0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
АНТИОКСИДАНТИ!!!
« -: Март 24, 2007, 19:40:11 pm »
Здравейте момичета! :DБих искала малко да си прочистя организма от токсини.Чудя се се ,с какви антиоксиданти????//Чувала съм че, зелен чай бил много добър антиоксидант.Също така и червен китайски чай.Какво е вашето мнение????? :D
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #1 -: Март 24, 2007, 19:54:28 pm »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #2 -: Март 24, 2007, 20:10:07 pm »
Съвсем наскоро научих от една приятелка за сок от червено цвекло в комбинация с моркови и ябълки. Много е добър при намалено ниво на хемоглобина в кръвта, а също така и за изчистване на организма. Доколкото знам няма проблеми да се пие и при опити за забременяване, а също така и по време на бременноста.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #3 -: Март 24, 2007, 21:04:56 pm »
Благодаря ви момичета за бързите отговори!  :D
Диде,незнаех че заления чай пречи при опитите.......този месец няма да има опити.....така че мога да пийна някой друг зелен чай,но другия месец (ако котка не ми мине пътя )пак ще се захващам с опити и ще търся друг вариант . :D.

denito.....за сок от червено цвекло в комбинация с моркови и ябълки....мога да опитам,звучи добре ,но без цвекло :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #4 -: Март 26, 2007, 16:36:33 pm »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.

Наистина ли зеления чай е противопоказен? Аз всеки ден пия поне по 3 чаши...сещаш ли се къде си го чела и дали не може да пратиш link? Please :)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #5 -: Март 26, 2007, 18:46:11 pm »
И чаят /зелен или черен/ и кафето не се препоръчват. Поне не в големи количества.
Поради съдържанието на теин и кофен. Защо - не си спомням  :D
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #6 -: Март 27, 2007, 07:21:35 am »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.

Наистина ли зеления чай е противопоказен? Аз всеки ден пия поне по 3 чаши...сещаш ли се къде си го чела и дали не може да пратиш link? Please :)
Тук във форуа съм чела. Имаше и линк към статия.
Аз също преди време пиех зелен чай
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #7 -: Март 28, 2007, 14:10:38 pm »
Благодаря Боги :) страхотни статии :)

Спокойна съм вече - аз пия по 4 чаши на ден.
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #8 -: Март 28, 2007, 15:52:26 pm »
Ако не си бременна зеления чай може да се пие на корем, вместо вода. Поне в някой азиатски страни е така. Също така мощен антиоксидант е Селена. Лично аз сам много доволна.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #9 -: Март 28, 2007, 17:03:53 pm »
Аз доколкото знам зеленият чай е мощен антиоксидант, но небива да се прекалява и с него. Незнам дали чак вместо вода може да се пие. Хубаво е да се пие по-раничко, защото е много ободряващ и съдържа доста витамин Ц - може да будуваш до късни доби. Освен това приготвянето на зелен и черен чай е по-особено. За предпочитане е да не минава през метални цедки, а през керамични, взаимодействието му с керамиката е по-добро от това с метала :) И е хубаво торбичките, пакетчетата или сместта да не престоява дълго време във водата, а около 2 мин., защото след това се отделя танина, който се усеща като една горчива жилка и в някои случай не е полезен.
:)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #10 -: Март 28, 2007, 22:20:23 pm »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.

Наистина ли зеления чай е противопоказен? Аз всеки ден пия поне по 3 чаши...сещаш ли се къде си го чела и дали не може да пратиш link? Please :)
8O уау ти успяваш ли да излезеш от ВЦ-то.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #11 -: Март 28, 2007, 23:24:39 pm »
Ади много е хубаво цвекло ,ябълка и морков.Това е елексир за черния дроб.От лекарствените препарати Антиоксидант на Валмарк или новия Деноксинал на същата фирма
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #12 -: Март 29, 2007, 08:22:15 am »
Ади много е хубаво цвекло ,ябълка и морков.Това е елексир за черния дроб.От лекарствените препарати Антиоксидант на Валмарк или новия Деноксинал на същата фирма
А цвекло откъде?
Аз или никога не съм виждала или незнам, че е цвекло :oops:
А Деноксинал определено мисля да си взема
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #13 -: Март 29, 2007, 08:31:34 am »
А цвекло откъде?
Аз или никога не съм виждала или незнам, че е цвекло :oops:

От пазара, от сергиите.
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #14 -: Март 29, 2007, 11:10:02 am »

  уау ти успяваш ли да излезеш от ВЦ-то.
[/quote]

Да, и освен чая пия по около 2 л вода на ден :)
[/quote]
А цвекло откъде?
Аз или никога не съм виждала или незнам, че е цвекло :oops:
А Деноксинал определено мисля да си взема
[/quote]

Аз си купувам цвекло в консерви. Става страхотна салата като се подправи с лимонов сок, зектин и чесън - или пък дресинг. Аз го смесвам и с ябълки и моркови - много е хубаво. Пробвай :)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #15 -: Март 29, 2007, 12:16:09 pm »
 От антиоксидантите с най-отчетлив ефект според мен е Неоксид(витамини А,С,Е, пшеничен зародиш). Приемах и допълнителни количества витамин С, защото бях пушачка, макар и умерена. Та.. Неоксид по една таблета дневно, плюс още около 500 мг Вит С и Пантогар (за по-хубава коса и нокти)- пие се по повече, но аз и от него по една капсула, че иначе много натоварва финансово този Пантогар. Резултатът от всичко, мога да кажа е доста добър- ноктите ми станаха по-бели и не се делят, косата стана по-лъскава , тена на лицето ми се уеднакви и подобри, абе изобщо станах по-красива.  :lol: Комшията от отсрещния балкон май и той го е забелязал, щото ми се усмихва по-често хахахаха
 П.С. По радиото слушам една реклама която е страшно забавна - не заглеждайте красивите момичета, които излизат от нашия козметичен салон, защото сред тях може да е и баба ви  :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #16 -: Март 29, 2007, 14:21:44 pm »
Мили момичета ,много ви благодаря за съветите,статии........! :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #17 -: Март 29, 2007, 14:30:51 pm »
Относно червенОто цвекло - в Билла продават настъргано цвекло с моркови в опаковки. Чиста работа, само изсипваш и овкусяваш както си поискаш.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #18 -: Март 29, 2007, 18:20:53 pm »
Относно червенОто цвекло - в Билла продават настъргано цвекло с моркови в опаковки. Чиста работа, само изсипваш и овкусяваш както си поискаш.

Настърганото, както и консервираното, е с отишли си витамини. В Била има и цяло, едно такова, червено е. Сега ще кача книмка.

С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха.





Това, което е в Била и на пазара, е без листа. Сега ще кача и по-истински снимки.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #19 -: Март 29, 2007, 18:25:43 pm »
Ето направо албумчето с по-истинските снимки:
http://snimka.bg/album.php?album_id=119084&photo=1

Първите две снимки са червено цвекло, вторите две са на нещо, което прилича, ама не е цвекло (мъжа ми беше купил веднъж-два пъти такова и много гордо ми каза, че е донесъл цвекло).