0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #420 -: Септември 15, 2011, 18:12:19 pm »
Имам два въпроса, момичета. Първият: наистина ли не е препоръчително да се спортува, докато кърмим. Свързано ли е действително с отделянето на млечната киселина и вкуса/качеството на кърмата
 Вторият е: Коко има понякога /рядко/ много странно поведение на вечернотокърмене. Едно ядосване,опъван, дърпане. Дали това е т.н "бойкот" или коликите го мъчат, докато се храни. мляко има в гърдите...
По първия въпрос: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141

По втория: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

Много целувки и на двама ви, много се радвам, че отминаха повечето ти притеснения.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #421 -: Септември 15, 2011, 19:35:49 pm »
Момичета, аз не се отказвам заради разранените гърди ( това почти мина), а защото нямам кърма. Все оше я кърмя, но е толкова малко, че не знам има ли смисъл. Като пробвам да помпам, изпомпвам по 40-50мл от двете гърди. Ако не се увеличи до една две седмици ще спирам. Бях си казала, че на такава мъка както с Ивана няма да се подложа. Ивана я кърмех кажи речи непрекъснато, че да се увеличи кърмата, след кърмене изцеждах, изпих няколко шишенца от сминдуха плюс някакъв чай по 3 пъти на ден пиех пак за кърма - въобще целият ми живот беше подчинен на кърменето. Сега ще правя някакви смислени усилия, но твоа през което минах с Ивана просто не знам дали е необходимо. То поне да можех да мина изцяло на кърма, а то след всичкото това пак я хранех с АМ и сега като че пак натам сме тръгнали.

Б.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #422 -: Септември 16, 2011, 00:54:06 am »
боби, стискам палци да стане така, както за теб и бебето е най-добре, абсолютно подкрепям тезата, че майчинството не е нужно да става мъченичество, така че ти най-добре си знаеш, но туко що намерих това http://www.kellymom.com/bf/supply/low-supply.html, аз много го харесвам този сайт, мисля, че има смислени неща и дано и на теб ти свърши работа.  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #423 -: Септември 16, 2011, 10:17:38 am »
Когато са болезнени/разранени гърдите е по-добре да се цеди на ръка, а не с помпа. Така не се нараняват зърната от вакуума на помпата. Първите 2 месеца цедях с помпа, после почти 10 на ръка, много по-лесно ми беше и по-добре се изцеждах, защото с ръката се усещат и пълните канали.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #424 -: Септември 16, 2011, 13:27:03 pm »
... аз цедях  в началото след кърмене... забелязвах, че постепенно започвах да цедя по-малко с всеки изминал ден. Зарязах цеденето и разчитах единствено на Калата да се справи с положението. Наистина,той е много активен и лаком, та явно върши добра работа. Аз пия от време на време едно БГ чайче от 1,6лв и съм мнооого доволна...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #425 -: Септември 16, 2011, 16:15:18 pm »
едно БГ чайче от 1,6лв и съм мнооого доволна...

Да,и аз за него споменах по-горе.Аз също съм много доволна и благодарение на този чай,кърмих повече от година...
Боби,ако има как да си го набавиш...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #426 -: Септември 16, 2011, 16:57:38 pm »
Не пише ли какво има в това чайче? Предполагам, че може да се намерят съставките, още повече ако са известни с това, че помагат на кърменето.
То аз след 2 седмици тръгвам на работа, та това допълнително ще попречи, защото ще кърмя само сутрин и вечер и през деня ще помпам, ама нямам  избор.

Б.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #427 -: Септември 16, 2011, 17:36:34 pm »
едно БГ чайче от 1,6лв и съм мнооого доволна...

Да,и аз за него споменах по-горе.Аз също съм много доволна и благодарение на този чай,кърмих повече от година...
Боби,ако има как да си го набавиш...

Моля ви покажете картинката или дайте името на тоя чай.
А най-добре съставките, както Боби вече попита.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #428 -: Септември 16, 2011, 18:06:47 pm »
http://www.biberonbg.com/info/bilki.htm

Не знам кои билки се съдържат във въпросния чай, но предполагам, че няма да са по - различни от тези.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #429 -: Септември 16, 2011, 18:20:14 pm »
Български лактогонен чай има в повечето аптеки, струва не повече от 1,80-2 лв.
Аз пиех около цикъл, но при мен много помага и житото с орехи.

В Бг чав има сминдох и копър, основните съставки, които подпомагат кърмата.

http://bilec.net/product/79/laktogonen-chay-bilek-100-g.html

От кои храни кърмата става по-пълноценна? С какво да се храним, за да имаме повече кърма? Това със сигурност са едни от въпросите, които започват да се въртят в главата на новородилата жена веднага след изписването. Особено ако е решила да кърми и то дълго.

В миналото се е считало, че бозата води до повече мляко, но, момичета – не се бъркайте – бозата създава киселини у вас и бебето, т. е., колики, а освен това вече съдържа достатъчно вредни съставки, консерванти, оцветители и т. н., по-добре не слушайте бабите и майките, които ви съветват да пиете повече боза.

Същото се отнася и за прясното мляко, което доказано има алергенно действие и няма да е добре нито за коликите, нито за цялостното здраве на бебето ви.

Ето част от храните, които се считат за лактогонни, т. е., за създаващи предпоставки за повече кърма:
- жито, овесени ядки;
- ядки – орехи, бадеми, но не и фъстъци;
- лук – особено червен лук, воден лук, праз;
- вода – пийте много вода и я предпочитайте пред соковете;
- лактогонни чайове – продават се в аптеките.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #430 -: Септември 16, 2011, 18:20:39 pm »
-копър плод, анасон плод, магданоз плод , резене плод, копър плод - в какво съотношение са не пише  на опаковката . Предполагам 1:1 ...
-2 сл се заливат с 500 мл вряла вода , изстива , прецежда се и пие  за 1 ден  на 3-4 пъти
http://lechebni-smesi.hit.bg/page2.html
Този купувам аз  -само него има из нашите аптеки  и предполагам и didon  за него пише :wink:

Иначе ето и на друга фирма-със сминдух е :
http://www.bilki.bg/index.php?m=320&lang=&cat_bilki=6050&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=335&bilki_o=


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #431 -: Септември 16, 2011, 18:26:59 pm »
nimika аз пиех 1, който си поакзала, но при нас има няколко вида и от който има. Правих си над 1 л на ден и изпивах всичко.
Сминдух като добавка даже е още по-добре, има по хранителните магазини.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #432 -: Септември 16, 2011, 21:13:52 pm »
Тц,моя не е този :)

ето този е - http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&cPath=86&products_id=1221

на Шаркови и Сие

И от другите съм пила,и тукашни съм пила.От всички е имало някакъв ефект,но от този буквално усещах прилив на кърма в гърдите си(час след пиене).Хора,без да преувеличавам,който кърми и пие чайове - да пробва,поне една кутийка...
« Последна редакция: Септември 16, 2011, 21:16:39 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #433 -: Септември 16, 2011, 22:51:29 pm »
Ами за същия говорим-на Шаркови-нали него показах в първия линк :wink:


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #434 -: Септември 16, 2011, 23:28:33 pm »
Ами за същия говорим-на Шаркови-нали него показах в първия линк :wink:

Ъъъ :D,на мене друго ми излезе там...?Няма значение де,повторили сме се :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #435 -: Септември 17, 2011, 09:13:32 am »
 Точно чая, който  Нимика е споделила, пия и аз,и то не всеки ден... страшно съм доволна
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #436 -: Септември 17, 2011, 13:46:12 pm »
ето какво прочетох  в една книжка  /как съм го пропуснала преди  :oops: /  :

" Лактацията се стимулира и медикаментозно , но само след  консултация с лекар.За целта се предписва
витамин Е  / 10-15 мг *2 пъти дневно за 10-15 дни/ ;
никотинова киселина  / 40-50мг * 2-3 пъти дневно  ,  10 мин преди кърмене / ;  церукал (метокломпрамид)  / 7 дни * 50мг -2 пъти дневно / ,
сандопарт / 1/2 табл до 1 табл  5 мин преди кърмене /  "

С какъв ли лекар трябва да се коментира приема на някои от горните?


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #437 -: Септември 17, 2011, 15:00:03 pm »
Bobbie,
ако имаш желание да продължиш да кърмиш можеш да опиташ това - http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fenugreek-Seed-610-mg-180-Capsules/4217?at=0
На мен доста ми помага в критични периоди - а те са доста често, т.к. кърмя 2 бебета


След като пих 2 капсулки от това, за пръв път от месеци ми се "подмокри" сутиенът  :lol:. Кърменето продължава  :D!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #438 -: Септември 17, 2011, 20:51:31 pm »
Bobbie,
ако имаш желание да продължиш да кърмиш можеш да опиташ това - http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fenugreek-Seed-610-mg-180-Capsules/4217?at=0
На мен доста ми помага в критични периоди - а те са доста често, т.к. кърмя 2 бебета


След като пих 2 капсулки от това, за пръв път от месеци ми се "подмокри" сутиенът  :lol:. Кърменето продължава  :D!
Аз го пих това същото точно предишният път. Пиех мисля по 4 капсули. Абе като няма, няма - аз си имам явно някакъв хормонален проблем ( може би същият поради който не забременявах толкова години) и е голяма мъка. Още се кърмим и дохранваме и явно така ще си караме. Поне се върна на старото и не намалява, та сега около половината храна и е от кърмаи другата от АМ. Пак е нещо.

Б.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #439 -: Септември 17, 2011, 23:35:23 pm »
Точно за това бях писала, това е сминдух, който го има в повечето лактогонни чайчета. Аз не съм пила, но казват, че мн помаган.

На мен лично също мн ми помогна lactation up
http://www.kurmene.bg/index.php?p=2

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...