0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #740 -: Юли 01, 2013, 23:32:46 pm »
Бубу, сигурно имаш предвид преди да е настъпила фазата, в която шийката е напълно отворена и остават само напъните. Така е.  Ако я сложат, когато вече ще излиза бебето, не е сигурно, че ще има време да подейства. Първия път ми я сложиха на 4-5 см разкритие. Втория - по-късно, но не знам точно кога. Два часа след това родих. А първия път добре, че бях с упойка, че синът ми излезе доста по-късно. Не знам дали ги има вече и в Бг, но при второто раждане вече не бях напълно неподвижна, само коремът ми беше упоен, а аз можех да си се разхождам. И доста по-човешко ми се видя от първия път, когато бях прикована толкова време на легло.
Раждането минава и заминава. Мен повече ме измъчи кърменето. Ама има майки, които пък се справят от раз с него. Свят шарен!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #741 -: Юли 01, 2013, 23:48:35 pm »
Бубу, сигурно имаш предвид преди да е настъпила фазата, в която шийката е напълно отворена и остават само напъните. Така е.  Ако я сложат, когато вече ще излиза бебето, не е сигурно, че ще има време да подейства. Първия път ми я сложиха на 4-5 см разкритие. Втория - по-късно, но не знам точно кога. Два часа след това родих. А първия път добре, че бях с упойка, че синът ми излезе доста по-късно. Не знам дали ги има вече и в Бг, но при второто раждане вече не бях напълно неподвижна, само коремът ми беше упоен, а аз можех да си се разхождам. И доста по-човешко ми се видя от първия път, когато бях прикована толкова време на легло.
Раждането минава и заминава. Мен повече ме измъчи кърменето. Ама има майки, които пък се справят от раз с него. Свят шарен!
Сигурно, защото аз при секциото можех да си движа краката. Всичко усещах, просто не болеше...Но си права, колкото и да е неприятно, се забравя много бързо...Просто нямаш време да го мислиш  :D
П.П. и мен кърменето много ме измъчи, мъчих се, но в крайна сметка минахме на АМ. Нямаше как, но и така, и така...децата се отглеждат   :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #742 -: Юли 02, 2013, 08:21:29 am »
никоя, добро списъче си направила  :lol: Ще видим аз докъде ще я докарам, защото двамата юнаци са си непредсказуеми. Засега се държа, дано устискам така до края.  :)

Аз също съм се ориентирала към клиника Надежда, там се и следя - при д-р Михова. Наложи ми се преди около месец да постъпя за няколко дни и съм с прекрасни впечатления от всички лекари, така че не се тревожа за секциото. Както обаче не се тревожа, така вече ме почнаха сънищата как раждам. Последно сънувах как раждам вкъщи.  8O Луда работа.  :)

Цвети, стискам палци всичко при теб да мине леко. Най-важното е, че бебчо е добре и че ще си дойде в добра седмица. Аз само за това се моля. Всичко ще изтърпя, само да стигнем до добрите седмици...

« Последна редакция: Юли 02, 2013, 08:28:34 am от Туци »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #743 -: Юли 02, 2013, 11:04:28 am »
Мерси никоя и аз стискам палци за вас
Туци и аз сънувам доста, такива глупости и кошмари, че................ В началото гледах в съновника, но вече се отказах :) :) :)
Блу и аз мисля, че няма смисъл да се мъчиш при положение , че има упойка и за нормално . Все пак едно време си е за едно време .
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 11:06:36 am от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #744 -: Юли 02, 2013, 11:14:58 am »
И аз днес май взех решение че съм на път да се предам с кърмата-не издържам вече,времето не стига,боли много и т н . Започвам да разреждам цеденето пък докъдето стигна...
За секциото и аз се движех,даже по време на операцията ми беше скучно и почнах да си тактувам с крака,та лекарите ми се караха много  :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #745 -: Юли 02, 2013, 11:18:00 am »
Добро утро и от мен :) Как сте днес милички? Аз за пореден път не съм се наспала, малкото човече не ме оставя на мира, и най-малкото движение усещам :)
Туци ще стискаме мила, всички бебчета ще чакат ;) Иначе и мен ме почнаха едни сънища... не е за разправяне  :lol: Тази сутрин ММ стана преди мен и аз му викам ела, той толкова ошашкан се качи, боли ли те нещо, какво има  :D А на мен ми е топло, да ми отвори прозореца, че ми е трудно ставането  :lol: При най-малкото ох и настръхва миличкия  :jump12:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #746 -: Юли 02, 2013, 11:36:55 am »
И аз днес май взех решение че съм на път да се предам с кърмата-не издържам вече,времето не стига,боли много и т н . Започвам да разреждам цеденето пък докъдето стигна...
За секциото и аз се движех,даже по време на операцията ми беше скучно и почнах да си тактувам с крака,та лекарите ми се караха много  :D
И аз бях на това мнение , много кърма на всеки 30 мин протичах , нищо не ме спасяваше , камерата беше вече пълна до горе с кърма и един ден се събуждам със ужасни болки, мастит  :balk_144: изписаха ми антибиотик и сега изхвърлям (вече едвам само по 40 мл) водниста кърма , а бебчо си го храня със боклуците в кутии , от там получи алергия и минахме на хипо алергични .  Моля се само като спря антибиотика да ми дойде отново кърмата , дори и да викам от болка , е по-добре от колкото да тъпча детенцето си със бърканиците на нестле
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #747 -: Юли 02, 2013, 12:12:31 pm »
Какъв аб пиеш? Аз бях с мастит, взимах аб, но не спрях да кърмя.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #748 -: Юли 02, 2013, 13:08:48 pm »
И аз днес май взех решение че съм на път да се предам с кърмата-не издържам вече,времето не стига,боли много и т н . Започвам да разреждам цеденето пък докъдето стигна...
За секциото и аз се движех,даже по време на операцията ми беше скучно и почнах да си тактувам с крака,та лекарите ми се караха много  :D
И аз бях на това мнение , много кърма на всеки 30 мин протичах , нищо не ме спасяваше , камерата беше вече пълна до горе с кърма и един ден се събуждам със ужасни болки, мастит  :balk_144: изписаха ми антибиотик и сега изхвърлям (вече едвам само по 40 мл) водниста кърма , а бебчо си го храня със боклуците в кутии , от там получи алергия и минахме на хипо алергични .  Моля се само като спря антибиотика да ми дойде отново кърмата , дори и да викам от болка , е по-добре от колкото да тъпча детенцето си със бърканиците на нестле
Респект, ти нали  писа, че си го дохранвала с НАН и нямаше проблем. Как така изведнъж?Сигурна ли си, че е от АМ-то? Според мен с това, че се изцеждаше след всяко кърмене си си докарала хиперлактация и затова потичаш толкова често- даваш сигнал на тялото, че имаш нужда от още кърма. А защо не го храниш от замразената кърма? Не знам какъв антибиотик пиеш, но както е казала Блу, някои АБ са съвместими с кърменето. ДАно се оправиш бързо и продължите успешно с кърменето :-) Но дори и да не се получи, децата растат и на адаптирано мляко.
Аз съм ЗА кърменето, знам предимствата му, че е най-доброто за бебето и т.н. ,но! Не смятам, че ако се превръща в мъчение за майката и за детето. Аз също имам проблеми с него и на моменти ми идва да се откажа, но смятам да потърпя още. Ако стане "бреме"( не е точната дума, ама не ми идва друга на ум) ще се откажа.

Искам само да кажа, че написаното по-горе си е лично мое мнение и не обвързвам никого с него :-)
Пожелавам на всички лека бременност, раждане и успешно кърмене след това  :D
И извинете, че оспамих темата. :oops:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #749 -: Юли 02, 2013, 13:34:15 pm »
Здравейте и от мен момичета  :D ,ние с беба също сме добре днес,макар и точно накрая да ми се наложи да ходя на зъболекар,но издаржахме мъжки и това  :D. Та от бременноста имам доста проблеми с венците, някои може ли да сподели опит,ако е минал през това.Доктора ми каза само с лайка да се лекувам за сега,а след раждането при него за курс на лечение.И нещо друго да попитам момичетата, които също като мен са в края на бременноста си, колко често сега посещават акушера си.Лек ден желая :)


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #750 -: Юли 02, 2013, 14:17:51 pm »
Здравейте
като ви чета, тая работа с кърменето не била чак толкова лесна, а и как ли ще става, като съм с две 8O
А ако имам кърма, ама не искам да кърмя или по ред причини не успея, как спира тя? Едва ли от само себе си :?


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #751 -: Юли 02, 2013, 14:27:26 pm »
Изабел аз се жабурках с Пароекс и + паста и четка пароекс и ми помогна много
Иначе ходим на доктор всяка седмица. Мерим тоновете на бебчо и моето кръвно . А ехографа ни е през седмица . Сега ще ни е последния
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #752 -: Юли 02, 2013, 14:59:40 pm »
Блу, може ли аз  8)
Момичета, има отделна тема за кърменето, моля ви задавайте си въпросите в нея!  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48605.0;topicseen
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #753 -: Юли 02, 2013, 15:12:36 pm »
Блу, може ли аз  8)
Момичета, има отделна тема за кърменето, моля ви задавайте си въпросите в нея!  :D
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48605.0;topicseen

Ох извинявам се, все още не стои пред мен, този въпрос, т.к видях, че се коментира :lol: затова се вкл и аз с питане :oops:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #754 -: Юли 02, 2013, 15:55:44 pm »
явно аз съм единствената, която не й правят запис на тоновете. Предполагах, че в края на бременността поне док ще ме вика на 2 седмици на преглед, но и това не се случи, аз самата не мога да си го обясня... osi_10


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #755 -: Юли 02, 2013, 16:20:49 pm »
Tesoria и на мен не ми правят записи, но аз не съм в Бг :) Иначе мен почнаха да ме викат на 2 седмици, при акушерка са ми прегледите, кръвно, стерилна урина, височината на матката и само да чуе тоновете :) Вчера даже кръв не ми взеха, а трябваше, за да видим как е хемоглобина и дали има нужда да приемам още желязо. Уж днес щяха да ми се обадят, ама никой не ми е звънял все още ;)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #756 -: Юли 02, 2013, 16:47:30 pm »
явно аз съм единствената, която не й правят запис на тоновете. Предполагах, че в края на бременността поне док ще ме вика на 2 седмици на преглед, но и това не се случи, аз самата не мога да си го обясня... osi_10
До колкото знам, ако си само на ЖК /по каса/, не правят запис на тонове. :wink: Аз въобще не записвах, следях се само при докторката ми в "Щерев" и ме викаха в 8-ми месец през 2, а в 9-ти всяка седмица.

dess_dess Афродита също е с близнаци, а и тук не са малко мамите кърмили 2, та и 3 деца,  та като му дойде времето, ще те насочват  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #757 -: Юли 02, 2013, 16:56:37 pm »
Ами аз от 33 г.с ходя на тонове , но не съм по каса . По каса незнам как е . Иначе мойта Доки каза, че до термин е 1 път седмично , ако преносваш, всеки ден от датата на термина
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #758 -: Юли 02, 2013, 17:33:45 pm »
... Чакам с нетърпение да дойде ред на нашата великолепна петорка :))) (надявам се до тогава да се е появила от някъде моята непозната фея кръстница и да е приключила ремонта).  Ще трябва да уточним реда измежду нас: Опти, Малкото дяволче, Туци, Тесория и аз - пък ако има някоя от вас отправила се към клиника Надежда :)

Ами по мое мнение / като ви гледам лентичките/ реда е следният: 1. tesoria ; 2.malkoto_dqvolche ; 3. никоя 4.Туци  и на последно място 5. аз   Термиът ми е на 23 август, но т.к. съм със серклаж много е вероятно нашето момиченце да не дочака термина и да се роди след като ми го свалят в 37г.с. Кой знае  osi_10 Както се казва "човек предполага, господ разполага"
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #759 -: Юли 02, 2013, 18:02:39 pm »
Здравейте момичета,виждам,че на доста от вас ви предстои скорошно раждане,та си викам да влезна като ново попълнение  :wink: аз съм от лежащите бъдещи мамита и по цял ден ви чета с интерес.
Истинско щастие е да си в тази тема,дано още момичета ме последват :D