0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, знаете ли някой добър детски очен лекар, по възможност да работи по здравна каса.

От няколко дни наблюдавам малкия, очичките ми се струва, че не са му абсолютно симетрични, съвсем леко отклонение има, и искам лекар да го види.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Момичета, знаете ли някой добър детски очен лекар, по възможност да работи по здравна каса.

От няколко дни наблюдавам малкия, очичките ми се струва, че не са му абсолютно симетрични, съвсем леко отклонение има, и искам лекар да го види.

Не мисля, че с касата ще намериш читав преглед.
*
elle, нашето е до 13 кг, 12 месеца. но питам, защото нали казват, че най-безопасно било возенето с гръб към движението, а и другото, което ме интересува, столчетата от следващата група могат ли да се пренасят, както бебешките. тоест като пътуваме със самолета, възможно ли е да си го взема или е твърде тежко и неудобно и да мисля варианти за два стола и дежурен посрещач?

ади днес става на 1 година. за съжаление няма да има купон, а и ще трябва да се преместим в другата тема, но искам много да ви благодаря за това, че през тази година бяхме заедно и да ви кажа, че щях да бъда доста по нещастна и тревожна майка без вас. ще надничам пак от време на време,  :D
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
В Токуда звънях, имат един детски офталмолог д-р Димитрова, но графика все още не е излязъл, работи по здравна каса.

Ако там няма часове, имате ли впечатления за Александровска болница?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Силванче, аз водя нашия батко в Александровска болница при д-р Оскар. Засега съм много доволна.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Ели, честита първа годинка на Ади! Да ти е жива и здрава!
Сигурна съм, че си, и би била страхотна майка, независимо от форума. Не само надничай, ами и ни съветвай, когато можеш ;)

*
Силванче, консултирай се първо с педиатъра. На мен също ми се струваше, че Никола си върти различно очите, но нашият доктор каза, че е нормално при бебетата. Погледни в Гугъл - до 6 месеца било нормално да има физиологично кривогледство, от друга страна самата форма на бебешкото лице създавала лъжливо впечатление. Някъде пишеше, че изчаквали до 2г. и чак тогава се лекува, ако не е изчезнело само.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Силванче, аз водя нашия батко в Александровска болница при д-р Оскар. Засега съм много доволна.

С направление ли ходите, изрично при него ли искахте да сте?С предварително записване ли става?

И аз четох, че до 6 месец е нормално, но малкия кара 7 месец, пък и няма да съм спокойна да чакам, държа да го види лекар.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Силве,в Александровска всички са добри,работят с направление,мисля че беше номер 3,но като се обадиш да запишеш час ще попиташ в случей че решиш там да отидете,тел.за записване на час е 02/9230 576,това е детски очен кабинет и се намира,къдете е арката на Алексадровска болница встрани,той е отделен кабинет,има едни стълби,но там на арката има охрана и той ще ви покаже къде е точно.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Благодаря!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Нинката ти е казала, с направление се ходи, първо записваш час и после искаш направление, защото доста се чака за прием /може би половин месец, че и повече/. Ако искаш за определен лекар, казваш при записването на час. Там наистина всички са добри.
Моят съвет е да го заведеш ако нещо те притеснява. Там водят и много по-малки бебета, а пък от един профилактичен преглед нищо няма да стане, освен да се успокоиш  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
elle, нашето е до 13 кг, 12 месеца. но питам, защото нали казват, че най-безопасно било возенето с гръб към движението, а и другото, което ме интересува, столчетата от следващата група могат ли да се пренасят, както бебешките. тоест като пътуваме със самолета, възможно ли е да си го взема или е твърде тежко и неудобно и да мисля варианти за два стола и дежурен посрещач?

ади днес става на 1 година. за съжаление няма да има купон, а и ще трябва да се преместим в другата тема, но искам много да ви благодаря за това, че през тази година бяхме заедно и да ви кажа, че щях да бъда доста по нещастна и тревожна майка без вас. ще надничам пак от време на време,  :D
Честито на Ади на патерица. За столчето това, което аз купих за новородено беше с дръжка и си го пренасяхме, но новият голям стол 9-18кг е големичък, като купуваш ще си прецениш. Това че е хубаво да се возят максимално дълго назад и аз го знам, но такъв стол за голямо бебе е с цена около 600лв на мен са ми много.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
elle, нашето е до 13 кг, 12 месеца. но питам, защото нали казват, че най-безопасно било возенето с гръб към движението, а и другото, което ме интересува, столчетата от следващата група могат ли да се пренасят, както бебешките. тоест като пътуваме със самолета, възможно ли е да си го взема или е твърде тежко и неудобно и да мисля варианти за два стола и дежурен посрещач?


Елена, нашето столче е този модел http://www.ebay.com/itm/Cosco-Child-Kids-Toddler-Baby-Infant-Convertible-Car-Safety-Seat-NEW-/270979525269#vi-content. Докато го търсех, за да ти го покажа, забелязах, че може да се монтира и назад  :oops:.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
На това попаднах днес,на някой може да му е полезна тази информация :P



Измислената диагноза “Фимоза” | Патиланско царство
http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/
*
Здравейте,
Бебето ми не е ходило по голяма нужда вече трети ден и много се притеснявам. Знам че е нормално при бебета които  са кърмени, но моето го дохранвам с АМ, за това не съм сигурна до колко е нормално при смесено хранене. Единствената промяна в храненето е че последните 2 дни и се наложи да бъде нахранена само с АМ на едното от яденетата на обяд, защото ми се наложи да изляза и да я оставя с майка ми за 4-5 часа


*
Криси, не само при кърмените, а просто при бебета, които не са захранени още. Щом самото АМ не му причинява запек, значи не е проблем. Според д-р Бърди ако се дава повече АМ, ще има постижение всеки ден  :D
Криси, от двете гърди ли кърмиш на едно ядене? Ако храниш от едната само, защо не изцеждаш другата преди излизане и не оставяш кърма на мама? Аз така правя...и дохранва с размразена, ако не й стигне. Не е по въпроса ти, но просто се сетих ;)

*
Криси, не само при кърмените, а просто при бебета, които не са захранени още. Щом самото АМ не му причинява запек, значи не е проблем. Според д-р Бърди ако се дава повече АМ, ще има постижение всеки ден  :D
Благодаря много!
мишле от едната само, като изцедя втората ми се струва че няма достатъчно за следващото хранене. Дали ми се стръва само? 3-4 часа достатъчно ли са за да се възтанови количеството?


Ами зависи колко често суче. При мен за 4 часа се възстановява, защото се храним на 2ч. Поне ще пие кърма, дори и да не му достигне, по-добре по-малко АМ да му додава мама. А така и ти няма да се препълваш, докато те няма за тия 4-5 часа.

*
Аз си мисля, че като го няма количеството не е от значение дали ще изцедиш сега или по-касно пък може и да се увеличи кърмата от цеденето. По-добре изцеди и едното хранене примерно да е само кърма на другото ако се налага може и повече АМ. Не знам дали съм право, но най-важно на всички ни е детето да е сито  :D