0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
АНТИОКСИДАНТИ!!!
« -: Март 24, 2007, 19:40:11 pm »
Здравейте момичета! :DБих искала малко да си прочистя организма от токсини.Чудя се се ,с какви антиоксиданти????//Чувала съм че, зелен чай бил много добър антиоксидант.Също така и червен китайски чай.Какво е вашето мнение????? :D
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #1 -: Март 24, 2007, 19:54:28 pm »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #2 -: Март 24, 2007, 20:10:07 pm »
Съвсем наскоро научих от една приятелка за сок от червено цвекло в комбинация с моркови и ябълки. Много е добър при намалено ниво на хемоглобина в кръвта, а също така и за изчистване на организма. Доколкото знам няма проблеми да се пие и при опити за забременяване, а също така и по време на бременноста.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #3 -: Март 24, 2007, 21:04:56 pm »
Благодаря ви момичета за бързите отговори!  :D
Диде,незнаех че заления чай пречи при опитите.......този месец няма да има опити.....така че мога да пийна някой друг зелен чай,но другия месец (ако котка не ми мине пътя )пак ще се захващам с опити и ще търся друг вариант . :D.

denito.....за сок от червено цвекло в комбинация с моркови и ябълки....мога да опитам,звучи добре ,но без цвекло :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #4 -: Март 26, 2007, 16:36:33 pm »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.

Наистина ли зеления чай е противопоказен? Аз всеки ден пия поне по 3 чаши...сещаш ли се къде си го чела и дали не може да пратиш link? Please :)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #5 -: Март 26, 2007, 18:46:11 pm »
И чаят /зелен или черен/ и кафето не се препоръчват. Поне не в големи количества.
Поради съдържанието на теин и кофен. Защо - не си спомням  :D
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #6 -: Март 27, 2007, 07:21:35 am »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.

Наистина ли зеления чай е противопоказен? Аз всеки ден пия поне по 3 чаши...сещаш ли се къде си го чела и дали не може да пратиш link? Please :)
Тук във форуа съм чела. Имаше и линк към статия.
Аз също преди време пиех зелен чай
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #7 -: Март 28, 2007, 14:10:38 pm »
Благодаря Боги :) страхотни статии :)

Спокойна съм вече - аз пия по 4 чаши на ден.
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #8 -: Март 28, 2007, 15:52:26 pm »
Ако не си бременна зеления чай може да се пие на корем, вместо вода. Поне в някой азиатски страни е така. Също така мощен антиоксидант е Селена. Лично аз сам много доволна.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #9 -: Март 28, 2007, 17:03:53 pm »
Аз доколкото знам зеленият чай е мощен антиоксидант, но небива да се прекалява и с него. Незнам дали чак вместо вода може да се пие. Хубаво е да се пие по-раничко, защото е много ободряващ и съдържа доста витамин Ц - може да будуваш до късни доби. Освен това приготвянето на зелен и черен чай е по-особено. За предпочитане е да не минава през метални цедки, а през керамични, взаимодействието му с керамиката е по-добро от това с метала :) И е хубаво торбичките, пакетчетата или сместта да не престоява дълго време във водата, а около 2 мин., защото след това се отделя танина, който се усеща като една горчива жилка и в някои случай не е полезен.
:)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #10 -: Март 28, 2007, 22:20:23 pm »
за зеленият чай знам, че не се препоръчва, ако правиш опите за бебе.
лично аз пия комбинацията А,Ц,Е.

Наистина ли зеления чай е противопоказен? Аз всеки ден пия поне по 3 чаши...сещаш ли се къде си го чела и дали не може да пратиш link? Please :)
8O уау ти успяваш ли да излезеш от ВЦ-то.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #11 -: Март 28, 2007, 23:24:39 pm »
Ади много е хубаво цвекло ,ябълка и морков.Това е елексир за черния дроб.От лекарствените препарати Антиоксидант на Валмарк или новия Деноксинал на същата фирма
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #12 -: Март 29, 2007, 08:22:15 am »
Ади много е хубаво цвекло ,ябълка и морков.Това е елексир за черния дроб.От лекарствените препарати Антиоксидант на Валмарк или новия Деноксинал на същата фирма
А цвекло откъде?
Аз или никога не съм виждала или незнам, че е цвекло :oops:
А Деноксинал определено мисля да си взема
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #13 -: Март 29, 2007, 08:31:34 am »
А цвекло откъде?
Аз или никога не съм виждала или незнам, че е цвекло :oops:

От пазара, от сергиите.
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #14 -: Март 29, 2007, 11:10:02 am »

  уау ти успяваш ли да излезеш от ВЦ-то.
[/quote]

Да, и освен чая пия по около 2 л вода на ден :)
[/quote]
А цвекло откъде?
Аз или никога не съм виждала или незнам, че е цвекло :oops:
А Деноксинал определено мисля да си взема
[/quote]

Аз си купувам цвекло в консерви. Става страхотна салата като се подправи с лимонов сок, зектин и чесън - или пък дресинг. Аз го смесвам и с ябълки и моркови - много е хубаво. Пробвай :)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #15 -: Март 29, 2007, 12:16:09 pm »
 От антиоксидантите с най-отчетлив ефект според мен е Неоксид(витамини А,С,Е, пшеничен зародиш). Приемах и допълнителни количества витамин С, защото бях пушачка, макар и умерена. Та.. Неоксид по една таблета дневно, плюс още около 500 мг Вит С и Пантогар (за по-хубава коса и нокти)- пие се по повече, но аз и от него по една капсула, че иначе много натоварва финансово този Пантогар. Резултатът от всичко, мога да кажа е доста добър- ноктите ми станаха по-бели и не се делят, косата стана по-лъскава , тена на лицето ми се уеднакви и подобри, абе изобщо станах по-красива.  :lol: Комшията от отсрещния балкон май и той го е забелязал, щото ми се усмихва по-често хахахаха
 П.С. По радиото слушам една реклама която е страшно забавна - не заглеждайте красивите момичета, които излизат от нашия козметичен салон, защото сред тях може да е и баба ви  :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #16 -: Март 29, 2007, 14:21:44 pm »
Мили момичета ,много ви благодаря за съветите,статии........! :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #17 -: Март 29, 2007, 14:30:51 pm »
Относно червенОто цвекло - в Билла продават настъргано цвекло с моркови в опаковки. Чиста работа, само изсипваш и овкусяваш както си поискаш.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #18 -: Март 29, 2007, 18:20:53 pm »
Относно червенОто цвекло - в Билла продават настъргано цвекло с моркови в опаковки. Чиста работа, само изсипваш и овкусяваш както си поискаш.

Настърганото, както и консервираното, е с отишли си витамини. В Била има и цяло, едно такова, червено е. Сега ще кача книмка.

С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха.





Това, което е в Била и на пазара, е без листа. Сега ще кача и по-истински снимки.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #19 -: Март 29, 2007, 18:25:43 pm »
Ето направо албумчето с по-истинските снимки:
http://snimka.bg/album.php?album_id=119084&photo=1

Първите две снимки са червено цвекло, вторите две са на нещо, което прилича, ама не е цвекло (мъжа ми беше купил веднъж-два пъти такова и много гордо ми каза, че е донесъл цвекло).
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #20 -: Март 29, 2007, 18:31:34 pm »
С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха
и една лъжица зехтин - чудо :)
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #21 -: Март 29, 2007, 19:30:14 pm »
Зайо, за съжаление си права за витамините  :(
Ама иначе си е такова удобство, направо мързелива работа  :lol:
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #22 -: Март 29, 2007, 19:55:42 pm »
С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха
и една лъжица зехтин - чудо :)

Не помня кой разправяше, че витамин А от зеленчуците не се усвоява, ако няма мазнинка. Зехтинът е идеален в случая, само че ние в къщи все го забравяме  :oops:
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #23 -: Март 29, 2007, 19:57:12 pm »
Зайо, за съжаление си права за витамините  :(
Ама иначе си е такова удобство, направо мързелива работа  :lol:

Сия, да ти кажа, в този забързан живот понякога е по-важно удобството. И аз обичам салата от зеле+моркови+магданоз, нарязана от Кенар  :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #24 -: Март 29, 2007, 22:43:24 pm »
Така е за усвояването на мастноразтворимите витамини - с мазнини.В сока от морковите и цвеклото винаги слагам няколко капки зехтин.Честно казано лично аз червеното цвекло   едва го понасям и гледам да е смесено с нещо по вкусно.Но щом е за здраве..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #25 -: Март 30, 2007, 07:27:55 am »
Зайо, това на последните снимки е алабаш.  :lol: Също много полезен корен. Може да си го хапвате направо така - нарязан. Има вкус на чуканче на зеле. Аз си умирам за него.
Мога, стига да искам.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #26 -: Март 30, 2007, 08:46:23 am »
И аз обичам салата от зеле+моркови+магданоз, нарязана от Кенар  :D
Само дет витамини няма вътре ...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #27 -: Март 30, 2007, 10:15:16 am »
Зайо, Джеси твоето куче ли е? :lol:
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #28 -: Март 30, 2007, 12:10:58 pm »
С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха
и една лъжица зехтин - чудо :)

Не помня кой разправяше, че витамин А от зеленчуците не се усвоява, ако няма мазнинка. Зехтинът е идеален в случая, само че ние в къщи все го забравяме  :oops:
Точно така е, но който не обича зехтин може преди сока да изяде една супена лъжица заквасена сметана. По този начин също се усвояват зеленчуците пълноценно.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #29 -: Март 30, 2007, 22:58:57 pm »
Здравейте, за първи път се включвам в "тема" от форума, но специално с тази съм на "ти" тъй като моята дипломна работа бе на тема Антиоксиданти в храни. Мога много да Ви пиша, но съм сигурна,че така ще Ви отегча. Но с две думи бих Ви препоръчала чай от маточина, и доматен сок със сок от червен лук. Като на първо място бих Ви препоръчала  сока от доматите. Дано съм Ви била полезна!:-)
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #30 -: Март 31, 2007, 00:19:21 am »
Здравейте, за първи път се включвам в "тема" от форума, но специално с тази съм на "ти" тъй като моята дипломна работа бе на тема Антиоксиданти в храни. Мога много да Ви пиша, но съм сигурна,че така ще Ви отегча. Но с две думи бих Ви препоръчала чай от маточина, и доматен сок със сок от червен лук. Като на първо място бих Ви препоръчала  сока от доматите. Дано съм Ви била полезна!:-)
Их, как се радвам, червеното цвекло не го долюбваме у дома и си купуваме рядко. Виж любимото ми е доматен сок с червен лук, маслини и магданоз (но само докато са си в сезона, сега имат вкус на смесица между парафин и спирт).  Пък чай от маточина пия почти ежедневно (зеленият чай ми дразни стомаха).
Малко глупаво може да прозвучи, но ми е трудно да ям или пия неща дето не растат в родното ми място. Разни екзотични подправки, зелен чай и дори цвеклото (не се гледа в родния ми край) или бамята (също не се гледа), мога да ям, но не мога да ги включа като постоянни ежедневни продукти...
« Последна редакция: Март 31, 2007, 00:23:14 am от Lan »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #31 -: Март 31, 2007, 07:50:49 am »
И аз харесвам маточина,но редовен прием понижава доста кървното. :)

Иначе говорих с един билкарин,и той ми препоръча Rhodiola rosea L (Златен корен, Розова родиола)
иначе повече инфо може да прочетете тук ....http://my.opera.com/sonya_todorova/blog/show.dml/462981 :D :D :D
« Последна редакция: Март 31, 2007, 07:56:52 am от adi »
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #32 -: Март 31, 2007, 08:24:03 am »
Зайо, това на последните снимки е алабаш.  :lol: Също много полезен корен. Може да си го хапвате направо така - нарязан. Има вкус на чуканче на зеле. Аз си умирам за него.

Да, да, така е, написала съм го в албумчето  :D

И аз обичам салата от зеле+моркови+магданоз, нарязана от Кенар  :D
Само дет витамини няма вътре ...

Ми, няма, да, и аз това написах по-горе ;)

Зайо, Джеси твоето куче ли е? :lol:

Това е специално куче от вида Канис Лепус (Канис Лупус е вълк, а Лепус Еуропеус е заек)  :lol:

Точно така е, но който не обича зехтин може преди сока да изяде една супена лъжица заквасена сметана. По този начин също се усвояват зеленчуците пълноценно.

Мерси, Джули, това е ценен съвет!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #33 -: Март 31, 2007, 09:02:14 am »
Зайка, това на снимките винаги съм си мислила, че е ряпа 8O :lol:
Студено пресован зехтин сутрин на гладно знам, че помага за много болести.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #34 -: Март 31, 2007, 09:42:34 am »

Студено пресован зехтин сутрин на гладно знам, че помага за много болести.

Така е Диде :D,стига да можеш да го пиеш! :DАз се мъчих ,че имам проблеми с жлъчка,но неможах да го глътна :oops: :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #35 -: Март 31, 2007, 11:05:00 am »
Яяя да попитам и аз нещичко. Гледам се е заформила добра темичка. Та тоя Деноксинал (ако не бъркам някоя буквичка) мога ли да си го купя сега като съм в подготовка за инвитро? Идеята с целината, моркова и ябълката много ми допадна, а ако може да се вкара и магданозеца их ще стане чудно  :mrgreen: . Обаче и аз си падам мързеланка и ако има как в готов вид да си го вземам направо.... :balk_68:
« Последна редакция: Март 31, 2007, 11:36:04 am от naha »
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #36 -: Март 31, 2007, 11:24:16 am »
Дидка, ряпата е бяла или черна - черната би могла да прилича, но цвеклото е с червен оттенък. Ще му свикнеш. И аз докато науча кое какво е... И целината не познавах до скоро.

Ади, за жлъчката много помага цервеното цвекло. Какво ти е на теб на жлъчката? Моята е прегъната. Докторите казват, че за проблеми с жлъчката помагат повече положителни емоции. Ама е много лесно да се каже, по-трудно е да се изпълни.

Пропуснах да спомена, че цвеклото е мощен очистител на жлъчка и черен дроб, затова се започва с малко, постепенно количеството се увеличава. И никога само цвекло, винаги в комбинация с морков във сока.

Наха, според мен си заслужава да взимаш Деноксинала. От сърце ти желая късмет на процедурата!
« Последна редакция: Март 31, 2007, 11:26:40 am от little_rabbit »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #37 -: Март 31, 2007, 11:38:20 am »
Зайче благодаря ти за думите.  :bighug: Ама като се замисля ще взема да пробвам и тая целинка. Има ли някакви пропорции, които трябвада се спазват или на вкус?
« Последна редакция: Март 31, 2007, 11:39:51 am от naha »
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #38 -: Март 31, 2007, 12:59:51 pm »
Яяя да попитам и аз нещичко. Гледам се е заформила добра темичка. Та тоя Деноксинал (ако не бъркам някоя буквичка) мога ли да си го купя сега като съм в подготовка за инвитро? Идеята с целината, моркова и ябълката много ми допадна, а ако може да се вкара и магданозеца их ще стане чудно  :mrgreen: . Обче и аз си падам мързеланка и ако има как в готов вид да си го вземам направо.... :balk_68:

Мисля, че не трябва да пиеш нищо под формата на хапче освен ако не ти е предписано от доктор. По добре действай с моркова и ябълката
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #39 -: Март 31, 2007, 13:12:12 pm »

Ади, за жлъчката много помага цервеното цвекло. Какво ти е на теб на жлъчката? Моята е прегъната. Докторите казват, че за проблеми с жлъчката помагат повече положителни емоции. Ама е много лесно да се каже, по-трудно е да се изпълни.

Пропуснах да спомена, че цвеклото е мощен очистител на жлъчка и черен дроб, затова се започва с малко, постепенно количеството се увеличава. И никога само цвекло, винаги в комбинация с морков във сока.

Наха, според мен си заслужава да взимаш Деноксинала. От сърце ти желая късмет на процедурата!

Ами и моята е прегъната,и имам дискенизия......май така беше......вече 3 години съм на диета ,без пържено,без маонези....... ,че много тежки кризи правя:(
като се постопли ...и има още повече зелечуци,мисля да почна някаква очистителна диета за жълчка.Най ми препоръчват лимон с зехтин.......но цвеклото с моркови ми звучи май по-добре :hungry:

Наха аз в аптека питах за Деноксинал,жената много ми го хвали и ми го препоръча! :balk_103:
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #40 -: Март 31, 2007, 13:23:04 pm »
аз съм с прегъната жлъчка.кризите са повече от кошмарни, но одавна съм нямала.периодично пия фреш - цвекло моркови ябълки.правила съм си зехтин и лимон.гледам да се придържам към по диетичен режим - без пържено,мазнини,пикантни храни.Деноксинал не съм пила,че не обичам да пия хапчета, но го препоръчваме.незнам дали наистина е ефикасен или продажбите се дължат главно на добрата реклама
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #41 -: Март 31, 2007, 13:32:17 pm »


САмо да поясня, че не е задължително сокът да е от пресни домати,може и от консервирани, важната антиоксидантна съставка е червеният лук.В комбинация с магданоз, се подсилва приема на антиоксидантни вещества.Нали магданоза е един от фаворитите по съдържание на витамин С.
А колкото до чайчетата, ако пиете и чай от розмарин,пак няма да сбъркате.
« Последна редакция: Март 31, 2007, 13:37:29 pm от hr_petia »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #42 -: Март 31, 2007, 17:19:45 pm »
аз съм с прегъната жлъчка.кризите са повече от кошмарни,
да така е,последната ми беше поради шепичка бадеми :oops: :(
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #43 -: Март 31, 2007, 17:50:39 pm »
Ния, Валмарк е голяма работа! Хапчетата им са така мислени, толкова добре комбинирани, че... шапка им свалям! Много ги харесвам!

Хр_Петя, доматите също съдържат антиоксиданти, например ликопен, а също и бетакаротин (май той си заминава при консервирането, но ликопена със сигурност остава).
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #44 -: Март 31, 2007, 18:04:47 pm »
     little_rabbit, напълно съм съгласна с теб.Счита се ,че консумацията на храни богати на ликопен, могат да намалят риска от мнг заболявания, като сърдечно съдови и дори рак на гърдата, храносмилателния тракт, рак на матката, белите дробове .Ликопенът има свойства и като антиоксидант и в комбинация с други полифенолни съединения, неговия здравословен ефект зна4ително се повищава.
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #45 -: Април 01, 2007, 17:02:14 pm »
И аз харесвам маточина,но редовен прием понижава доста кървното. :)
И аз се чудя защо почти припадам от ниско кръвно! Благодаря , adi! Ама тези неща трябва да ги пишат направо на кутийката, сега за първи път разбирам, че влияе на кръвното. :(
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #46 -: Април 01, 2007, 22:17:27 pm »
да Валмарк е една от малкото фирми,които не из4езват от пазара докато се появат.Имат продукти с доказано ка4ество. и доста силна реклама.
В момента на пазара 100 тб. Простенал за около 19 лв :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #47 -: Април 03, 2007, 08:45:54 am »
И аз харесвам маточина,но редовен прием понижава доста кървното. :)
И аз се чудя защо почти припадам от ниско кръвно! Благодаря , adi! Ама тези неща трябва да ги пишат направо на кутийката, сега за първи път разбирам, че влияе на кръвното. :(
Лани миличка,тук там по една чашка става,но да не е редовно . :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #48 -: Април 03, 2007, 10:43:41 am »
Те Валмарк имат и Антиоксидант - много се купува и го харесват хората.
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #49 -: Април 03, 2007, 11:23:04 am »
Те Валмарк имат и Антиоксидант - много се купува и го харесват хората.
Деноксинал ли имаш в предвид??
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #50 -: Април 03, 2007, 11:55:36 am »
[Деноксинал ли имаш в предвид??

[/quote]

Кога е хубавао да се приема деноксинал-?

Не мога да открия Вит. Е - д-алфа-токоферол, казаха ми от аптеката че е спрян от произвоство. Да знаете нещо такова?

Какъв друг заместител да пия?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #51 -: Април 03, 2007, 12:33:57 pm »


Деноксинал ли имаш в предвид??

[/quote]

 не , самият продукт се казва Антиоксидант.
<br />
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #52 -: Април 03, 2007, 13:56:47 pm »
Аз си взимам Антиоксидант на Валмарк - А, Це, Е и селен, като селенът е в някаква специална форма напоследък, от някакви гъби нещо си май. Аз това го пия като за комбиринан витамин.
Благодаря ти, Бени!







Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #53 -: Април 03, 2007, 14:20:19 pm »
Ето го Антиоксидант-а:
http://www.walmark.bg/product_detail.asp?nl_product_id=580
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #54 -: Април 03, 2007, 17:36:37 pm »
Благодаря мацки. :DЩе си го взема. :DКолко струва ориентировачно???? :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #55 -: Април 03, 2007, 18:40:56 pm »
8-9 лв. -зависи от аптеката.
<br />
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #56 -: Април 03, 2007, 19:35:44 pm »
Благодаря мацки. :DЩе си го взема. :DКолко струва ориентировачно???? :D

Ади, само до ову, защото съдържа витамин А. След ову - сок от моркови  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #57 -: Април 03, 2007, 21:36:37 pm »
8-9 лв. -зависи от аптеката.
Благодаря за инфо,цената е поносима :D


Благодаря мацки. :DЩе си го взема. :DКолко струва ориентировачно???? :D

Ади, само до ову, защото съдържа витамин А. След ову - сок от моркови  :D
Зайко ,извинявам се за невежество :oops:,витамин А пречи ли след ову????
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #58 -: Април 04, 2007, 06:39:11 am »
Да, Ади, ама сега ме мързи да търся линкове.
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #59 -: Април 04, 2007, 13:41:18 pm »

доматите също съдържат антиоксиданти, например ликопен, а също и бетакаротин (май той си заминава при консервирането, но ликопена със сигурност остава).

Тази тема и мен силно ме вълнува(за антиоксидантите),и много се радвам,че сте я почнали! :) А за доматите не мога да се нарадвам на поредното потвърждение ,което чувам ,относно многото им полезни качества - това е зеленчукът,който мога да ям в промишлени количества и никога не ми омръзва - всъшност,ако някога ме попитат от коя храна не бих се отказала никога, това са доматите!Колкото и налудничаво да звучи,бих се отказала от всякакъв вид деликатеси(били те месни или безмесни), в полза на доматите - обожавам ги! :D
Благодаря ви за хубавата темичка :wink:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #60 -: Април 04, 2007, 14:46:42 pm »
Благодаря мацки. :DЩе си го взема. :DКолко струва ориентировачно???? :D

Ади, само до ову, защото съдържа витамин А. След ову - сок от моркови  :D

Ей затова им се чудя, селенът в някаква природна форма, вит. Е също, а защо не са му турили бетакаротин, ами вит.А (ретинол ли е, или каква там форма). Аз го взимам и след ову, ама разреждам на 1 таблетка.

Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #61 -: Април 04, 2007, 16:08:53 pm »
Благодаря мацки. :DЩе си го взема. :DКолко струва ориентировачно???? :D

Ади, само до ову, защото съдържа витамин А. След ову - сок от моркови  :D

Ей затова им се чудя, селенът в някаква природна форма, вит. Е също, а защо не са му турили бетакаротин, ами вит.А (ретинол ли е, или каква там форма). Аз го взимам и след ову, ама разреждам на 1 таблетка.



Фреши,дали непречи след ову,макар и разреден прием???? :)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #62 -: Април 04, 2007, 17:57:02 pm »
Мисля че Мели беше споменала, че вредата е над определено количество. Но за по-сигурно се препоръчва въобще да не се взима.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #63 -: Април 07, 2007, 18:34:22 pm »
За вит.А - над определено количество не се препоръчва при бременни, ама сега не помня колко :? Доколкото знам, има вит.А и във витамини за бременни.

Добре, дайте някаква идея след ову какъв витамин да взимам?
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #64 -: Април 07, 2007, 19:10:19 pm »
Да ви кажа.....аз всеки ден в момента взимам СЕЛЕН 100 mcg........Фолиева,....иначе до ову геритамин., :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #65 -: Април 08, 2007, 19:18:08 pm »
Бях се зачела по-нагоре в темата за целината. Много е полезна и много я обичам! Обаче едно предупреждение от мен: НЕ ПРЕКАЛЯВАЙТЕ СЪС СОКА ОТ ЦЕЛИНА. При ежедневна употреба непозволява на калция да се натрупва в костите. При по-продължителна направо си го разтваря.Мъжа ми се сдоби с шипове на врата и ужасни болки на пръстите и китките на ръцете благодарение на работата си на компа. Никакви лекарства не можаха да му помогнат да си облекчи болките. Идин военен хирург ми каза за сока от целина. Мойто милото пиеше по една супена лъжица сок от целина с мед, разтворени във вода, половин час преди ядене. Прави се два пъти в годината и само по за един месец. Стана като нов човек.

*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #66 -: Април 08, 2007, 19:33:42 pm »
Аблой, по-горе ставаше въпрос за червеното цвекло. Да не би да да имаш предвид него,  а не целината?
Аз сок не пия, ама как го хрупам на салата... 8O
Ти сега си ме стресна. Отивам да се ровя за инфо.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #67 -: Април 09, 2007, 08:13:27 am »
взех си Деноксинал на велмарк, само не ми е ясно какъв период се пие и дали ще пречи, ако съм в процедура.
Освен деноксинал пия и калмацин на велмарк и селен.
И аз като, Зайката съм им фен
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #68 -: Април 09, 2007, 08:21:08 am »
Дидке...........

За пречистването на организма е необходимо време. Затова, за да усетите ефекта от Деноксинал е препоръчително да го приемате в продължение на 1-2 месеца. :D

Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #69 -: Април 09, 2007, 08:27:23 am »
Дидке...........

За пречистването на организма е необходимо време. Затова, за да усетите ефекта от Деноксинал е препоръчително да го приемате в продължение на 1-2 месеца. :D


Благодаря, но защо не го пише нито на опаковката, нито в листовката. Това е важно
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #70 -: Април 09, 2007, 11:13:14 am »
Дидке...........
За пречистването на организма е необходимо време. Затова, за да усетите ефекта от Деноксинал е препоръчително да го приемате в продължение на 1-2 месеца. :D

мен пък ми е чудно, как ще се усети ефетка!?

Диде, аз в началото на процедурата пиех калмацин и вит. С /беше грипно време/, ама след пункцията ги спрях /незнам защо, сигурно заради всички онези дреги илачи за поддържащата терапия/. Мисля че селена няма да пречи, а за Деноксинал питай док.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #71 -: Април 09, 2007, 11:31:54 am »
Бях се зачела по-нагоре в темата за целината. Много е полезна и много я обичам! Обаче едно предупреждение от мен: НЕ ПРЕКАЛЯВАЙТЕ СЪС СОКА ОТ ЦЕЛИНА. При ежедневна употреба непозволява на калция да се натрупва в костите. При по-продължителна направо си го разтваря.Мъжа ми се сдоби с шипове на врата и ужасни болки на пръстите и китките на ръцете благодарение на работата си на компа. Никакви лекарства не можаха да му помогнат да си облекчи болките. Идин военен хирург ми каза за сока от целина. Мойто милото пиеше по една супена лъжица сок от целина с мед, разтворени във вода, половин час преди ядене. Прави се два пъти в годината и само по за един месец. Стана като нов човек.

Точно така е, целината е отлична билка за борба с шиповете. В тази връзка винаги се сещам едно смешно нещо (разговор между мен и близка моя роднина, ще я нарека с кодовото име майка, или как човек не може да лекува роднините си):

Майка: Ох, боли ме врата, имам шипове какво да правя?
Аз: Целина, знаеш, пиеш ...
Майка: Да, добре, добре ... (и забрави)

След няколко седмици: Ей, да знаеш баба ти Пенка каква рецепта ми каза за шиповете! Целина!
Аз: Е аз какво ти казах преди няколко седмици!
Майка: Да, бе, да, верно ...





"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #72 -: Април 09, 2007, 13:19:07 pm »
Стига бе, това за целината не може да е вярно. Или аз съм изключение  :lol:
Имам шипове на врата, недоказани естествено. Обаче ме болят. Сигурно това е лечебна болка, от разтварянето им... От средата на февруари пием сока с целината и т.н., да я спирам ли?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #73 -: Април 09, 2007, 20:38:01 pm »
Това за целината и аз съм го чувала!имала страхотен ефект. :D
Зайко ,иначе за шипове май се приема по някаква рецепта.Ще се опитам да ти я намеря до края на седмица. :D
« Последна редакция: Април 09, 2007, 20:40:31 pm от adi »
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #74 -: Април 09, 2007, 21:45:24 pm »
И на мен ще ми е интересно как го правите сока от целина, кога се пие, от къде се купува целината и т.н.

Та благодаря предварително на този който ще публикува "тайната рецепта" :)
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #75 -: Април 09, 2007, 22:17:52 pm »
И аз така - дайте таз тайна рецепта за целината, моля  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #76 -: Април 10, 2007, 16:02:15 pm »
И аз така - дайте таз тайна рецепта за целината, моля  :lol:

:arrow: И аз чакам подробно инфо за рецептата с целината.
Кое,как, по колко,  как изцеждате сока от целина, от листата или от корена?
Моя мъж от доста време се оплаква от болки във врата, та си мисля че са шипове.

:arrow: Относно Деноксинал-а, основната съставка която почиства черния дроб, това е белия трън - или както го знаем - магарешкия бодил.
Аз когато варя бодила на мъжа ми, от време на време си попийвам и аз от чайчето.

:arrow: И като си говорим за витамини и антиоксиданти, и си мисля че нищо не ни пречи и на нас да пием "Оксибор форте"  - както пише на опаковката - мощна комбинация от антиоксиданти.

:arrow: А, относно герикапса, си мисля че е малко се вманиачаваме с това да се пие само до ову, пък после не. Количеството вит. А не е чак толкова много, пък и като забременеем е най-лесното нещо да го спрем. (вит.А)
Аз вече престанах да разделям живота си на преди/след ову. Всички витамини ги пия по една и съща схема.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #77 -: Април 10, 2007, 22:04:31 pm »
Ще се учудите колко е сочна целината. Купувате си от пазара една връзка и я прекарвате през сокоизтисквачка. Заедно с корени, стъбла и листа. Количеството е предостатъчно. Държи се в хладилник, защото бързо се разваля. Пие се по една супена лъжица сутрин и вечер, половин час преди ядене. Не е много приятна, за това допълнението на рецептата е сока + лъжица мед разтворени във вода. Преди години се е продавал сок от целина. Изгубихме си доста време да търсим такова чудо, докато не решихме са пробваме сами да си направим сок.
Ако има от къде да си намерите целина отгледана без торове и чист мед (без примеси на глюкоза) ще е най-добре.
Така и така съм влезнала в ролята на баба Куна и дядо Стефчо(едновременно), та да ви предупредя, че меда приет половин или един час преди ядене се усвоява от организма като лекарство, а приема му след ядене - като храна. За това при лечение търсете чист мед.
Ето на какво попаднах преди малко: http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=5&lang=en
« Последна редакция: Април 10, 2007, 22:50:14 pm от Abloy »

*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #78 -: Април 11, 2007, 11:05:17 am »
Купувате си от пазара една връзка и я прекарвате през сокоизтисквачка. Заедно с корени, стъбла и листа. Количеството е предостатъчно. Държи се в хладилник, защото бързо се разваля. Пие се по една супена лъжица сутрин и вечер, половин час преди ядене.

А, сока не си ли губи витамините като се държи в хладилник?
Ти колко време си държала сок, предполагам няколко дни.
Защото все пак си е голяма хамалогия всеки ден, сутрин и вечер да се изтисква пресен сок.
Но все си мисля че е по-редно да се прави пресен сок.

Аз есента веднъж пробвах и изтисквах сок от листата и дръжките. Наистина доста излезе, някъде около 100-150 мл, и това май беше от една (голяма)глава целина.
Понеже нямам сокоистисквачка, всичко наслагах в блендера, и след като се накълца на ситно го изтисках през марля. Бързо става.

Сока от целина може да се комбинира със сок от моркови и сок от краставица.

И като говорим за сокове, някъде бях чела, че нитратите в плодовете и зеленчуците се натрупват и остават само в мембраната на клетката. Т.е. в това което остава след като се изцеди сока.
За това било много по-полезно да се пие сока, отколкото да се хрупат. :wink:
Някой чувал ли е нещо такова?
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #79 -: Април 11, 2007, 11:38:37 am »
А, сока не си ли губи витамините като се държи в хладилник?
Губят се. До половин час след изтискването. Така че ако се приема заради витамините, а не заради вкуса трябва да е прясно изцеден  :wink:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #80 -: Април 17, 2007, 22:19:24 pm »
Днес си купих Деноксинал......на опаковка пише следното.......Не е подходящ  за деца,бременни и кърмещи жени!!!!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #81 -: Април 18, 2007, 07:22:56 am »
момичета, а защо нищо не казвате за цитрусите? могат ли да играят роля на антиоксиданти? в къщи всяка сутрин правя сок от грейпфрути, портокали и лимони, вече им преминава сезона, но смятам, че вероятността да са "менте" е по-малка, отколкото на ябълките в момента; по-лесно(чисто) се обработват от цвеклото и ги има във всеки магазин, за разлика от целината... :?
« Последна редакция: Април 18, 2007, 07:27:09 am от bambukita »
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #82 -: Април 18, 2007, 23:29:26 pm »
Момичета, а някой случайно да е купувал ето този антиоксидантен комплекс? Препоръчаха го на милото за подобряване на спермограмата и прочистване на организма.

Съдържание на доза:
  Vitamin A (as beta carotene) 20000МЕ, Vitamin C (as ascorbic acid) 1000мг, Vitamin E (as d-alpha tocopherol) 400МЕ, Zinc (as zinc picolinate) 15мг, Selenium (as sodium selenite) 50мкг, Copper (as copper gluconate) 2мг, Manganese (as manganese sulfate) 2мг, Superoxide Dismutase (SOD) 57МЕ, Pycnogenol 1мг, Deoxyribonucleic Acid (DNA) 750мкг, Ribonucleic Acid (RNA) 750мкг, Citrus Bioflavonoids 5мг, Coenzyme Q10 75мкг, Hersperidin 5мг, Rutin 5мг, Ginkgo Biloba Extract 2мг, Milk Thistle Extract 5мг
 

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #83 -: Април 19, 2007, 12:24:09 pm »
Изглежда ми много добре, ние сме пили вит. А, С, Е, Калмацин и още от изброените от теб. Само да добавя и фолиева е добре да даваш.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #84 -: Април 19, 2007, 16:05:38 pm »
Момичета, а някой случайно да е купувал ето този антиоксидантен комплекс? Препоръчаха го на милото за подобряване на спермограмата и прочистване на организма.

Съдържание на доза:
  Vitamin A (as beta carotene) 20000МЕ, Vitamin C (as ascorbic acid) 1000мг, Vitamin E (as d-alpha tocopherol) 400МЕ, Zinc (as zinc picolinate) 15мг, Selenium (as sodium selenite) 50мкг, Copper (as copper gluconate) 2мг, Manganese (as manganese sulfate) 2мг, Superoxide Dismutase (SOD) 57МЕ, Pycnogenol 1мг, Deoxyribonucleic Acid (DNA) 750мкг, Ribonucleic Acid (RNA) 750мкг, Citrus Bioflavonoids 5мг, Coenzyme Q10 75мкг, Hersperidin 5мг, Rutin 5мг, Ginkgo Biloba Extract 2мг, Milk Thistle Extract 5мг
 

Като чета съдържанието на тези витамини - ами много е добро.
Съдържа точно препоръчителните дневни дози.
На моя мъж давам различни хапчета (една шепа)за да се набавят основните (А, С, Е, Zink, Selen) - а тук всичко е в едно хапче, което е доста по-удобно.

Каква е цената за тези 120 капсули. Намира ли се навсякъде по аптеките?

Относно "мъжките" витамини исках да кажа, може на някой да е от полза.
Намерих едни "Tribulus" (Трибестан)на фирма "Optimum Nutrition", (от магазин за храни за културисти)
които са 500 мг. в капсула, 100 бр.,
с цена 36.00 лв.


За сравнение - Трибестан-а на Софарма е
250 мг. в 1 хапче, 60 бр.
 ~32.00 лв
Така че тези първите - излизат доста изгодно.

Дидони, може да добавиш към тези и Трибестан, Спимен и фолиева.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #85 -: Април 19, 2007, 23:12:52 pm »
Изглежда ми много добре, ние сме пили вит. А, С, Е, Калмацин и още от изброените от теб. Само да добавя и фолиева е добре да даваш.
Успех!
Благодаря ЕВРО!
ЗАБРАВИХ ДА НАПИША,ЧЕ освен тази добавка пие и фолиева киселина, трибестан и ацетил Л-карнитин.Всичко това е по лекарско предписание.

Rommi това е хранителна добавка, цената е 30лв и е от магазин за хранителни добавки, приема се по 3 капсули дневно.
Поръчах го от София по телефона,защото нямат онлайн търговия все още.Намира се на ул."Пиротска"3/б  "GENESIS"

Трибестана на Софарма наистина излиза доста скъп, аз намерих в магазин за хранителни добавки за 24лв - 90 капсули х 500мг на Nutrim - TTE40 TRIBULUS TERRESTRIS EXTRACT
« Последна редакция: Април 19, 2007, 23:17:37 pm от didoni »

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #86 -: Април 22, 2007, 20:54:45 pm »
Бях обещала да ви намеря прослолутата рецепта с целина (за шипове)......ето я и нея.... :D
 
Сутрин и вечер се приема по една доза от сместа,приготвена по следния начин...
1/2   глава целина се настъргва на ренде,после се обърква с една чаша кисело мляко  и се изяжда (не на гладно!)
Така се приема 20 дена,не повече!!!!!!При подълъг прием може да се получи омекване на костите!!!

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #87 -: Април 23, 2007, 08:20:10 am »
1/2   глава целина се настъргва на ренде,после се обърква с една чаша кисело мляко  и се изяжда (не на гладно!)
[/color][/b]
Ади, свекърва ми яде около 50 грама ситно нарязани листа и дръжки с кисело мляко по същата схема.
Мога, стига да искам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #88 -: Април 23, 2007, 08:26:27 am »
Правилно е да се яде долната част. :Dи много по-ефикасно
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #89 -: Април 24, 2007, 17:12:51 pm »
Здравейте. Аз дълги години пиех лекарства и когато миналата година ги спрях, лекарката ми изписа Коензим Q10+ и Омега 3 (понеже не обичам риба :oops:). Коензима го пих към 6 месеца, а Омегата я пия все още. Скоро се чухме и ми каза да пия фолиева и невротропен витамин (Магне В6).
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #90 -: Април 24, 2007, 17:39:40 pm »
Само да попитам относно антиоксидантите...и мъжете ви ли пият същите като тези които вие пиете?

Някой да даде съвет кое е най-доброто за парите си, така както беше написано за токоферола.

Благодаря,
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #91 -: Април 24, 2007, 22:49:44 pm »
Само да попитам относно антиоксидантите...и мъжете ви ли пият същите като тези които вие пиете?

Да,ние сме така.И двамата си пием фолиева киселина,"Калмацин" и хранителна добавка.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #92 -: Април 24, 2007, 23:03:08 pm »
Като си говорим за антиоксиданти, доц. Конова ми препоръча антиоксидант на Валмарк. /дано не откривам "топлата вода", защото не изчетох цялата тема/. Та като порових днес малко попаднах на това: http://www.walmark.bg/product_detail.asp?nl_product_id=580 Още не мога да го намеря по аптеките в Пловдив, но щом вносителя го е публикувал в каталога с продуктите явно не е проблем да се заяви.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #93 -: Април 25, 2007, 11:36:20 am »
stanley_78, аз съм го виждала бе душа, провери ли в Сейба?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #94 -: Април 27, 2007, 00:08:20 am »
evro, намерих го заявих си го в една аптека и ми го доставиха. Брагодаря все пак.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #95 -: Април 27, 2007, 23:48:20 pm »
Моят доктор ми беше казвал,че наличието на антиоксиданти е най-добро в:
 1.място:бобени култури-фасул,леща,грах
 2.зеле,ряпа,целина и магданоз
 3.Продуктите от топлите страни,но тях не ги препоръчва,тъй като не е сигурен ,че запазват витаминозните си свойства след транспорта и драстичните смени на температурата..
 И сега въпросът ми е следният.Как едно време нашите баби и дядовци ,без наличието на разни таблетки с въпросните антиоксиданти,са преживявали ,били са по-здрави от съвременното поколение и са достигали до дълбока старост???В този смисъл-не може ли ние да си набавяме тези антиоксиданти от ежедневният прием на зеленчуците???
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #96 -: Април 28, 2007, 00:09:27 am »
Начина на живот е несравним между нашето ежедневие и това на нашите баби и дядовци. Качеството на храната, която са яли те е в пъти по-високо от днешното, много малка част от наште баби са пушили някога или са били в обкръжението на пушачи. Стресът не е присъствал в такава степен в ежедневието им. Има още десетки примери, предполагам. :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #97 -: Април 28, 2007, 09:25:43 am »
Начина на живот е несравним между нашето ежедневие и това на нашите баби и дядовци. Качеството на храната, която са яли те е в пъти по-високо от днешното, много малка част от наште баби са пушили някога или са били в обкръжението на пушачи. Стресът не е присъствал в такава степен в ежедневието им. Има още десетки примери, предполагам. :D

Абсолютно подкрепям Стенли. Няма място за сравнение между начина на живот на нашите баби и нашето ежедневие. Естествено от човек до човек има разлика и това е което прави живота толкова интересен!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #98 -: Април 30, 2007, 08:16:02 am »
Стресът не е присъствал в такава степен в ежедневието им. Има още десетки примери, предполагам. :D
 Да ви кажа честно ,не съм много съгласна.Ами че те са си раждали децата по нивите и каруците.Работели са там докато родят.Много ми е интересно при условие че са вдигали тежко как така не е предизвиквало спонтанни аборти например?Или как така при тях не се е получавала плацента превиа?Как бебетата родени на нивата и майките им ,не са пипвали някакви инфекции или токсоплазмоза например?Или че са спали на къра,щото на другият ден трябвало рано да стават и почват да работят?Що за имунна система са имали?Или пък другият ми въпрос е,как "уруспиите"(които са си предлагали услугите и на възрастни мъже) при които са водели всички момчета преди да се оженят не са пипвали нещо и не са го предавали на следващите?(бактериите и хламидията не са от вчера нали)?Като имате предвид,че тогава не е имало презервативи..... :(
Или пък дядовците ни участвали във войните?Та те са били одрипани,гладни,въшлясали,мръсни,бельото им е залепвало по тях,носели са го с месеци без да го сменят,приятелите им са умирали в ръцете им,срещали са се със смъртта на фронта.
Или за жените например?Че са работили постоянно с мъжете на нивата и отделно и домашните задължения след това.Че не са имали перални и са прали на ръка всичко с домашен сапун?Че е имало "тежки зими"и горещи лета ,а те не са имали климатици с които да нормализират температурата.Или пък тези които по една или друга причина са страдали от стерилитет и цялото село е почвало да си шушука като минават те?Това не е ли огромна доза стрес?Или пък това че са се женили по роднинска линия за да запазват земите в рода си?(а тогава знаем,че процента на наследственните болести,се е увеличавал).И въпреки това са успявали да създадат поколение и да продължат рода.Не са имали екстрите които ние ползваме днес,не са имали болничното обслужване което ние ползваме,нито хигиената при раждането,но са били много по-здрави от нас.Постели са 2 пъти годишно по 40 дена(това освен пречистване си е и един вид стрес за организма нали?)И въпреки това са били много по-здрави и по-издъжрливи от нас...Не са имали лекарствата с които ние разполагаме днес.Ползвали са това което природата им да дава -било то като билки ,плодове и зеленчуци.Въпросът е доколко сме "изнежили" организмите си?Например че след всяко пиене на антибиотик имунната система на организма ни рязко спада.Или че по време на грипните епидемии,голяма част от нас се разболяват от него.Просто започвам да си мисля,че лекарствата които пиеме,макар и произведени по определена технология,не са чак толкова безвредни.И затова много често се обръщам към билколечението и акупресурата(последната датира от хилядолетия).
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #99 -: Април 30, 2007, 10:21:43 am »
Илияна, моята баба е родила 13 деца на нивата, разбира се. Живи са останали 3. Мъжът й е починал, когато тя е била на 40-тина години. Не им е бил хубав живота, никак.

Все пак нека се придържаме към темата за антиоксидантите, ако искаш тема за живота преди и сега, пусни една в кафето.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #100 -: Май 02, 2007, 21:49:40 pm »
Вече 2 седмици приемам Деноксинал ,и трябва да отбележа ,че съм много много доволна!!!! :D :D :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #101 -: Май 03, 2007, 09:40:26 am »
Вече 2 седмици приемам Деноксинал ,и трябва да отбележа ,че съм много много доволна!!!! :D :D :D

От какво точно си доволна? По различно ли се чувстваш? Аз мислех да си взема този антиокси който беше даден по-горе на снимка...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #102 -: Май 03, 2007, 21:08:21 pm »
Вече 2 седмици приемам Деноксинал ,и трябва да отбележа ,че съм много много доволна!!!! :D :D :D

От какво точно си доволна? По различно ли се чувстваш? Аз мислех да си взема този антиокси който беше даден по-горе на снимка...
Чувствам се много по-свежа,с повече тонус,изчезна ми и постоянното главоболие и отпадналост .(Изчисти ми се лицето от пъпчици)