0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лазерна епилация
« -: Април 01, 2007, 18:59:13 pm »
   Мили момичета,пускам тази тема, защото реших да си направя такъв вид епилация,но ми се иска да обменя опит с тези ,които са пробвали процедурата.Някои неща не са ми много ясни.Разбирам,че е напълно безвредна,но като чета в интернет се чудя доколко е ефикасна.По-точно става въпрос за бикини зоната и гениталиите.Не мога да прилагам кола маска,защото имам операция с 6 шева от обърнати косми,а бръсненето е  повърхностно за да не се обръщат космите.За подмишници,крака и ръце чета,че има видими резултати още от първите процедури,но не можах да намеря мнения за зоната която ме интересува.Все пак процедурата никак не е евтина.
  Също така майка ми иска да си махне бакенбарди,но космите и там са руси.В един сайт чета,че русите косми не магат да се отстраняват с такъв вид епилация, а в друг чета това 
Цитат
с помощта на лазерно излъчване могат да бъдат разрушени космените стъбла и фоликули поради различната скорост на предаване на топлината (време на термична релаксация) на различните елементи на кожата, което от своя страна позволява да бъдат епилирани косми с всякакъв цвят.
  Надявам се някоя от вас да сподели опит и знания по темата!   :P
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #1 -: Април 01, 2007, 19:24:03 pm »
Аз нищо не мога да ти кажа по въпроса, надявам се някое момиче с опит да се включи, защото и мен ме интересува. След две седмици съм си записала час в София и си нямам и най-малка представа каква е процедурата и какво да очаквам. Само поразпитах тук там за най-добрия лазер който е в София. Аз ще махам на горна устна, бакембарди и по брадичката и мойте косми са тъмни. На мен също ми казаха, че черните косми  по-добре се повлияват от русите.
Re: Лазерна епилация
« Отговор #2 -: Април 01, 2007, 19:42:59 pm »
   А ти къде в София ще ходиш,защото тук във Варна съм си записала час за другата седмица в Пикасо.Знам,че има сдудиа и в София и ми се ще малко инфо да прочета.Във Варна не знам къде другаде се прави такъв вид епилация.
  Също Mary,като звънях в това студиото ми казаха,че за космите по лицето са нужни повече процедури,от колкото на другите части от тялото.Питах,защото и аз искам да си махам над горната устна.За областта на която ще си правя ми казаха 3,4 процедури,а на лицето 5-7.   :dontknow:  Може би това се дължи на пигментацията на космите в различните части от тялото.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #3 -: Април 01, 2007, 19:52:05 pm »
Първоначално щях да си запиша час в един центровете на Пикасо, но ми казаха, че техния лазер е по-слаб. Не знам как се казва този център, не си спомням каде оставих бележката с името и телефона, но адреса е на ул. Стефан Стамболов 8 - в южния край на паркинга над женския пазар. Запомних го, защото на Стефан Стамболов 10 е магазина от който си купувам гоблени и конци.
Като отида ще поразпитам, ако се налага ще направя повече процедури. Макар, че според мен няма логика на лицето да са по-твърди от тези по интимните части.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #4 -: Април 01, 2007, 19:53:17 pm »
И мен ме интересува лазерната епилация.

Мари, моля те да разкажеш за процедурата, след като мине.

Перошинка, какво наложи операцията? Питам, защото в резултат от еднократно бръснене, ми се образува пъпка (най-вероятно от обърнат косъм). И честно казано малко съм притеснена. Принципно, откакто се помня, се обезкосмявам навсякъде, но заради лежането месец и половина ми се наложи да се обръсна. Какъв лекар е най-компетентен да ми помогне в този случай
Re: Лазерна епилация
« Отговор #5 -: Април 01, 2007, 20:08:31 pm »
  Сиа, при мен от бръсненето в областта между основата на бедрото и срамната устна се беше образувала пъпка,коята беше подкожна и ме болеше много.Слагах ихтиол и какво ли не.Като видях,че няма да стане отидох на кожен лекар,който установи,че няма да може да искара това което е вътре и ме прати на хирург.На пръв поглед пъпката не беше голяма,но отряза много солидно парче месо с много косми.Но ти няма за какво да се тревожиш,защото за да се образува такова нещо е нужно доста време в което аз се пинках.За твое спокойствие можеш да отидеш на кожен лекар.През това време си слагай ихтиол на мястото или спирт и риванол на марля .И една бабешка рецепта която е много неприятна ,но също толкова ефикасна.Отрязваш дупенцето на един домат и го полагаш на мястото.
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #6 -: Април 01, 2007, 20:39:30 pm »
 Да си кажа моя опит :)Аз  епилирам брадичка,но с фотоепилация.Доколкото знам това е наи-съвременния метод.Колкото по тъмни са космите -толкова по успешна е процедурата,т.е колкото повече пигмент има в косъма -толкова по-лесно го "улавят" лъчите.Не е болезнено-мястото се почиства след което се намазва с специален гел,слагат едни защитни очила 8)и насочват уреда към мястото. Усещането е като  леко затопляне.Наи-важното нещо е да не се излагате на слънце без слънцезащитен крем и то с фактор мин-50!!! За да не се пигментирате!Аз започнах есента точно за да няма активно слънцегреене.Досега съм си правила 6 процедури,наистина има промяна в структурата и цвета на косъма.Растат нежни,по-светли ,някои вече са станали мъхчета и се налага да ходя все по-рядко :)Амиии успех в епилирането :lol:

Пропуснах да кажа,че процедурата е 30лв за малка брадичка.
« Последна редакция: Април 01, 2007, 21:21:02 pm от Divna »
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #7 -: Април 01, 2007, 21:01:44 pm »
моя приятелка си прави тази процедура,но зависи и какви са ти космите например при нея от 7-8 пат се махнаха напално и то само отдуло .Това зна4и 800? някаде .Така 4е ако си ре6ила да маха6 навсякаде си приготви кам 3-4000? .И,а4е за ефикасност дажат 10 години .СЕансите са 1 пат на 2-3 седмици и през това време не трябва да се ходи на солариум или да се излага6 ,а сланце ?ТОва е което знам мойе ж бг да е по ефтино поразпитаи ,но да знае6 4е от един пат не се махат
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #8 -: Април 01, 2007, 22:03:23 pm »
Да споделя и моя опит. Преz 2004г. махах мустаци (ама как zвучи  :D) с фотоепилация и не съм доволна. Прави ми ги дерматолог и "пропусна" да ми каже, че при успех трайността е само 2 години. Моите косми се окаzаха "упорити" и се наложи да правя процедурата 6-7 пъти, zа което олекнах 200 лева (тогава). Сега пак си ги имам, но ги епилирам. Това е опитът ми в БГ.
Една приятелка в САЩ прави съЩата процедура, само че zа триъгълника и миШниците и пак беШе беz траен реzултат. Само дето плати около 700 долара.
За мене това са пари, хвърлени на вятъра, а и болката не е zа подценяване  :x.
Re: Лазерна епилация
« Отговор #9 -: Април 01, 2007, 22:17:43 pm »
   Има разлика между фотоепилацията и лазерната епилация.За сега,както разбирам,лазерната епилация е най-добрият,безболезнен,безвреден и дълготраен метод.
   
Цитат
Най-рационален и ефективен метод на отстраняване на нежелателното окосмяване, според единодушното мнение на водещите европейски козметолози, се явява лазерната епилация. От 2001 г. на пазара на апаратната козметика се появиха фотоепилаторите, представляващи мощни лампи-светкавици, които не са лазери. Причината за създаването им е доста банална. Себестойността на фотоепилаторите е по-ниска, а конструкцията им е по-проста в сравнение с лазерната апаратура. В определен смисъл ефектът на епилация с помощта на лазерна апаратура и този с помощта на фотоепилатори са съпоставими. Но, поради широкия спектър на излъчване, въздействието на фотоепилаторите върху кожата е по-малко избирателно, отколкото при използване на лазерни епилатори. Това води до понижаване на ефективността на епилацията и увеличава вероятността от термични увреждания на кожата. Така, независимо от мощната пропаганда в полза на фотоепилаторите, предимствата на съвременната лазерна епилация са неоспорими и признати от всички водещи специалисти.
« Последна редакция: Април 01, 2007, 22:29:34 pm от peroshinka »
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #10 -: Април 01, 2007, 22:28:50 pm »
  Сиа, при мен от бръсненето в областта между основата на бедрото и срамната устна се беше образувала пъпка,коята беше подкожна и ме болеше много.Слагах ихтиол и какво ли не.Като видях,че няма да стане отидох на кожен лекар,който установи,че няма да може да искара това което е вътре и ме прати на хирург.На пръв поглед пъпката не беше голяма,но отряза много солидно парче месо с много косми.Но ти няма за какво да се тревожиш,защото за да се образува такова нещо е нужно доста време в което аз се пинках.За твое спокойствие можеш да отидеш на кожен лекар.През това време си слагай ихтиол на мястото или спирт и риванол на марля .И една бабешка рецепта която е много неприятна ,но също толкова ефикасна.Отрязваш дупенцето на един домат и го полагаш на мястото.

Ох, много страшно звучи! Тази седмица ще отида на кожен лекар, докато не е станало късно. Благодаря ти, че сподели!
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #11 -: Април 02, 2007, 09:02:15 am »
   Има разлика между фотоепилацията и лазерната епилация.За сега,както разбирам,лазерната епилация е най-добрият,безболезнен,безвреден и дълготраен метод.
   
Цитат
Най-рационален и ефективен метод на отстраняване на нежелателното окосмяване, според единодушното мнение на водещите европейски козметолози, се явява лазерната епилация. От 2001 г. на пазара на апаратната козметика се появиха фотоепилаторите, представляващи мощни лампи-светкавици, които не са лазери. Причината за създаването им е доста банална. Себестойността на фотоепилаторите е по-ниска, а конструкцията им е по-проста в сравнение с лазерната апаратура. В определен смисъл ефектът на епилация с помощта на лазерна апаратура и този с помощта на фотоепилатори са съпоставими. Но, поради широкия спектър на излъчване, въздействието на фотоепилаторите върху кожата е по-малко избирателно, отколкото при използване на лазерни епилатори. Това води до понижаване на ефективността на епилацията и увеличава вероятността от термични увреждания на кожата. Така, независимо от мощната пропаганда в полза на фотоепилаторите, предимствата на съвременната лазерна епилация са неоспорими и признати от всички водещи специалисти.

peroshinka това мила е рекламен трик всеки производител,вносител всеки които има интерес да предложи апарат или услуга-естествено ще предстви своето чудо за наи-хубаво. :D Аз самата  преди да започна се консултирах с козметици и лекари ,а също и с клиенти които са опитвали  .Работя в тази сфера и докато се реша да го направя  ,мрънках и разпитвах .Болка при мен няма,зависи много от това кои го прави с каква мощност е импулса и с какво поколение апарат го прави.Преди години бях направила възпаление на космения фоликул и го махнаха с лазер и покраи него няколко брадавици,е тогава вече имаше доста остра болка  .Процедурите се извършват от лекари ,забравих и това да уточня :) И още нещо не съм очаквала,че ще ги премахна напълно,косъма е много упорито нещо,но преди ходех на ел епилация 2 пъти седмично,защото защото растяха по различно време, сега ми се налага да правя фотоеп. на 40 дни и все повече се разрежда времето от едното посещение до следващото :)Това е от мен ,нямам за цел да агитирам никои ,просто споделям опита си скосмите ,а тои никак не е малък :lol:Успех
   Сподели после твоите впечатления ако решиш да опиташ лазер,може пък да е по-ефикасно знам ли :)
Re: Лазерна епилация
« Отговор #12 -: Април 02, 2007, 09:30:44 am »
Цитат
peroshinka това мила е рекламен трик всеки производител,вносител всеки които има интерес да предложи апарат или услуга-естествено ще предстви своето чудо за наи-хубаво
.
  Дивна ,относно това спор няма!Права си!Просто споделям това което чета и търся мнения.Повечето от това което намирам в интернет  като мнения, е по-скоро 50 на 50,а като статии на 100 % за лазерната епилация.Може би пак зависи от човека и неговите особености . :? Не знам! Майка ми днес ще си маха бакенбардите и ще видим какви ще са първите й впечатления.
  Ако можеш да ми кажеш ти къде ходиш във Варна,защото имам известни съображения относно някои козметични центрове?
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #13 -: Април 02, 2007, 20:07:56 pm »
  Перошинка аз  ходя в Скинлайн,препоръка имах от няколко човека сред които и мъже :lol:,а знаем за тяхната чувствителност по отношение на болка и дебелината на косъма е доста по различна :lol:,чувала съм хубави отзиви и за Медея и в Ян Палах апаратурата била страхотна.Смятам и да опитам и в Палах център :)
Re: Лазерна епилация
« Отговор #14 -: Април 19, 2007, 04:16:01 am »
Здравейте момичета!Аз също искам да си премахна космите от интимнта част,но вече  съвсем се обърках фото, лазер. Кое ще ми препоръчате?Каква е цената?Аз съм от Хасково за Пловдив знаете ли нещо?Много въпроси станаха май.Ще съм ви благодарна ако споделите.
Re: Лазерна епилация
« Отговор #15 -: Април 19, 2007, 08:54:26 am »
  Аз вече си направих първата процедура на лазерната епилация преди 2 седмици и от начало почнаха да си растат както нормално ,но за последните дни повече от 70% от космите ми изпадаха и сега е плешива   :D  .Много съм доволна и мен не ме боля изобщо.Трябва да си много добре избръсната за да не те боли.Ако са ти дълги косъмчетата,лазерът ги изгаря и те падат на кожата и те горят,за това е болката.Не трябва да си ги скубала с кола маска.Нямам търпение да видя резултата от следващата процедура.Една процедура на това място е 100лв.За Пловдив не знам!Ако някое момиче е запознато ще пише! :P
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Лазерна епилация
« Отговор #16 -: Април 19, 2007, 13:29:09 pm »
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #17 -: Април 19, 2007, 21:32:58 pm »
 Перошинка ти къде правиш опити с оезкосмяването ? :lol:да взема и аз да пробвам :lol:
Re: Лазерна епилация
« Отговор #18 -: Април 19, 2007, 21:37:14 pm »
Перошинка ти къде правиш опити с оезкосмяването ? :lol:да взема и аз да пробвам :lol:
  В смисъл? В кое студио, или... къде по тялото! :P
*
Re: Лазерна епилация
« Отговор #19 -: Април 19, 2007, 21:58:29 pm »
 Миии студиото имах предвид :lol: щот ти си пояснила за коя част от тялото иде реч :D