0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #920 -: Октомври 17, 2012, 13:30:53 pm »
Здравей, аз бях пациентка на д-р Коларов, писала съм не веднъж, че имам многопластово мнение за него. Аз отидох при него по друга причина,а не с твоят проблем. Но в твоят случеи е добре, понеже е и ендокринолог. Прегледа е 40лева с УЗИ. Въоражи се с търпение, доста се чака, за да влезеш. Желая ти успех   :D


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #921 -: Октомври 17, 2012, 22:47:11 pm »
И аз имам също доста многопластово мнение по въпроса с Д-р. Коларов, на мен единствено ми помогна да си възвърна закъснелият МЦ, който след това си се нормализира.
Обаче с тези резултати е добре да си посетиш добър ендокринолог. Защо не отидеш в Ендокринологията на приземният етаж в Майчин дом (1 АГ) и не попиташ за някой добър специалист там? Прегледите не са скъпи и лекарите там наистина си знаят работата.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #922 -: Октомври 17, 2012, 22:52:19 pm »
 И аз бях по повод регулация на цикъл при д-р Коларов. Помогна ми за това до колкото може да се каже, но в момента ,които ми изписа Клосилбегит за стимулация ,без да изисква проходимост на трабите ме отказа да го посещавам.Но това е мое мнение,вероятно има и доволни пациенти.


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #923 -: Октомври 17, 2012, 23:01:17 pm »
Ей, как така само по анамнеза ще се изпише лекарство, аз вече не ща да взимам антибиотици без антибиограма, камо ли такива сериозни лекарства като твоето. Иначе, по отношение за МЦ и диагностика на УЗ си е добър човека и нежно работи.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #924 -: Октомври 17, 2012, 23:06:47 pm »
 И аз си позволих да го попитам,как така ги изписва произволно,но той ми отговори,че оше няма нужда от проходимост на трабите. Как го реши това и идея си нямам. А му имах доверие, понеже наистина е добър в много отношения. Но сега тепърва мисля да се консултирам с д-р Даскалов.


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #925 -: Октомври 18, 2012, 18:05:24 pm »
Сондирай поне още едно-две мнения от независими специалисти, за да вземеш ти сама най-правилното решение. Аз за един Сиофор 1000 направих революции в проучването и питането на най-различни специалисти в областта на ендокринологията и по-конкретно за моят случай.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #926 -: Ноември 04, 2012, 10:03:06 am »
Здр... НА 27г. съм ТСХ ми е проблем от 10 години, като от 8г. на всяко изследване е бил над 3,5 при референтна област /0,2-4,2/. През месец МАЙ 2012г. - ТСХ 8,03. На 16 ОКТОМВРИ неочаквано установих, че съм бременна / това е желана бременост, в която не съм вярвала никога ;( :( ;( /. Това ми е първа бременост /през последните 5г. не съм се пазила от забременяване/. В момента ТСХ е 3,82... не съм приемала Ел-Тироксин от юни тази година в момента продължавам да не приемам. Нямам никакви оплаквания за момента свързани с бремеността, освен, че нямам никакъв апетит. Изследване на ТСХ ми предстои около 20 НОЕМВРИ. Какво да очаквам? Ще имам ли възможността да изживея щастието, което моята майка е изживяла, когато съм се родила аз? Благодаря...
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 10:06:55 am от gospodinova »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #927 -: Ноември 04, 2012, 11:57:23 am »
Моят съвет към теб е НЕЗАБАВНО започни прием на Л-тироксин.Това не е шега работа,дори и да нямаш никакви оплаквания.Не искам да те плаша ,но с това ТСХ е възможно да направиш аборт.Как никой досега не ти е казал,че ТСХ по-време на бременност трябва да е под 2.Не чакай 20 ноември,изследвай се и вземи мерки с прием на на лекарства,при бременност дозата на Л-тироксин е не достатъчна,трябва да е по-висока от тази ,коята си приемала преди бременността и да се изследваш на всеки 30 дни освен ТСХ и ФТ4,ако си от провинцията,ако трябва отиди и се консултирай до София с д-р Начев или д-р Тодорова в Майчин дом.Казвам ти го от опит,защото съм минала през това,в момента отново съм бременна и си пия всеки ден л-тироксина,той е безопасен по-време на бременност.Пожелвам ти успех и ще усетиш сладостта  и щастието,което е изпитала и твоята майка.Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #928 -: Ноември 05, 2012, 13:05:17 pm »
Здравейте! Аз също имам проблем с ТСХ. Изследвах профилактично полови и щитовидни хормони, тъй като бебеправенето беше безуспешно няколко месеца. Без да имам никакви оплаквания тогава ТСХ ми беше високо около 4-5. Оказа се за моя изненада, че същия цикъл съм забременяла с такива високи стойности. Започнах веднага прием на еутирокс пъро 50мг, после 75мг. и успяхме до го смъкнем до 1.6. За съжаление брменността ми беше прекъсната поради медицински показатели, което няма връзка с ТСХ. Днес, 45 дни след аборта, изследвахме пак ТСХ и учудващо сега пък е под долна граница 0.130uIU/ml при реф. 0.34 - 5.60 (през този период приемах еутирокс 50мг). Какво означава занижен ТСХ и проблем ли е? 
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #929 -: Ноември 07, 2012, 16:19:48 pm »
Здравейте! Аз също имам проблем с ТСХ. Изследвах профилактично полови и щитовидни хормони, тъй като бебеправенето беше безуспешно няколко месеца. Без да имам никакви оплаквания тогава ТСХ ми беше високо около 4-5. Оказа се за моя изненада, че същия цикъл съм забременяла с такива високи стойности. Започнах веднага прием на еутирокс пъро 50мг, после 75мг. и успяхме до го смъкнем до 1.6. За съжаление брменността ми беше прекъсната поради медицински показатели, което няма връзка с ТСХ. Днес, 45 дни след аборта, изследвахме пак ТСХ и учудващо сега пък е под долна граница 0.130uIU/ml при реф. 0.34 - 5.60 (през този период приемах еутирокс 50мг). Какво означава занижен ТСХ и проблем ли е? 

Това е нормална реакция на ЩЖ след прекъсването на бременността. Можеш да намалиш на 25мг-Еутирокс, една две седмици, после мини на 50мг или комбинирай 25/50мг. Ще трябва време да се регулира жлезата. Успех следващия път!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #930 -: Ноември 07, 2012, 16:29:41 pm »
Здравейте мили дами. След като приключих с бебетата :) реших да пробвам алтернативни методи с които да поддържам ТСХ и ЩЖ в норма. Два месеца приемах Шуслерови соли - имаше ефект ТСХ ми беше малко над горната граница - 4,6 uIU. Всичко добре но излиза малко скъпо, а и този прием три пъти дневно ме затрудни, тъй като съм много ангажирана с трите деца. Реших да пробвам "КЕЛП". Това е хранителна добавка от червени водорасли. Контролира работата на ЩЖ. След седмица ми предстои контролни изследвания (на 40 ден прием). Иначе се чувствам перфектно, нямам сърцебиене, нервност а и цикъла ми стана редовен. Ще споделя резултатите с Вас. Ако някой е ползвал тази добавка, може да сподели опита си.

п.с През този период не съм приемала Еутирокс.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #931 -: Ноември 07, 2012, 16:36:22 pm »
МНого се радвам за теб, но аз дори на 4.1 имам точните симтпоми на завишено ТСХ.Дано другия препарат помага повече.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #932 -: Ноември 15, 2012, 16:18:21 pm »
Здравейте и от мен като нова. Един въпрос да задам и аз, 4 месеца след като родих си направих изследване на тсх-0.005 и в последствие на Т4- много над нормата и Т3 малко завишен. Направих изследванията поради сърцебиене което получих. След месец ми казаха да повторя изследванията, все още не съм  :?  Има ли някой с подобен проблем и какво е вашето мнение по случаят ми?  Благодаря :oops:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #933 -: Ноември 15, 2012, 21:38:39 pm »
Здравейте и от мен като нова. Един въпрос да задам и аз, 4 месеца след като родих си направих изследване на тсх-0.005 и в последствие на Т4- много над нормата и Т3 малко завишен. Направих изследванията поради сърцебиене което получих. След месец ми казаха да повторя изследванията, все още не съм  :?  Има ли някой с подобен проблем и какво е вашето мнение по случаят ми?  Благодаря :oops:
Изпаднала си в Хипер функция на ЩЗ (ниска ст-ст на ТСХ), според мен, посети възможно най-бързо ендокринолог и започни терапия! Предполагам, и че не се чувстваш много добре здравословно  :wink: Уморяемост, сънливост/безсъние, треперене на крайници, имаш ли?
Вече направо не помня  8O как се чувствах аз, изпаднах в това с-е на ЩЗ след спонтанен аборт аз :?
Ще ти изпишат Тирозол или Пропицил, незнам дали кърмиш, трябва да го съобщиш на ендото във връзка с дозировката :?


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #934 -: Ноември 17, 2012, 14:57:47 pm »
Здравейте мили дами. След като приключих с бебетата :) реших да пробвам алтернативни методи с които да поддържам ТСХ и ЩЖ в норма. Два месеца приемах Шуслерови соли - имаше ефект ТСХ ми беше малко над горната граница - 4,6 uIU. Всичко добре но излиза малко скъпо, а и този прием три пъти дневно ме затрудни, тъй като съм много ангажирана с трите деца. Реших да пробвам "КЕЛП". Това е хранителна добавка от червени водорасли. Контролира работата на ЩЖ. След седмица ми предстои контролни изследвания (на 40 ден прием). Иначе се чувствам перфектно, нямам сърцебиене, нервност а и цикъла ми стана редовен. Ще споделя резултатите с Вас. Ако някой е ползвал тази добавка, може да сподели опита си.

п.с През този период не съм приемала Еутирокс.
Внимавай с този Келп, защото съдържа йод. Аз така с Келп си бях разбъзикала жлежата!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #935 -: Декември 05, 2012, 15:41:44 pm »
Здравейте дами,
Аз да докладвам резултати. Общо 4 месеца не приемам вече еутирокс.
Първо го замених със Шуслерови соли - резултата беше ТСХ - 4,78
Всичко е ок, но идва малко скъпо лечението с него и го смених с КЕЛП.
Резултати 2 месеца след приема на Келп:
 ФТ4-13,61 при реф.ст-ти 9.15 - 23,86
 ТСХ - 4,68 при реф. ст-ти 0,35 - 4,20

Е мисля, че е ОК. Поне съм малко над горната граница. Чувствам се страхотно, цикъла ми е редовен и вече нямам сърцебиене и "буца" в гърлото.

Благодаря на "kartiche" за съвета. Да попитам ти с хипофункция или хиперфункция на ЩЖ си? Защото КЕЛП е противопоказен при хиперфункция на ЩЦ.
Поздрави!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #936 -: Декември 05, 2012, 15:48:11 pm »
Здравейте дами,
Аз да докладвам резултати. Общо 4 месеца не приемам вече еутирокс.
Първо го замених със Шуслерови соли - резултата беше ТСХ - 4,78
Всичко е ок, но идва малко скъпо лечението с него и го смених с КЕЛП.
Резултати 2 месеца след приема на Келп:
 ФТ4-13,61 при реф.ст-ти 9.15 - 23,86
 ТСХ - 4,68 при реф. ст-ти 0,35 - 4,20

Е мисля, че е ОК. Поне съм малко над горната граница. Чувствам се страхотно, цикъла ми е редовен и вече нямам сърцебиене и "буца" в гърлото.

Благодаря на "kartiche" за съвета. Да попитам ти с хипофункция или хиперфункция на ЩЖ си? Защото КЕЛП е противопоказен при хиперфункция на ЩЦ.
Поздрави!
ТСХ-то ти е над горната граница, малко но все пак е над! Къртичето е с Хипо функция доколкото знам  :wink: То и при хипера не се пие Еутирокс, а пропицил/тирозол :?


Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #937 -: Декември 05, 2012, 15:51:12 pm »
happymery, а с по-малко ТСХ била ли си? Това е доста високо ТСХ, особено ако плануваш бременност. Моето ТСХ започнахме да го сваляме от 3,5. Предполагам си се консултирала с ендокринолог щом си пила еутирокс?



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #938 -: Декември 05, 2012, 15:54:18 pm »
happymery, а с по-малко ТСХ била ли си? Това е доста високо ТСХ, особено ако плануваш бременност. Моето ТСХ започнахме да го сваляме от 3,5. Предполагам си се консултирала с ендокринолог щом си пила еутирокс?

Да мила била съм. Ако обърнеш внимание на подписа ми ще видиш, че имам три броя за героя :) вече. И тъй като приключих с децата реших да пробвам алтернативни методи да поддържам жлезата. Аз мисля, че ТСХ ще падне и още. Просто трябва време.
Поздрави! :)
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #939 -: Декември 05, 2012, 15:58:09 pm »
Ще те следя, интересно ми е това което пишеш и ще го имам в предвид за в бъдеще когато докарам като твоите лентички :)