, а на останалите само приятни емоции покрай приготовленията zа Велик ден  8)!

За нас седмицата Ще е напрегната, Ще посеЩаваме фиzотерапевт и се притеснявам как детето Ще приеме гимнастиката. Надявам се да и помогне.
Иначе в плановете zа седмицата са и боядисването на яйцата и великденските сладки. Продуктите са на лице, само Ще купя яйцата в деня на боядисването и ги почвам  :). Коzуначеният опит мина, представих се посредствено, успях да почистя апартамента и го украсих.
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #5 -: Април 02, 2007, 15:38:01 pm »
Разкошно начало на седмицата  - Връщам се на работа след две седмици. Толкова съм бясна, че не знам на кой свят съм..... :bonk:

Горкото ми детенце...
В очакване ....
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #6 -: Април 02, 2007, 15:52:21 pm »
Fussi, изненадаха ли те с това? Ако не искаш да се връщаш, може би можеш да си ползваш майчинството до 2г. Ако това не е опция, можеш ли да се договориш да рабитиш от вкъщи някаква част от времето?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #7 -: Април 02, 2007, 16:22:49 pm »
Стефи, изненадаха ме ужасно от НОИ, защото според тяхното тълкуване на наредбите, което далеч не съвпада с моето, платеното ми майчинство изтичало на 18 март. Според моите изчисления изтича в края на април. Затова сега ще въртя едни осморки по дансинга....... Ще напиша жалба естествено, ама кел файда...
За нас не е опция да взимам по 180 лева до 2 годишната му възраст. Така че добър ден - пълен работен ден. 2 месеца - толкоз ни беше царството
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #8 -: Април 02, 2007, 16:30:20 pm »
Стефи, изненадаха ме ужасно от НОИ, защото според тяхното тълкуване на наредбите, което далеч не съвпада с моето, платеното ми майчинство изтичало на 18 март. Според моите изчисления изтича в края на април.

Фуси, нещо са се объркали май. Коалата е 3-4 дни по-малък от Мартин, а моето платено майчинство изтича на 6-ти април. не може твоето да изтича по-рано?! някой бърка в сметките!
315 календарни дни е всичко - при теб как точно ги смятат?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #9 -: Април 02, 2007, 16:39:29 pm »
Много гадна изненада, при това явно не е първоаприлска. Много тъпо, умирам от яд :x
Jam, предполагам, че броят от 45 дни преди раждането, а пък Марти е роден преждевременно и така ти остават повече дни след раждането. Ама все пак не трябва да се брои така, едва ли някой е ползвал този отпуск за Ники. То Фани и да успее да докаже грешка, дотогава вече ще се е върнала на работа и ще й е все тая.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #10 -: Април 02, 2007, 16:56:33 pm »
Здравейте и от нас, връщам се след изтощително боледуване. А отгоре на всичко нямаше и кой да гледа малкия, последни уточнения и по приключването на счет.год, просто беше песен.

Честит племеник на Мини, да е жив и здрав.

Фуси, отиди и тези в НОИ им спретни едно скандалче. Може ли такава небрежност, или по-скоро не могат да смятат. :x

Ние да дадем отчет: днес бяхме на консултация и тежим 7,900кг, на ръст сме много добре 71см. Док каза, че се "развива с Крали Марковски стъпки". Бихме и противо хепатитната ваксина, така че до годинка няма да има такива манипулации.

Черпя всички, макар и виртуално, по случай Цветница/на патерици/. Целувки на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #11 -: Април 02, 2007, 17:03:57 pm »
Jam, предполагам, че броят от 45 дни преди раждането, а пък Марти е роден преждевременно и така ти остават повече дни след раждането.

мда, точно така броят. АКО Коалата се е родил точно на термин, значи 315-те дни изтичат на 19.03.2007.
това, обаче, рядко се случва. вероятно играят няколко дни, ама едва ли Фусси знае кога е бил термина на майката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #12 -: Април 02, 2007, 17:18:51 pm »
Jam, предполагам, че броят от 45 дни преди раждането, а пък Марти е роден преждевременно и така ти остават повече дни след раждането.

мда, точно така броят. АКО Коалата се е родил точно на термин, значи 315-те дни изтичат на 19.03.2007.
това, обаче, рядко се случва. вероятно играят няколко дни, ама едва ли Фусси знае кога е бил термина на майката...


Не с е брои така. И преждевременно да е роден, в рамките на болничния за раждане, дните се полагат. Когато се роди се прекъсва първият болничен от 45 дни и след това неизползваните дни се прибавят към болничния който издава педиатърката.
Ако е роден преди този болничен от 45 дни, пак има право на болничен от 315 дни, от датата на раждане.
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #13 -: Април 02, 2007, 17:24:00 pm »
Ха така, много гадно, ми Коалчето кой ще го гледа сега :(

Ние се завърнахме успешно вчера, госпожицата се държа добре при баба, дядо, прадядо, вуйчо, вуйна и кака си, абе цялата рода :lol: В колата имаше малко ексцесии, ама то все пак пътя си е почти 4 часа, то детето не може да спи толкова много. За сметка на това получихме много подаръци и сега имаме тоалети за цяла година :lol:
Имаме си от днес и столче за хранене, много е яко и Десо си умира да седи вътре, сложила съм й го на най-легналото ниво и е супер гот, на колелца е и я мъкна навсякъде с мен като се размучи :D
Ми това е от нас, весела празнична и успешна седмица :)
Забравих да се похваля, че днес правих пюре от ябълка, от истински домашни ябълки, стана супер готино и Деси го изяде с апетит.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 17:26:41 pm от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #14 -: Април 02, 2007, 17:26:31 pm »
И преждевременно да е роден, в рамките на болничния за раждане, дните се полагат. Когато се роди се прекъсва първият болничен от 45 дни и след това неизползваните дни се прибавят към болничния който издава педиатърката.

напълно си права, точно така е.

Ако е роден преди този болничен от 45 дни, пак има право на болничен от 315 дни, от датата на раждане.

тук не си права. 315-те дни са ОБЩО, а не от датата на раждането - 45 от тях преди термина, 270 след него. ако раждането е преди термина, неизползваните дни от първите 45 се добавят към останалите 270. ако раждането е след термина - обратното, вадят се.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #15 -: Април 02, 2007, 19:22:06 pm »
Горкото дете :(. Не е лично, не е и нападение.
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #16 -: Април 02, 2007, 19:28:56 pm »
jam така талкувах закона, но по начина който е написан ти може би си права. Нищо не пише, когато се ражда преждевременно.  :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #17 -: Април 02, 2007, 19:56:57 pm »
Здравейте и от мен. Имам въпроси сходни с по-горните поставени, извинявам се, ако е дискутирана темата, но ви моля за отговор и съвет!
По принцип моя термин е около 13 ноември. Разбрах, че за майчинството следващите 9 месеца, се плащат 90% от заплатата последните 6 месеца, преди да изляза в 45 дни преди раждането. Въпросът ми е така ли е наистина? И още един въпрос и един съвет от вас. Ще вземам ли повече пари, ако съм в болнични тези 6 месеца, или заплатата ми ще е по-висока ако работя. Да вметна, че по усмотрение на шефа ми, някой месец имам премия. Тя ще се начислява ли в тези 6 месеца за дохода ми по време на майчинство? Надявам се да ми помогнете със съвет, дали да работя /където ще имам и нерви в повече /или да седя вкъщи /където полудявам от скука/, а също така съм с голям заем и се тревожа и затова как ще го плащам.
Също така, живот и здраве, знаете, че близнаците се раждат по-рано, това ще обърка ли майчинството ми?
Много ви благодаря за отговорите предварително!!!!!   
Желая хубава седмица на всички вас!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #18 -: Април 02, 2007, 22:12:35 pm »
Джам, Стефи, прави сте и двете.
Точно тези разговори едно към едно ги водих с различни служители от НОИ. Оттам ми казаха, че моят случай бил прецедент  8O и не знаели как да приложат закона, та за всеки случай, ще гоприложат в мой ущърб, пък аз да съм пуснела жалба. Според мен е въпрос на тълкуване, защото просто за осиновяването КСО почти нищо не казва. В НОИ част от служителките твърдят, че в моя случай следва да се броят 315 дни от датата на раждане. Другата част твърдят че следва да се броят 270 дни, а другите 45 си ги била взела биологичната майка, което нали се сещате че трудно се доказва.
Оказва се, че ако осиновиш дете имаш по-малко права. Изобщо, не искам да получа нещо, което не ми се следва, мама му стара, от 10 години си плащам като поп всички възможни данъци и осигуровки и то високи.
Както и да е - спирам да пиша, че тъкмо се бях успокоила и сега пак побеснях.

Сега ще му мислим.
Мислех да се върна на половин ден, обаче се опасявам, че резултата от тоя половин ден ще бъде - работа като за цял ден, същото напрежение и същите изисквания, само че на половин заплата. Така че ще си се върна на цял работен ден, а пък ще импровизирам. ще ходя в 10 - 10.30 и така... ще се справя. Но без моята заплата трудно ще се справим - имаме кредит.
Гледането на Коалата не е проблем. Родителите на Калин живеят на две преки от нас, имат огромно желание да го гледат, а и де факто го гледат добре. Оставал е при тях вече три пъти по цял ден - всичко е наред. Няма импровизации, радват му се, занимават се много с него - игри, разходки приказки - всички екстри.

Работата е там, че аз искам да си го гледам поне още два месеца. Да сме си двамата, да си се занимаваме и така ... Имането на дете беше огромното ми желание, не просто за да си го отметна в графата "свършени работи" . Искам да си го гледам като хората, а не да го метна на баба му и дядо му и да си свиркам. Имам огромно чувство на вина... абе гадост. Стига! няма да мрънкам.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 22:20:49 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #19 -: Април 02, 2007, 22:35:21 pm »
Касси, повече пари ще получаваш, ако ходиш на работа. но в твоя случай, едва ли ще е разумно да работиш дълго с напредването на бременността. ако ще ползваш болничен - да е непрекъснат! тоест, да не ти издават всеки път нов, а да е продължение на първия. така ще загубиш най-малко пари.

Фусси, много неприятно, че трябва да се връщаш толкова рано, та ти едва започна да се потапяш в дълбоката вода на майчинството... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #20 -: Април 02, 2007, 22:38:48 pm »
Каси едва ли много ще ти помогна, но поне ще пробвам. Ако бъркам някъде поправете ме.
Ако си вземеш болнични през бременноста , получаваш 80% от заплатата си. След като родиш 9 месеца получаваш 90% от заплатата която си взимала последните 6 месеца. т.е. това което си получавала когато си била болнични. За премията си нямам идея как стоят нещата. Дали да работиш или да стойш в къщи решавате ти и Стаменов. Зависи как се чувстваш и как протича бременноста ти :). :bighug: :balk_21:

Честит племеник на Мини, да е жив и здрав.
Аз искам да попитам за едно детенце с нялколко дни по голямо от нас. Майката е дала ябълка, тиква, круша и морков като пюрета и от всичките му излизат на малкия пъпки по бузките. Всичко е въвеждано по лъжичка и след седмица чак е давано второто пюре, когато е нямало и помен от предишните пъпки. В такъв случай , когато не понасят плодовите пюрета с какво се започва захранването. :? Питам, защото Монито се обрина от сокче от круша и се чудя след месец с какво да почна. педиатърът мрънка за ябълка, но аз малко съм резерве. Дали кашите са по подходящи или плод?
Фуси много неприятно. Сигурна съм че изгаряш от желание да си гледаш детенцето. Много са отвратителни тея ей. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #21 -: Април 02, 2007, 22:42:11 pm »
Фусинка, недей да се ядосваш. Това, че си чакала много време не значи, че трябва да те разстройва тръгването на работа. Аз ще се напъна един месец на 180 лева, все ще се преживее и другия месец и аз започвам. Няма начин. :(
Искам да ти кажа нещо, малко ми е неудобно, да не ми се разсърдиш... Недей да му казваш Коала на детето, щото уж на майтап ще се започне така всички да му казват без да се усетиш и ще му излезе име.  :oops: И аз на периоди се усещам да им казвам по някакъв начин ама си го налагам да не става мнго за продължително време точно по тази причина.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 22:46:04 pm от cygnus »
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #22 -: Април 02, 2007, 22:55:28 pm »
 :lol: :lol: Няма Доничке любима. Муууахахаха еееее разсмя ме! Благодаря ти!
Край с Коалата, вече е само Никола. Знам, че е тъпо да мрънкам, затова край вече.

Обичам ви ей, калпазанки такива!
« Последна редакция: Април 02, 2007, 22:57:13 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #23 -: Април 02, 2007, 23:19:53 pm »
Мини, честит ти племеник! Да ви е жив и здрав!

Fussii, мисля, че знам как се чувстваш, защото и аз съм в същата ситуация относно връщането на работа. На 3-ти май трябва да съм на работа. Имаме 6-цифрен заем в евро и стоенето в къщи срещу 180 лв не е възможно. Иначе чакаме в сряда инструкторката за пъвия урок по плуване. Я дай малко инфо в тая връзка. Каза ми да приготвя различни играчки. Обаче нещо не разбрах-каза напр. да намеря дървени неща като лъжица ама пък трябвало и да потъват  :roll: Вие какви играчки ползвате?

Лидия, като за 4-месечно дете твоята позната доста храни е въвела. Защо не спре и да изчака няколко седмици?



*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #24 -: Април 02, 2007, 23:22:54 pm »
ultra,
Бабината рецепта за повишаване на хемоглобина е следната:
Продукти: един буркан от компот с мед, 25 листа индрише, два-три лимона.
Приготвяне и приложение: Пасират се листата, за да станат на каша и се прибавят към меда. Изстисква се сокът от лимоните и съще се прибавя към сместа. Максималната доза е три-четири пъти дневно по една лъжица.

Ganka,
Тази статия, предполагам си я чела, Прощъпулката - важен момент за детето. Освен това в бг-мамма има рецепти за най-различни погачи – слънце, хризантема, слънчоглед, розички и т.н.
Какво направихме ние:
Сутринта на избрания ден, като стана Стефко, замесихме тестото за питката и му топнахме крачето в него (за здраве било). После той си игра, а ние приготвяхме трапезата и стаята, където щеше да бъде ритуалът. В стаята постлах една голяма бяла покривка така, че половината беше на земята, а другата половина продължаваше върху част от едно легло, чиято височина беше удобна според ръста на Стефко. Върху тази част, която беше на леглото, подредихме всички предмети и ги нарекохме кой за коя професия ще бъде. Към обяд, когато всичко беше готово и гостите дойдоха нахранихме Стефко и всички се качихме в стаята за ритуала. Аз носех Стефко и при влизането в стаята мъничко го подържах на ръце, за да може да се ориентира в обстановката и да огледа предметите. После търкулихме питата по земята върху бялата покривка и пуснахме Стефко след нея да ходи. Както вече писах, той избра най-ненадейното и неочаквано нещо. След това дадохме първото парченце на Стефко и по едно на всички присъстващи. После взех питата и се разходих до съседните къщи да раздам по парче на съседите, които все ми повтаряха, че трябвало да тичам от едната къща до другата, че да тичало безпроблемно детето....
Моите съвети:
Бих те посъветвала да си избереш рецепта, ако ще правиш нещо ново, и да я направиш няколко дни предварително, за да видиш дали ще ти хареса.
Преди ритуала е важно детето да е нахранено, за да не тръгне да лови питката и да яде от нея.
За предметите е важно, по възможност, да са такива, които детето вижда за първи път. Но дори и да ги е виждало, не трябва да има неща, които са му любими. За подреждането на предметите е важно да са върху удобна мебел с подходяща височина и да са в една редица, за да има детето свободен достъп до всички.
Направи си предварителен списък на предметите, за да не забравите някой в суетнята.
Предметите, които ние сложихме, бяха – електрическо пиано (за музикант), списание (за журналист), фотоапарат (за фотограф), дозатор за лекарство (за фармацевт), кочан с фактури (за счетоводител), четка за зъби (за зъболекар), комплект писалки (за писател), речник (за филолог), лекарски слушалки (за лекар), мултицет (за инженер), библия (за свещенник), лаптоп (за компютърен специалист), палитра с четка за рисуване (за художник), клещи (за техник), портфейл (за банкер), гребен (за фризьор), черпак (за готвач), медно менче (за историк), ножица (за шивач), адвокатска чанта (за адвокат).
Други идеи са - топка (за спортист), маска-домино (за актьор), цвете (за градинар), ключове за кола (за автомобилен състезател) и всичко друго, което се сетиш.
Няма изискване към гостите – стига да са желани!
А пък аз ти желая добре да си починеш, щом имаш помощници!

Silwi25,
За косопада – не мога да ти помогна, за съжаление. При мен пикът дойде към 6тия месец след раждането и премина от само себе си.
Нещо съм позагубила следите на вашето захранване, но мисля, че не е нормално това реване по време на хранене – или на Габи не й харесва храната, или не е гладна, или има друга причина. Непременно трябва да разбереш защо плаче. Едно от основните правила при храненето е да не се насилва детето да яде.

nia72,
Съжалявам за подредената ти къща....
Не ти ли се ще да пробваш да откажете залъгалката с този лак „Антибайт” – то не е точно лак, а е като някаква безцветна и горчива мазнина. Но без рев май няма да стане. Поне така казват приятелките ми. Добрата новина е, че ревът е само за ден-два.
Браво за изреченията на Ели!
Виж в онази книжка на д-р Додсън какво пише за бебешката хигиена. Не мисля, че сте закъснели.

tanja,
Ти си най-добрата майка на света! И такава ще бъдеш и занапред!

Marie,
Да ти се връщат здравите пожелания!

mini,
Честит племенник! Да е жив и здрав Александър!

Cvetelina,
Дано успееш бързо да се възстановиш след боледуването и счетоводното приключване!
Злото да те забрави, че сме забравили да ти честитим празника!

StefiZ,
Успех в захранването!

Fussii,
Съчувствам ти за започването на работа!
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #25 -: Април 02, 2007, 23:27:55 pm »
Габи, любимата му играчка е една отвратителна яркочервена пластмасова лъжица за салата на баба му.  :lol:
Това с играчките и при нас беше голям проблем - аз търсих някакви специални, накрая намерих едни рибки, обаче не! Никола си избра две чашки, една купичка и въпросната лъжица. ОООх много е смешно - няма да съжаляваш! После можем да ходим заедно на басейн ако искаш
В очакване ....
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #26 -: Април 03, 2007, 00:20:58 am »

Край с Коалата, вече е само Никола.

А на мен Коалата ми харесва  :lol:
Фусинка, съжалявам, че трябва да се върнеш толкова скоро на работа  :?

lb2f
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #27 -: Април 03, 2007, 00:26:46 am »
Фуси, това с работата, е наистина гадно, .. да не съм цинична.
аз малкия отдавна искам да го бутна в жакузито, но не знам как да не го уплаша. дай инструкции за тази треньорка и координати. много ми е мерак, а и той много се кефи на къпането и пляскоти с ръце и крака, че си проси басейн :D
скоро някъде четох, да не претрупваме децата с играчки, а да им даваме за забавление неща от нашия бит, от заобикалящата ги среда. по мои наблюдения, точно това им е интересно, и е логично, струва ми се. малки, ама копират :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #28 -: Април 03, 2007, 09:59:46 am »
:balk_44:Пожелавам прекрасна предвеликденска седмица на всички!
Пухкави козунаци да омесите и да нашарите пъстри яйчица!



Да си натъркате бузките с първото яйце, което трябва да е червено!

Мини  :cheerleader:жив и здрав племеника Алекс!  :babyflips:

:balk_104: Fussii :bighug:
« Последна редакция: Април 04, 2007, 14:01:10 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #29 -: Април 03, 2007, 10:31:53 am »
Джами, Лиде, благодаря ви много за отговорите и съветите!
Ще помисля какво да правя, но щом болничния трябва да е непрекъснат, може би ще си стоя вкъщи.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #30 -: Април 03, 2007, 11:07:53 am »
Каси, ако си се записала при д-р Папукчиев той ще ти дава болнични без прекъсване.
А за премиите ако е плащан ДОД върху тях се включват при изчисляаване на дохоите за болнични, т.е. ако не ти ги е давал шефа ти на ръка :wink:
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #31 -: Април 03, 2007, 11:26:56 am »
Фусинка, много тъпо, но това с импровизациите може и да сработи :) Ние също сме със заем и тръгнах на работа седмица преди Дани да навърши 9 месеца. Чувството за вина ще си го има, но пък по-важно е времето, което прекарвате заедно, да е качествено. А ти си най-добрата в това! Аз се разбрах с шефа да ходя на работа в 10 ч, не ползвам обедна почивка и си тръгвам в 6. Ако се наложи да изляза наобяд, поработвам от нас вечер, след като приспя малкото мармотче. Не е леко, но хич не е и страшна драма.

Цвети, при раждане по-рано, неползваните дни ти ги дават допълнително към тези 270 за след раждането. Аз съм такъв случай, та знам.

Касси, Jam имаше предвид, че ако си много месеци в болнични, то всеки следващ болничен трябва да в вторичен, т.е. продължение на предходния. Така за целия период на болнични с продължаване ти си вземаш 80% от заплатата. А ако си вземеш пак първичен (напр., док, които е издал предходния, откаже и трябва да си вземеш от друг), тогава доходът се начислява пак като 80% от последните 6 месеца, ама ти вече част от това време си била на по-нисък доход и така прогресивно ще пада. Ти обаче няма да имаш такъв проблем с твоя док, така че не го мисли.
За майчинството - 90% от дохода от предх. 6 месеца, т.е. ако цялата бременност си си у вас, ще вземеш 90%*80%(болничните)=72% от заплата си. Ако част от това време работиш, ще е повече. Но най-важното е здравето за теб и децата, така че слушай си док и не се оплаквай, че ти е скучно, после ще видиш достатъчно екшън за години напред :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #32 -: Април 03, 2007, 11:56:14 am »

За нас не е опция да взимам по 180 лева до 2 годишната му възраст. Така че добър ден - пълен работен ден. 2 месеца - толкоз ни беше царството
Фуси съчувствам ти миличка. И аз се върнах доста рано на работа -бебка нямаше и 7 месеца, но ми разрешиха известно време да работя на малко съкратен работен ден и в събота работя отвкъщи, та така компенсирам нещата. Но моята работа е свързана почти изцяло с интернет и затова може така. Някоя от бабите ще може ли да поеме майчинството? Никак не е лесно, ама няма как. бебето си е доста скъпо удоволствие. Горе главата!
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #33 -: Април 03, 2007, 14:18:37 pm »
Фани, много неприятно :(
Определено осиновителите са дискриминирани - не стига, че се срещаш с детето си по-късно, ами и финансово си прецакан... Отпуска не ти ли остана? Няма ли да се справите още 1-2 месеца без твоята заплата?

Стефи, разкажи по-подробно за пътуването - нали и ние планираме, да почерпя опит! Колко пъти спирахте, плакахте ли много, с какви играчки я забавлява? Мисля да подготвя и един диск с песнички :D

Верди, благодаря за рецептата, а описанието на прощъпулника съм си го запазила - много е идейно :D

Аз тази седмица си имам двама рожденика - мама и Румен. Вчера празнувахме с таткото в новия му офис, малкия се измори естествено и срам, не срам ето къде спа:

Уикенда наваксахме с културните мероприятия - в събота ходихме да гледаме Триста - супер визия, почти всички кадри са допълнително обработени, абе пир за сетивата :) В неделя гледахме премиерата на Детектор на лъжата в Сатиричния, посмяхме се на воля :lol:
В събота мама има рожден ден. През деня ще боядисваме яйца по женски - Румен го пускам гарнизонка, а Симеон не е полово осъзнат все още и не се брои :D Вечерта сме на ресторант и понеже моята майка е екстремна баба ще й подарим скок с бънджи - отдавна си мечтае за това :P

Да похваля торти от сладкарница Лагуна.
Много вкусна и лека торта - 25 лв. - http://www.laguna-bg.com/catalog/cake-12-16.html
Фани, благодаря за инфото!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #34 -: Април 03, 2007, 17:44:20 pm »
Ани, пътувахме сравнително безпроблемно, на отиване спа от София до Пловдив, там спряхме, защото имахме малко работа и се видяхме и с д-р Даскалови :D След това не спа повече, но като й бърборках и си дрънча с играчките почти нямаше проблем, заспа 15 мин. преди да пристигнем. На връщане спа повече, но пък половин час преди София се размрънка яко и нищо не помогна. Иначе си носим дрънкалките, книжките и играчката за количка, която е сложена на кошницата и тя много се забавлява с нея. На връщане не сме спирали никъде, 4 часа екщън :lol:
Сега в събота пак се каним да пътешестваме до Стара Загора :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #35 -: Април 03, 2007, 17:46:40 pm »
в събота ходихме да гледаме Триста - супер визия, почти всички кадри са допълнително обработени, абе пир за сетивата :)

може ли за изостаналите културно да се поясни какво е туй Триста?  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #36 -: Април 03, 2007, 18:37:02 pm »
Да похваля торти от сладкарница Лагуна.
Много вкусна и лека торта - 25 лв. - http://www.laguna-bg.com/catalog/cake-12-16.html

И аз много харесвам тортите на Лагуна  :balk_53:

lb2f
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #37 -: Април 03, 2007, 18:43:17 pm »
в събота ходихме да гледаме Триста - супер визия, почти всички кадри са допълнително обработени, абе пир за сетивата :)

може ли за изостаналите културно да се поясни какво е туй Триста?  :oops:

Jam-ата - това - с две думи филм за битката при Термопилите
« Последна редакция: Април 03, 2007, 18:46:15 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #38 -: Април 03, 2007, 18:57:55 pm »
Сега в събота пак се каним да пътешестваме до Стара Загора :D
ми що не се обадите да се видим и да запознаем малките :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #39 -: Април 03, 2007, 19:18:42 pm »
Мами, искам да попитам някой от вас полzва ли това АМ и какво е мнението ви zа него? Благодаря.
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #40 -: Април 03, 2007, 19:49:39 pm »
Ех, тази Верди! Невероятна е! :D

Ултра, за червено месо, зелени зеленчуци, желязо на таблетки, заедно с вит. С знаеш...

Лека седмица и много здрави жени и мъже, много здрави забременявания, много здрави бременности, здрави бебета и здрави майки!

Мари
Alexandra
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #41 -: Април 03, 2007, 20:06:37 pm »
Привет и от нас с Вики!
Мини, честит племенник! Да ви е жив и здрва и много послушен.
Фуси, съжалям много за майчинството. Аз изобщо не съм учудена от създалата се ситуация при теб. В тази държава обикновенният човек винаги ще е прецакан. :( Просто гледай да си по-спокойна и нещата ще влезнат в релси. Нали не искаш Никола да те гледа намръщена? :wink:
Каси, преди време бях пуснала тема "Отново прецакани в тая държава" тук и дискутирахме до кости темата със заплащането на майчинството. Виж, потърси я, щото ще ти е полезна. Иначе, както Стефи ти е казала, е така. Ако премиите се облагат с ДОД, то и те влизат в сметката.
 
Иначе ние сме добре, като изключа дългите паузи между аканията. Днес се изака след почти 4 дни пауза. Снощи пробвах номера с термометъра, но ....резултат никакъв. И...днес тя самичка си свърши работа. Незнам защо така изведнъж ги разреди?! Педиатърката също не знае!
Последният уикенд пътувахме при свекитата в Монтана. Малката мишка беше мнооого послушна в колата и спеше почти през целият път. Само на тръгване към София явно й беше интересен Петрохан и си разглеждаше спокойно. :P
Сега, за Великден, ще ходим при моите родители "ту пре дьо Софиа" :P и там ще боядисваме яйчицата. :P
Хубава, спокойна и здрава седмица за всички мами и дечица от нашето прекрасно Зачатие общество! :P

*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #42 -: Април 03, 2007, 21:19:24 pm »
Хубава седмица и от кандидат-бременните!
Jam, ще ти призна, че видях твоята сватбена снимка! Казвали ли са ти, че приличаш на Ема Томпсън? Ужасно много ми приличаш на нея! Много я харесвам тази британско-холивудска актриса. Преди Холивуд е била комедийна актриса в Англия; завършила е литература в Кембридж. Случайно да знаеш за някаква връзка между двете ви?  :D Родила е на 40. Браво на нея! Jam, тук можеш да видиш своята двойничка:
http://www.imdb.com/gallery/ss/0110216/Ss/0110216/1-6.jpg.html?path=pgallery&path_key=Thompson,%20Emma%20(I)
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #43 -: Април 03, 2007, 21:46:48 pm »
Касси, повече пари ще получаваш, ако ходиш на работа. но в твоя случай, едва ли ще е разумно да работиш дълго с напредването на бременността. ако ще ползваш болничен - да е непрекъснат! тоест, да не ти издават всеки път нов, а да е продължение на първия. така ще загубиш най-малко пари.


jam, по новия начин на изчисляване на болничните не би трябвало да има значение дали е имало болнични в 6-те месеца предхождащи болничния, защото се взима дохода от който е изчислен обезщетението, а не самото обезщетение.


*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #44 -: Април 03, 2007, 21:49:46 pm »

jam, по новия начин на изчисляване на болничните не би трябвало да има значение дали е имало болнични в 6-те месеца предхождащи болничния, защото се взима дохода от който е изчислен обезщетението, а не самото обезщетение.


да, точно така е, не се изчислява 90% от 80%.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #45 -: Април 03, 2007, 21:58:40 pm »
DivaRoza, интересно сравнение. досега никой не ме е оприличавал на тази актриса. може да сме астрални близначки, знае ли човек... ;) а сватбената снимка, уви, е от преди 10 години и 25 килограма...

fauna, може ли малко повече подробности за новия начин на изчисление на болничните и от кога е в сила?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #46 -: Април 03, 2007, 22:13:48 pm »
Здравейте! Днес Дара стана на 3м.!  :balk_12: :balk_14: :balk_15: Черпя!!!
Сложихме първата ваксина пентаксим и сега я наблюдавам... Държа се геройски - само леко трепна крачето... ама нали вече е голяма! Желая ви весела седмица и здрави бебета!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #47 -: Април 03, 2007, 22:28:57 pm »

jam, по новия начин на изчисляване на болничните не би трябвало да има значение дали е имало болнични в 6-те месеца предхождащи болничния, защото се взима дохода от който е изчислен обезщетението, а не самото обезщетение.

да, точно така е, не се изчислява 90% от 80%.

дали е така или не - не знам! знам само какво ми плащат. смешни суми след 10 годишно яко осигуряване. и понеже цялата бременност бях в болнични, и понеже един болничен беше от ЖК, друг от болницата, после пак от ЖК, сега чисто и просто си духам супата (ще прощавате) :x.

за 9-те месеца болнични през бременността взех девет различни суми, все по-малки и по-малки. а сега за януари и февруари низходящата (де)градация продължава и при майчинските. скоро ще е по-малка и от 180 лв. и мен ме обявиха за "частен случай", затова счетоводителката ни писа писмо до НОИ, че да се произнесат те кой болничен вторичен, кой първичен .......

та по тоя повод да допълня jam - мъжът обезателно да е гинеколог, брат му стоматолог или педиатър и жена му непременно счетоводител!

setakap, честита месечинка! дано са се разминали проблемите ви с храненето!
fussii, много ми е мъчно и още повече ме е яд :x :x :x
jam, ето за новия начин на изчисляване на обезщетения (от тема в бгмама):

"от тази година има промяна в начина на изчисление на болничните. когато в 6-месечния период, служещ за база има дни, през които лицето е получавало обезщетение, вече не се взима размера на това обезщетение, а се взима дохода, от който то е изчислено. С други думи ако аз изляза в болничен сега, ще получавам 80% или 90% от заплатата си ( в зависимост от вида болничен ). Следващия месец, ако пак изляза в болничен, обезщетението ми няма да е 80% от 80% получени през предходния месец, а ще е 80% от дохода, от който предходното обезщетение е било изчислено. Или отново ще си е 80% от заплатата ми. но има ограничение, че не може обезщетението да е по-голямо от среднодневно нетното възнаграждение. чл.41-49 от КСО"

« Последна редакция: Април 03, 2007, 22:58:07 pm от borovinka »
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #48 -: Април 04, 2007, 10:06:06 am »
"от тази година има промяна в начина на изчисление на болничните. когато в 6-месечния период, служещ за база има дни, през които лицето е получавало обезщетение, вече не се взима размера на това обезщетение, а се взима дохода, от който то е изчислено. С други думи ако аз изляза в болничен сега, ще получавам 80% или 90% от заплатата си ( в зависимост от вида болничен ). Следващия месец, ако пак изляза в болничен, обезщетението ми няма да е 80% от 80% получени през предходния месец, а ще е 80% от дохода, от който предходното обезщетение е било изчислено. Или отново ще си е 80% от заплатата ми. но има ограничение, че не може обезщетението да е по-голямо от среднодневно нетното възнаграждение. чл.41-49 от КСО"



Точно така - аз в момента съм болнични и получавам 80% от заплатата си, независимо че и през предходните 6 месеца имах болнични с прекъсвания, първични и т.н. - т.е. това не оказа влияние на обезщетението, което получавам. Тази промяна е в сила от 1.1.2007.
И само да доуточня - в момента взимам почти толкова колкото взимах, докато бях на работа - може би има 4-5 лева разлика  :D
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #49 -: Април 04, 2007, 10:41:01 am »

в момента взимам почти толкова колкото взимах, докато бях на работа - може би има 4-5 лева разлика  :D


Това е така, защото 80% са от брутната заплата, а болничните не се облагат с ДОД :)
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #50 -: Април 04, 2007, 14:06:13 pm »
Касинка, и аз да се обадя:

като ползваш непрекъснати болнични има едно условие да не са повече от 180 дни, т.е. 6 месеца - защо това е така - не знам.
Относно стоенето вкъщи - след динамичен начин на живот подобна рязка смяна е направо като шок. Около 2 седмици ми беше много гадно.
В крайна сметка ти и док ще решите кое е най-добро за теб и точките.
 :balk_21:
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #51 -: Април 04, 2007, 15:24:54 pm »
Ето и нещо по-приятно за мамите, които се връщат на работа - днес нашият финансов директор ми каза, че ще получавам 90 лв повече, докато детето навърши 2г. Това било 1/2 минимална заплата, която се полага на работещите майки. Малка компенсация, че не сме си у дома, но все пак е нещо :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #52 -: Април 04, 2007, 17:02:45 pm »
мармотче, това не е нещо ново - винаги е било така. ако майката се върне на работа преди изтичане на 2-те години, получава половината от платеното майчинство.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #53 -: Април 04, 2007, 17:24:33 pm »
Сигурна съм, че не е ново, но за мен беше приятна изненада. Предполагам, ще е така и за другите мами, които не се занимават с счетоводство :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #54 -: Април 04, 2007, 17:40:42 pm »

в момента взимам почти толкова колкото взимах, докато бях на работа - може би има 4-5 лева разлика  :D


Това е така, защото 80% са от брутната заплата, а болничните не се облагат с ДОД :)

Знам  :D и се радвам, че е така  :D

Касинка, и аз да се обадя:

като ползваш непрекъснати болнични има едно условие да не са повече от 180 дни, т.е. 6 месеца - защо това е така - не знам.
Относно стоенето вкъщи - след динамичен начин на живот подобна рязка смяна е направо като шок. Около 2 седмици ми беше много гадно.
В крайна сметка ти и док ще решите кое е най-добро за теб и точките.
 :balk_21:

Защото след 6-ия месец в болнични трябва да те изпратят на ТЕЛК - по закон!
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #55 -: Април 04, 2007, 18:13:26 pm »
мармотче, това не е нещо ново - винаги е било така. ако майката се върне на работа преди изтичане на 2-те години, получава половината от платеното майчинство.

Само дето на мен през декември не ми ги изплатиха. Формално се бях върнала на работа, но ползвах полагаемия ми се платен годишен отпуск, който ми се беше понатрупал. Е, щом съм в отпуск не ми се били полагали тези пари.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #56 -: Април 04, 2007, 18:33:31 pm »
setakap честит празник на малката :D.
При нас от втория прием на Пентаксима се получи бучка на крачето и доста посиня.
Стреснах се здраво. Доки каза само компрес с риванол и било нормално. Баси с тея ваксини на какво подлагаме децата си  8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #57 -: Април 04, 2007, 20:07:17 pm »
Честита месечинка на Дара  :D!
lidia, и на нас след една ваксина ни стана бучка на крачето и не иzчеzна блиzо 2 седмици. В началото много се уплаШих, понеже помислих че е реакция от ваксината, но не било ниЩо тревожно. Горките дечица  :(.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #58 -: Април 04, 2007, 22:49:15 pm »
Честита месечинка на Дара.
Ние се стягаме за питка на Разпети петък, ще меся, ще ходим да ни пее попа и после парти в къщи. Очаквайте репортаж от събитието  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #59 -: Април 05, 2007, 10:18:15 am »
Най накрая и да успея да се разпиша в темата.

След като детенце отново имаше проблеми и главата ми беше бръм, компютъра сдаде багажа в точно най неподходящият момент. Неможах да спася нищо от така грижливо събираните през годините информации, заради всякакви там вируси, троянци, спамове и т.н. Неможах въобще да отреагирам и се наложи така познатата команда format:
Сега си имам чисто нов съндък, без абсолютно нищо. Най ме е яд за клиповете и снимките на Тони, за тях ми плаче сърцето. Така става, когато не архивирам и сега си удрям тъпата глава, ама късно.
Най хубавото е, че Тони вече постепенно се пооправя, но за съжаление явно ще се захранваме доста бавно и продължително.
По всяка вероятност имаме някакъв все още недоказан ензимен дефицит.Супер съм потресена от педиатрите в Бургас, именно поради това замислям едно пътуване до София, което перполагам ще направим близките месеци.

Мини направо ти завиждам, как успяваш да намериш време и да направиш питка, че и парти да си спретнете. Радвам се, че го можете и те поздравявам.

Ами това от нас засега, че се събудихме.
Весело и приятно празнуване на всички. Нека малките бебчовци са здрави и закачливи, а майките и татковците доволни и щастливи.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #60 -: Април 05, 2007, 10:42:54 am »
мармотче, това не е нещо ново - винаги е било така. ако майката се върне на работа преди изтичане на 2-те години, получава половината от платеното майчинство.
Това обаче май важи само за случаите, когато майчинството не се прехвърля на някого или бъркам?
Днес сутринта водих бебка да й вземат кръв, за да направим едно контролно изследване и понеже ми отказаха в няколко лабораторий, трябваше да я водя в педиатрията. като чуят, че става въпрос за бебе и веднага отказват. тя миличката в началото нищо неподозираща, беше усмихната и щастлива, взеха я и аз отидох да платя таксата и като се връщам чувам от стълбите такъв зловещ рев,... ама слава богу бързо се съвзе и успокои. Дано това да ни е последното изследване.
<br />[link=http:
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #61 -: Април 05, 2007, 12:31:35 pm »
Перде, добре е че имате подобрения с детето. То милото, какво ли не иzтърпя.
А това с компютъра е много неприятно. На мене ми се случи преди седмици. Само че нямам такива zагуби на ценни архиви на бебека. Преди да иzтрия снимките от камерата ги качкам на CD, а клиповете са на DVD. Със сигурност и ти няма да допускаШ повече подобни случаи.
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #62 -: Април 05, 2007, 21:39:35 pm »
Шило в торба не стои....
Това съм аз! Само дано да не ме домързи. Два дена си блъсках аз главата над въпроса:
Защо на осиновителите се полага 270 дни майчинство. Вари го печи го, от НОИ са си прави - така пише в КСО. Днес говорих с един колега - ако не ми размине, ще заведем дело за дискриминация. Дано да успеем - имаме всички шансове.
Знам, че нямам право да се оплаквам, но по дяволите - имах само два месеца с детето си. Нямам претенции да получа нещо в повече от другите майки... искам единствено да имам същите права. Не смятам, че осиновителите трябва да имат привилегии или някакви екстри, но категорично не мога да се съглася, да имаме по-малко права от останалите.
Както и да е, не ми се сърдете за мрънкането... няма повече.
Имаааам обаче и добри новини:
ОТИВАААААААМЕЕЕЕЕ НА МОООООРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, моретоморетоморетоооооооо

Досега приготвях багажа, като видя резултата, на Калин му стана лошо и попита дали ще се изселваме някъде.

След 4 дни ще се отчета със снимков материал.
В очакване ....
*
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #63 -: Април 05, 2007, 21:42:11 pm »
fauna, може ли малко повече подробности за новия начин на изчисление на болничните и от кога е в сила?

Може би се включвам малко късно, но това важи от 01.01.2007г. borovinka е копирала част от текста. Всеки, койте е излязъл в болничен преди тази дата и няма прекъсване се изчислява по стария начин независимо, че болничните са вече в тази година. А ако всеки болничен се смята за първичен, то всеки следващ месец обезщетението ще е по-малко както изглежда е било при borovinka.
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #64 -: Април 06, 2007, 15:12:22 pm »
Fussi, предполагам, че е така, защото тези 45 дни преди раждането са реално за майката, понеже тогава тя е вече не особено трудоспособна. А останалите 270 са си за гледане на детенцето. Но все пак дискриминация има, защото ако детето се роди преждевременно, то на майката се полагат неизползваната част от 45-те дни, т.е. тя е в по-добра позиция от осиновителите. Не е справедливо. Да не говорим, че ако тази държава наистина я е еня за бъдещето й, то би трябвало тези 270 дни да ти се броят от момента в който осиновиш до изтичането им или до навършване на 2г (което дойде по-рано). Защото на теб наистина активно ти пречат да установиш желания контакт с Ники, а това би било от огромна полза и за теб, и за него, и за тези, дето ви проверяват. Ех, мечти...

Пожелавам на всички прекрасни празници, радвайте се на хубавото време и на мъниците. Лек път на всички, които ще ходят някъде!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Страстната седмица 02.04-08.04
« Отговор #65 -: Април 06, 2007, 22:04:25 pm »
за 9-те месеца болнични през бременността взех девет различни суми, все по-малки и по-малки. а сега за януари и февруари низходящата (де)градация продължава и при майчинските. скоро ще е по-малка и от 180 лв. и мен ме обявиха за "частен случай", затова счетоводителката ни писа писмо до НОИ, че да се произнесат те кой болничен вторичен, кой първичен .......

И аз имам добри новини - от НОИ. Хора, ревизираха ми болничните и майчинските от март миналата година и Ооо! представяте ли си?! в моя полза се оформила страхотна сума. Черпя :D!

Ей, Фусич, не устиска до лятото да му покажеш морето на Никола :lol: