0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #420 -: Април 23, 2009, 12:21:54 pm »
Ами да споделя и аз днес, защото днес достигнах таргета по калкулатора.
Моите уважения към д-р Дюкан, но все още това не ме устройва и продължавам в една моя модификация на нещо между 2 и 3 та фаза съчетано с фитнес и плуване - докато сваля още 3-4 минимум и чак тогава ще вляза в неговата 3-та фаза на задържане :)
До тук -19 за 4 месеца без 1 една седмица :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #421 -: Април 23, 2009, 12:23:19 pm »
До тук -19 за 4 месеца без 1 една седмица :)

 8O 8O 8O
Дони, ти за ДРЗ ще си изчезнала?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #422 -: Април 23, 2009, 20:46:37 pm »
Ама верно ли фитнес и плуваш 8O
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #423 -: Април 23, 2009, 20:49:22 pm »
Не, плуването по-нататък, като дойде времето за плуване :) Само в морето плувам :)
« Последна редакция: Април 23, 2009, 20:54:32 pm от cygnus »
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #424 -: Април 24, 2009, 15:04:27 pm »
 Дони, браво, това е един прекрасен резултат!!! Аз отново съм тук и пак започвам дюканстването!!! От миналогодишните смъкнати 8 килца, върнах 4-5 и сега се надявам да съм по-упорита и да имам по-добър резултат!!! Споделете дали телешкият салам на Тандем е добре да се консумира в първата фаза?


Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #425 -: Април 27, 2009, 15:57:12 pm »
Само в морето плувам :)
Е, имало и други луди като мен! Е, аз понякога плувам и в язовир, но не е същото. :(
Благородно ти завиждам, че ти е толкова близо морето!  :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #426 -: Април 28, 2009, 22:56:26 pm »
Дони, браво, това е един прекрасен резултат!!! Аз отново съм тук и пак започвам дюканстването!!! От миналогодишните смъкнати 8 килца, върнах 4-5 и сега се надявам да съм по-упорита и да имам по-добър резултат!!! Споделете дали телешкият салам на Тандем е добре да се консумира в първата фаза?
По добре не яж никакви салами. Те са пълни предимно със соя и почти никакво месо. Както знаем соята е въглехидрат, така че само ще си нарушиш диетата. Яж яйца, кис. мляко на Роса 0,1 %, пиле и риба ( но не мазна ). Придържай се само към това. Аз макар да нямах много кила за сваляне - на ден смъквах почти по кило !!! Но наистина ядях супер малко и пиех много вода. Позволявах си и по чашка кола лайт най-много, за да не съм съвсем без сладко ... За 3 месеца смъкнах 10 кила !!! И сега ми казват даже , че съм кльощава, а си ги и поддържам слава Богу вече почти година.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #427 -: Май 10, 2009, 13:47:31 pm »
Бърз въпрос: имам някакви спомени за рецепта с царевично нишесте. Понеже имам , пък ми омръзна тва пилешко... :?
Някой сеща ли се, или бъркам?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #428 -: Май 10, 2009, 16:41:00 pm »
Елфи, наистина се позволяваше използването на царевично нишесте.Но книгата ми не е в мен в момента, иначе щях да погледна.Но мисля, че умерено трябва да се консумира.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #429 -: Май 10, 2009, 18:19:27 pm »
 И аз имам книгата, ама ме мързеше да ровя  :oops: , надявах се някой да ми отговори набързо.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #430 -: Май 10, 2009, 18:21:24 pm »
И аз имам книгата, ама ме мързеше да ровя  :oops: , надявах се някой да ми отговори набързо.
:lol: :lol: :lol:
Виж на последните страници, където са рецептите, там няма много да ровиш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #431 -: Май 10, 2009, 19:13:59 pm »
Елфи,
В раздел тестени ястия на книгата на Дюкан се споменава "Хляб Дюкан", който се прави от царевично нишесте (виж стр. 125 от "Моята диета в 350 рецепти" на Дюкан). Въпреки това те съветвам да ядеш най-много филийка от въпросния хляб и то по-скоро сутрин или наобед. Вечер гледай да ядеш колкото е възможно по-малко. Засищай стомаха с вода :) Звучи абсурдно, но като пиеш чаша - две вода и после ако хапнеш кофичка нискомаслено кисело мляко - ситоста е налице :) Аз понякога слагам и овесени трици в млякото и тогава наистина не мисля за храна поне 3 часа.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #432 -: Май 15, 2009, 17:11:27 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ ДЮКАНКИ,

Много хубава темичка!
Мисля трайно да се настаня при вас, до достигане на желаният резултат, че и след това...
Понеже много бързо качвам килограми и много бавно свалям съм пробвала много диети, но не и тази.
Оказа се че много хора са я правили и при всички е дала резултат.
Аз я започнах на 28.04.2009 с тегло 77 кг.
Към днешна дата килограмите ми са 75, тоест съм свалила два килограма за 17 дни.
Това случвало ли се е и на някоя от вас?
Спазвам си стриктно диетката и се чувствам чудесно за момента.
Но единственият ефект който забелязвам е намалелият ми целулит на бедрата и дупето. Това е страхотно разбира се, защото все пак целулита никак не ми е нужен  :D :lol:...но като чета за вашите резултати и ми се стърува че малко бавно вървя. Може пък да е въпрос на метаболизъм... Как мислите?
 
Трябва да сваля от 77 на 60 килограма, така че имам още 15 за сваляне  :?
Мисля че като съм част от вашата заслабваща групичка ще ми е много по-лесно.

Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #433 -: Май 15, 2009, 18:18:22 pm »
 Не се отчайвай. И при мен е подобно положението. На режима съм от почти 3 месеца. Свалила 7 кг. и 8 е напът. В началото бързо хвръкнаха 3 кг. , но после... Е, не мога да кажа, че съм стриктна. Често нарушавам, но ще продължа въпреки, че бавно си отиват кг все пак си отиват :)
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #434 -: Май 16, 2009, 00:13:58 am »
Зависи от това, колко има за сваляне. Колко ти дава калкулатора като таргет?
Аз от вчера съм в трети етап (-20 за 4 месеца и половина) - стискайте палци да не изтърва коня. :)
« Последна редакция: Май 16, 2009, 00:17:42 am от cygnus »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #435 -: Май 18, 2009, 09:04:20 am »
optimistka, според мен това, колко килограма сваляш донякъде зависи и от приетото количество храна. Аз освен, че се ограничавах във вида храна, внимавах и за количеството. Като най-малко гледах да хапвам вечер - съвсем оскъдно ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #436 -: Май 18, 2009, 15:06:39 pm »
според мен зависи и от това, че често си била на диети, организма е свикнал на стреса и сега се пази...
Аз съм вече на 3-та, но ми е много трудно - непрекъснато се изкушавам и непрекъснато съгрешавам. На вен калкулатора вми показа 59, не супях да смъкна до 55 (колкото аз си исках) и избрах нещо средно между двете - 57. засега ги поддържам с ден и пловина на протеини и другите на полу-прегрешаване  :)

Доколкото си спомням количествата се неограничени при Дюкан ч с изключение на млечните), но лошото е, че свиква човек да се тъпче с храна и после какво правим? Изпускаме прасенцето - поне при мен е така... При мен по принцип лакомията ми е проблем - не ям кой знай колко лоша храна, но докато не се натъпча до припадък - не спирам... :oops:

Ясно е, че трябва цял живот да се съобразяваме и ограничаваме - контрол!!!

Сигрус, поздравления за резултатите!
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #437 -: Май 19, 2009, 19:21:57 pm »
ИМАМ ЕДНО ПИТАНЕ

Днес видях нискомаслено сирене на КУЛТУРА 0.1%
Може ли това сирене да го ядем?
Аз понеже много обичам сирене и кашкавал, и много ми се иска да си хапна...  :)
Моля да споделите опита си с млечните продукти на българският пазар които са съвместими с Дюканският режим.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #438 -: Май 19, 2009, 19:47:01 pm »
При мен по принцип лакомията ми е проблем - не ям кой знай колко лоша храна, но
Ооох, и на мен това ми е проблемът!
Ако не се тъпча, хич няма да ми мърдат килограмите, защото не съм предразположена. Метаболизмът ми е ок /пу-пу/, ама пусто като не мога да ям малко... :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #439 -: Май 19, 2009, 23:26:40 pm »
Оптимистка, аз през цялото време си ядях най-обикновено сирене, само че го обезсолявах.Нямах проблем.Аз лично мисля, че Дюкан препоръчва обезмаслено сирене, защото по принцип френските сирена са доста мазни, за разлика от нашите.Та според мен затова забранява обикновеното сирене.Но аз само в началото хапвах обезмаслено, беше отвратително, като гума :?После започнах да ям обикновено краве сирене, но ти си прецени дали да рискуваш.
Успех в отслабването!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!