0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #400 -: Септември 10, 2011, 02:11:43 am »
за съжаление ще трябва отново да започвам да цедя кърма, за да я уча на шише (първия път не беше успешно, сега да видим, че ще трябва да поработвам по ден на месец).


Ели, пробвайте с шишето след баня, когато е сънена. При нас това проработи. Аз съм си запасила фризера с кърма, има - няма - 10-ина литра  :lol:.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #401 -: Септември 10, 2011, 05:01:41 am »
за съжаление ще трябва отново да започвам да цедя кърма, за да я уча на шише (първия път не беше успешно, сега да видим, че ще трябва да поработвам по ден на месец).


Ели, пробвайте с шишето след баня, когато е сънена. При нас това проработи. Аз съм си запасила фризера с кърма, има - няма - 10-ина литра  :lol:.

Също има биберони, които са по-близки до формата на гърдата и пускат по малко. Може да пробвате да комбинираш когато е сънена и с такъв биберон и може пък този път да стане.

Боби
« Последна редакция: Септември 10, 2011, 05:04:42 am от Bobbie »


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #402 -: Септември 12, 2011, 23:51:58 pm »
Момичета, благодаря за съветите.
Ходих в Консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом. Там момичета от НАПК и д-р Попиванова (педиатър и неонатаолог) много внимателно прегледаха бебето и после ми обясниха как правилно да я поставям на гърдата. Оказа се, че това, което аз съм правела, няма нищо общо с показаната техника. Сега вече кърмя без силиконови предпазители и не изпитвам болка, макар още да имам леко разранени зърна. Все още ми отнема време, и двете с беба се учим как да го правим, но се надявам лека полека нещата да се случат.
Сега се опитвам да се абстрахирам от кантара и да се доверя на наученото и на бебето. Много съм доволна от това посещение, преди него почти бях на път да се предам и да мина на АМ, за да се спре губенето на тегло на беба.
Казаха ми и да продължа да доизцеждам и додавам на бебето още известно време, докато се регулира лактацията и се увеличи кърмата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #403 -: Септември 13, 2011, 09:18:12 am »
azalea, това е прекрасно!! Много се радвам за теб!
За МД София ли говориш? Ако да, кажи моля те кой е този кабинет, къде се намира, на кой етаж, за всеки случай да знаем  :lol: И записва ли се предварително за посещението си? Мерси предварително :)

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #404 -: Септември 13, 2011, 11:32:24 am »
http://karmene.wordpress.com/hereweare/
Ето това е сайтът, в който има информация. Кабинетът се намира в МД София, на 8 етаж. Не съм записвала час предварително, защото не знаех за съществуването на кабинета. Бях се обадила на една от консултантките по кърмене, на чиято лекция на училище за бременни в Мол София присъствах(списание "Моето дете). Тя организира всичко и ме покани в кабинета. Момичето е консултант към Национална асоциация "Подкрепа за кърмене".
Доколкото се ориентирам към ККК има телефон и трябва предварително записване, но то предполагам е съобразено с графика на д-р Попиванова, не знам точно...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #405 -: Септември 13, 2011, 18:30:17 pm »
азалея, супер новина, много се радвам, аз изпитах на гърба си колко е полезно да има някой да ти покаже и да те подкрепи по смислен начин. дълго и сладко кърмене ви пожелавам на теб и на бебето ти.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #406 -: Септември 13, 2011, 21:14:23 pm »
Благодаря ти, azalea!! :wink:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #407 -: Септември 14, 2011, 21:13:42 pm »
Сега се опитвам да се абстрахирам от кантара и да се доверя на наученото и на бебето. Много съм доволна от това посещение, преди него почти бях на път да се предам и да мина на АМ, за да се спре губенето на тегло на беба.
Казаха ми и да продължа да доизцеждам и додавам на бебето още известно време, докато се регулира лактацията и се увеличи кърмата.
И аз да дам акъл...
1. Изхвърли кантара! Според мен най-голямата беля е да имаш кантар в къщи докато кърмиш, имах 2 дни, е детето си стоя там по цял ден :oops: Гледай резултата в памперса, ако пълни пелените както трябва (5-6 пъти дневно, може и повече) значи всичко е наред.
Аз на твое място бих цедила след хранене, около седмица за толкова би трябвало да се регулира количеството. След това цеди само за облекчение.
Уцелите ли позата после всичко си идва на мястото :)
УСПЕХ :)

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #408 -: Септември 14, 2011, 21:20:50 pm »
 Имам два въпроса, момичета. Първият: наистина ли не е препоръчително да се спортува, докато кърмим. Свързано ли е действително с отделянето на млечната киселина и вкуса/качеството на кърмата
 Вторият е: Коко има понякога /рядко/ много странно поведение на вечернотокърмене. Едно ядосване,опъван, дърпане. Дали това е т.н "бойкот" или коликите го мъчат, докато се храни. мляко има в гърдите...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #409 -: Септември 14, 2011, 21:38:41 pm »
Дидон,и ние сме така вечер.Направо е някакво чудо.Опъване,разпъване,превиване,ритане.Пък то едно реване,ръмжане,скимтене и мрънкане...Пък се припотява...Ама ако изтърве зърното и бърза да го намери и да суче.И това е най-вече междо 18:00 и 22:00 часа.Долу горе из този период е.И през деня ми се е държала така,но за по-кратко.
[/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #410 -: Септември 14, 2011, 22:19:48 pm »
Имам два въпроса, момичета. Първият: наистина ли не е препоръчително да се спортува, докато кърмим. Свързано ли е действително с отделянето на млечната киселина и вкуса/качеството на кърмата
 Вторият е: Коко има понякога /рядко/ много странно поведение на вечернотокърмене. Едно ядосване,опъван, дърпане. Дали това е т.н "бойкот" или коликите го мъчат, докато се храни. мляко има в гърдите...

Вярно е за спорта,но не значи че не можеш да спортуваш.Ако можеш да се организираш и приключиш тренировка поне два часа преди кърмене,не е проблем.
Но да уточня какво е тренировка - минимум 45мин постоянно натоварване.Ако става дума за 20мин коремни преси,давай без да се притесняваш...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #411 -: Септември 14, 2011, 23:37:23 pm »
Аз пък да се оплача, май скоро ще приключим с кърменето. То кърмата ми и до сега не достигаше, но от днес вече се наложи и на сутрешното хранене да добавям АМ, което до сега не се беше случвало. Ще се помъча още няколко дена, но ако продължава така просото няма смисъл. Гърдите ми са разранени е вчера вечерта помпах, че да им дам почивка и като погледнах млякото розово, а на гърдата ми червена кръв. Изхвърлих го естествено, но ми стана много кофти, чех хем нямам, хем хвърлям кърма. И с Ивана кърменето беше голяма мъка, но горе-долу успях поне половината храна да и е от кърма до 5тия месец и после още по една дозичка на ден до 6тия. Сега с това бебе май няма да изкарам толкова.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #412 -: Септември 15, 2011, 00:12:18 am »
Bobbie,
ако имаш желание да продължиш да кърмиш можеш да опиташ това - http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fenugreek-Seed-610-mg-180-Capsules/4217?at=0
На мен доста ми помага в критични периоди - а те са доста често, т.к. кърмя 2 бебета
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #413 -: Септември 15, 2011, 00:30:22 am »
дидон, аз пък четох съвсем друго по повод упражненията - че няма проблем, някои бебета реагирали на солта от потта и затова препоръката е да се измиеш/изкъпеш преди да кърмиш, което и без препоръка се случва.
аз лично когато съм се накарвала да правя пилатес или да плувам не е имало никакъв проблем веднага или по-късно, така че отново май изглежда зависи какво четеш. не ви ли омръзна да "няма нищо сигурно на този свят"? другите препоръки е да не се дехидратираш и да носиш спортен сутиен, но и това е ясно, а също така да не се претоварваш, защото сме все още по податливи на контузии, заради релаксина в телата ни.

а колкото до мрънкането на гърдата, ади понякога също го прави и аз просто давам другата. това обикновено сработва, не знам при теб как ще е.

боби, дано помогне, много е неприятно ако се наложи да отбиеш бебето преди то и ти да искате това. стискам палци
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #414 -: Септември 15, 2011, 00:45:07 am »
Bobbie,
ако имаш желание да продължиш да кърмиш можеш да опиташ това - http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Fenugreek-Seed-610-mg-180-Capsules/4217?at=0
На мен доста ми помага в критични периоди - а те са доста често, т.к. кърмя 2 бебета

Това е сминдух. Пих го с Ивана и не ми помогна. А отких че е сминдух като се разрових, защото ми миришеше на шарена сол :-)


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #415 -: Септември 15, 2011, 03:38:17 am »
Боби, дано се справите! Нашият зор с разранените зърна и болезнените гърди продължи безкрайно, но изобщо не съжалявам, че се заинатих. Моята кърма също намаля драстично покрай грижите от последната седмица. Поръчах си шарената сол  :lol:, дано даде ефект. Също и си заредих хладилника с безалкохолна биричка  :D.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #416 -: Септември 15, 2011, 09:32:38 am »
Знам че е сминдух - 10та опаковка пия вече  :D
И не само хапчетата, но и цялата аз вече мириша май на шарена сол
Аз го редувам с отвара от семената от растението - нейната миризма е още по-остра
Но факте е, че успявам вече почти 6 месеца да кърмя - без него нямаше да мога
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #417 -: Септември 15, 2011, 11:02:31 am »
На мен за разранените зърна много ми помогна Лансинох(ланолин).Имах големи проблеми с едната гърда,че зърното беше малко по-плоско и малката докато го засуче,пък докато го издърпа...беше доста кървава история,но вече е в миналото :)
А за безалкохолната бира-и аз си мисля да си заредя хладилника с нея ;)
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #418 -: Септември 15, 2011, 12:03:33 pm »
Аз пък да се оплача, май скоро ще приключим с кърменето. То кърмата ми и до сега не достигаше, но от днес вече се наложи и на сутрешното хранене да добавям АМ, което до сега не се беше случвало. Ще се помъча още няколко дена, но ако продължава така просото няма смисъл. Гърдите ми са разранени е вчера вечерта помпах, че да им дам почивка и като погледнах млякото розово, а на гърдата ми червена кръв. Изхвърлих го естествено, но ми стана много кофти, чех хем нямам, хем хвърлям кърма. И с Ивана кърменето беше голяма мъка, но горе-долу успях поне половината храна да и е от кърма до 5тия месец и после още по една дозичка на ден до 6тия. Сега с това бебе май няма да изкарам толкова.


Боби, не мий гърдите преди и след кърмене, мажи зърната с кърма и остави слюнката на бебето да изсъхне върху зърното, чак след това, можеш да се измиеш, ако искаш, мажи с кремчета които не трябва да се отмиват(лансинох, авент) и в краен случай можеш да пробваш да кърмиш със силиконови зърна докато отшуми болката, не се отказвай винаги има решение.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #419 -: Септември 15, 2011, 14:03:24 pm »
Аз пък да се оплача, май скоро ще приключим с кърменето. То кърмата ми и до сега не достигаше, но от днес вече се наложи и на сутрешното хранене да добавям АМ, което до сега не се беше случвало. Ще се помъча още няколко дена, но ако продължава така просото няма смисъл. Гърдите ми са разранени е вчера вечерта помпах, че да им дам почивка и като погледнах млякото розово, а на гърдата ми червена кръв. Изхвърлих го естествено, но ми стана много кофти, чех хем нямам, хем хвърлям кърма. И с Ивана кърменето беше голяма мъка, но горе-долу успях поне половината храна да и е от кърма до 5тия месец и после още по една дозичка на ден до 6тия. Сега с това бебе май няма да изкарам толкова.


Боби, не мий гърдите преди и след кърмене, мажи зърната с кърма и остави слюнката на бебето да изсъхне върху зърното, чак след това, можеш да се измиеш, ако искаш, мажи с кремчета които не трябва да се отмиват(лансинох, авент) и в краен случай можеш да пробваш да кърмиш със силиконови зърна докато отшуми болката, не се отказвай винаги има решение.

 В самото начало, буквално първите три дни и по-късно, към 14тия, когато обикновено има скок в растежа и бебоците прекарват цяла вечност на гърдите, имах много болезнени гърди. Правех точно това, което Йоаннка е препоръчала ииии задължително давах на бебчо да суче повечко. Така кърмата се увеличаваше и увеличаваше