0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #20 -: Март 29, 2007, 18:31:34 pm »
С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха
и една лъжица зехтин - чудо :)
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #21 -: Март 29, 2007, 19:30:14 pm »
Зайо, за съжаление си права за витамините  :(
Ама иначе си е такова удобство, направо мързелива работа  :lol:
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #22 -: Март 29, 2007, 19:55:42 pm »
С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха
и една лъжица зехтин - чудо :)

Не помня кой разправяше, че витамин А от зеленчуците не се усвоява, ако няма мазнинка. Зехтинът е идеален в случая, само че ние в къщи все го забравяме  :oops:
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #23 -: Март 29, 2007, 19:57:12 pm »
Зайо, за съжаление си права за витамините  :(
Ама иначе си е такова удобство, направо мързелива работа  :lol:

Сия, да ти кажа, в този забързан живот понякога е по-важно удобството. И аз обичам салата от зеле+моркови+магданоз, нарязана от Кенар  :D
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #24 -: Март 29, 2007, 22:43:24 pm »
Така е за усвояването на мастноразтворимите витамини - с мазнини.В сока от морковите и цвеклото винаги слагам няколко капки зехтин.Честно казано лично аз червеното цвекло   едва го понасям и гледам да е смесено с нещо по вкусно.Но щом е за здраве..
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #25 -: Март 30, 2007, 07:27:55 am »
Зайо, това на последните снимки е алабаш.  :lol: Също много полезен корен. Може да си го хапвате направо така - нарязан. Има вкус на чуканче на зеле. Аз си умирам за него.
Мога, стига да искам.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #26 -: Март 30, 2007, 08:46:23 am »
И аз обичам салата от зеле+моркови+магданоз, нарязана от Кенар  :D
Само дет витамини няма вътре ...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #27 -: Март 30, 2007, 10:15:16 am »
Зайо, Джеси твоето куче ли е? :lol:
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #28 -: Март 30, 2007, 12:10:58 pm »
С мъжа ми пием сок от червено цвекло+морков+ряпа+целина, става много приятно. Само чвекло ще дразни стомаха
и една лъжица зехтин - чудо :)

Не помня кой разправяше, че витамин А от зеленчуците не се усвоява, ако няма мазнинка. Зехтинът е идеален в случая, само че ние в къщи все го забравяме  :oops:
Точно така е, но който не обича зехтин може преди сока да изяде една супена лъжица заквасена сметана. По този начин също се усвояват зеленчуците пълноценно.
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #29 -: Март 30, 2007, 22:58:57 pm »
Здравейте, за първи път се включвам в "тема" от форума, но специално с тази съм на "ти" тъй като моята дипломна работа бе на тема Антиоксиданти в храни. Мога много да Ви пиша, но съм сигурна,че така ще Ви отегча. Но с две думи бих Ви препоръчала чай от маточина, и доматен сок със сок от червен лук. Като на първо място бих Ви препоръчала  сока от доматите. Дано съм Ви била полезна!:-)
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #30 -: Март 31, 2007, 00:19:21 am »
Здравейте, за първи път се включвам в "тема" от форума, но специално с тази съм на "ти" тъй като моята дипломна работа бе на тема Антиоксиданти в храни. Мога много да Ви пиша, но съм сигурна,че така ще Ви отегча. Но с две думи бих Ви препоръчала чай от маточина, и доматен сок със сок от червен лук. Като на първо място бих Ви препоръчала  сока от доматите. Дано съм Ви била полезна!:-)
Их, как се радвам, червеното цвекло не го долюбваме у дома и си купуваме рядко. Виж любимото ми е доматен сок с червен лук, маслини и магданоз (но само докато са си в сезона, сега имат вкус на смесица между парафин и спирт).  Пък чай от маточина пия почти ежедневно (зеленият чай ми дразни стомаха).
Малко глупаво може да прозвучи, но ми е трудно да ям или пия неща дето не растат в родното ми място. Разни екзотични подправки, зелен чай и дори цвеклото (не се гледа в родния ми край) или бамята (също не се гледа), мога да ям, но не мога да ги включа като постоянни ежедневни продукти...
« Последна редакция: Март 31, 2007, 00:23:14 am от Lan »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #31 -: Март 31, 2007, 07:50:49 am »
И аз харесвам маточина,но редовен прием понижава доста кървното. :)

Иначе говорих с един билкарин,и той ми препоръча Rhodiola rosea L (Златен корен, Розова родиола)
иначе повече инфо може да прочетете тук ....http://my.opera.com/sonya_todorova/blog/show.dml/462981 :D :D :D
« Последна редакция: Март 31, 2007, 07:56:52 am от adi »
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #32 -: Март 31, 2007, 08:24:03 am »
Зайо, това на последните снимки е алабаш.  :lol: Също много полезен корен. Може да си го хапвате направо така - нарязан. Има вкус на чуканче на зеле. Аз си умирам за него.

Да, да, така е, написала съм го в албумчето  :D

И аз обичам салата от зеле+моркови+магданоз, нарязана от Кенар  :D
Само дет витамини няма вътре ...

Ми, няма, да, и аз това написах по-горе ;)

Зайо, Джеси твоето куче ли е? :lol:

Това е специално куче от вида Канис Лепус (Канис Лупус е вълк, а Лепус Еуропеус е заек)  :lol:

Точно така е, но който не обича зехтин може преди сока да изяде една супена лъжица заквасена сметана. По този начин също се усвояват зеленчуците пълноценно.

Мерси, Джули, това е ценен съвет!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #33 -: Март 31, 2007, 09:02:14 am »
Зайка, това на снимките винаги съм си мислила, че е ряпа 8O :lol:
Студено пресован зехтин сутрин на гладно знам, че помага за много болести.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #34 -: Март 31, 2007, 09:42:34 am »

Студено пресован зехтин сутрин на гладно знам, че помага за много болести.

Така е Диде :D,стига да можеш да го пиеш! :DАз се мъчих ,че имам проблеми с жлъчка,но неможах да го глътна :oops: :D
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #35 -: Март 31, 2007, 11:05:00 am »
Яяя да попитам и аз нещичко. Гледам се е заформила добра темичка. Та тоя Деноксинал (ако не бъркам някоя буквичка) мога ли да си го купя сега като съм в подготовка за инвитро? Идеята с целината, моркова и ябълката много ми допадна, а ако може да се вкара и магданозеца их ще стане чудно  :mrgreen: . Обаче и аз си падам мързеланка и ако има как в готов вид да си го вземам направо.... :balk_68:
« Последна редакция: Март 31, 2007, 11:36:04 am от naha »
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #36 -: Март 31, 2007, 11:24:16 am »
Дидка, ряпата е бяла или черна - черната би могла да прилича, но цвеклото е с червен оттенък. Ще му свикнеш. И аз докато науча кое какво е... И целината не познавах до скоро.

Ади, за жлъчката много помага цервеното цвекло. Какво ти е на теб на жлъчката? Моята е прегъната. Докторите казват, че за проблеми с жлъчката помагат повече положителни емоции. Ама е много лесно да се каже, по-трудно е да се изпълни.

Пропуснах да спомена, че цвеклото е мощен очистител на жлъчка и черен дроб, затова се започва с малко, постепенно количеството се увеличава. И никога само цвекло, винаги в комбинация с морков във сока.

Наха, според мен си заслужава да взимаш Деноксинала. От сърце ти желая късмет на процедурата!
« Последна редакция: Март 31, 2007, 11:26:40 am от little_rabbit »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #37 -: Март 31, 2007, 11:38:20 am »
Зайче благодаря ти за думите.  :bighug: Ама като се замисля ще взема да пробвам и тая целинка. Има ли някакви пропорции, които трябвада се спазват или на вкус?
« Последна редакция: Март 31, 2007, 11:39:51 am от naha »
*
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #38 -: Март 31, 2007, 12:59:51 pm »
Яяя да попитам и аз нещичко. Гледам се е заформила добра темичка. Та тоя Деноксинал (ако не бъркам някоя буквичка) мога ли да си го купя сега като съм в подготовка за инвитро? Идеята с целината, моркова и ябълката много ми допадна, а ако може да се вкара и магданозеца их ще стане чудно  :mrgreen: . Обче и аз си падам мързеланка и ако има как в готов вид да си го вземам направо.... :balk_68:

Мисля, че не трябва да пиеш нищо под формата на хапче освен ако не ти е предписано от доктор. По добре действай с моркова и ябълката
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: АНТИОКСИДАНТИ!!!
« Отговор #39 -: Март 31, 2007, 13:12:12 pm »

Ади, за жлъчката много помага цервеното цвекло. Какво ти е на теб на жлъчката? Моята е прегъната. Докторите казват, че за проблеми с жлъчката помагат повече положителни емоции. Ама е много лесно да се каже, по-трудно е да се изпълни.

Пропуснах да спомена, че цвеклото е мощен очистител на жлъчка и черен дроб, затова се започва с малко, постепенно количеството се увеличава. И никога само цвекло, винаги в комбинация с морков във сока.

Наха, според мен си заслужава да взимаш Деноксинала. От сърце ти желая късмет на процедурата!

Ами и моята е прегъната,и имам дискенизия......май така беше......вече 3 години съм на диета ,без пържено,без маонези....... ,че много тежки кризи правя:(
като се постопли ...и има още повече зелечуци,мисля да почна някаква очистителна диета за жълчка.Най ми препоръчват лимон с зехтин.......но цвеклото с моркови ми звучи май по-добре :hungry:

Наха аз в аптека питах за Деноксинал,жената много ми го хвали и ми го препоръча! :balk_103: