0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лазерна епилация
« Отговор #20 -: Април 19, 2007, 22:08:32 pm »
Миии студиото имах предвид :lol: щот ти си пояснила за коя част от тялото иде реч :D
    :D  Да поясних, ама знам ли... Може да е останал някой дето да не е разбрал още   :lol:  :lol: .В Пикасо я правих и наистина съм изключително доволна.Чесно казано бях скиптично настроена,но резултата от първата процедура далеч надмина очакванията ми.     Сериозно!  Знам че и ти си скиптично настроена и ако имаше вариант щях нагледно да те уверя!  :lol:  :lol:   :lol:
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #21 -: Април 20, 2007, 19:59:51 pm »
Аз вчера направих първата си процедура. Все още нямам впечатления, но да се надяваме, че ще има ефект. Момичето ми каза, че трябва да мина 2-3 процедури. Става въпрос за лицето. Казаха ми най-рано след месец и половина - два, да отида на следващата процедура и ако през това време изникне някой косъм, да го махна или с електро епилация или да го подрежа, но в никакъв случай да не го скуба.
Re: Лазерна епилация
« Отговор #22 -: Април 20, 2007, 21:31:26 pm »
  И на мен ми казаха,че не трябва да ги скубя.Майка ми си прави на лицето и са й казали,че по принцип на лицето процедурите са повече от на други части по тялото,защото косъмчетата били по-светли!
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #23 -: Април 20, 2007, 21:46:10 pm »
Еми така си мислиш, щот не си ме виждала. :wink: :oops: :P
Re: Лазерна епилация
« Отговор #24 -: Април 20, 2007, 21:56:22 pm »
  Еми значи още по-добре!Ще се оттървеш с по-малко процедурки и ще спестиш пари!   :wink:   Аз така като гледам се надявам да мина с три процедури,нааай-много четири  :roll:  ! 
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #25 -: Април 20, 2007, 22:04:26 pm »
Успех на всички. Нека попедим гадните космолаци.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #26 -: Май 24, 2007, 16:53:16 pm »
MAry ,ти явно си правила процедурата в Борекс.КОлко ти излезе?
Мен лично ме притеснява това,дали си много червен след процедурата,защото ако е така ще умра от срам докато се прибера до вкъщи.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #27 -: Май 24, 2007, 22:03:10 pm »
Да в Борекс ходя. Значи казаха горна устна 40лв, брада 65лв, а другите не ги запомних щото не ме вълнуват. За сега съм много доволна, вече един месец от както ми беше първата процедура и определено има ефект. А що се отнася до това дали си зачервен, зависи от кожата на човек. На който е по - чувствителна ще е по зачервена. И на мен ми беше зачервено, но нямаше как, намаза ме със слънце защитен крем с фактор 50. След това тръгнах ме да си търся пердета и докато обикаляхме по магазините, зачервеното се поскри и почти избледня, но ме сърбя няколко дни.
Re: Лазерна епилация
« Отговор #28 -: Май 24, 2007, 22:57:59 pm »
     Надявам се някоя от вас да сподели опит и знания по темата!   :P

Имам вътрешен опит с място, където се прави лазерна епилация и това, което си спомням е следното:

Да, лъчът унищожава само черни косми ("виновник" за ефикасността е пигментът; колкото по-тъмни космите, толкова по-добре) и в уважаващите се центрова трябва да предупредят, че на руси косми ефект почти никакъв няма.

Не е препоръчително да се прави лазерна епилация през този сезон, защото слънчевите лъчи водят до появата на неприятни пигментни наслоявания на облъчваните зони.  Налага се много стриктно и постоянно нанасяне на sunblock (имам предвид sunblock, а не sunscreen)

Окосмяването се появява в резултат на хормонална функция.  Ако се премахнат косми така радикално, тази хормонална функция трябва да окаже ефект на нещо друго в организма и не се знае на какво.  Колкото и да ни се иска, не е гаранция, че като си махнем космите под мишниците, косата ни ще стане по-гъста  :lol:.

При наличие на бременност не се препоръчва облъчване.

Ефективността нито в един случай не беше като в рекламите.

За спазване на процедурата следва космите да не се правят друго между процедурите, така че има периоди на ходене космат и след това -- бръснач преди лазера (така е по протокол).

Медицинските лица, които консултираха на мястото, за което говоря, определено не считаха лазерната епилация за толкова лесно и ефективно средство за обезкосмяване, колкото твърдяха разпрострастранителите на техниката. 

Не претендирам за компетентност, разбира се, и не искам да налагам собственото си мнение, но се надявам поне да съм ви навела на мисълта, че може и да не е такава панацея лазерната епилация, каквато твърдят в центровете за красота.  Ако беше, нямаше да продължава да има студия за бразилска кола в най-богатите градове на света, посещавани от иначе разглезени клиенти, които не биха си причинили без нищо болка, при наличието на такава хубава алтернатива като лазерната епилация  :wink:.  Моят съвет е да се консултирате с лекар, не свързан със студиото за красота, за съвет и дискусия, преди подобна интервенция.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #29 -: Септември 26, 2007, 10:57:59 am »
Момичета, които
сте си правила лазерна или фото - епилация има ли ефект при вас?
Аз имам вече 4 процедури лазерна епилация на тялото и има някакъв ефект, но не е задоволителен. Чудя се дали да продължавам ... не съм доволна. А толкова пари дадох
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #30 -: Септември 26, 2007, 15:14:12 pm »
Аз си мисля, че ще е точно така - ще има ефект, но няма да ги премахне напълно. Поне при мен е така. Имам 3 процедури до сега, не знам колко още ще направя, но не мисля да са повече от 2, максимум 3.
Правила съм лазер и електро, определено предпочитам лазера, другото ми е твърде болезнено и бавно. А тези които са ходили но фото да споделят там как е.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #31 -: Септември 26, 2007, 15:16:20 pm »
:balk_145: :balk_145: :balk_145:
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #32 -: Септември 26, 2007, 15:46:48 pm »
Ефекта остава ли и след прекратяване на процедурите?
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Лазерна епилация
« Отговор #33 -: Септември 26, 2007, 16:04:59 pm »
Някой може ли да ми каже къде в Русе има лазерна или фотоепилация?
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #34 -: Септември 26, 2007, 16:09:24 pm »
Хайде и аз да се включа, въпреки че не съм си правила лично лазерна епилация, но имам малко информация.
 Един колега от Шумен ме беше попитал къде във Варна правят такава епилация. Казах, че ще се поинтересувам и ще му се обадя.
Та така. Обадих се в Бюти Академи. Там бил най-хубавият лазер в града. Жената отсреща беше много любезна и ми обясни, че има изисквания към клиентите, решили да се подложат на такава процедура. Едно от тях беше - космите да не са руси.Другите - да се ходи на плаж месец преди процедурата, да не са епилирани по никакъв друг начин, освен със самобръсначка и др. Цените били различни за различните части на тялото.
Ако някой се интересува, мога да попитам отново или направо да отида, понеже работя наблизо.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #35 -: Септември 26, 2007, 16:11:15 pm »
Къде да ходим на плаж по това време?
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #36 -: Октомври 09, 2007, 08:35:12 am »
Къде да ходим на плаж по това време?

Беше лятото, когато се обаждах. Информацията може да е полезна за някой, който ще си прави занапред такава процедура.
То тука времето не е за плаж, но някой може да е планирал почивка на море в чужбина по това време.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Лазерна епилация
« Отговор #37 -: Октомври 20, 2007, 16:18:26 pm »
Та така и никой не се включи за Пловдив. Нещо ми се върти в главата за Енигма, но не съм сигурна. Нека ако някой е правил скоро да се включи с подробности, местоположение и цени!
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #38 -: Октомври 20, 2007, 18:35:43 pm »
stanley_78,мога да ти дам малко инфо за Пловдив.Миналата година много исках да си направя фотоепилация на триъгълника.И така почнах да търся инфо в нета,но беше много малко.Попаднах на един форум и там момичетата бяха най-доволни от някакъв салон точно с/у църквата Св.Георги.Но така и не разбрах кой е този салон.Иначе аз се обаждах в Медикус алфа 150-200лв,Maxima(в капана)-около 150 лв,студио Алекс или нещо такова(уличката с/у входа на ВСИ-то)-120-150лв,а в Енигма не ми дадоха инфо по телефона,но съм чувала,че там е най-скъпо.Информацията ми е само за триъгълник и са необходими 6-8 процедури.Всичко било индивидуално.Много ми се искаше,но за съжаление не ми е по джоба,така че не съм пробвала.Ще изчакам да намалят още малко цените :lol:.
Дано да съм ти била полезна
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Лазерна епилация
« Отговор #39 -: Октомври 20, 2007, 21:36:31 pm »
stanley_78,мога да ти дам малко инфо за Пловдив.Миналата година много исках да си направя фотоепилация на триъгълника.И така почнах да търся инфо в нета,но беше много малко.Попаднах на един форум и там момичетата бяха най-доволни от някакъв салон точно с/у църквата Св.Георги.Но така и не разбрах кой е този салон.Иначе аз се обаждах в Медикус алфа 150-200лв,Maxima(в капана)-около 150 лв,студио Алекс или нещо такова(уличката с/у входа на ВСИ-то)-120-150лв,а в Енигма не ми дадоха инфо по телефона,но съм чувала,че там е най-скъпо.Информацията ми е само за триъгълник и са необходими 6-8 процедури.Всичко било индивидуално.Много ми се искаше,но за съжаление не ми е по джоба,така че не съм пробвала.Ще изчакам да намалят още малко цените :lol:.
Дано да съм ти била полезна

Да, да благодаря ти, но тази цена за едно посещение ли е? Аз се интересувах по-скоро за т. нар. "горна устна" /да не казвам мустак/  :lol: