0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #360 -: Август 17, 2011, 13:43:05 pm »
Нимика, ами той Евгени си се буди, че и по-няколко пъти. Аз затова и написах, че "имахме период, в който не се будеше"  :wink:  Кърмя си го. Как да го наливам детето с вода, като е гладно /пие водичка, но не се успокоява след това/   :?   И нашата педиатърка ме гледаше строго като й казах, че яде през нощта. Сега като се замисля поднови нощните хранения, когато започнаха да му растат зъбките. И като казвам нощни  хранения, това са само около 2-3 минути суквания и после си заспива отново. Е, вярно, че ми се накъсва съня, но аз му свикнах вече  :wink:


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #361 -: Август 17, 2011, 14:19:59 pm »
А при вас  кога сладурите сами отказаха нощното хранене?

Калоян си се буди ,а педиатър ме убеждава,че вече трябвало да съм премахнела нощното хранене ,залъгвайки  го с вода,която той не иска да пие ...

Бобо спря на около 2 месеца да се буди нощем. Нищо не съм правила аз, нямаше и да направя. После започна да се буди пак, точно както iv_z казва, не съм се пробвала да го залъгвам - отшумя. Не мисля, че трябва да си мъчиш детето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #362 -: Август 17, 2011, 14:38:18 pm »
А при вас  кога сладурите сами отказаха нощното хранене?

Калоян си се буди ,а педиатър ме убеждава,че вече трябвало да съм премахнела нощното хранене ,залъгвайки  го с вода,която той не иска да пие ...


nimika, при нас бебо го отказа съвсем сам на 2,5 месеца...Да се дава вода за премахване на нощното хранене си е мъчение, според мен... Щом не иска вода, значи не е жаден, а щом е гладен, просто трябва да се нахрани, не да се залъгва  :?

Боби, при мен също нямаше намаляване на кърмата, напротив имам си предостатъчно  :wink: Малкият редовно ми прави пауза от по 12 часа нощем  8O Имаше малки изключения -като беше болен и като го мъчеха зъби и тогава го хранех доста през нощта. Сега за щастие пак спи добре нощем и определено кърмата ми се адаптира според неговите нужди  :D
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #363 -: Август 17, 2011, 14:45:32 pm »
Синът ми спря да се буди нощем след като го отбих-след 2-рата му година.
Дъщеря ми засега няма никакво намерение да отказва нощното хранене, буди се по 2-3 пъти на нощ. Не ми е и хрумвало да ги залъгвам с водичка, за щастие с педиатърката сме на един акъл.
Паднаха ми се неспящи деца, ама мисля да не ги връщам. :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #364 -: Август 17, 2011, 14:52:20 pm »
 Наш Коко започна да заспива веднага след храненето в 23ч и се буди чак в 4ч. Храни се за около 15 мин и продължава да спи. Следващото будене е чак към 7:30ч. Иначе през деня си иска на 2ч и половина.
 И аз не мога да си представя, че ще се събуди от глад,а аз ще му предложа вода. При бебчетата усещането за глад е болезнено. Те нямат нашите запаси, от които да черпят...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #365 -: Август 17, 2011, 14:55:44 pm »
Благодаря момичета. За сега спирам едно кърмене, пък после може и второ щом казвате, че няма да си загубя кърмата.
Раши искам да спра да кърмя през нощта, защото просто нямам сили от недоспиване да върша каквото и да е през деня. Така мъжът ми може да я храни единият път и аз да спя, защото през деня са двечките и нямам кога да си доспивам.

Аз започнах да давам по 1-2 глътки вода след ядене, че да свиква с вкуса, понеже с Ивана не давах вода ( нали така съветват) и имах голям проблем когато исках да я науча да я пие.

Дидон, не е ясно от какво се е събудил. Аз така бях с Ивана - ревне ли храня я. Имаще си едн час, в който се будеше и аз направо зпаочвах да я кърмя. Едно нощ(към 4тия месец мисля) и дадох вода уж с цел да отложа хранненето за малко по късно, защото вече беше по-голямаи исках да разредя храненията.  Какво ми бше учудването, като пи няколко глътки и заспа и от тогава започна да пропуска нощното хранене. Вие сте още малки за това, но по принцип казвам, че това че реве и се буди не е задъжително да значи, че е гладен. Може да си е по навик както Ивана беше.

Боби
« Последна редакция: Август 17, 2011, 15:01:00 pm от Bobbie »


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #366 -: Август 17, 2011, 15:06:19 pm »

Дидон, не е ясно от какво се е събудил. Аз така бях с Ивана - ревне ли храня я. Имаще си едн час, в който се будеше и аз направо зпаочвах да я кърмя. Едно нощ(към 4тия месец мисля) и дадох вода уж с цел да отложа хранненето за малко по късно, защото вече беше по-голямаи исках да разредя храненията.  Какво ми бше учудването, като пи няколко глътки и заспа и от тогава започна да пропуска нощното хранене. Вие сте още малки за това, но по принцип казвам, че това че реве и се буди не е задъжително да значи, че е гладен. Може да си е по навик както Ивана беше.

Боби

 Оооо да, това определено е така. Аз вече го изчаквам нощно време. Преди скачах веднага щом започнеше да се върти и пъшка. Обаче веднъж забелязах, че е със затворено очи и всъщност спи.Тогава реших да го оставя да си пуфти и така минаха още два часа преди да се събуди и разплаче за манджа :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #367 -: Август 17, 2011, 15:21:49 pm »
Синът ми спря да се буди нощем след като го отбих-след 2-рата му година.
Дъщеря ми засега няма никакво намерение да отказва нощното хранене, буди се по 2-3 пъти на нощ. Не ми е и хрумвало да ги залъгвам с водичка, за щастие с педиатърката сме на един акъл.
Паднаха ми се неспящи деца, ама мисля да не ги връщам. :lol:
Хе-хе-хе. Звучи ми много познато. :D При нас също продължава нощното посещение на млечния бар. Ако попитам за водичка, се чува до първия етаж. :lol:
Баткото не се кърми от 2.5 г., но това не му пречи да пие по някое шише с АМ посред нощ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #368 -: Август 17, 2011, 15:32:53 pm »
White, а след млякото даваш ли вода? Защото иначе е вредно за зъбите особено щом още им даваш АМ, което е още по-любимо на бактериите.

Аз през нощта при Ивана не влизам. И тя не беше от спящите, ама се научи каот малко по малко измествахме храненето и съм много доволна от това. Сега само ако ревне за  по-дълго, тогава отивам. Предлагала съм вода, не иска дори да опита какво има в чашата.

Боби


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #369 -: Август 17, 2011, 15:36:29 pm »
Нищо не давам. Мажем преди лягане един мус с калциеви йони, който прави филм върху зъбите. Дано да се опазим.
Вече ми се иска и аз да поспя една цяла нощ, но...нямаааааа :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #370 -: Август 17, 2011, 18:22:31 pm »
.....мус с калциеви йони, който прави филм върху зъбите.....

 8O Какво пък ще да е това чудо? Май пак съм изостанала с информацията :)


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #371 -: Август 17, 2011, 23:01:31 pm »
.....мус с калциеви йони, който прави филм върху зъбите.....

 8O Какво пък ще да е това чудо? Май пак съм изостанала с информацията :)

Джиджи ако това те успокоява не си единствена  :lol:

Моята бонбонка има 1 нощно хранене и не смятам да го измествам, тъй като през деня и без това не хапва нищо, така поне в просъница изпива една дозичка  :wink:
Имаше период обаче около втория месец в който беше спряла нощното хранене и това не се е отразило на количеството кърма.
Успех Боби!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #372 -: Август 19, 2011, 14:22:58 pm »
8O Какво пък ще да е това чудо? Май пак съм изостанала с информацията :)
http://www.gceurope.com/pid/l_bulgaria/leaflet/GC_Tooth_Mousse_Portfolio.pdf


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #373 -: Август 19, 2011, 16:38:03 pm »
 нашия малчуган гледам, че започва да си измества нощното хранене. Първоначално имахме в 2,5 и в 7. После ги направи в 3 и в 6 , а от няколко нощи ги сля двете нощни. Два пъти се събуди в 4тири, т.е буди се по-раничко,но не си иска ядене, а нещо си прави в леглото. После ядеше в 7ч. Сега иска в 5ч и после чак 8,30ч.Та, май си спря нощното. обаче пък през деня продължава да си иска честичко,та моята кърма изобщо не е намаляла /пупу/

 Даже събирам малко и за фризера по много мързелив начин. В онези подплънки за гърди на Авент. Докатоо юнака суче от едната гърда, другата напълва подплънката.Няколко пъти так и контейнерчето е готово за фризера ;)
« Последна редакция: Август 19, 2011, 16:40:22 pm от didon »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #374 -: Август 22, 2011, 19:31:58 pm »
Момичета, дайте някаква идея как да накарам Рая да суче от гърда. Не мога повече с това изцеждане, а кърма имам. Какво ли не пробвах. Дори и когато е полузаспала, ама както усети гърдата и почва да реве. По едно време хубаво си беше почнала да суче, ама после пак така внезапно отказа :(.
Чувала съм за случай на бебета, който дори и след 9 месеца с шише почват да сучат от гърда, та мисля че не е късно. Ама вече нищо не ми идва на ум.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #375 -: Август 22, 2011, 20:05:34 pm »
tucy, а пробвала ли си да я кърмиш със силиконовите предпазители за гърди. Дано да я заблудиш че не е цица а шише. аз в началото дълго време кърмех с тях че имах "плоски" зърна и когато се налагаше да и давам шише -нямах никакъв проблем. откакто ги махнах неиска да чуе за шише или биберон.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #376 -: Август 22, 2011, 22:21:29 pm »
echy и силиконови предпазители си взех, ама нещо явно не уцелих размера. Уж са стандартни пък не са ми точно по гърдата. Имам разстояние от зърното и края на накрайника. Може и аз нещо да не ги слагам както трябва.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #377 -: Август 23, 2011, 13:26:50 pm »
tucy, точно така е има разстояние между зърното и края на накрайника, бебето като засмуче и се оправя.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #378 -: Август 23, 2011, 17:00:42 pm »
И с накрайника пробвах. При първия опит бяха писъци и рев все едно я коля. Втория опит малко по-тих, но пак с писъци и крясъци ужким засука. Ама имам чувството че ме взе за залъгалка. Не знам колко е изсукала от мен и въобще дали изобщо изсука нещо. И тъй като след гърдата писна че е гладна си я нахраних с шише. Ще видим какво ще стане.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #379 -: Август 24, 2011, 00:25:51 am »
Момичета, а да ви питам нали при кърмене и температура можеше да се пие парацетамол и кърмата да се дава на бебчо. Нещо ми се върти в главата, че може.