0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #80 -: Април 17, 2007, 22:19:24 pm »
Днес си купих Деноксинал......на опаковка пише следното.......Не е подходящ  за деца,бременни и кърмещи жени!!!!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #81 -: Април 18, 2007, 07:22:56 am »
момичета, а защо нищо не казвате за цитрусите? могат ли да играят роля на антиоксиданти? в къщи всяка сутрин правя сок от грейпфрути, портокали и лимони, вече им преминава сезона, но смятам, че вероятността да са "менте" е по-малка, отколкото на ябълките в момента; по-лесно(чисто) се обработват от цвеклото и ги има във всеки магазин, за разлика от целината... :?
« Последна редакция: Април 18, 2007, 07:27:09 am от bambukita »
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #82 -: Април 18, 2007, 23:29:26 pm »
Момичета, а някой случайно да е купувал ето този антиоксидантен комплекс? Препоръчаха го на милото за подобряване на спермограмата и прочистване на организма.

Съдържание на доза:
  Vitamin A (as beta carotene) 20000МЕ, Vitamin C (as ascorbic acid) 1000мг, Vitamin E (as d-alpha tocopherol) 400МЕ, Zinc (as zinc picolinate) 15мг, Selenium (as sodium selenite) 50мкг, Copper (as copper gluconate) 2мг, Manganese (as manganese sulfate) 2мг, Superoxide Dismutase (SOD) 57МЕ, Pycnogenol 1мг, Deoxyribonucleic Acid (DNA) 750мкг, Ribonucleic Acid (RNA) 750мкг, Citrus Bioflavonoids 5мг, Coenzyme Q10 75мкг, Hersperidin 5мг, Rutin 5мг, Ginkgo Biloba Extract 2мг, Milk Thistle Extract 5мг
 

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #83 -: Април 19, 2007, 12:24:09 pm »
Изглежда ми много добре, ние сме пили вит. А, С, Е, Калмацин и още от изброените от теб. Само да добавя и фолиева е добре да даваш.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #84 -: Април 19, 2007, 16:05:38 pm »
Момичета, а някой случайно да е купувал ето този антиоксидантен комплекс? Препоръчаха го на милото за подобряване на спермограмата и прочистване на организма.

Съдържание на доза:
  Vitamin A (as beta carotene) 20000МЕ, Vitamin C (as ascorbic acid) 1000мг, Vitamin E (as d-alpha tocopherol) 400МЕ, Zinc (as zinc picolinate) 15мг, Selenium (as sodium selenite) 50мкг, Copper (as copper gluconate) 2мг, Manganese (as manganese sulfate) 2мг, Superoxide Dismutase (SOD) 57МЕ, Pycnogenol 1мг, Deoxyribonucleic Acid (DNA) 750мкг, Ribonucleic Acid (RNA) 750мкг, Citrus Bioflavonoids 5мг, Coenzyme Q10 75мкг, Hersperidin 5мг, Rutin 5мг, Ginkgo Biloba Extract 2мг, Milk Thistle Extract 5мг
 

Като чета съдържанието на тези витамини - ами много е добро.
Съдържа точно препоръчителните дневни дози.
На моя мъж давам различни хапчета (една шепа)за да се набавят основните (А, С, Е, Zink, Selen) - а тук всичко е в едно хапче, което е доста по-удобно.

Каква е цената за тези 120 капсули. Намира ли се навсякъде по аптеките?

Относно "мъжките" витамини исках да кажа, може на някой да е от полза.
Намерих едни "Tribulus" (Трибестан)на фирма "Optimum Nutrition", (от магазин за храни за културисти)
които са 500 мг. в капсула, 100 бр.,
с цена 36.00 лв.


За сравнение - Трибестан-а на Софарма е
250 мг. в 1 хапче, 60 бр.
 ~32.00 лв
Така че тези първите - излизат доста изгодно.

Дидони, може да добавиш към тези и Трибестан, Спимен и фолиева.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #85 -: Април 19, 2007, 23:12:52 pm »
Изглежда ми много добре, ние сме пили вит. А, С, Е, Калмацин и още от изброените от теб. Само да добавя и фолиева е добре да даваш.
Успех!
Благодаря ЕВРО!
ЗАБРАВИХ ДА НАПИША,ЧЕ освен тази добавка пие и фолиева киселина, трибестан и ацетил Л-карнитин.Всичко това е по лекарско предписание.

Rommi това е хранителна добавка, цената е 30лв и е от магазин за хранителни добавки, приема се по 3 капсули дневно.
Поръчах го от София по телефона,защото нямат онлайн търговия все още.Намира се на ул."Пиротска"3/б  "GENESIS"

Трибестана на Софарма наистина излиза доста скъп, аз намерих в магазин за хранителни добавки за 24лв - 90 капсули х 500мг на Nutrim - TTE40 TRIBULUS TERRESTRIS EXTRACT
« Последна редакция: Април 19, 2007, 23:17:37 pm от didoni »

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #86 -: Април 22, 2007, 20:54:45 pm »
Бях обещала да ви намеря прослолутата рецепта с целина (за шипове)......ето я и нея.... :D
 
Сутрин и вечер се приема по една доза от сместа,приготвена по следния начин...
1/2   глава целина се настъргва на ренде,после се обърква с една чаша кисело мляко  и се изяжда (не на гладно!)
Така се приема 20 дена,не повече!!!!!!При подълъг прием може да се получи омекване на костите!!!

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #87 -: Април 23, 2007, 08:20:10 am »
1/2   глава целина се настъргва на ренде,после се обърква с една чаша кисело мляко  и се изяжда (не на гладно!)
[/color][/b]
Ади, свекърва ми яде около 50 грама ситно нарязани листа и дръжки с кисело мляко по същата схема.
Мога, стига да искам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #88 -: Април 23, 2007, 08:26:27 am »
Правилно е да се яде долната част. :Dи много по-ефикасно
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #89 -: Април 24, 2007, 17:12:51 pm »
Здравейте. Аз дълги години пиех лекарства и когато миналата година ги спрях, лекарката ми изписа Коензим Q10+ и Омега 3 (понеже не обичам риба :oops:). Коензима го пих към 6 месеца, а Омегата я пия все още. Скоро се чухме и ми каза да пия фолиева и невротропен витамин (Магне В6).
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #90 -: Април 24, 2007, 17:39:40 pm »
Само да попитам относно антиоксидантите...и мъжете ви ли пият същите като тези които вие пиете?

Някой да даде съвет кое е най-доброто за парите си, така както беше написано за токоферола.

Благодаря,
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #91 -: Април 24, 2007, 22:49:44 pm »
Само да попитам относно антиоксидантите...и мъжете ви ли пият същите като тези които вие пиете?

Да,ние сме така.И двамата си пием фолиева киселина,"Калмацин" и хранителна добавка.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #92 -: Април 24, 2007, 23:03:08 pm »
Като си говорим за антиоксиданти, доц. Конова ми препоръча антиоксидант на Валмарк. /дано не откривам "топлата вода", защото не изчетох цялата тема/. Та като порових днес малко попаднах на това: http://www.walmark.bg/product_detail.asp?nl_product_id=580 Още не мога да го намеря по аптеките в Пловдив, но щом вносителя го е публикувал в каталога с продуктите явно не е проблем да се заяви.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #93 -: Април 25, 2007, 11:36:20 am »
stanley_78, аз съм го виждала бе душа, провери ли в Сейба?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #94 -: Април 27, 2007, 00:08:20 am »
evro, намерих го заявих си го в една аптека и ми го доставиха. Брагодаря все пак.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #95 -: Април 27, 2007, 23:48:20 pm »
Моят доктор ми беше казвал,че наличието на антиоксиданти е най-добро в:
 1.място:бобени култури-фасул,леща,грах
 2.зеле,ряпа,целина и магданоз
 3.Продуктите от топлите страни,но тях не ги препоръчва,тъй като не е сигурен ,че запазват витаминозните си свойства след транспорта и драстичните смени на температурата..
 И сега въпросът ми е следният.Как едно време нашите баби и дядовци ,без наличието на разни таблетки с въпросните антиоксиданти,са преживявали ,били са по-здрави от съвременното поколение и са достигали до дълбока старост???В този смисъл-не може ли ние да си набавяме тези антиоксиданти от ежедневният прием на зеленчуците???
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #96 -: Април 28, 2007, 00:09:27 am »
Начина на живот е несравним между нашето ежедневие и това на нашите баби и дядовци. Качеството на храната, която са яли те е в пъти по-високо от днешното, много малка част от наште баби са пушили някога или са били в обкръжението на пушачи. Стресът не е присъствал в такава степен в ежедневието им. Има още десетки примери, предполагам. :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #97 -: Април 28, 2007, 09:25:43 am »
Начина на живот е несравним между нашето ежедневие и това на нашите баби и дядовци. Качеството на храната, която са яли те е в пъти по-високо от днешното, много малка част от наште баби са пушили някога или са били в обкръжението на пушачи. Стресът не е присъствал в такава степен в ежедневието им. Има още десетки примери, предполагам. :D

Абсолютно подкрепям Стенли. Няма място за сравнение между начина на живот на нашите баби и нашето ежедневие. Естествено от човек до човек има разлика и това е което прави живота толкова интересен!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #98 -: Април 30, 2007, 08:16:02 am »
Стресът не е присъствал в такава степен в ежедневието им. Има още десетки примери, предполагам. :D
 Да ви кажа честно ,не съм много съгласна.Ами че те са си раждали децата по нивите и каруците.Работели са там докато родят.Много ми е интересно при условие че са вдигали тежко как така не е предизвиквало спонтанни аборти например?Или как така при тях не се е получавала плацента превиа?Как бебетата родени на нивата и майките им ,не са пипвали някакви инфекции или токсоплазмоза например?Или че са спали на къра,щото на другият ден трябвало рано да стават и почват да работят?Що за имунна система са имали?Или пък другият ми въпрос е,как "уруспиите"(които са си предлагали услугите и на възрастни мъже) при които са водели всички момчета преди да се оженят не са пипвали нещо и не са го предавали на следващите?(бактериите и хламидията не са от вчера нали)?Като имате предвид,че тогава не е имало презервативи..... :(
Или пък дядовците ни участвали във войните?Та те са били одрипани,гладни,въшлясали,мръсни,бельото им е залепвало по тях,носели са го с месеци без да го сменят,приятелите им са умирали в ръцете им,срещали са се със смъртта на фронта.
Или за жените например?Че са работили постоянно с мъжете на нивата и отделно и домашните задължения след това.Че не са имали перални и са прали на ръка всичко с домашен сапун?Че е имало "тежки зими"и горещи лета ,а те не са имали климатици с които да нормализират температурата.Или пък тези които по една или друга причина са страдали от стерилитет и цялото село е почвало да си шушука като минават те?Това не е ли огромна доза стрес?Или пък това че са се женили по роднинска линия за да запазват земите в рода си?(а тогава знаем,че процента на наследственните болести,се е увеличавал).И въпреки това са успявали да създадат поколение и да продължат рода.Не са имали екстрите които ние ползваме днес,не са имали болничното обслужване което ние ползваме,нито хигиената при раждането,но са били много по-здрави от нас.Постели са 2 пъти годишно по 40 дена(това освен пречистване си е и един вид стрес за организма нали?)И въпреки това са били много по-здрави и по-издъжрливи от нас...Не са имали лекарствата с които ние разполагаме днес.Ползвали са това което природата им да дава -било то като билки ,плодове и зеленчуци.Въпросът е доколко сме "изнежили" организмите си?Например че след всяко пиене на антибиотик имунната система на организма ни рязко спада.Или че по време на грипните епидемии,голяма част от нас се разболяват от него.Просто започвам да си мисля,че лекарствата които пиеме,макар и произведени по определена технология,не са чак толкова безвредни.И затова много често се обръщам към билколечението и акупресурата(последната датира от хилядолетия).
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #99 -: Април 30, 2007, 10:21:43 am »
Илияна, моята баба е родила 13 деца на нивата, разбира се. Живи са останали 3. Мъжът й е починал, когато тя е била на 40-тина години. Не им е бил хубав живота, никак.

Все пак нека се придържаме към темата за антиоксидантите, ако искаш тема за живота преди и сега, пусни една в кафето.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу